بازدید 2986
۲

صدور ۶۰ کیفرخواست برای دستگیرشدگان اغتشاشات

دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور ۶۰ کیفرخواست برای دستگیر شدگان در اغتشاشات خبر داد و گفت: کیفرخواست این افراد امروز به دادگاه ارسال می‌شود.
کد خبر: ۱۱۴۴۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۵ 12 October 2022

به گزارش «تابناک»، علی صالحی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه پرونده‌هایی در خصوص اغتشاشات اخیر در دستگاه قضایی تشکیل شده است گفت: این پرونده‌ها با سرعت، دقت و قانونی رسیدگی می‌شود.

وی افزود: بازپرسان و دادیاران با تلاش شبانه روزی کار رسیدگی به این پرونده‌ها را انجام دادند و گروه مستند ساز نیز حضور داشت.

دادستان تهران با بیان اینکه تحقیقات پرونده‌ها با تلاش همکاران ما تکمیل شده است گفت: تعدادی از پروند‌ها منتهی به کیفرخواست شده است.

صالحی با بیان اینکه ظرف یک هفته آینده همه پرونده‌های مربوط به اغتشاشات به دادگاه ارسال می‌شود افزود: در دادگاه‌های بدوی، تجدید نظر و دیوان عالی کشور برنامه ریزی شد که این پرونده‌ها در سریعترین زمان ممکن و طبق قانون رسیدگی و با کسانی که تعرضشان به جان و مال مردم بوده و اقداماتشان در اجرای سیاست و راهبرد دشمن و ضد انقلاب و اسرئیل منحوس بوده، با این‌ها به شدت برخورد می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد این پروند‌ها هرچه زودتر به نتیجه برسد و با متعرضان جان، مال و ناموس مردم در اسرع وقت برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت.

دادستان تهران با بیان اینکه پرونده‌های مربوط به اغتشاشات در دو مرحله رسیدگی می‌شود افزود: عده‌ای از روی هیجان و احساس در این اغتشاشات شرکت کردند.

وی گفت: بر اساس منویات مقام معظم رهبری و دستور رئیس قوه قضائیه، از باب رافت اسلامی با این افراد برخورد کردیم و با تضمین‌های مناسب آزاد شدند.

صالحی افزود: معاندان، ضد انقلاب و وابستگان رژیم صهیونیستی و سلطنت طلبان، بهانه خود را فوت خانم مهسا امینی اعلام کرده بودند، اما با توجه به نظر واضح و شفاف یک مرجع رسمی و قانونی به نام سازمان پزشکی قانونی، از این پس حجت بر کسانی که به جان مردم، اموال عمومی و خصوصی تعرض کنند، برخورد دستگاه قضائی قاطعانه و قانونمند خواهد بود.

دادستان تهران گفت: کسانی که به ماموران امنیتی، نظامی و انتظامی تعرض کرده و اموال دولتی و خصوصی را به آتش می‌کشند، دستگاه قضایی، برخورد بسیار قاطعانه‌ای با این افراد خواهد داشت.

صالحی افزود: دستگاه قضائی هیچ اهمالی در این خصوص نخواهیم داشت و به شدت برخورد خواهیم کرد و برخورد ما قاطعانه، عبرت آموز خواهد بود.

این مقام قضائی گفت: کسانی که مردم را به شورش، تخریب اموال عمومی و خصوصی و تعرض به مردم و ماموران امنیتی و نظامی و انتظامی تحریک می‌کنند، برخورد قاطع خواهیم کرد.

وی افزود: کسانی که به تسبیب و به مباشره در این قضیه نقش داشته باشند، قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه جوانان ما با شعور و اهل درک و فهم و زمان شناس هستند گفت:خانواده‌ها بر جوانان و فرزندان خود نظارت بیشتر داشته باشند و اجازه ندهند فرزندانشان فریب خورده و در این اغتشاشات شرکت کنند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۲
برای اختلاس گرها رانت خوارها و ویژه خوارها و ممانعت کنندگان ورود واکسن کرونا و فرغون سازها که با انحصار کلی از هموطنان را به قبرستان فرستادن و ...................... چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در زمینه مبارزه با اختلاسگران نظیر فولاد مبارکه هم اینقدر سرعت عمل داشتین خوب بود
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار