بازدید 2777
۲

کاهش ۵۰ درصدی آمار حضور کودکان در شیرخوارگاه‌ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه خوشبختانه در دولت سیزدهم، آمار حضور نوزادان و نونهالان در شیرخوارگاه‌ها تقریبا۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: این به آن معناست که مشارکت مردم و همکاری دستگاه قضایی افزایش پیدا کرده است.
کد خبر: ۱۱۵۱۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳ 19 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سید صولت مرتضوی در بازدید از شیرخوارگاه حضرت رقیه (س) با بیان اینکه در سطح شهر تهران سه واحد شیرخوارگاه و در همه مراکز استان‌ها یک واحد شیرخوارگاه وجود دارد که کار نگهداری، سرپرستی، بهداشت، درمان و تغذیه نوزادان و نونهالان را به عهده دارند، بیان کرد: خوشبختانه در دولت سیزدهم، آمار حضور نوزادان و نونهالان در شیرخوارگاه‌ها تقریبا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است و این به آن معناست که مشارکت مردم و همکاری دستگاه قضایی افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: امیدوارم با پیگیری‌هایی که آقای قادری رییس سازمان بهزیستی خواهند کرد کاری انجام دهیم که تعداد کودکان حاضر در شیرخوارگاه‌ها با توجه به استقبالی که مردم دارند به شدت رو به کاهش باشد و مدت حضور نوزادان در شیرخوارگاه‌های ما کوتاه‌تر شود و آن بخش از کودکانی که امکان فرزندخواندگی دارند به متقاضیان سپرده شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آماری که رییس بهزیستی ارائه کرده‌اند، متقاضی برای فرزندخواندگی فراوان است، ابراز امیدواری کرد که بتوان این رسالت را به نحو احسن انجام دهیم.

درحالی که برخی از کارکنان شیرخوارگاه در طی این بازدید در خصوص وضعیت حقوق خود با وزیر رفاه صحبت کردند، وزیر رفاه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در این زمینه اظهارکرد: آقای رییسی به سازمان امور اداری و استخدامی دستور دادند که برنامه‌ای را تدوین کنند تا اگر نیاز به لایحه قانونی است لایحه آن را آماده کنند و اگر با مصوبات هیات وزیران قابل اصلاح است، از سوی هیات وزیران دستورالعمل یا لایحه‌ای تدوین شود که نظام پرداخت هماهنگ باشد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۲
این می تواند به این معنا باشد که با شرایط اقتصادی و اجتماعی فعلی مردم کمتر به فکر زاد و ولد هستند.
هم شرایط اقتصادی و هم اینکه این بچه هارو دارن برای بیگاری برده می کنند سطح شهر پر شده از این بچه ها که سازماندهی شده دارن بردگی می کنند
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی
آخرین اخبار