بازدید 2635

اگر ولایت نبود ریاست‌جمهوری هم مشروعیت نداشت

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر ولایت نبود ریاست جمهوری هم مشروعیت نداشت و در اغتشاشات و آشوب های اخیر انحراف دانشگاه و آموزش و پرورش مشخص شد که باید به آن توجه شود.
کد خبر: ۱۱۵۵۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸ 16 December 2022

به گزار‌ش «تابناک» به نقل از ایرنا، آیت الله کاظم صدیقی روز پنجشنبه در یادوراه شهیدان سید فخرالدین و نورالدین رحیمی در مسجد امیرالمومنین(ع) شهرستان پلدختر با بیان اینکه ملت ایران به پای شجره طیبه نظام مقدس جمهوری اسلامی خون ریختند اظهار داشت: اینگونه است که اکنون این نظام به حدی ریشه دار شده است که دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند و هر توطئه و تلاشی که می کند با شکست مواجه می شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه اطاعت از پیامبران اطاعت از خداوند است اظهار داشت: طرفداران حکومت سکولار که شرک و مقابله با دین است در مقابل حکومت ولایت فقیه قرار داشتند.

وی با تاکید بر اینکه اگر دفاع مقدس و این جانفشانی ها نبود هیچ پایگاه فرهنگی وجود نداشت ادامه داد: داعش می خواست تمام بقاع مطهر و مساجد را ویران کند و قتل و عام زن و مرد شیعه در دستور کار آنها بود ولی شهید سلیمانی بود که جانش بر کف دست گرفت و در جبهه مقاومت قدرتی ایجاد کردند.

آیت الله صدیقی همچنین گفت: شهدای ما زیر پرچم ولایت هستند و مسئله ولایت فقیه امری مقدس است که استمرار حکومت خدا است.

وی با اشاره به آموزش های معرفتی در دانشگاه ها افزود: نظامی که با خون شهید رشد کرده است تا ابد هیچکس نمی تواند به آن لطمه بزند و این خون های جوانان باعث حیات انقلاب اسلامی شده است و این ها قربانی شدن در مسلخ عشق است.

وی با گرامیداشت یاد شهیدان رحیمی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان سنگر ریلگذاری برای خدمت است و مجلس مسیر خدمتگزاری را برای دولت فراهم می کند.

آیت الله صدیقی با اشاره به شجاعت لرها در جبهه ها ادامه داد: شهیدان رحیمی در سنگر خدمتگزاری به مردم بودند و از عالمان و مبلغان و هدایتگران مردم و مروج قرآن بودند و سیاستمدار و خدمتگزار مردم بودند.

وی اظهار داشت:اگر ولایت نبود ریاست جمهوری هم مشروعیت نداشت و در اغتشاشات و آشوب های اخیر انحراف دانشگاه و آموزش و پرورش مشخص شد که باید به آن توجه شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ایام فاطمیه بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) نخستین مدافع ولایت هستند و سکولارهای بی ولایت در مقابل خون شهیدان مغلوب هستند.

وی بیان کرد: چتر ولایت توانست با وجود اینکه بودجه و امکانات در دست دولت‌ها بود اوضاع را کنترل کند.

وی بیان کرد: برخی دولت‌ها در اوایل انقلاب نمی‌خواستند اقتصاد اسلامی را پیاده کنند و با صندوق بین المللی پول هم هماهنگ کرده و اهدافی را که زدودن ولایت بود را دنبال می‌کردند.

امام جمعه موقت تهران گفت: برخی ها می‌خواهند افراد بی دین بر مردم حکومت کنند ولی در هیچ جای دنیا شخص اول یک مملکت اینقدر ساده زیست نیست و در یک حسینیه رهبری نمی کند.

آیت الله صدیقی با اشاره به ساده زیستی مقام معظم رهبری و خانواده ایشان اظهار داشت: ساده زیستی ایشان نشان دهنده زهد، هوشمندی، فقاهت، اقتدار و تقوای ایشان است که رهبری آن برای کشور و ملت ما افتخار است.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری جزء افراد زبده و بی نظیر در دوران ما است که با هوشمندی، تمام توطئه‌های علیه کشور را نقشه بر آب می‌کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی