بازدید ۶۴۶۸
نشست خبری وزرای خارجه ایران و عمان
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در تهران میزبان «سید بدر البوسعیدی» وزیر خارجه عمان بود و پس از آن دو وزیر خارجه دو دور مذاکره داشتند. وزرای خارجه ایران و عمان پس از آن در نشست خبری مشترک حضور یافتند و به تشریح رایزنی‌های انجام شده پرداختند.
کد خبر: ۱۱۵۱۰۷۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴ 19 November 2022

امیرعبداللهیان: در برابر قطعنامه آژانس اقدام متقابل و موثر را انجام می‌دهیم/ سید بدر البوسعیدی: اقدامات خشونت بار و تروریستی را رد می‌کنیم

بین الملل تابناک: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در تهران میزبان «سید بدر البوسعیدی» وزیر خارجه عمان بود و پس از آن دو وزیر خارجه دو دور مذاکره داشتند. وزرای خارجه ایران و عمان پس از آن در نشست خبری مشترک حضور یافتند و به تشریح رایزنی‌های انجام شده پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست خبری اظهار داشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اقدام غیرسازنده‌ای را در پایان هفته گذشته انجام داد، در حالی که دو هفته پیش، هیاتی متشکل از مقامات وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی به وین سفر کردند، در خصوص همکاری نیرومندتر آژانس و ایران توافق کردند و دیدار سازنده‌ای را با رافائل گروسی مدیرکل آژانس انجام دادند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ادامه داد: با وجود این، یکباره در راستای تاثیرگذاری بر محیط داخلی و همچنین اعمال فشار حداکثری و در تداوم سیاست این روزهای به‌شدت ریاکارانه ایالات متحده آمریکا، قطعنامه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران روی میز گذاشتند و بار دیگر از آژانس سوء‌استفاده سیاسی کردند.

امیرعبداللهیان گفت: ما اقدام متقابل و موثر را انجام می‌دهیم، در عین حالی که به حقوق بین‌الملل و تعهدات بین‌المللی‌ خود پایبند خواهیم ماند.

حوادث تررویستی اخیر در راستای فشار حداکثر آمریکا و کشورهای اروپایی علیه ملت ایران است

وزیر امور خارجه در ادامه با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در کشورمان تاکید کرد: در روزها و هفته‌های گذشته، دشمنان ایران با سوءاستفاده از احساسات پاک مردم ایران با دخالت‌های مکرر تلاش کرده‌اند که وضعیت داخلی و محیط داخلی ایران را تاثیر قرار بدهند.

امیرعبداللهیان یادآور شد: این اقدامات تا جایی پیش رفت که حملات تروریستی در شیراز و ایذه منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از هموطنان عزیز ما شد که ما ضمن تسلیت به ملت ایران و خانواده‌های این عزیزان این حوادث را قویا محکوم می‌کنیم و آن را در راستای تداوم فشار حداکثری آمریکا و سه کشور اروپایی علیه مردم ایران می‌دانیم.

تاکید بر توقف جنگ یمن و لغو کامل محاصره انسانی

امیرعبداللهیان بیان کرد: مردم یمن شرایط اسفباری را همچنان پشت سر می‌گذارند. ما معتقدیم که توقف جنگ و آتش‌بس و لغو محاصره انسانی دو روی یک سکه هستند.

وی گفت: شاهد هستیم که در هفته‌های گذشته آتش‌بس موقت در یمن تمدید نشد و امیدواریم که نسبت به استمرار آتش‌بس و لغو کامل محاصره انسانی هرچه سریع‌تر اقدام شود و مردم یمن از شرایط سختی که در آن به سر می‌برند خارج شوند. مقاومت مردم یمن در سال های گذشته در مقابل اشتغال خارجی ستودنی است.

تلاش از عمان: برای رفع تحریم ناعادلانه علیه ایران تشکر می کنیم

امیر عبداللهیان در ادامه با اشاره به رایزنی های امروز خود با وزیرخارجه سلطنت عمان ، روابط تهران - مسقط را ممتاز و مبتنی بر دوستی و صداقت توصیف کرد و افزود: ما امروز موضوعات مختلف و مناسبات دوجانبه را مورد بررسی قرار دادیم. آخرین توافقات سران دو کشور نیز مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: بسیار خرسندیم که توافقات و نیت و اراده رهبران دو کشور به سرعت در ابعاد مختلف از جمله در نمودار همکاری‌های اقتصادی و تجاری رشدی فزاینده را نشان می‌دهد.

وزیر امور خارجه بیان کرد: ما از تلاش‌های سازنده سلطنت عمان در کمک به رفع تحریم‌های ناعادلانه علیه ایران تشکر می‌کنیم و تلاش‌های این کشور را برای رسیدن به گام‌های نهایی توافق را ارج می‌نهیم.

شناورهای بدون سرنشین کشورهای بیگانه مشکلات منطقه را مضاعف کرده‌اند

رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه معتقدیم کشورهای منطقه توانایی حفظ صلح و امنیت در منطقه را دارند، اظهار داشت: ما حضور نیروهای خارجی در منطقه را تهدید صلح و ثبات منطقه می‌دانیم و باور داریم که نیروهای خارجی نظامی امروز به یک تهدید در منطقه خلیج‌فارس و دریای عمان تهدیدی برای امنیت انرژی در منطقه شده‌اند.

امیر عبداللهیان تاکید کرد: هم اکنون تعداد زیادی از شناورهای بدون سرنشین متعلق به کشورهای خارج در آب‌های خلیج‌فارس و دریای عمان در حال تردد هستند و مشکلات امنیتی منطقه را دوچندان کرده‌اند.

هرگونه اعمال تروریستی و خشونت بار را محکوم می کنیم

السید بدر البوسعیدی، وزیر خارجه سلطنت عمان نیز در این نشست خبری گفت: ما در نشست امروز بسیاری از مسائل دوجانبه را بررسی کردیم و درباره اجرای توافق های قبلی و نیز توافقی که در جریان سفر آقای رییسی به عمان انجام شد، گفت و گو کردیم و اجرای این توافقات را پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: سلطنت عمان سیاست حسن همجواری را در قبال ایران در پیش گرفته و بر اهمیت آن تاکید دارد.

وزیر خارجه سلطنت عمان تصریح کرد: ما همواره سعی کردیم امنیت کشتیرانی و تردد تجاری را فراهم کنیم، چون به نفع ملت های منطقه است. چالش ها و اختلافات زیادی وجود دارد؛ اما تنها راه حل آن گفت و گو و راهکارهای دیپلماتیک است.

رئیس دستگاه دیپلماسی عمان همچنین هرگونه اعمال تروریستی و خشونت بار را محکوم و بر تلاش این کشور برای تعامل مثبت با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وزیر خارجه عمان: اقدامات خشونت بار و تروریستی را رد می‌کنیم

 «سید بدر البوسعیدی» وزیر خارجه عمان نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران گفت: بسیاری از مسائل فیمابین را بررسی و درباره اجرای توافق‌های قبلی نیز با همدیگر صحبت کردیم و همینطور توافقاتی که در خلال سفر آقای رئیسی به مسقط انجام و تفاهمنامه‌های زیادی امضا شد و انشاءالله این تفاهمنامه‌ها را مورد پیگیری کامل قرار خواهیم داد تا این توافقات بین دو ملت دوست و برادر به اجرا برسد.

وی گفت: همیشه سلطنت عمان، سیاست حسن همجواری و حمایت از جمهوری اسلامی ایران را اتخاذ کرده است. همیشه سیاست حمایت از امنیت منطقه و جهان را در پیش گرفته است. در این راستا می‌خواهم تأکید کنم بر اهمیت این روحیه تا بتوانیم امنیت دریانوردی و کشتیرانی را تامین کنیم و همچنین امنیت تردد تجاری و اقتصادی که به نفع ملت‌های ما و برای ملت‌های منطقه مفید خواهد بود و همچنین باعث شراکت خارجی خواهد شد.

وزیر خارجه عمان اضافه کرد: چالش‌های بسیار و مسائل و اختلافات زیادی وجود دارد، ولی ما در عمان معتقدیم تنها راه برای حل این مشکلات و چالش‌ها، فقط گفت‌وگو و تفاهم است و اینکه به بحث و بررسی بگذاریم و راه‌های مسالمت آمیز را در پیش بگیریم.

وزیر خارجه عمان همچنین گفت: هرگونه اعمال خشونت بار و تروریستی را رد می‌کنیم و باید دلایل این اعمال خشونت را پیگیری کنیم.

وی افزود:‌ به تلاش‌های خود برای تعامل مثبت و صادقانه ادامه خواهیم داد که مبتنی بر منشور ملل متحد باشد.

البوسعیدی همچنین از حسن مهمان نوازی امیرعبداللهیان تشکر کرد و گفت: امیدوارم در سلطنت عمان در خدمت شما باشیم و بحث‌های خود را پیگیری کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳۰
7777
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
مثلا چیکار میتونی بکنی
پاسخ ها
دولت اقتدار
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
ناکارامد تر از تیم اقتصادی دولت داغون فعلی این آقا و تیم مذاکرات است. اگر تسلیم خواست آژانس نشوید همون نتایج ویران کننده سال ۸۸ تا ۹۰ که جلیلی به کشور تحمیل کرد توسط شما با هزار بار خطر بیشتر اتفاق می افتد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
این دفعه کل دوربین های سایت را قطع کنید. ببینید چی میشه.
یادمه دکتر عارف سال 92 می گفت کشور را نمیشه با سعی و خطا اداره کرد. الان کامل میشه این حرف را درک کرد.
منتقد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
زبان انگلیسی را تحریم می کنه و دیگه انگلیسی حرف نمی زنه!!!!!
یا علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
باید همزمان با اقدام آنها اقدامات در مراکزی گرفته شود و بلافاصله و بدون تاخیر اقدامات اعلام و انجام شود. این چه رویه غلطی است که همیشه منتظریم آنها اقدام کنند و بعد ما تصمیم بگیریم که می خواهیم بنشینیم و تصمیم بگیریم و بعد اعلام کنیم و بعد اگر شد اقدام کنیم البته فرصت تجدید نظر هم و فرجام خواهی و اعتراض به اقدام هم دارند ... این چه نوع سیاست و ولنگاری و تاخیر و بی مسئولیتی هست. . ...
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
قسمت خطرناکش همین هست که جلیلی مغز متفکر پشت پرده این دولت است
قطع الرجال شده
ناشناس
|
Turkey
|
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
بهترین اقدام اینه که دیگه ما تورو نبینیم !!
آمین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
گل گفتی .هر چند کاریه ی نیست ولی دیدنشم عذاب اوره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
امیرعبداللهیان گفت: ما اقدام متقابل و موثر را انجام می‌دهیم در عین حالی که به حقوق بین‌الملل و تعهدات بین‌المللی‌ خود پایبند خواهیم ماند.((((( بالاخره یعنی چی !!!!!!!!! چرا دو پهلو حرف میزنی اقدام متقابل درسته یا عقب نشنی کامل ما به تعهدات متعهد میمانیم!!!! این دیگه چه دیپلماسی هست بعد چرا عمان میتونستی از همین جا هم پیغام بدی لازم نبود بری عمان برای پیغام فرستادن آقای وزیر))))))))))))))
پاسخ ها
ارش
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
شما حالت خوبه؟ نرمالی؟؟ احساس میکنم حالت خوب نبوده این کامنت نوشتی؟ اصلا خودت متوجه ای چی نوشتی؟ کلاس چندی عامو ؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
سلام آقا آرش حالت خوبه عموت خوبه چه خبرا!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
هر وقت که مسئولین عمان به ایران می آیند،هیچ کاری بجز ابلاغ پیامهای امریکا به ایران ندارند زیرا اصولا ما با عمان چندان رابطه اقتصادی و سیاسی گسترده ای نداریم که نیازی به این سفر ها باشد
و اینبار حضور وزیر امور خارجه عمان در تهران آنهم بعد از صدور قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس علیه ایران، به احتمال قوی برای رساندن پیام هشدار کاخ سفید است
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
تنها راه خروج از «ان پی تی» و گره زدن با برجام برای ورود دوباره با گرفتن امتیازات
پاسخ ها
ناشناس
| Poland |
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
برو بخواب
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
اگر بلد بودی و میتونستی باید قبل از تصویب قطعنامه باید اقدام موثر انجام میدادی الان هم بهترین اقدام موثر خدا حافظی کل تیمتون هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
باشه
سیدمحسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
امیرعبدالهیان وتیم مذاکرات ووزرات خارجه دولت ریسی افرادناکارامد ی... هستند
محمود‌
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
مسئول سیاست خارجی باید‌ آخر دیپلماسی باشه‌ ! این‌ بود‌ ؟! جوگیرانه‌ حرفی بندازی‌ ؟!!
بابا برید ظریف را بیارید‌ بهش اختیارات بدید‌ این برجامو‌ تمومش بکنه‌ ! با این ندانمکاریها‌ مشکلات روز افزون میشه‌ ! خسته شدیم‌ بخدا‌ !
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
مثلا میخوای چکار کنی شما واقعا میتونی مشگلات مملکت خودتو حل کن چکار به یمن و.....داری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
تمام فرصتها را سوزاندی
خود کرده را تدبیر نیست .
هرچه تحریمها ادامه یابد وضع بدتر خواهد شد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
در حد مسئول یک کنسولگری در یک شهر کوچک در بورکینافاسو هم نیستی بهترین کار استعفاست
ناشناس
|
Hong Kong
|
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
شعار قبلی شما این بود که آنقدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه دون شما بسوزه. نمیدانم هنوز به آن شعار پایبند هستید یا نه
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
نه دیگه وقتی تحریم و قطع نامه گریبون خودشون رو بگیره دیگه قبول نیست . اون مال وقتی بود که بیچاره مسعولین متاثر از قطعنامه و تحریم نمیشدند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
مگر مجلس انقلابی برجام رو آتش نزد؟ مگه نگفتن که برجام جنازه متعفن و خسارت محض بوده؟ حالا چرا دوباره افتادن دنبال احیای همون برجام؟
سامان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
امیر عبداللهیان چرا اینجوری نشسته انگار حالش خوب نیست
محمد علی رنجبر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
ما که دیگ چیزی نداریم از دست بدیم خب شفاف با مردم باشید اومد ایشون چی گفت چرا همش پنهان کاری آخه
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
درودهای بی پایان وسپاس بر شما وزیرخارجه عزیزما ن دکتر حسین امیرعبدلاهیان و به خاطر زحمات وتلاشهای وف
وقفه شما عزززان پیشرفت هر چه بیشت بهتر بین دوکشور هممجوا و نابودی دشمنانمان که با خون وجان فرزندان کشور عزیزمان یکقول در هوا بای میکنند و در خیرمقدم به جناب وزیر سلطنت عمان و ارزویبهترینها واتحاد سفت و محکم بر ب هم جواری دوکشور وملت عزیز هر دو کشور عزیز ما بر هردوی شما جناب دکتر حسین امیر عبدللهیان ناب اقای سید اسید بدر ابولسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان در پشت وناه پروردکار بزرک وحافط ونکهدارتان باد ای نمایتدکان مرمتا وامین که امریکا وصهیونیستها و المان فرانسه وانکلیسمکاران دشمنیها جهانی و حسادت بر کشورها و نوع برتر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
بهترین اقدام متقابل اینه که بم اتم بسازی، مگر آمریکا و دشمنان بیشتر از این چه کار می تونه بکنه؟ بد ترین تحریم ها،‌ بد ترین نوع ترساندن و هشدار دادن و ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
آقای وزیر امور خارجه ، واقع بین باش و اینقدر خود بزرگ بین نباش، هزینه زیادی را داری روی دوش مردم تحمیل میکنی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
اقای ریسی لطفا استعفا بده و این بساط کابینه بیسواد و پرمدعا را چمع کن
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شهرستان خوی حکومت پهلوی دهه فجر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب
وب گردی