بازدید 6236
۵

کنعانی: گور‌های دسته جمعی کانادا از یاد رفتنی نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جهانیان هنوز روایت‌های غم انگیز جدا کردن اجباری بیش از ۱۵۰ هزار کودک بومی از خانواده‌هایشان و رسوایی کشف گور‌های دسته جمعی صد‌ها تن از این کودکان در حیاط مدارس کانادا را از یاد نبرده‌اند.
کد خبر: ۱۱۴۳۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳ 06 October 2022

به گزارش خبرگزاری دانشجو، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) ۱۴ مهر ماه در پی مداخله جویی‌های کانادا در امور داخلی ایران در صفحه اینستاگرامش نوشت: وقتی حقوق بشر، بازیچه و ابزار اعمال فشار سیاسی بر دیگران می‌شود، امپراطوری رسانه‌ای نظام سلطه نیز کمک می‌کند که متهمان نقض سیستماتیک حقوق بشر، در جایگاه مدعیان قرار گیرند.

وی افزود: جهانیان هنوز روایت‌های غم انگیز جدا کردن اجباری بیش از ۱۵۰ هزار کودک بومی از خانواده‌هایشان و رسوایی حدود یک سال پیش کشف گور‌های دسته جمعی صد‌ها تن از این کودکان در حیاط مدارس مسکونی کانادا را از یاد نبرده‌اند!

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: سخن‌پراکنی در مورد دیگر کشور‌ها و پنهان شدن پشت موضوعات ادعایی علیه دیگران، این حقیقت را عوض نمی‌کند که در پس ویترین حقوق بشری یکی از نزدیک‌ترین متحدان دولت آمریکا، کودک کشی و بی‌توجهی به انسانیت خودنمایی می‌کند.

وزیر خارجه کانادا بعد از ظهر دوشنبه از تحریم علیه ایران در حمایت از اغتشاشگران و با سوء استفاده از ماجرای مرگ «مهسا امینی» خبر داد.

به گزارش وبگاه کانادایی «گلوبال نیوز» «ملانی جولی» وزیر امور خارجه کانادا با سوء استفاده از مرگ مهسا امینی اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال می‌کند.

جولی در توئیتی در این زمینه نوشت که ۹ نهاد و ۲۵ فرد از جمله مقامات ارشد ایرانی و اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هدف تحریم‌های کانادا قرار گرفته اند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۴۰
انتشار یافته: ۵
شما که با جهان غرب و مخصوصا کانادا سر و کار ندارین . نگران چی هستین؟ تحریم که به جهنم!
مسولان از فرزندان خود بخواهند تا کانادا و امریکا را ترک کنند و به ایران بر گردند.
کانادا شده جزیره دزدان و جنایتکاران بین المللی
مردم ما باید خیلی چیزا رو در مورد غرب بدونن
یه سوزن به خودت بزن و به بقیه جوالدوز
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی