بازدید 3579

آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با وضعیت دانشجویان بازداشتی این دانشگاه در جریان اعتراضات اخیر گفت: دانشجویانی که بیرون از دانشگاه دستگیر شده‌اند، اگر کاری که حق دیگری را ضایع کرده باشد، انجام نداده باشند، طبق تعامل صورت گرفته، به جای "برخورد قضایی" به صورت "انضباطی" با آنها برخورد می‌شود.
کد خبر: ۱۱۵۵۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲ 16 December 2022

به گزارش تابناک، ایسنا نوشت: دکتر محمد مهدی طهرانچی ضمن اعلام این مطلب و با تاکید بر اینکه تلاش برای آزادی دانشجویان بازداشت شده وظیفه ماست، اظهار کرد: این وظیفه، باید توسط من، روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی انجام شود و ما این رفتار را مراقبت والدانه میدانیم.

وی در این خصوص ادامه داد: در مراقبت والدانه، به فرزندان گفته می‌شود که انجام هر کاری، عقوبتی دارد. متاسفانه برخی اینطور به دانشجویان القاء کرده‌اند که "بروید، هرکاری دوست داشتید انجام دهید و هیچ مشکلی نیست". به عنوان مثال، آیا می‌توان گفت دانشجویی، می‌تواند به بهانه اینکه دانشجو است، خیابان یک طرفه را خلاف برود؟ چون او دانشجوست، مختار به انجام این کار خلاف قانون نیست.

دکتر طهرانچی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: ایشان فرمودند که این بچه‌ها، بچه‌های خودمان هستند و یک سری هم، آدم‌های محوری این جریانات هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: رسیدگی به پرونده دانشجویانی که به خارج از کشور وصل هستند و آسیب رسانده‌اند، جای خود را دارد. ولی تمام مراقبت ما این است که، دانشجویانی که بچه‌های خودمان هستند و در یک فضای هیجانی حرکت‌هایی انجام داده‌اند که در حد یک عکس‌العمل هیجانی بوده است، در فضای کمیته انضباطی با آنها برخورد شود.

دکتر طهرانچی تاکید کرد: طبق آخرین‌ آمارهایی که به دستم رسیده است، اکثریت نزدیک به مطلق این دانشجویان با تعهد دانشگاه آزاد اسلامی، مبنی بر اینکه دانشگاه آزاد خودش مسائل آنها را در کمیته انضباطی بررسی می‌کند، آزاد شده‌اند و پرونده آنها از پرونده قضایی به پرونده انضباطی تقلیل یافته است. البته برخورد انضباطی یک حرکت در قالب "مراقبت والدانه" است و اینطور است که به فرزند(دانشجو) گفته شود برای هر عملی،عقوبتی وجود دارد. همانطور که دانشجویی که درس می خواند در پایان ترم قبول می‌شود و دانشجویی که درس نمی‌خواند، قبول نمی‌شود، برای اقدامات انجام شده توسط دانشجویان هم نتیجه‌ای وجود دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در داخل دانشگاه هیچ دانشجوی بازداشتی نداشتیم، خاطرنشان کرد: دانشجویان خاطی که بیرون از محیط دانشگاه دستگیر شده‌اند، اگر اقداماتی مانند آتش زدن به اموال عمومی، آسیب، ضربه و در کل کاری که حق دیگری را ضایع کرده باشد، انجام نداده باشند، طبق تعامل صورت گرفته، به جای "قضایی" به صورت "انضباطی" با آنها برخورد می‌شود.

وی در پایان اظهار کرد: مراقبت والدانه ما اینگونه است که به دانشجویان بگوییم شما در دنیای واقعی زندگی می‌کنید. اگر این تذکرات را الان به شما گوشزد نکنیم، در آینده به ما متذکر می‌شوند که چرا چنین نکاتی را به شما نگفته بودیم.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # دعای روز هفتم رمضان # مبطلات روزه
وب گردی