بازدید 2126

عملکرد ۲ درصدی بانک‌ها در مسکن دولتی

رئیس‌‌‌‌ کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد تنها ۲‌درصد از تکلیف بانک‌ها در حوزه تامین مالی طرح ساخت یک‌میلیون مسکن در سال محقق شده است. محمد‌رضا رضایی‌کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بانک‌ها مکلف هستند ۳۶۰‌هزار‌میلیارد تومان در سال اول به حوزه مسکن تسهیلات پرداخت کنند که به غیر از بانک عامل بخش مسکن سایر بانک‌ها کمتر از ۲‌درصد به وظیفه خود در پرداخت تسهیلات عمل کردند.
کد خبر: ۱۱۴۶۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷ 20 October 2022

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا رضایی‌‌‌‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پس از نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی که روز سه‌شنبه ۲۶ شهریورماه در مجلس برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه ۱۴ ماه از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن گذشته باید برای مردم توضیح دهیم که تاکنون چه کاری انجام شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در حوزه تامین زمین به خوبی عمل کرده و برای ۲‌میلیون واحد مسکونی زمین آماده است اظهار کرد: اما در زمینه ساخت واحدهای مسکونی که به تسهیلات بانکی مرتبط بوده رضایت نداریم. بانک‌ها مکلف هستند ۳۶۰‌هزار‌میلیارد تومان در سال اول به حوزه مسکن تسهیلات پرداخت کنند که متاسفانه جز بانک عامل بخش مسکن سایر بانک‌ها کمتر از ۲‌درصد به وظیفه خود در پرداخت تسهیلات عمل کردند، این به معنی نبود اراده جدی در شبکه بانکی در حوزه تامین و پرداخت تسهیلات مسکن است.

 

 

رضایی‌‌‌‌کوچی عنوان کرد: امیدواریم در جلسه شورای عالی مسکن که با حضور رئیس‌جمهور برگزار می‌شود بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن شوند چرا که مردم ثبت‌نام و آورده اولیه خودشان را نیز واریز کرده‌اند، اگر مشکلات تسهیلات بانکی حل شود شاهد نتیجه گرفتن قانون جهش تولید مسکن خواهیم بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# نمایشگاه کتاب # خداداد افشاریان # سد قیز قلعه سی # جلفا # ورزقان
وب گردی