بازدید 9267

شهادت علیه متهم در دادگاه با قتل پایان یافت

کد خبر: ۱۱۵۰۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۳ 13 November 2022

مرد جوان که مدعی است به خاطر شهادت در یک پرونده به دردسر افتاده و سرانجام مرتکب قتل شده بود، جزئیات این جنایت را فاش کرد.

به گزارش میزان، سرهنگ مهدی حاج‌حمدی رئیس اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی البرز بیان کرد: در تاریخ ۱۰ مرداد امسال مصادف با دهه اول محرم قتلی در یکی از محله‌‌های استان البرز اتفاق افتاد و مردی ۳۵ ساله حوالی ساعت ۲۲ در خودروی پرشیای خود مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت و به قتل رسید.

با بررسی‌های بسیار متهم به قتل شناسایی و دستگیر شد. وی در بازجویی‌ها درباره انگیزه خود از قتل گفت: این ماجرا از جایی شروع شد که یک روز من به همراه مادرم در خیابان متوجه شدیم مردی برای دوست مادرم مزاحمت ایجاد کرده است. آن مرد با دیدن ما فرار کرد اما دوست مادرم تعریف کرد که از آن مرد ماشینی خریده بوده و آن آقا هم در آن ماشین شنود و ردیاب کار گذاشته بود.

متهم ادامه داد: وقتی این خانم علیه فروشنده خودرو شکایت کرد، آن مرد مدعی شد این خانم همسر صیغه‌ای او بوده است اما وقتی ما در دادگاه شاهد این پرونده شدیم و علیه آن مرد شهادت دادیم مشکلات‌مان شروع شد.

متهم درباره ماجرای بعد از شهادتش توضیح داد: مقتول یک بار به تنهایی مرا تهدید کرد که شهادتم را پس بگیرم که من این کار را انجام ندادم. بار دیگر وقتی رأی دادگاه صادر شد، او و چند نفر دیگر جلوی مرا گرفتند و تهدید کردند. آنها از من فیلم سیاه گرفتند. بعد از اینکه از من فیلم گرفتند، پیش قاضی پرونده رفتم تا شهادتم را پس بگیرم و دفتردار گفت که این ‌کار بین شش ماه تا یک سال حبس دارد که نتوانستم این کار را انجام بدهم.

وی به شکایت دیگری که مقتول از او کرده بود، اشاره کرد و گفت: یک بار هم مرحوم از من به اتهام رابطه نامشروع شکایت کرده بود که در دادگاه حاضر شدم و قاضی بعد از شنیدن صحبت‌هایم تبرئه‌ام کرد.

این متهم درباره تهدیدهایی که از سوی مقتول و همراهانش شده بود، توضیح داد: بعد از اینکه آنها از من فیلم گرفتند، تهدیدم کردند که فیلم را پخش می‌کنند. من هم نتوانستم با این موضوع کنار بیایم و گفتم که باید کارش را تلافی کنم که در نهایت آن اتفاق افتاد.

متهم درباره روند وقوع قتل گفت: روز قتل مقابل نمایشگاه ماشین ایستادم و زمانی که از نمایشگاه خارج شد، همراه با اسلحه پشت سرش حرکت کردم. ماشینش را پارک کرد، من هم از ماشین پیاده شدم و آن اتفاق افتاد. ابتدا به سمت شیشه ماشین تیراندازی کردم و بعد در ماشین را باز کردم و سه تیر به خودش زدم. بعد از وقوع قتل، اسلحه را در محله قلعه آذری پنهان کردم.

رئیس اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی البرز درباره نقش همسر سابق مقتول در وقوع قتل گفت: همسر سابق مقتول به اتهام همکاری در قتل از همان روز اول بازداشت شد. این خانم و چند نفر دیگر سفارش این قتل را داده بودند. ما اعتقاد داریم که همسر سابق مقتول نقشه قتل را کشیده بود به همین خاطر ایشان همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

بعد از اینکه متهم اصلی پرونده متوجه بازداشت همسر سابق مقتول شده بود، به رشت رفته و حدود ۲۰ روزی را در خانه زنی گذراند که قبلاً قول و قرارهای ازدواج به او داده بود. سپس متهم به همراه این خانم راهی کیش شد و قصد داشتند با مدارک جعلی به کشورهای حاشیه خلیج فارس فرار کنند که دستگیر شدند.

سرهنگ حاج‌حمدی درباره زوایای دیگر این پرونده توضیح داد: اصل موضوع که دستگیری قاتل بوده، انجام شده و سلاح ضبط شده است. این پرونده حواشی‌ مختلفی دارد که در حال بررسی هستیم و بزودی روشن خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022