بازدید 4317
۳

کانادا میزبان نشست ضدایرانی می شود

وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای گفت: وزرای خارجه زن جهان درباره ایران دیدار و بحث خواهند داشت.
کد خبر: ۱۱۴۶۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۳ 20 October 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از رویترز، کانادا قرار است نشستی ضد ایرانی را برگزار کند. در همین ارتباط نیز «ملانی جولی»، وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای گفت: «بسیاری از وزرای خارجه زن جهان در یک نشست مجازی که این هفته به میزبانی کانادا برگزار می‌شود، درباره ایران بحث خواهند کرد.»

قرار است در این نشست وزیرخارجه کانادا به همراه ۱۴ نفر دیگر به صورت مجازی روز پنجشنبه از ساعت ۸ صبح به وقت محلی درباره تحولات ایران گفتگو کنند.

جولی با ژست مشابه دیگر کشورهای غربی و با طرح ادعای حمایت از ایرانیان، مدعی شد: «حقوق زنان حقوق بشر است.»

اعلام برگزاری این نشست ضدایرانی همزمان با آن شده که وزارت امور خارجه ایران در چارچوب قواعد حقوقی مرتبط تعدادی از نهادها و اشخاص بریتانیایی را به دلیل حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر تحریم کرد.

براساس این گزارش؛ وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران وفق مصوبات مراجع ذیربط، در چارچوب قواعد حقوقی مرتبط و سازوکارهای تحریمی مربوطه و به عنوان عمل متقابل، تعدادی از نهادها و اشخاص بریتانیایی را به دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم، خشونت و نفرت پراکنی و نقض حقوق بشر تحریم می‌کند.

اشخاص حقیقی و حقوقی فهرست شده، از جمله فعالیت‌هایی کرده‌اند که منجر به اغتشاش، خشونت و اقدامات تروریستی علیه ملت ایران گردیده است.

جمهوری اسلامی ایران با یادآوری تعهدات بین المللی بریتانیا در زمینه مبارزه با تروریسم و نفرت پراکنی و رعایت حقوق بشر، اعلام می‌کند که خودداری آن دولت از مقابله با اقدامات اشخاص مذکور و حمایت و تسهیل اقدامات آنان، نقض فاحش تعهدات بین المللی بریتانیا است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۳
سرکار خانم وزیر خارجه کانادا، اگه حقوق زنان، حقوق بشر است، حقوق سرخپوستان حقوق چی هست؟! حقوق سیاهپوستان حقوق چی هست؟! حقوق افاغنه حقوق چی هست؟! حقوق عراقیها حقوق چی هست ؟! ....
بد نیست در مورد این حقوق هم چند کلمه صحبت و عمل کنید
البته در مورد حق داشتن حجاب در ادارات و مدارس فرانسه و بعضی کشورهای اروپایی هم یه کوچولو صحبت کنید بد نیست
ملت گرفتارند.فقط سرمایه دارها از این وضع راضیند.
کانادا اگر راست میگه آقا زاده ها رو بندازه بیرون
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار