بازدید 3247

افشای اظهارات مکرون در ملاقات با علینژاد

لادن برومند از همراهان مصی علینژاد در دیدار با مکرون گفت رئیس جمهور فرانسه در این دیدار اعلام کرده که نه وظیفه داریم، نه اعتقاد داریم و نه مایلیم که نظام سیاسی شما را تغییر دهیم!
کد خبر: ۱۱۵۵۹۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰ 21 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، ۲۰ آبان امسال مصی علینژاد به‌همراه چند نفر دیگر از جمله لادن برومند رئیس بنیاد برومند با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه دیدار کردند.  

سفر علینژاد و هیئت همراه وی به فرانسه و دیدار با رئیس‌جمهور این کشور، به همت موسسه‌ای به نام JFK (سازمان عدالت برای کردستان) صورت گرفته است.  

این سازمان توسط برنارد هنری لِوی تاسیس و اداره می‌شود و تمرکز ویژه‌ای بر احزاب تجزیه‌طلب کرد دارد که نشان می‌داد هزینه و برنامه‌ریزی آن با تجزیه‌طلبان بوده است. هنری لوی که یک فرانسوی یهودی است، در اکثر اتفاقات منطقه و هرجا سخن از جنگ و تجزیه در غرب‌آسیا باشد خودش را می‌رساند.

در حوادث سال ۲۰۱۱ در لیبی خواستار به‌رسمیت شناخته شدن شورای انقلاب ملی لیبی و مداخله ناتو در این کشور بود. در بحران سوریه خواستار مداخله نظامی بود و در زمان برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان، با خانواده بارزانی دیدار کرد. در زمان جدایی سودان جنوبی نیز در کنار رهبر شورشیان جنوب سودان عکس یادگاری گرفت.

لادن برومند شب گذشته در مصاحبه با BBC بخشی از صحبت‌های مکرون در این دیدار را به‌طور ناخواسته در مناظره با یک مهمان دیگر فاش کرد. وی گفت مکرون در این دیدار اعلام کرده که نه وظیفه داریم، نه اعتقاد داریم و نه مایلیم که نظام سیاسی شما را تغییر دهیم!

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
وب گردی