بازدید 77740
نابغه جوان مازندرانی بدون کشتی در قهرمانی ۲۰۲۲ جهان به خانه برمی‌گردد

بدشانسی بزرگ کشتی آزاد: یزدانی به قرعه اسرائیل خورد!

اسراییل که تقریبا هیچ توان و استعدادی در رشته کشتی ندارد، با خرید و استخدام کشتی‌گیر از کشورهای روسیه و جمهوری‌های جداشده از شوروی سابق، در پی وارد کردن ضربه به ورزش اول ایران در میادین بزرگ از جمله المپیک است.
کد خبر: ۱۱۴۰۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹ 14 September 2022

نابغه جوان و آینده‌دار کشتی آزاد ایران با بدشانسی محض در دور نخست مسابقات قهرمانی جهان به قرعه اسرائیل خورد. 

به گزارش تابناک ورزشی؛ یک مدال تیم ملی کشتی آزاد ایران با هدایت پژمان درستکار قبل از آغاز مسابقات پرید! آنهم نه برای مصدومیت یا سر وزن نرسیدن؛ بلکه قرعه یک مدال تعیین کننده در رده‌بندی تیمی نهایی را از کشورمان سلب کرد. خطری که احتمال تکرار آن در المپیک هم وجود دارد.

امیرمحمد یزدانی که شانس بالایی برای کسب مدال او قائل بودند، در همان کشتی اول به حریف صهیونیستی خورد و از دور رقابت‌ها حذف خواهد شد. اسراییل که تقریبا هیچ توان و استعدادی در رشته کشتی ندارد، با خرید و استخدام کشتی‌گیر از کشورهای روسیه و جمهوری‌های جداشده از شوروی سابق، در پی وارد کردن ضربه به ورزش اول ایران در میادین بزرگ از جمله المپیک است.

بدشانسی بزرگ کشتی: یزدانی به قرعه اسرائیل خورد!

به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، مراسم قرعه‌کشی اوزان دهگانه مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان بعدازظهر امروز برگزار شد که نتایج آن به شرح زیر است:

* در وزن 57 کیلوگرم که 31 نفر حضور دارند، علیرضا سرلک در دور نخست به مصاف «وان هو زو» از چین می‌رود و در صورت پیروزی بر این کشتی‌گیر، در دور دوم به مصاف برنده کشتی میان «علی عباس رضازاده» از آذربایجان و «سانگ وون کیم» از کره جنوبی می‌رود. «توماس گیلمان» قهرمان جهان از آمریکا نیز در گروه سرلک حضور دارد، اما این دو کشتی‌گیر در صورت حضور در دیدار نیمه‌نهایی به مصاف هم خواهند رفت.

* در وزن 61 کیلوگرم که 24 نفر شرکت کرده‌اند، رضا اطری در دور اول با «بصیر علی لی» از مقدونیه کشتی می‌گیرد و در صورت عبور از این حریف، در دور بعد به مصاف «اسلام بازرگانوف» از آذربایجان می‌رود.

* در وزن 65 کیلوگرم که 27 نفر حضور دارند، رحمان عموزاد خلیلی در دور نخست با «جون سوک یون» از کره جنوبی مبارزه می‌کند و در صورت عبور از این حریف، در دور بعد به مصاف «اسماعیل موزوکایف» دارنده مدال برنز جهان از مجارستان می‌رود. «حاجی علی‌اف» دارنده مدال‌های طلای جهان و نقره و برنز المپیک از آذربایجان در بالای جدول قرار دارد و تا مرحله نیمه نهایی، با نماینده کشورمان برخورد نخواهد کرد.

* در وزن 70 کیلوگرم که با حضور 28 نفر برگزار می‌شود، امیرمحمد یزدانی در دور نخست به حریفی از رژیم اشغالگر قدس برخورد کرده است.

* در وزن 74 کیلوگرم که 34 نفر حضور دارند، یونس امامی پس از استراحت در دور نخست، در دور بعد به مصاف «انریکه پرز کاستیلانوس» از گواتمالا می‌رود و در صورت پیروزی بر این کشتی‌گیر، در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان «منگ هجیگان» از چین و «آرمان آندروسی» از استونی می‌رود. «کایل داک» قهرمان دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک از آمریکا در بالای جدول حضور دارد و تا دیدار نیمه نهایی با نماینده کشورمان برخورد نخواهد کرد.

* در وزن 79 کیلوگرم که 32 نفر شرکت کرده‌اند، محمد نخودی در دور نخست به مصاف «یاکوب شیخ جمال» از رومانی می‌رود و در صورت پیروزی بر این کشتی‌گیر در دور بعد با برنده کشتی میان «دولگون آلتانزول» از مغولستان و «موکندی» از کونگو می‌رود. «جردن باروز» قهرمان المپیک و جهان از آمریکا در آن سوی جدول قرار دارد و تا دیدار فینال به نماینده کشورمان برخورد نمی‌کند.

* در وزن 86 کیلوگرم که با حضور 30 نفر برگزار می‌شود، حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با برنده مبارزه میان «بات اردن بیامباسورن» از مغولستان و «ایوان ایچیزلی» از مولداوی کشتی می‌گیرد. «دیوید تیلور» قهرمان جهان و المپیک از آمریکا در آن سوی جدول قرار دارد و تا دیدار فینال با یزدانی روبرو نخواهد شد.

* در وزن 92 کیلوگرم که 23 نفر حضور دارند، کامران قاسم‌پور پس از استراحت  در دور نخست، در دور دوم با «ادلان ویسخانوف» از فرانسه مبارزه می‌کند. «جی دن  کاکس» قهرمان جهان از آمریکا در آن سوی جدول قرار دارد و تا دیدار فینال با قاسم‌پور روبرو نخواهد شد.

* در وزن 97 کیلوگرم که 23 نفر شرکت کرده‌اند، محمدحسین محمدیان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف برنده کشتی میان «ویکی» از هند و «ساموئل شرر» از سوئیس می‌رود. «کایل اسنایدر» قهرمان جهان و المپیک از آمریکا تا دیدار نیمه نهایی با محمدیان روبرو نخواهد شد.

* در وزن 125 کیلوگرم که 24 کشتی‌گیر دارد، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با برنده دیدار میان «آیدین احمداف» از آذربایجان و «ژی وی دنگ» از چین مبارزه می‌کند. «طاها آکگول» قهرمان المپیک و جهان از ترکیه در گروه زارع حضور دارد و تا دیدار نیمه نهایی به نماینده کشورمان برخورد نخواهد کرد. «گنو پتریاشویلی» قهرمان جهان و دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک در آن سوی جدول حضور دارد و تا دیدار فینال با نماینده کشورمان روبرو نخواهد شد.

برنامه این مسابقات به شرح زیر است:

پنج شنبه 24 شهریورماه:
ساعت 13 تا 17: مسابقات مقدماتی اوزان 70 (امیرمحمد یزدانی) 79 (محمد نخودی) 86 (حسن یزدانی) و 125 (امیرحسین زارع) کشتی آزاد
ساعت 19:15 تا 20:15: مسابقات نیمه نهایی اوزان 70، 79، 86 و 125 کیلوگرم کشتی آزاد

جمعه 25 شهریورماه:
ساعت 13 تا 17: مسابقات مقدماتی اوزان 57 (علیرضا سرلک) 74 (یونس امامی) و 92 (کامران قاسم پور) کیلوگرم کشتی آزاد و شانس مجدد مسابقات روز قبل
ساعت 19:15 تا 20:15: مسابقات نیمه نهایی اوزان 57، 74 و 92 کیلوگرم کشتی آزاد
ساعت 20:30 تا 23:30: مسابقات رده بندی و فینال اوزان 70 (امیرمحمد یزدانی) 79 (محمد نخودی) 86 (حسن یزدانی) و 125 (امیرحسین زارع) کشتی آزاد

شنبه 26 شهریورماه:
ساعت 13 تا 17: مسابقات مقدماتی اوزان 61 (رضا اطری) 65 (رحمان عموزاد) و 97 (محمدحسین محمدیان) کیلوگرم کشتی آزاد و شانس مجدد مسابقات روز قبل

ساعت 19:15 تا 20:15: مسابقات نیمه نهایی اوزان 61، 65 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد
ساعت 20:30 تا 23: مسابقات رده بندی و فینال اوزان مسابقات مقدماتی اوزان 57 (علیرضا سرلک) 74 (یونس امامی) و 92 (کامران قاسم پور) کیلوگرم کشتی آزاد

یکشنبه 27 شهریورماه:
ساعت 19 تا 20: مسابقات شانس مجدد اوزان اوزان 61، 65 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد
ساعت 20:30 تا 23: مسابقات رده بندی و فینال اوزان 61 (رضا اطری) 65 (رحمان عموزاد) و 97 (محمدحسین محمدیان) کیلوگرم کشتی آزاد

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم