بازدید 22779
سه هزار و صد و هشتاد و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»

دولت بایدن حفاظت از قاتلان شهید سلیمانی را تمدید کرد / نماینده مجلس: آقای رئیسی! اقتصاد فقط صدقه دادن به مردم نیست؛ مردم ارزانی می‌خواهند / بازگشت ژاپن به بازار لوازم خانگی ایران صحت ندارد / نادران: حاکمیت تصمیم بگیرد نظام پارلمانی حاکم باشد یا نظام ریاستی

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند رئیس دانشگاه تربیت مدرس: نیازی به لباس شخصی‌ها در دانشگاه نیست / پلیس: فردی که صندلی واگن مترو صادقیه را آتش زد، دستگیر شد / نماینده اعزامی رهبر انقلاب به سیستان و بلوچستان: سخنرانی برخی‌ در حوادث استان تحریک‌کننده بود/ وزیر ارشاد: مدرک بدهند یا ندهند، پیگیر پرونده خبرنگاران و هنرمندان بازداشتی هستیم ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۵۰۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸ 15 November 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس: نیازی به لباس شخصی‌ها در دانشگاه نیست
رئیس دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه اعتراض حق دانشجویان است، گفت: نیازی به حضور افراد با لباس شخصی در محیط دانشگاه نیست. فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه دانشجویان حق اعتراض دارند، تصریح کرد: دانشگاه یک موتور حرکت برای کشور است. اگر اعتراض دانشجویان درست بیان و درست تحلیل شود و پیشنهادها درست ارائه شود، این کار صحیحی است که ما دانشگاهیان می‌توانیم انجام دهیم، ولی اگر قرار باشد در داخل محیط دانشگاه با یکدیگر برخورد‌های ناشایستی داشته باشیم و صحبت‌های ناشایستی کنیم که بعضا در بیرون از دانشگاه هم عنوان نمی‌شود، این رفتار قابل قبول نیست و در هیچ کشوری در دنیا چنین چیزی پذیرفتنی نیست. شان و منزلت دانشجویان، اساتید، کارمندان و فضای دانشگاه باید حفظ شود.

پلیس: فردی که صندلی واگن مترو صادقیه را آتش زد، دستگیر شد
پلیس تهران اعلام کرد: فردی که با به آتش کشیدن صندلی یکی از واگن‌های مترو صادقیه، قصد برهم زدن نظم و امنیت را داشت با تلاش عوامل پلیس مترو دستگیر شد. معاونت فرهنگی اجتماعی پلیس پایتخت در اطلاعیه‌ای اعلام داشت: «با توجه به التهابات چند ماهه اخیر در کشور و سوءاستفاده دشمنان از فضای اغتشاشات داخلی و جوسازی رسانه‌های بیگانه، فردی با به آتش کشیدن صندلی یکی از واگن‌های متروی صادقیه، قصد برهم زدن نظم و امنیت حاکم بر این شهر زیرزمینی را داشت، که با تلاش عوامل پلیس مترو دستگیر شد. فرد دستگیر شده با اظهار پشیمانی از اقدام خود اظهار داشت که تحت تاثیر القائات و جوسازی رسانه‌های معاند، در ایستگاه پایانی مترو و بعد از پیاده شدن همه مسافران اقدام به آتش زدن صندلی مترو کرده و سریع پیاده شده، ولی توسط عوامل پلیس مترو شناسایی و دستگیر شده است. خوشبختانه آتش به سرعت خاموش شد». در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: اقدامات کور و حرکات وندالیستی عده‌ای فریب خورده نمی‌تواند در امنیت و احساس امنیت موجود در جامعه خللی وارد کند و پلیس همواره برای برخورد با هنجارشکنان و برهم زنندگان نظم و امنیت آماده است.

نماینده اعزامی رهبر انقلاب به سیستان و بلوچستان: سخنرانی‌ برخی‌ در حوادث استان تحریک‌کننده بود
حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری رئیس هیات اعزامی رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان گفت: در حوادث اخیر استان کسانی که با توئیت زدن و سخنرانی‌های تحریک‌کننده آب به آسیاب دشمن ریخته‌اند، باید پاسخگو باشند؛ آنها حتماً در خون‌های بی‌گناهی که به زمین ریخته شد سهیم هستند.

وزیر ارشاد: مدرک بدهند یا ندهند، پیگیر پرونده خبرنگاران و هنرمندان بازداشتی هستیم
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مدیران مسئول روزنامه‌هایی که خبرنگاران در آن‌ها مشغول به کار بودند، اگر مدارک مستند بدهند یا ندهند، این پرونده‌ها پیگیری می‌شود. ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی گزارشی ارائه کرده‌ که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال پیگیری آن است.

نماینده مجلس: آقای رئیسی! اقتصاد فقط صدقه دادن به مردم نیست؛ مردم ارزانی می‌خواهند
عضو هیات رئیسه مجلس در نطق میان دستور خود خطاب به رییس جمهور گفت: شعار زیبای عدالت که سمبل تبلیغات شماست، بیشتر به صدقه و یارانه دادن به سه دهک پایین خلاصه شده، بی آنکه عواقب سیاست‌های اقتصادی را بر طبقه متوسط و فقیر دهک‌های میانی و ناراضی سازی آن‌ها بسنجید، در حالی که عدالت برای همه است. نادری عضو هیات رئیسه مجلس خطاب به رییس جمهور گفت: آقای رئیسی بیش از یک سال از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد، یک سال این زمانه با یک سال چند دهه پیش متفاوت است، نمی‌توان مردم را به آینده وعده داد و از این سخن گفت که تازه یک سال از عمر این دولت گذشته است. وی در ادامه خطاب به رییس جمهور تصریح کرد: آقای رئیسی بیش از یک سال از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد. یک سال این زمانه با یک سال چند دهه پیش متفاوت است، نمی‌توان مردم را به آینده وعده داد و از این سخن گفت که تازه یک سال از عمر این دولت گذشته است، الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَیّر» آقای رئیسی، اقتصاد فقط یارانه و صدقه دادن به مردم نیست، مردم ارزانی می خواهند.

تقی آزاد ارمکی: چرا سخنگوی دولت به دانشگاه‌ها رفته؟ چه کاره است؟
تقی آزاد ارمکی استاد برجسته جامعه شناسی دانشگاه تهران گفت: سخنگوی دولت مشکل سیب زمینی را حل کند و مرغ را سر جایش بنشاند که دارد از سفره‌های مردم پرواز می‌کند. وی افزود: سخنگوی دولت نماینده کدام ژانر فرهنگی کشور است که باید به دانشگاه برود؟! معلوم است که تو می‌روی و تحریک می‌کنی. مثل این است که آقای رسایی به عنوان نماینده روحانیت در دانشگاه حرف بزند؛ معلوم است که تو داری تحریک می‌کنی. این جامعه شناس گفت: این آدم که هیچ سنخیتی با نظام فرهنگی و نظام بروکراتیک ندارد. آدمی که هیچ کنش بروکراتیکی ندارد، با چه حقی وارد دانشگاه شده است؟! چه کسی به او اجازه داده است؟! وی افزود: اگر وزیر علوم، معاون فرهنگی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی یا یک شخصیت نظام فرهنگی با گرایش آقای رئیسی می‌رفتند، دانشجو واکنش منفی نداشت. معلوم هست که تحریک کننده است. تو نمایندگی هیچ جایی را نداری و با هیچ جایی از جمهوری اسلامی تناسبی نداری. در کدام چرخه بروکراتیک و علمی بوده‌ای که امروز آمده‌ای؟!

رئیس اتحادیه لوازم خانگی: بازگشت ژاپن به بازار لوازم خانگی ایران صحت ندارد
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی خاطرنشان کرد: در شرایط تحریم، امکان واردات قطعه برای ما وجود دارد و ما قطعات را از کشور‌های ثالث وارد می‌کنیم. اگر این قطعات وارد نشود امکان تولید را از دست خواهیم داد. اکبر پازوکی در پاسخ به این پرسش که برخی از شنیده‌ها حاکی از این مهم است که ژاپن به بازار لوازم خانگی ایران بازگشته است؛ آیا این خبر را تایید می‌کنید؟ گفت: خیر این خبر صحت ندارد؛ تولیدکنندگان ایرانی از شرکت‌های ژاپنی قطعه وارد و بعد از مونتاژ به نام تولید ایرانی و با اعطای خدمات پس از فروش آن کالا‌ها را در بازار عرضه می‌کنند. وی با بیان اینکه تولیدکنندگان داخلی ۶۰ تا ۷۰ درصد نیاز قطعات مورد نیاز را وارد می‌کنند، گفت: کشور‌هایی اروپایی در شرایط تحریم در ایران سرمایه‌گذاری کردند؛ به عنوان مثال، دو شرکت اروپایی پکیچ‌های تولید شده یک شرکت را خریداری و به اروپا صادر می‌کنند. همچنین بخاری شرکت دیگر به اروپا و کانادا صادر می‌شود.

زیدآبادی به اتهام «نشر اکاذیب» به دادسرای رسانه احضار شد
احمد زیدآبادی فعال سیاسی در کانال تلگرامی خود از احضار به دادسرای رسانه به دلیل اتهام نشر اکاذیب خبر داد. احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی خود نوشت: «ابلاغیه‌ای از طرف دادسرای رسانه برایم ارسال شده تا ظرف ۵ روز برای دفاع از خود در برابر اتهامِ "نشر اکاذیب" در آنجا حاضر شوم. من که در نوشته‌هایم فقط به خبرهای رسمی استناد می‌کنم و تازه، همان خبرهای رسمی را نیز معمولاً با وسواسی آزاردهنده بدون منبع معتبر نمی‌پذیرم، برایم بسیار جالب است که بدانم چه نوع کذبی را نشر داده‌ام! با خودم می‌گویم نکند به دلیلِ اصرارم بر "گفتگو و اصلاح و کنشِ خشونت‌پرهیز" به عنوان "راه‌های برون رفت از مشکلات" به نشر اکاذیب متهم شده باشم!»

وزیر کشور: شرایط امنیتی پایدار و خوبی را در سراسر کشور داریم
وزیر کشور امنیت را زیرساخت و پایه اصلی برای توسعه همه جانبه در کشور دانست و گفت: بدون امنیت، پیشبرد مسائل کلان توسعه‌ای و عمرانی دشوار است. رئیس شورای امنیت کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تلاش دشمن برای برهم زدن امنیت و آرامش داخلی کشور اشاره کرد و ادامه داد: راهبرد اصلی جریان دشمن به حاشیه بردن ارزش‌های دینی و اسلامی است. وحیدی در این خصوص گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی برگرفته از آرمان‌های اصیل دینی و انقلابی است و باید با پاسداشت ارزش‌های دینی و اسلامی در جامعه اجازه عمل به دشمن را ندهیم. وی با بیان اینکه دشمن با تمام ظرفیت و به صورت یکپارچه از معاندان و اغتشاشگران حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: با وجود تمام تلاش‌های معاندان دشمن مردم عزیز کشور پایبند و وفادار به انقلاب و ارزش های دینی هستند. وزیر کشور شرایط امنیتی کشور را مناسب و مطلوب خواند و گفت: خوشبختانه شرایط امنیتی پایدار و خوبی را در استان‌های سراسر کشور داریم.

فرمانده بسیج: امروز جوانان بسیجی یک شبکه سایبری مجازی برای انقلاب شکل داده اند
سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره نقش سازمان بسیج در مقابله با اقدامات دشمن در فضای مجازی گفت: امروز جوانان بسیجی یک شبکه سایبری مجازی برای انقلاب اسلامی شکل داده اند و ایفای نقش آنها هم بسیار موثر است؛ اما دشمن در این زمینه صاحب فناوری است و سرمایه های زیادی در این حوزه به میدان آورده است. ما برای شکل دادن به یک شبکه سایبری مجازی هنوز راه در پیش داریم تا به نقطه مطلوب برسیم اما بخشی از علاقه مندان به این حوزه وارد شده اند و در حال پاسخ دادن به شبهات مردم هستند.

نادران: حاکمیت تصمیم بگیرد نظام پارلمانی حاکم باشد یا نظام ریاستی
الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس گفت: حاکمیت باید تصمیم بگیرد که نظام پارلمانی حاکم باشد یا نظام ریاستی. نظام دوپایه در کشور کارآمدی ندارد. انتخاب نمایندگان مردم در پارلمان از سطح شهرستان به سطح استان ارتقا یابد تا سطح تصمیم گیری ملی شود. انتخابات تناسبی شود، امروز حتی در کلانشهری مثل تهران انتخابات به یک قمار تبدیل شده است؛ یک لیست با چند درصد بیشتر برنده می‌شود و لیست رقیب با چند درصد کمتر کلا می‌بازد.

وزیر صمت درمورد افزایش قیمت دلار: عملیات روانی است
سید رضا فاطمی امین با اشاره به اینکه کمبود ارز نیمایی به هیچ عنوان وجود ندارد، تلاطمات بازار ارز را عملیات روانی دشمن برشمرد و گفت: حرکت نرخ ارز بازار آزاد به سمت ۳۶ هزار تومان کاذب بوده و چیزی جز عملیات روانی نیست.

بازداشت پنج تن به اتهام جاسوسی برای ایران
جمهوری آذربایجان روز دوشنبه اعلام کرد که پنج شهروند خود را به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت کرده است.به نقل از یورونیوز، طبق گزارش سرویس امنیتی آذربایجان، این بازداشت‌ها بخشی از «اقدامات با هدف مقابله با فعالیت‌های مخرب انجام‌شده از سوی سرویس‌های مخفی ایران علیه آذربایجان» محسوب می‌شود. پنج شخص بازداشت‌شده متهم به جمع‌آوری اطلاعات درباره ارتش آذربایجان از جمله خرید هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیلی و ترکیه‌ای و همچنین زیرساخت‌های انرژی این کشور هستند.

ادعای سنتکام درباره کشف محموله‌ ایرانی در راه یمن
فرماندهی نیروهای تروریستی سنتکام در بیانیه‌ای مدعی شد که ناوگان پنجم نیروی دریای این کشور از یک قایق در دریای عمان محموله‌ای متعلق به ایران را کشف کرده است که برای تولید مهمات به کار می‌رود.به گزارش شبکه ان‌بی‌سی، سنتکام (فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا در غرب آسیا) در بیانیه‌ای مدعی شد، گارد ساحلی و ناوگان پنجم نیروی دریایی این کشور، هفته پیش، محموله‌ای از مواد شیمیایی متعلق به ایران را که در راه یمن بود، توقیف کرده است که محموله کشف شده برای تولید مواد منفجره و مهمات به کار می‌رود. سنتکام مدعی است، در هشتم نوامبر در دریای عمان، این قایق ماهیگیری که مالکیت آن معلوم نبود، حامل ۱۸۰ تن کود اوره و آمونیوم پرکلرات بوده است که کشتی‌های آمریکایی به آن نزدیک می‌شوند.پنج روز پس از توقیف این محموله، تکنسین‌های انهدام مواد منفجره نیروی دریایی آمریکا این کشتی را جست‌وجو و شناسایی کردند که مواد کشف شده کود اوره و آمونیوم پرکلرات بوده است که هر دو در تولید مواد منفجره به کار می‌روند.

ممنوعیت ورود مقامات ایرانی به این کشور اجرایی می‌شود
دولت کانادا در ادامه اقدامات ضد ایرانی‌اش اعلام کرد که طرح ممنوعیت ورود مقامات ایران به کانادا اجرایی می‌شود. به گزارش شبکه سی‌تی‌وی کانادا، دولت فدرال این کشور در ادامه رویکردهای ضدایرانی‌اش به ویژه در مدت اخیر و به بهانه حمایت از حقوق بشر در ایران، به طور رسمی ورود مقامات رده‌ بالای ایران را به کانادا ممنوع کرده است؛ اما این بار با طرح جدیدی که به ماموران مرزی اجازه می‌دهد، مانع هرگونه دسترسی خارجی به این کشور شود.وزرای کابینه دولت کانادا، روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری مجازی تایید کردند که این اقدام ذیل قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگان این کشور که یک ماه پیش وعده آن داده شده بود، حالا اجرایی شده است. وزرای کابینه تایید کردند، این طرح به مقامات کانادا اجازه می‌دهد که درباره هر یک از مقامات ایرانی که پیش از این نیز در کانادا بوده‌اند، تحقیقات کنند.


ارزیابی یک اصلاح‌طلب از دیدار برخی اصلاح‌طلبان با رئیس جمهور و رئیس دستگاه قضا
محمد نعیمی‌پور فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به این که ارزیابی شما از دیدار اخیر برخی از فعالان اصلاح‌طلب با رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضاییه و دبیر شورای عالی امنیت ملی چیست، گفت: این دیدار‌ها در هر صورت کار خوبی است و صرف نظر از این که چه نتایجی داشته باشد، باید با مقامات و مسئولان حاکمیت صحبت کرد. چون صحبت نکردن هیچ دردی را دوا نمی‌کند و بهتر است طرفین از نقطه‌نظرات همدیگر مطلع باشند. البته باید رعایت شود که این گفت‌وگو بین طرفین باشد و از گفت‌وگو‌های رسانه‌ای فاصله بگیرد. گفت‌وگو‌های رسانه‌ای جایگاه خودش را دارد و قبلا هم انجام شده است. اما گفت‌وگو‌های حضوری و خصوصی نیاز است برای اینکه احیانا در مورد مسائل کشور نتایجی کسب شود. نعیمی‌پور در پاسخ به این که آیا این دیدارها در وضعیت فعلی می‌تواند گشایشی به وجود بیاورد، گفت: وضعیت موجود خیلی پیچیده‌تر از این‌هاست که با یکی دو جلسه گشایشی ایجاد شود. به هر حال مدت‌ها بین مجموعه اصلاح‌طلبان و حاکمیت بی‌اعتمادی و چالش‌هایی وجود داشته که به سادگی قابل ترمیم نیست. اما اینکه بالاخره نظریات مجموعه اصلاح طلب مستقیم و بدون ملاحظات خاص به حاکمیت منتقل می‌شود، کار خوبی است و شاید بتواند در آینده راهگشا باشد؛ اما اینکه فکر کنیم با یکی دو ملاقات و جلسه مساله‌ای به این پیچیدگی می‌تواند حل شود، ساده‌اندیشی است.

 

دولت بایدن حفاظت از قاتلان شهید سلیمانی را تمدید کرد
زندگی مقام‌های سابق آمریکا که در ترور سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی نقش داشتند، همچنان تحت تأثیر هراس انتقام قرار دارد.ارزیابی جدید دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا نشان می‌دهد ترس انتقام همچنان بر زندگی قاتلان سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سایه افکنده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز دوشنبه گزارش داد دولت بایدن به این نتیجه رسیده که تهدیدهای جانی علیه «مایک پامپئو»، وزیر خارجه سابق آمریکا و «برایان هوک»، مسئول امور ایران کماکان معتبر و موثق هستند. مطابق این گزارش، وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته به کنگره اطلاع داد که هم پامپئو و هم برایان هوک به دلیل فعالیت‌هایشان در دولت ترامپ «در معرض تهدید جدی و باورپذیر از یک دولت خارجی یا عامل یک دولت خارجی قرار دارند.»

دیدار سردار قاآنی با مقامات عراقی در این کشور
منابع خبری از سفر سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عراق گزارش دادند.منابع عراقی گزارش دادند که در این سفر سردار «اسماعیل قاآنی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با «عبداللطیف رشید» رئیس جمهور و «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر در بغداد دیدار کرده است.

نوباوه: قالیباف از من شکایت کرده است
یکی از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی از شکایت محمدباقر قالیباف از او به اتهام نشر اکاذیب خبر داد. بیژن نوباوه با اعلام این خبر گفت: بر اساس قانون، این شکایت جهت بررسی به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارجاع داده شد و تعدادی از نمایندگان مجلس و همچنین برخی از اعضای هیات نظارت با من صحبت کردند و از من خواستند که عذرخواهی کنم تا ماجرا خاتمه یابد که من به هیچ وجه این پیشنهاد را نپذیرفتم. وی گفت: امروز احضاریه‌ای به دادگاه با اتهام نشر اکاذیب به من ابلاغ شده که در آن قید شده، اگر تا ۵ روز آتی به دادگاه مراجعه نکنم، حکم جلب من صادر می‌شود و بازداشت خواهم شد.این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه صددرصد قصد دارم که در جلسه دادگاه شرکت کنم، عنوان کرد: اقدامی که آقای قالیباف نسبت به آن اعلام شکایت کرده‌اند را برای حفظ رعایت حقوق مردم و در راستای وظایف نمایندگی می‌دانم.

برخی سلبریتی‌ها بمب‌گذاری استانبول را محکوم کردند؛ اما برای حادثه ‎شاهچراغ خفه‌خون گرفتند
عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها درمجلس شورای اسلامی در توئیتی به پیام تسلیت سلبریتی های ‎ ترکیه در ‎ فضای مجازی درپی حادثه بمبگذاری استانبول، اشاره کرد.محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان و عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت: تعداد زیادی از سلبریتی های ‎ ترکیه امروز در ‎ فضای مجازی اقدام ‎ بمب گذاری استانبول را محکوم کردند و ‎هشتک انتقام و تسلیت زدند اما سلبریتی های ایران برای حادثه ‎شاهچراغ شیراز خفه خون گرفتند! چقدر ‎ایران مظلوم است!

حملات به تروریست‌ها در اقلیم کردستان ادامه می‌یابد
یک منبع آگاه در گفتگو با تسنیم درباره دور جدید عملیات نیروی زمینی سپاه گفت: تا زمانی که گروهک‌های تروریستی تجزیه طلب کامل خلع سلاح و یا از اقلیم کردستان عراق اخراج نشوند، سلسله عملیات‌های نیروی زمینی سپاه ادامه خواهد داشت. روز گذشته نیروی زمینی سپاه در جریان عملیات ربیع 2 حملات موشکی و پهپادی خود علیه مواضع گروهک‌‌های تروریستی تجزیه طلب مستقر در اقلیم کردستان عراق را از سرگرفت. در جریان این عملیات، مقر حزب دموکرات در کوی سنجق با موشک و مقر حزب کومله در زرگویز با پهپادهای رزمی و انتحاری مورد هدف قرار گرفت.

عباس عبدی: شرایط جامعه مطلقا به پیش از آغاز اعتراضات برنخواهد گشت
عباس عبدی نوشت: شرایط جامعه ایران مطلقا به پیش از آغاز اعتراضات برنخواهد گشت. اتفاقات و شعارهایی که در سطح جامعه داده شده و مسائلی که در سطح هنرمندان، ورزشکاران و دانشگاه‌ها و رسانه‌ها رخ داده است، شرایط را غیر قابل بازگشت کرده است.

فاطمی امین: افزایش نرخ ارز، عملیات روانی است
سید رضا فاطمی امین امروز در نشست هم‌اندیشی با منتخبی از اصناف و اتحادیه‌های سراسر کشور، اظهار کرد: رصد ثبت سفارش‌ها و تخصیص ارز نشان می‌دهد که به هیچ عنوان در بازار نیمایی کمبود ارز وجود ندارد و به ویژه واردکنندگان می‌توانند شهادت دهند در مقایسه با ۶ ماه قبل یا حتی یک سال قبل وضعیت تخصیص ارز بسیار بهتر شده است. با وجود این، حرکت نرخ ارز بازار آزاد به سمت ۳۶ هزار تومان کاذب بوده و چیزی جز عملیات روانی نیست. وزیر صمت با اشاره به اینکه همه واحدها به ویژه تولیدکنندگان به راحتی می‌توانند از بازار نیمایی ارز مورد نیازشان را تأمین کنند، افزود: افزایش قیمت‌ها به هیچ عنوان قابل قبول نیست و باید تمرکز کنیم که این جو روانی که بازار ارز را متلاطم می‌کند اثر خود را به صورت گرانفروشی نشان ندهد. البته اصناف و تولیدکنندگان با وجود همه تحریکات و عملیات رسانه‌ای دشمن، تاکنون عملکرد بسیار خوبی داشته و تحت تأثیر القائات و جنگ روانی قرار نگرفته‌اند.

خاندوزی: عمده درآمدهای جدید دولت از مالیات است
وزیر اقتصاد گفت: میزان فروش نفت اندکی افزایش یافته و عمده درآمدهای  جدید دولت از مالیات بوده است و از سمت دیگر هزینه های جاری کشور در بخش حقوق، یارانه و بازنشستگان که به دلیل لزوم حمایت دولت از جامعه به دلیل فشار ناشی از تورم پرداخت می شود، قطعا بودجه کمتری برای دولت می ماند. در حال حاضر که با هم سخن می گوییم از سال گذشته در همین زمان پرداخت‌های کمتری به حوزه عمران صورت گرفته است، چون قرار نبود اینقدر دست بازانه به سمت تنخواه بانک مرکزی و استقراض برویم.

سکه دوباره قد کشید
هر قطعه سکه طرح جدید امروز با افزایش نرخ، ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دادوستد شد. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته ۱۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خرید و فروش شد. همچنین امروز نیم سکه، هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

رئیس اتاق بازرگانی روسیه: منتظر اجرایی شدن توافق‌نامه تجارت آزاد با ایران هستیم
رئیس اتاق بازرگانی و صنعت فدراسیون روسیه در همایش تجاری ایران و روسیه گفت: مسیر دستیابی به تجارت ۴۰ میلیارد دلاری میان ایران و روسیه طراحی شده و فعالان اقتصادی دو طرف منتظر اجرایی شدن توافق‌نامه تجارت آزاد هستند. وی از تلاش برای توسعه روابط بین تجار ایرانی و روسی سخن گفت و تاکید کرد: در چارچوب این نشست‌ها امروز بیش از صد نماینده و کارآفرین از استان‌های مختلف روسیه در تهران حضور دارند و این آمادگی را داریم تا برای توسعه روابط استانی بین دو کشور برنامه‌ریزی کنیم. سرگی کاترین، تبادل اطلاعات بین تجار را موضوع بسیار مهمی عنوان کرد و افزود: تصمیماتی در اتاق روسیه برای افزایش سطح مناسبات با طرف ایرانی گرفته شده و بیش از صد نفر را در این سفر همراه کردیم تا بگوییم که بیشتر شدن روابط با ایران تا چه حد برای روسیه مهم است.

وزیر نفت: کشور در شرایط جنگی است
وزیر نفت در جمع مدیران ارشد وزارت نفت با تأکید بر اینکه شرایط امروز تحریم‌ها سخت‌ترین شرایط تحریم صنعت نفت است و امروز همه نظام سلطه علیه کشور دست به دست هم داده‌اند تا بیشترین فشارها را به کشور وارد کنند، افزود: شرایط به گونه‌ای است که هر لحظه باید مواظب باشیم، کشتی ما دچار مشکل نشود، پول آن پرداخت شود، خود نفت با اطمینان فروش رود و تحویل شود؛ اما به نظر می‌رسد بخش‌هایی از کشور متوجه این دشواری‌ها نیستند و انتظارهایی که مطرح می‌کنند با این شرایط همخوانی ندارد. طبق اعلام وزارت نفت، اوجی تصریح کرد: فرض ما بر این است که اگر برای خدا کار کنیم، خدا به ما کمک خواهد کرد که تا امروز هم چنین بوده است. وی با بیان اینکه مدیران باید شجاعت تصمیم‌گیری داشته باشند، نباید از تصمیم بترسیم زیرا کشور در شرایط جنگی است، اظهار کرد: این موضوع را هم باید به خودمان یادآوری کرده و هم باید این موضوع را به مسئولان دستگاه‌های مختلف منتقل کنیم که شرایط جنگی است و شرایط جنگی به تصمیم‌های سخت نیاز دارد. وزیر نفت ادامه داد: افزون بر این، هر تصمیمی را باید با آینده‌نگری بگیریم؛ تصمیم‌های ما تا جای ممکن نباید اقتضایی باشند. باید تأثیر هر تصمیم را از پیش ارزیابی و در مسیر تصمیم‌گیری این تأثیر را لحاظ کنیم.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۷
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۶۷
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
"اوجی تصریح کرد: فرض ما بر این است که اگر برای خدا کار کنیم، خدا به ما کمک خواهد کرد که تا امروز هم چنین بوده است."
اقای اوجی خدای شما با خدای مردم فرق داره؟پس خدای ما چرا به ما کمک نمیکنه؟؟!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
برخی افراد مشهور ازجمله بازیگران و خوانندگان.. که قبلا یک گوشه چشمی تفکر خودشان را نشان داده بودن در اتفاق اخیر شمشیر را از رو بستند و علیه امنیت ملی سنگ تمام گذاشتند برای همیشه باید بایکوت شوند کاری که در تمام دنیا انجام می‌دهند و با کسی هم شوخی ندارند در قبال امنیت ملی
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
امنیت ملی یا امنیت عده ای ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
از اینکه مقامات می روند در دانشگاه تا حرف رد و بدل شود و رودرو می شوند با استادید و دانشجوها ناراحت هستید؟ اخی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
منتظر بازگشت آقای خاوری به ایران باشیم ؟ دولت کانادا اگه راست میگه اول ایشون رو بفرسته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
اقای اصفری حیف که اگر با ادبیات تو بخواهیم جواب دهیم تابناک درج نمیکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
مجلس حداقلی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
همش دشمن دشمن دشمن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
اینها از دشمن و رسانه های وابسته خط می گرفتند آن وقت بیایند شاهچراغ را محکوم کنند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
تابناک از آن نوع تیترهای خبری می زند که انگار در شهر هیچ خبری نبست! لطفا تشریف ببرید در خیابانهای تهران تا خبرهای جذاب و جالبتری برای نیتر خود پیدا کنید
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
شما مثلا رسانه هستید!! این همه خبر از اعتراض مردم اما دریغ از درج واقعیتهای ان!
رضایی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
سلام،
صدقه یعنی رواج فقر و فقر بیچارگی ، بدبختی ، بیکاری و فساد می آورد کسی نیست به حضرات بفرمایید تنها راه برون رفت از این فلاکت ایجاد شغل و رونق تولید است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
گفت : چرا عکس و مصاحبه محمد خاتمی منتشر شده !!!!؟؟؟

گفتم : آره و چون حتما لازم بوده !!!!

گفت : اگر موثر نباشد ، چه میشود !!!!؟؟؟؟

گفتم : احتمالا از میر حسین موسوی استفاده میشود !!!!!

گفت : اگر انهم موثر نیفتد چه !!؟؟؟؟

گفتم : برو دنبال کارت ، حوصله ندارم ، من چه می دونم !؟
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
اتفاقا چون اقای سخنگو هیچ کاره ست در همه کاری دخالت میکند
صدای مردم
|
United States of America
|
۲۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
همه کارشان خلاصه شده درانتقاد کردن بنظر میرسد هیچکس راهی برای رهایی از تنگنای.اقتصادی نداشته باشد آقای رئیس جمهور که در اداره کشور حسابی درمانده شده فقط صحبت از مقاومت می کند خودش و خانواده اش که مشکلی ندارند یخچال و فریزر خانه شان انباشته از گوشت و مرغ هست این مردم هستند که دارند زیر فشار له میشوند
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
مردم به نان شبشان محتاجندولت پول ندارند معوقات بازنشسته ها را یکجا پرداخت کند
از ان طرف همین حضرات برای رفاه بیشتر مرفهین بی درد یک میلیارد دلار برای واردات خودرو اختصاص داده اند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
من بازنشسته تامین اجتماعی با 30سال سابقه که 8سالش در منطقه جنگی در زمان جنگ تحمیلی بوده با حقوق 6میلیونی چطور زندگی کنم؟.حق ندارم حداقل وسایل برقی ایرانی برای خانوادم بگیرم .یخچال خراب، جاروبرقی خراب ،خداشاهده پول ندارم. نمی دونم 6میلیون رو بدم خرج خونه کرایه خونه ،پول دارو.هیچ کس به فکر ما نیست نه متناسب سازی .حداقل وسایل ساخت ایران رو با قیمت مناسب دراختیارمردم قرار بدید
جلال
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
هم ممکن است و هم مطلوب
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
می گم بهتره که سردار طلایی نوه و خانواده اش را از کانادا بیاره ایران چون دیگه نمی تونه بره کانادا و رو تردمیل ورزش کنن
مهران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
چرا در شرایط جنگی ؟ شما کشور را در مقابل جهان قرار دادید .
ناشناس
|
Italy
|
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
کشور در شرایط جنگی نیست در شرایط اشغال است !!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
احسنت بر این عضو هیات ریسه مجلس.اصل مطلب را گفت.مدم آقای ریس جمهور صدقه نمیخوایم تورم را مهار کن سفره مدم را خیلی کوچک شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
این حرف عباس عبدی که "شرایط جامعه مطلقا به پیش از آغاز اعتراضات برنخواهد گشت" آشکارا تشویش اذهان عمومی است و خیانت به امنیت کشور است و به نوعی دعوت به اغتشاش است. قوه قضاییه چکار میکند؟
ایران نژادیان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
ممنوعیت ورود مقامات ایرانی به این کشور اجرایی می‌شود:
کافی نیست
دولت کانادا جهت حمایت از مردم مظلوم ایران باید:
1-دزدان را که در دل کانادا جا داده به ایران برگرداند(امثال خاوری)
2-فرزندان مقامات ایران که با پول ملت ایران در کانادا در حال عیش و نوش هستند از کانادا اخراج و به ایران برگرداند. کلیه پولهای مردم ایران که در حساب این ها است بلوکه کرده و به حساب ملت برگرداند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
برای اجرایی شدن بند ۱ باید عضو اف ای تی اف بود
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
آقای وزیر امور خارجه ایران توضیح بدهید و برای ملت علت تماس شما با طرف گستاخ به ایران رو بفرمایید، با وزیر خارجه آذربایجان
به دلیل رفتارهای غیر حرفه ای شما هست که علی اف با لباس نظامی با همسرش کنار رود ارس حاضر و علیه ایران رجز می خواند، براد عزیز اگر این قبای وزیری برایت بزرگ است تحویل بده و کشور و ملت رو تحقیر نفرما!!!! عجب دیپلمات هایی داریم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
متاسفانه حفاظتش قویه و نمیشه ترامپ و عواملش را ترور کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
تابناک در مورد اصابت موشک به لهستان چیزی تا همین الان ننوشتی.
جدیدا خیلی دیر خبر می نویسی.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
رئيس اتحاديه لوازم خانگي : بازگشت ژاپن به بازار لوازم خانگي ايران صحت ندارد !
----------------
-- چه عحب برادر ! ... چه عجب !
چنان به ياد دارم از سالي كه كلاس دوم دبيرستان بوديم ، در خانه دايي ، با پسر دايي تمرين حل مي كرديم ، تا امتحان رباضي فردايمان خوب باشد ! پسر كوچك دايي ، دست به ديوار گرفته و روي دوتا پا بلند شده سيم راديو ضبط را كه دوشاخ آن در پريز بود كشيده بود وراديو ضبط را كه مدل Aiwa بود و در پشت آن Made in japan حك شده بود از طاقچه به زمين افتاد ، دايي جان دستگاه را امتحان كرد ، سالم بود !!
بعد دايي خوشحال از اين كه افتادن دستگاه به بچه آسيب نرسانده گفت :
-- لا مصب چه ساخته ، تا به حال سه بار از طاقچه افتاده اما آخ نگفته !!!
و نيز چنان به ياد دارم از پارسال كه پسر اخوي چراغ قوه اي خريده بود كه با برق شارژ مي شد اما ظاهر خيلي قشنكي داشت ، اخوي پرسيد : ساخت كجاست ؟
پسر گفت :
-- چيني هست بابا جون ، ساخت چين !
اخوي هم مثل كسي كه سركه ترش سر كشيده باشد ، اخم كرد و گفت :
-- چيني ، چي نيست !! ... همين فردا پس فردا هست كه بايد بيندازيش دور !!!
-----------------------------
بله برادر ! رئيس اتحاديه لوازم خانگي گفته است كه بازگشت ژاپن به بازار لوازم خانگي ايران صحت ندارد ،و بايد بازهم گفت : چه عجب !!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
حمله موشکی امشب روسیه به لهستان ، احتمال اینکه روسیه

در اسلامبول دیروز هم بمب گزاری کرده باشه زیاد است


چون مجبور به عقب نشینی از خاک اوکراین شده و آبرو و

اعتبار پوشالی اش از بین رفته است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
آقای وزیر بهداشت این چه قانون تعرفه گذاری هست که به یکی ماهی ۸۰۰ هزار دادن و به دیگری ماهی ۴ میلیون ؟؟؟ ولله قسم تو بخش زایمان بیمارستان ولی عصر خراسان جنوبی برای سه ماه ۲ونیم واریز کردن ولی در بعضی بخش‌ها و سایر بیمارستان تا ۱۰ میلیون واریزی داشته اند ،؟؟ عجب عدالتی درست کرده دولت رییسی ، در صورتی چند سال پیش یعنی اول دولت روحانی کارانه ها ماهی ۷۰۰ تومان بود که ارزش ۷ میلیون حالا در ماه رو داشت واقعا گند زدید به عدالت در نظام سلامت .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
جناب نوری خوب معلمان رو به سخره گرفتی ؟؟ در حالی در آستانه بودجه ۱۴۰۲ هستیم هنوز احکام حقوقی رو نزدی و داری وعده های سر خرمن میدی ؟؟ ولله قسم حماقت محض است که با این دانش آموزان پر توقع و زبان دراز اضافه خدمت کردن این همه استرس و دروغی میشنوی ؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
نماينده مجلس : « اقتصاد فقط صدقه دادن نيست » !!
---------
اقتصاد ؟ ... صدقه ؟ ... اقتصاد فقط صدقه دادن نيست ؟ برادر فكر نكنم كه اگر تمام مباحث و موضوعات علم مستطاب اقتصاد بگرديم به مبحثي به نام « صدقه » برخورد كنيم !!... باور بفرما !
ناشناس
|
United States of America
|
۰۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
وزیرمحترم اقتصاددرست میگویندبعلت ضعف درمدیریت اقتصادی بیشترین درآمددولت بافشار بمردم ازطریق گرفتن مالیات ازهمه چیز وهمه کار تامین میشوددرمملکتی که اینهمه ثروتمند است مالیاتهائی میگیردکه هیچ کشوری نمیگیرد البته بیشتردلخوری های مردم ازگرفتن مالیاتهای سنگین است که باعث بیکاری دربسیاری ازمشاغل تولیدی است دولت محترم اگربجای گرفتن اینهمه مالیات ازمردم مقداری ازهزینه های خودش راکمترمیکردومقداری هم جلو ازاختلاسها رامیگرفت همه مشکلات منجمله نارضایتی هاحل میشد ومطمئناً شاخص گرانی سرسام آور متوقف میشد و اگرکاربه کاردان سپرده میشد معیشت مردم هم بسیاربهترمیشد فشاربه معیشت مردم باگرفتن مالیاتهای سنگین افتخارچندانی نیست همه ما بخاطر داریم در دو و سه ویا چهاردهه اخیرزمانهائی بوده که هم درآمدنفت بسیارکم بود وتحریم بودیم و هم مالیاتها بسیارکم گرفته میشد و اموراقتصادی هم دستوری اداره نمیشد وضع معیشت مردم بسارخوب بودوهمه چیز فراوان البته تیم اقتصادی دولتهای محترم گذشته بجای نگاه به طرز اداره اموراقتصادی غریبه ها وکشورهای فقر به خودمان وعادات و فرهنگ خودمان نگاه میکرند
محمدآقا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
درود واحترام
کامنتهای من مرتبا ممیزی میشود هرچند در اوج خود سانسوری
می نویسم ، از این به بعد در جهت روحیه دادن به دوستان همفکر همان عبارت درود واحترام را درج خواهم کرد مگر اینکه درود واحترام هم سانسور شود که البته با توجه به اوضاع مدیریتی کشور بعید هم نیست !
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
کانادا سفر مقامات ایران رو ممنوع کرده چه ربطی به تصمیم ضد ایرانی داره. مردم که راحت دارن میرن. مسئولین کمی اذیت میشن
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
همین الان، امنیت پایدار داریم؟
کوروش
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
وزیر نفت .یعنی فاتحه خدا رحم کند. بابا تا دیر نشوده با آمریکا ارتباط بگیرید.چکار میکنید؟
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
.محمدحسن آصفری؛ والا من ندیدم کسی واکنشی نشون بده؛ شمام این سلبریتی ها رو دنبال نکن پلیز
محسن
|
Belgium
|
۰۶:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
مردم هیچ انتظاری از رٸیس جمهور شش کلاسه ندارند؟ و مجلس هم همه می دانند چطور مجلسی است؟؟؟
منوچهر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
"نماینده مجلس: آقای رئیسی! اقتصاد فقط صدقه دادن به مردم نیست؛ مردم ارزانی می‌خواهند" چه عجب ما اینقدر گفتیم که اشتباه نکنید اینها نعترضند نه اغتشاش گر بالاخره در بین مسئولین یک نفر پیدا شد که متوجه بشود اینها معترضند بخصوص اعتراض به مشکلات اقتصادی، امیدوارم سایر مسئولین هم متوجه اشتباه خودشان بشوند.
"وزیر کشور: شرایط امنیتی پایدار و خوبی را در سراسر کشور داریم" آقای وزیر اشتباه نکن ما امنیت اقتصادی نداریم و با وجود زورگیران و موبایل قاپ ها ما در داخل شهر ها امنیت نداریم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
اگر سر این مارها را که دست نشانده بی مواجیب صهیونیستها و کفار و گاوهای شیرده منطقه هستند را به سنگ نکوبیم در آینده افعی خطرناکی خواهند شد. همچنین کسی که اموال عمومی را به آتش میکشد و بعد از دستگیری اظهار پشیمانی میکند نبایدمورد رافت قرار گیرد دست اینگونه افراد را باید قطع کرد تا عبرت سایرین شوند که به اموال عمومی نمیتوانند بدون دادن تواث خسارتی وارد کرد.
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
این تقی زاده ارمکی خودش را استاد می داند تحمل حضور یک نفر به دانشگاه را ندارد. چرا از روشنگری می ترسید ؟
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
متاسفانه ما مردم محکوم هستیم به استفاده از وسایل چینی و دولت هم محکوم به استفاده وسایل روسی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
آقای وحیدی وزیر کشور است و در کشور نیست!!!!!
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
(افزایش قیمت دلار جنبه روانی دارد)
اقای مسول که این حرف را میزنی مردم عقل دارند
شاید باور نکنید ولی ساعت ها عصبانیت برایم اورد
ناشناس
|
United States of America
|
۰۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
وزیراقتصاددرست میگویندبعلت ضعف درمدیریت اقتصادی بیشترین درآمددولت بافشار بمردم ازطریق گرفتن مالیات ازهمه چیز وهمه کار تامین میشوددرمملکتی که آنقدرثروتمند است که درمنطقه ازهمه برتراست مالیاتهائی میگیردکه هیچ کشوری نمیگیرد البته بیشتردلخوری های مردم ازگرفتن مالیاتهای سنگین وایجادبیکاری دربسیاری ازمشاغل تولیدی است دولت محترم اگربجای گرفتن اینهمه مالیات ازمردم مقداری ازهزینه های خودش راکمترمیکرد وجلوی مقداری ازاختلاسها رامیگرفت همه مشکلات منجمله نارضایتی هاحل میشد ومطمئناً شاخص گرانی بدون توقف متوقف میشد وحتی اگرکاربه کاردان سپرده میشد معیشت مردم بسیاربهترمیشد البته ماافرادعادی وناوارد اگرحرفی بزنیم نبایدکسی دلخورشودولی فکرمیکنیم تیم اقتصادی دولت محترم کاربرجسته وافتخارشان رشد
سیدمهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
نماینده مجلس: آقای رئیسی! اقتصاد فقط صدقه دادن به مردم نیست؛ مردم ارزانی می‌خواهند!!!!!!!!!!!!!
وقتی درک نماینده مجلس ما در این حده که به حق ملت میگه صدقه!!! از بقیه چ انتظاری میشه داشت؟!
آقای به اصطلاح نماینده این دولت هست که از مردم کمک میگیره و چرخش میچرخه نه ملت!
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
سلام اقای نادری عضو محترم هیات رئیسه مجلس "جانا سخن از زبان ما میگویی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
انتطار داشتن از دولت و مجلس فعلی که ضعیفترین در تاریخ معاصر می باشند
به رفع مشکلات و معضلات گوناگون کشور و مردم !!؟؟؟.

مانند انتظار داشتن از یک پیر مرد کم سواد است تا در رشته فیزیک هسته ای در شریف تدریس کند !!!!

همزمان رکورد حسین رضازاده در دو ضرب را هم بزند !!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
پیاز شده کیلویی 20هزار تومان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
از عجايب روزگار يكي هم اين كه در اين ايام كه كشور دچار وضعيت فعلي است ، هر روز اجناس در حال گران شدن !!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
این عملیات روانی چرا یه بار این وری غش نمی کنه
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
وزیر صمت درمورد افزایش قیمت دلار: عملیات روانی است....با همین عملیات روانی دلار از 1000 تومان به 36000 تومان رسید!
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
خاندوزی: عمده درآمدهای جدید دولت از مالیات است.......این درزمانی که مردم کسب و کار ندارند، افتخاری ندارد!
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
آقای خاندوزی بالاخره در آمد نفت 5 برابر شده یا اندکی اضافه شده؟ شما نادرست می گویید یا وزیر نفت و ...ضمنا در کشوری که رکود بیداد میکند و کسب و کارها راکد هستند شما چگونه مالیات ها را اضافه کرده اید و عمده افزایش درآمد دولت از مالیات است؟ بهتر نیست با هماهنگی صحبت کنید......
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
تابی جان ازت خیلی متشکریم که خداییش اکثر نظرات مردم را انعکاس میدی.متاسفانه اکثر سایتها یا نظ خواهی نمیزارن واگه بزارن انعکاس نمیدن. دمت گرم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
نظرات رو کمتر فیلتر می کنه ولی اگر به آمار نظرات غیر قابل انتشار نگاه کنی گاهی وقتا تا ۵۰ درصد می رسه...

حالا فکر کن اینهایی که چاپ می شن خیلی معتدل و خوب هستند
علیجانی
|
Germany
|
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
نماینده مجلس: آقای رئیسی! اقتصاد فقط صدقه دادن به مردم نیست؛ مردم ارزانی می‌خواهند

ظاهرا نمیخواهتد قبول کنند که اشتباهات زیادی داشته و باید نسبت به جبران کارهایش اقدام کنند
reza
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
سخنان اقای ارمکی عحیب بود. ایشان کجا مدرک گرفته اند که نمی دانند چگونه صحبت کنتد. ایا این طرز حرف زدن یک استاد جامعه شناسی است. مگر دانشجو فقط در خصوص مسایل فرهنگی فقط صحبت می کند که فقط مسولان فرهنگی باید به دانشگاه بیایند و پاسخگو و توضیح دهنده باشند
وضعیت دانشگاه ها هماهنگ و هم عرض با چنین استادانی است
اگر استاد برجسته و بزرگ جامعه شناسی ایشان باشند وای به حال بقیه و کشور
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
بسیاری از کشورها در قانون اساسی چندین بار بازنگری و اصلاحاتی انجام داده اند و در کشور ما فقط یکبار اینکار انجام شده زمان این تغییر فرا رسیده نظام ریاستی بهتر است به نظامی پارلمانی تغییر کند ولی باید احزاب شکل بگیرند و نخبگان جامعه به انواع احزاب بپیوندد و احزاب برنامه ها و سیاستهایشان را به مردم اعلام کنند و مردم هم به برنامه رای دهند نه یک شخص، بعد از آن هر حزبی که کرسی بیشتر در مجلس کسب کرد رئیس دولت را تعیین کند تمامی کشورهای اروپایی همین راه را رفتند و فرصت را به نخبگان جامعه داده اند تا بتوانند در جهت اصلاح کشورهایشان گام بردارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
تابی نظرات رو بزار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
فردی که صندلی مترو را آتش زد گرفتید دزد ۹۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومانی را هم گرفتید؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
ده ها مولفه در رشد اقتصاد نقش دارن
رییس جمهور همه جوره داره تلاش میکنه
باید صبور بود
شما نماینده مجلس هم به فکر رای دور بعد هستی نه مردم
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
"اوجی تصریح کرد: فرض ما بر این است که اگر برای خدا کار کنیم، خدا به ما کمک خواهد کرد که تا امروز هم چنین بوده است."
اوجی جان این خدای شما چرا بشما چند خانه و پست وزارت و حقوق آن چنانی می‌دهد
ولی به بنده ای مثل من که چند برابر شما تحصیلات و دانش و توانایی دارد یک آپارتمان فکستنی هم نمیدهد.
حتما شما جای مهر در پیشانی داری.
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
مردم به نان شبشان محتاجندولت پول ندارند معوقات بازنشسته ها را یکجا پرداخت کند
از ان طرف همین حضرات برای رفاه بیشتر مرفهین بی درد یک میلیارد دلار برای واردات خودرو اختصاص داده اند
محمود‌
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
الهی‌ العف‌
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز سوم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی