بازدید 2709

یک فینالیست و سه فرنگی‌کار در شانس مجدد امیدهای جهان

کد خبر: ۱۱۴۵۹۰۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۳ 18 October 2022

در ادامه رقابت های ۵ وزن دوم کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در اسپانیا، سید دانیال سهرابی در وزن ۶۷ کیلوگرم با شکست تمامی رقبای خود راهی دیدار نهایی شد و امید آرامی در ۶۰، امیر عبدی در ۷۲ و علی عابدی درزی در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز به گروه بازنده ها رفتند تا برای رسیدن به مدال برنز تلاش کنند.

در وزن ۶۷ کیلوگرم سید دانیال سهرابی در دیدار فینال مقابل دیگو چخیکوادزه از گرجستان با نتیجه ۶ بر ۳ به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی برای کسب مدال طلا فردا(چهارشنبه) به مصاف گاگیگ سنجویان از فرانسه می رود.

سهرابی پیش از این در دور اول با نتیجه ۴ بر صفر و ضربه فنی جولیان حورتا از کلمبیا را مغلوب کرد. وی در دور دوم نیز ۹ بر صفر مقابل ویلیوس ساویکاس از لیتوانی به برتری رسید. سهرابی در یک چهارم نهایی نیز مقابل آمانات اولو از قرقیزستان در همان تایم نخست با امتیاز عالی ۹ بر یک به برتری رسید.

در وزن ۶۰ کیلوگرم امید آرامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۱ و ضربه فنی مغلوب کرم کمال از ترکیه شد و با توجه به فینالیست شدن حریف ترک، آرامی راهی گروه بازنده ها شد تا برای کسب مدال برنز تلاش کند.

امیر عبدی در وزن ۷۲ کیلوگرم نیز پس از استراحت در دور نخست مقابل، شانت خاچاطریان از ارمنستان با نتیجه ۶ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد اما در این مرحله مقابل قربان قربان اف دارنده مدال طلای جوانان جهان از آذربایجان با نتیجه یک بر یک شکست خورد و با توجه به راهیابی کشتی گیر آذربایجان به فینال، عبدی به گروه بازنده ها رفت تا برای کسب مدال برنز تلاش کند.

اما در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مُهمدی در همان دور نخست با نتیجه ۷ بر ۴ مغلوب علی هونج از ترکیه شد و با توجه به شکست ۵ بر صفر این کشتی گیر ترک در دور بعد مقابل کودریچ از کرواسی، نماینده ایران از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم علی عابدی درزی در دور اول با نتیجه ۴ بر ۳ اینوت گوسا از رومانی را مغلوب کرد اما در دور دوم برابر مارکوس راگینگر از اتریش با نتیجه سنگین ۸ بر صفر شکست خورد و با توجه به راهیابی کشتی گیر اتریش به فینال، عابدی درزی راهی گروه بازنده ها شد تا برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022