بازدید 4125

صدور مجوز جذب هزار عضو هیات علمی علوم پزشکی

کد خبر: ۱۱۴۹۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰ 10 November 2022

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت‌: در سال جاری، هزار مجوز جذب اعضای هیات علمی برای توزیع متناسب در دانشگاه های علوم پزشکی اخذ شده و تا پایان امسال هم در نظر داریم تا موافقت مجوز جذب 3 هزار عضو هیات علمی دیگر هم بگیریم.

دکتر باقری فرد با بیان این مطلب که نیروهای انسانی، مهم ترین سرمایه های کشور هستند‌؛ افزود: حفظ و جذب نیروی انسانی جزو وظایف اصلی ما است.

وی با اشاره به اینکه افراد با رتبه های برتر در دانشگاه های علوم پزشکی کشور پذیرش می شوند، افزود: آیین نامه جذب و ارتقاء اعضای هیئت علمی بازنگری شده و شاخصهایی همچون فن اوری ، آموزش ، شاگردپروری و اهتمام به مرجعیت علمی مورد توجه قرار گرفته و بزودی برای تصویب ، تقدیم شورای انقلاب فرهنگی خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بیان کرد: ارتقاء اعضای هیئت علمی باید در مسیر پیشرفت دانشگاه های علوم پزشکی موثر باشد.

وی تصریح کرد: جلسات هیات اجرایی جذب دانشگاهها باید به صورت منظم برگزار و صلاحیت علمی و عمومی افراد نیز بر اساس شاخص ها و ضوابط بطور دقیق بررسی شود.

دکتر باقری فرد با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: هیأت های اجرایی جذب باید صلاحیت عمومی افراد را بررسی کنند و اعضای هیات علمی متخصص، متعهد و متدین را جذب کنند.

وی گفت: با توجه به افزایش پذیرش دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی، تامین اعضای هیات علمی مورد نیاز دانشگاه های علوم پزشکی و نیز سایر زیرساخت ها ضروری با جدیت پیگیری می شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی