بازدید 2727

تشکیل پرونده علیه آمریکا درخصوص اغتشاشات

معاون امور بین الملل قوه قضائیه گفت: پرونده ای حقوقی در دادگستری تهران برای تعیین خسارات تشکیل و رای لازم علیه آمریکا به دلیل داشتن نقش مستقیم در اغتشاش‌های اخیر صادر می شود.
کد خبر: ۱۱۴۶۴۸۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳ 22 October 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از معاونت امور بین الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر، کاظم غریب‌آبادی، در مصاحبه ای اعلام کرد: به دلیل دخالت و نقش مستقیم آمریکا در اغتشاشات اخیر، مقرر گردید پرونده ای حقوقی در دادگستری تهران برای تعیین خسارات تشکیل و رای لازم علیه این کشور صادر شود.

دبیر ستاد حقوق بشر همچنین با اشاره به نقش مخرب شبکه های تلویزیونی ایران اینترنشنال و بی بی سی فارسی در هدایت و تحریک به اغتشاش، تخریب اموال و تجهیزات عمومی و خصوصی، اقدامات تروریستی و ارائه آموزش های چگونگی ایجاد درگیری و ساخت وسائل مربوطه، گفت: این دو شبکه و عوامل آن باید به فهرست گروه ها و افراد تروریستی اضافه شوند. از سوی دیگر، پرونده های مستندی درخصوص این شبکه ها در حال تدوین است و اقدامات قضایی در محاکم داخلی و خارجی علیه آنها بزودی پیگیری خواهد شد.

غریب آبادی افزود: در این میان، نقش کشورهای میزبان و حامی این شبکه ها، یعنی انگلیس و عربستان سعودی، نیز از سوی دستگاه های ذیربط حاکمیت مغفول نخواهد ماند.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه به حملات صورت گرفته علیه اماکن و اشخاص دیپلماتیک ایران در برخی کشورها نیز اشاره کرد و گفت: کلیه اماکن و مامورین دیپلماتیک نسبت به هرگونه تجاوز، تعرض و ایجاد خسارت مصونیت دارند و کشور پذیرنده وظیفه خاصی برای اتخاذ تمامی تدابیر لازم به منظور حفاظت و جلوگیری از تهاجم و ایراد خسارت به اماکن و مامورین دیپلماتیک دارد.

غریب‌آبادی از کشورهایی که اماکن و مامورین دیپلماتیک ایرانی در قلمرو آنها مورد حمله و تعرض قرار گرفته اند، خواست تا ضمن عمل به تعهدات بین المللی خود در ارتقای حفاظت و تضمین عدم تکرار و جبران خسارات مادی و معنوی، مسببین و مباشرین این حوادث را نیز تحت تعقیب و رسیدگی قضایی قرار دهند، در غیر این صورت برابر کنوانسیون ۱۹۷۳ باید آنان را برای محاکمه به ایران مسترد نمایند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۲۲
انتشار یافته: ۱۰
راه چاره جدید » فرا فکنی مشکلات داخلی.
چرا سعی نمیکنید مردم رو ببینید. کی بهتون یاد داده که چنین رفتار منزجر کننده ای داشته باشید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۳۰
حالا که وکیل مدافع آمریکا و انگلیس و عربستان شدی، چی به تو میرسه غیر از مواجب روزانه تو آلبانی!؟
چرا علیه عربستان تشکیل نمی دید؟!
حالا کی قرار است این پرونده را بررسی کند ؟؟؟؟
اگر با ملت ایران باشید ملت مثل زمان جنگ پشتتان خواهند بود مگر آن موقع آمریکا دشمن نبود؟
ولی اگر می خواهید برای خوش آمد عده و گروهی خاص منافع مردم را قربانی کنید و جلویشان بایستید دشمنی امریکا را نیاز ندارید مردم جلویتان می ایستند
شما راه را اشتباه می روید و با غرور کاذب حاضر نیستید کوچکترین انتقادی را بپذیرید و مرتب فرافکنی می کنید
اشکال از خودتان است در دیگران جوستجویش نکنید
آمریکا به جای دخالت در امور داخلی ایران قدرتمند به حال سیصد میلیون کارتن خواب خودش فکری کند. فقر و بیماری کرونا در آمریکا قوقا میکند.
حالا که مقصر آمریکاست پس بقیه افرادی را که بازداشت کرده اید آزاد کنید .
اي خدااااااخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ............
بیا از افتخارات بگو
جواب آمریکا: ما مقصر نیستیم فریبمان دادند تو را خدا به ما رحم کنید مارا تحریم نکنید پول های بلوکه شده ما را پس بدهید و ....
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری # کارمزد تراکنش بانکی
آخرین اخبار
وب گردی