بازدید 2448

با حجاب می‌توان تشخیص داد که اسلام حاکم است

حطیب جمعه مشهد گفت: از همه این‌ها بدتر، خواص بی‌بصیرتی هستند که برخلاف مزدوران و فریب‌خوردگان، به میدان آمده‌اند و برخی حتی خدا و پیامبر را قبول ندارند. ثمره فعالیت‌هایشان هم همان حرفی است که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری اخیر خود مطرح کرد و به‌صراحت اعلام داشت که آشوب‌های اخیر در ایران باعث شده تا دیگر نیازی به برجام نداشته باشیم و امیدها به همین ناآرامی‌ها دوخته شده است.
کد خبر: ۱۱۴۵۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹ 14 October 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور آحاد مردم مشهد در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) اظهار کرد: فرارسیدن این عید خجسته را به همه شما برادران و خواهران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم اما همه باید بدانیم که این روز، نه ولادت یک پیامبر مرده بلکه سالروز تولد یک پیامبر زنده است که حیات و هستی او به دین و مکتب گره خورده و تا زمانی که اسلام در دنیا برپاست، نبی مکرم اسلام (ص) هم زنده است و عالم بشریت از سایه پربرکت او بهره‌مند هستند.

وی یکی از ارزش‌های اساسی اسلام را حجاب دانست و ادامه داد: با حجاب می‌توان تشخیص داد که اسلام در یک جامعه حاکمیت دارد. خانمی که با حجاب اسلامی در خیابان تردد کند تا در معرض نگاه‌های شهوتران و تیرهای زهرآلود شیطان قرار نگیرد، نشان‌دهنده حاکمیت دین بر آن جامعه و استمرار حیات نبی مکرم اسلام (ص) است و جنگ با حجاب موضوعی نیست که مربوط به امروز و دیروز باشد بلکه از زمان استیلای استعمار بر ممالک اسلامی، مبارزه با حجاب به‌عنوان یک اصل اساسی در دستور کار معاندان قرار گرفته و حتی امروز هم از گسترش حجاب در کشورهای غربی جلوگیری می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: عده‌ای همیشه می‌خواستند به وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) هجمه ببرند و هم بچه‌های جاهل را در این میان به میدان فرستادند تا چادر از سر زن باحجاب ایرانی بکشند و هم مزدورانی را اجیر کردند تا ]در خارج از کشور[ در مقابل چشم مردم برهنه شوند. علاوه بر این، دسته دوم هم عده‌ای از افراد فریب‌خورده بودند که بر اثر تبلیغات فضای مجازی به میدان آمدند و فقط هیجان به معنای ماهوی آن برایشان جذابیت دارد.

وی تأکید کرد: از همه این‌ها بدتر، خواص بی‌بصیرتی هستند که برخلاف مزدوران و فریب‌خوردگان، به میدان آمده‌اند و برخی حتی خدا و پیامبر را قبول ندارند. ثمره فعالیت‌هایشان هم همان حرفی است که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری اخیر خود مطرح کرد و به‌صراحت اعلام داشت که آشوب‌های اخیر در ایران باعث شده تا دیگر نیازی به برجام نداشته باشیم و امیدها به همین ناآرامی‌ها دوخته شده است.

علم‌الهدی گفت: یکی از دوستان بسیج دانشجویی برای من تعریف می‌کرد که در میانه بحبوحه‌های امنیتی و آشوب‎ها متوجه شدیم که یکی از لیدرهای آشوبگران ناگهان از انظار مخفی شد اما پس از تعقیب، مشخص شده که وی به دنبال فرار به آمریکا و پناهندگی بوده است. بعد از آن در قطار مشهد به نیشابور او را دستگیر کردند و اعتراف کرد که قصد پناهندگی را داشته است.

امام جمعه مشهد ابراز کرد: این افراد به دنبال استفاده‌های شخصی از این ناآرامی‌ها هستند اما هیچ‌کدام دغدغه دین ندارند. یکی از مسئولان امنیت در این باره تعریف می‌کرد که عده زیادی از کسانی که بازداشت شده بودند، آب می‌خواستند، غذا می‌خواستند اما هیچ‌کدام یک مهر برای نماز نخواسته‌اند که نشان می‌دهد این افراد از اساس دغدغه دین ندارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه عناد دشمن با پیامبر (ص) است و همه توطئه‌های آنان در خط مبارزه با رسول خدا (ص) هدفمند شده است، اظهار کرد: اول کار دختر خانمی از دنیا می‌رود اما به‌تدریج برخی خواص بی‌بصیرت از این وفات، سوءاستفاده می‌کنند. البته اینکه به این افراد، خواص بی‌بصیرت گفته می‌شود، حمل بر صحت است درحالی‌که در حقیقت خیلی هم این افراد بی‌بصیرت نیستند بلکه بسیاری از این‌ها قصد دارند تا با استفاده از جریان اقلیت لائیک در این کشور، خود را قهرمان کنند و برای خود یک اردوی سیاسی بسازند.

وی افزود: برخی افراد که امروز به‌رغم روشن‎ شدن حقایق، هنوز بر طبل مبارزه با حجاب می‌کوبند، ادعا می‌کنند که حجاب مهم نیست درحالی‌که حقیقت آن است که حجاب برای افراد ضددین و بی‌بند و بار مهم نیست بلکه برای زن باعفت و مرد مؤمن ما که 85 سال قبل در این مسجد گوهرشاد هدف گلوله دژخیمان ضدحجاب قرار گرفتند و به شهادت رسیدند، حجاب مهم است.

عضو مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: آقایی که دانسته یا نادانسته توییت می‌زند و می‌گوید «مگر مردم مجبورند که امر به معروف کنند و نهی از منکر بشوند»، به قرآن، فریضه الهی و اصول قانون اساسی پشت پا زده و بی‌توجهی می‌کند. مردم به فریضه الهی نیاز دارند تا امر به معروف بکنند و نهی از منکر بشوند.

وی ادامه داد: جریان لائیک و بی مذهبی که در خیابان هستند و قانون، حجاب و اسلام را زیر پا می‌گذارند، هرکدام یک هدف مشخص دارند؛ یا به دنبال پناهندگی هستند و یا قصد بهره‌برداری‌های انتخاباتی را دارند اما خواص بی‌بصیرت باید بگویند که چرا با یک توییت، به قرآن پشت پا می‌زنند. همان خواص بی‌بصیرتی که در فتنه ۸۸ اسباب زحمت شدند و امروز هم در تشخیص حق دچار مشکل هستند و قصد دارند تا از جریان لائیک جامعه، یک اردوی سیاسی بسازند.

علم‌الهدی تصریح کرد: دفاع از پیامبر (ص)، دفاع از ارزش‌های اسلام است و اگر امروز مردان و زنان جامعه ما از اسلام دفاع کردند، مدافع جان و حیات پیامبر (ص) بوده اند اما اگر در برابر این جریان بی‌تفاوت ماندند، در واقع در برابر هستی نبی مکرم اسلام (ص) بی‌تفاوت مانده‌اند.

وی در انتها گفت: شنبه ساعت 2 ظهر، بانوان مؤمن و باحجاب مشهدی در عرصه میدان شهدا تجمع بزرگ حجاب را برپا می‌کنند. از همه خواهران مردآفرین و غیرتمند می‌خواهیم که در این تجمع انقلابی شرکت کنند تا خار چشم دشمنان خارجی و مزدوران داخلی او باشند و حجت را بر خواص بی‌بصیرت تمام کنند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو