بازدید 54394
۱
پخش متفاوت مسابقات جهانی کشتی به قیمت روان ملی‌پوشان

دو گزارشگر تلویزیون روی اعصاب کشتی‌گیران و مردم

اصرار به یورش دو گزارشگر اعزامی هادی عامل و شهاب قاسمی به کشتی‌گیران در بدترین زمان ممکن جهت گرفتن مصاحبه و به اصطلاح پوشش متفاوت مسابقات، صدای اهالی کاربلد کشتی و گوش شکسته‌ها را در آورده
کد خبر: ۱۱۴۰۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۷ 15 September 2022

رفتارهای ناشیانه گزارشگر اعزامی یک برنامه تلویزیونی به رقابت‌های جهانی کشتی، همزمان با پخش زنده این رقابت‌ها واکنش‌های بسیاری را به همراه داشته است.

به گزارش تابناک ورزشی؛ صداوسیما که عزمش را برای پخش متفاوت رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جهان در بلگراد حتی به قیمت رفتن روی اعصاب ملی‌پوشان در بدترین لحظه‌ها جزم کرده است، به آرامش و تمرکز کشتی‌گیران یورش برده و ریکاوری کامل آنها را هدف قرار داده است.

این اقدام عجیب تلویزیون و اصرار به یورش دو گزارشگر اعزامی هادی عامل و شهاب قاسمی به کشتی‌گیران در بدترین زمان ممکن جهت گرفتن مصاحبه و به اصطلاح پوشش متفاوت مسابقات، صدای اهالی کاربلد کشتی و گوش شکسته‌ها را در آورده است.

 شهاب قاسمی مجری ویژه‌برنامه کشتی شبکه سه سیما با سابقه غلیظ فوتبالی، در حالی یکی از گزارشگران اعزامی صداوسیما به مسابقات قهرمانی کشتی جهان در بلگراد است که از همان ابتدا، نحوه‌ گزارش این مسابقات توسط وی با انتقادهایی از سوی بینندگان و علاقمندان کشتی همراه بوده است.

دو گزارشگر تلویزیون روی اعصاب کشتی‌گیران و مردم

دایره اطلاعات این گزارشگر از فنون کشتی و تعابیر فنی این رشته اصیل، سوژه بحث نیست بلکه جهل عجیب او نسبت به بدیهیات یک مسابقه سنگین روی تشک، مربیان و کشتی‌گیران و مردم علاقمند را کلافه کرده است. 
بر این اساس، درشرایطی که بسیاری از خبرنگاران و کارشناسان کشتی، بر این امر تسلط و آگاهی دارند که در میان مبارزه‌ها نباید با اصرار سعی در گرفتن مصاحبه با کشتی‌گیران داشته باشند، به نوشته ایسنا؛ رفتارهای این گزارشگر و اصرار بر گرفتن مصاحبه تحت هر شرایطی،  حواشی زیادی را موجب شده است.
به عنوان مثال در شرایطی که محمدعلی گرایی چهره شاخص تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان، پس از باخت ناباورانه به حریف کره‌ای، در شرایط بد روحی قصد ورود به سالن گرم را داشت، گزارشگر صداوسیما میکروفن به دست به سمت او می‌رود و با اصرار در حالی که لبخند می‌زند سعی در گرفتن مصاحبه دارد؛ رفتاری که به وضوح باعث ناراحتی این کشتی‌گیر و بسیاری از طرفداران کشتی شد.

نمونه دیگر این رفتار  پس از مبارزه محمدهادی ساروی در مرحله یک چهارم نهایی بود و این فرد بی‌توجه به شرایط کشتی‌گیر و اینکه باید با ریکاوری در مدت زمان لازم خود را آماده‌ی مبارزه بعدی با آرتور الکسانیان حریف قدرتمندش کند، باز هم با اصرار به دنبال گرفتن مصاحبه با ساروی است. حتی ساروی یک بار این مجری فوتبالی که به شرایط کشتی چندان آشنا نیست را کنار زد اما او دست‌بردار نبود و دوان دوان به دنبال مصاحبه گرفتن بود بی‌آنکه شرایط کشتی‌گیری که ضربان قلبش به ۱۶۰ یا ۱۷۰ می‌رسد را در نظر بگیرد.
این حرکات مانند این است که مثلا در بین دو نیمه فوتبال بخواهیم با یک فوتبالیست مصاحبه بگیریم که کاری غیرحرفه‌ای است و چنین حرکاتی تمرکز کشتی‌گیر را بر هم می‌زند.
در حالی که کشتی‌گیران پس از ۶ دقیقه مبارزه سخت و طاقت‌فرسا در میدان جهانی، ضربان قلب شان به حداکثر ممکن می‌رسد، تحت فشار شدید هستند و باید از تمام دقایق ممکن برای ریکاوری و آماده شدن برای مبارزه بعدی استفاده کنند، گزارشگر اعزامی باید تا این حد توجیه باشد که نباید در چنین شرایطی با اصرار به دنبال گرفتن مصاحبه باشد، چه برسد به اینکه از یک کشتی‌گیر که پس از باخت در بدترین شرایط روحی و بدنی قرار دارد، با خنده‌های مداوم به دنبال گرفتن مصاحبه باشد!

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳۵
انتشار یافته: ۱
این مجری ها بیشتر مسافرت توریستی میرن تا ماموریت کاری مانند دیگر ارگانها که اغلب ماموریتهای خارجی آنها از نوع توریستی و بی محتوا است
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022