بازدید 3309

کشف پیکر حلق‌آویزدانشجوی ارشد روی پشت‌بام

کد خبر: ۱۱۴۷۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۲ 24 October 2022

پیکر حلق آویز دانشجوی ارشد رشته معدن، در پشت‌بام خوابگاه کوی امیرآباد کشف شد.

به گزارش ایران، ساعت 8 صبح یکشنبه اول آبان مأموران کلانتری 125 یوسف‌آباد در تماس با بازپرس محمدرضا صاحب‌جمعی، از حلق آویز شدن دانشجوی ارشد معدن دانشگاه تهران خبر دادند.

با اعلام این خبر، بازپرس جنایی و تیم بررسی صحنه جرم راهی خوابگاه در کوی امیرآباد شده و در پشت‌بام با جسد دانشجوی 26 ساله مواجه شدند.

یکی از دانشجویان که با جسد حلق‌آویز هم خوابگاهی‌اش مواجه شده بود موضوع را به مسئولان خوابگاه اعلام کرده بود.در معاینات اولیه متخصصان پزشکی قانونی زمان مرگ را حدود ساعت 5:30 بامداد و حدود دو ساعت قبل از کشف جسد اعلام کردند.

در تحقیقات به عمل آمده و استخراج محتوای گوشی دانشجوی جوان، مشخص شد او پیامکی مبنی بر خودکشی و درخواست بخشش و حلالیت به خانواده و دوستانش ارسال کرده است.

در تحقیقات اولیه نیز مشخص شد این دانشجو از مشکلات روحی و روانی رنج می‌برده است.

جسد به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

اطلاعیه دانشگاه

پس از این حادثه روابط عمومی دانشگاه اطلاعیه ای صادر کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، بامداد یکشنبه اول آبان 1401 یک دانشجوی پسر مقطع کارشناسی ارشد ورودی 1399 ساکن در خوابگاه دانشگاه تهران که در مرحله تدوین پایان‌نامه بوده است، طی یک اقدام خودآسیب رسان درگذشت.

روانپزشک مرکز مشاوره دانشگاه تهران در دی ماه 1400 با تشخیص مشکلات روانشناختی برای این دانشجو تشکیل پرونده داده و وی از اواخر سال 1400 تحت نظر مرکز مشاوره دانشگاه تهران بوده و طی 9 ماه اخیر 19 بار تحت مشاوره و معاینه روانپزشک مستقر در مرکز مشاوره دانشگاه تهران قرار گرفته است.

همچنین مرکز مشاوره مراتب وضعیت و درمان را به خانواده این دانشجو منعکس کرده و از ایشان درخواست کرده تا در روند معالجه این دانشجو که تحت نظر مستمر مرکز مشاوره دانشگاه و روانپزشک بوده است، مراقبت و همکاری لازم را داشته باشند.دانشگاه تهران فوت این دانشجو را به خانواده و همکلاسی‌های وی تسلیت گفت.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
وب گردی