بازدید 54007
سه هزار و صد و نوزدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»

مجوز حضور بانوان هوادار نساجی در دیدار با استقلال صادر شد/ آلبانی روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد/ آذری جهرمی: صداوسیما نگاهش ذاتا مخالف توسعه فضای مجازی است / رستم قاسمی: عقب‌ماندگی جدی در بخش ساخت مسکن داریم / رئیس کل بانک مرکزی: زائران اربعین ریال هم می‌توانند استفاده کنند/ علی لاریجانی نامزد انتخابات مجلس می‌شود؟ / دختران مجرد باردار در بیمارستان‌ها پذیرش نمی‌شوند/ زاکانی گفته بود که ظرف دو ماه، معتاد متجاهر در تهران نخواهیم داشت، اکنون ۹ گذشته!

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند سخنگوی دولت: رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس: مسئولان کشور به جای حامی پروری نخبه پروری کنند / انتقاد روزنامه اطلاعات به وزیر علوم: این کجایش افتخار دارد که این همه فارغ التحصیل دکتری بیکارند؟ /سخنگوی ستاد کل نیرو‌های مسلح: باید مراقب باشیم با آمریکا تقابل بیش از حد نداشته باشیم /گل طرح صیانت یعنی قواعد «تنظیم‌گری» تصویب شده است و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۳۹۲۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷ 07 September 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس: مسئولان کشور به جای حامی پروری نخبه پروری کنند
نگاهداری خطاب به مسئولان، مدیران و جریان‌های سیاسی مختلف کشور: ما در شرایط دشوار کنونی اداره کشور به درهم تنیدگی شبکه نخبگانی نیاز داریم، کما اینکه نیاز به حکمرانی دانش بنیان کمتر از صنعت دانش بنیان نیست، ضمن اینکه ما حق نداریم با آزمون و خطا، بدون تجربه و دانش حکمرانی به اداره کشور بپردازیم و باید به این نکته توجه کنیم که حکمرانی پیچیده‌ترین دانش در دنیای امروز است که به آن نیاز داریم.

انتقاد روزنامه اطلاعات به وزیر علوم: این کجایش افتخار دارد که این همه فارغ التحصیل دکترا بیکارند؟
روزنامه اطلاعات نوشت:وزیر علوم با افتخار می‌گوید در بدو انقلاب تعداد کل دانشجویان کشور، ۱۷۰ هزار نفر بود. الان تنها تعداد دانشجویان دکترای کشور این تعداد است و بالغ بر ۳ میلیون دانشجو در حال تحصیل هستند که سی درصد آن‌ها دانشجوی مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند. افتخار کردن به افزایش چشمگیر دانشجویان و از جمله دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکترا وقتی مایه مباهات است که خروجی این صد‌ها مرکز دانشگاهی و تعداد عظیم دانشجو، هم به کار خودشان بیاید و هم به کار ملک و ملت و توسعه کشور. راستی برای ۱۷ هزار دانشجوی دکترا و آینده آنان هم برنامه‌ای تمهید کرده‌ایم یا داریم؟

سخنگوی ستاد کل نیرو‌های مسلح: باید مراقب باشیم با آمریکا تقابل بیش از حد نداشته باشیم
سردار شکارچی سخنگوی ستاد کل نیرو‌های مسلح: باید ضمن اینکه مراقب باشیم با آمریکا تقابل بیش از حد نداشته باشیم که باعث شود از نظم نوین جهانی غافل شویم، حتما پیوند خودمان با شرق را تقویت کنیم. شناخت درست از زمان باعث جلوگیری از فریب خوردن و عقب ماندن می‌شود. ما باید زمان را به اقتضای پدیده‌هایی که رخ می‌دهد، به درستی بشناسیم، بر اساس آن تصمیم بگیریم، هدف‌گذاری و اولویت‌بندی و سرمایه‌گذاری کنیم. امروز جهان در حال پوست انداختن و تجربه نظم نوینی است. نظم کنونی جهان به هم خواهد ریخت و اگر ما جایگاه خود را مشخص نکنیم، بسیاری از دستاورد‌های خود را از دست خواهیم داد و متضرر خواهیم شد. /ایسنا

گل طرح صیانت یعنی قواعد «تنظیم‌گری» تصویب شده است
روزنامه فرهیختگان نوشت: روز گذشته مصوبه‌ای با نام «شرح وظایف، اختیارات و ترکیب اعضای کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور» توسط شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسید و برای اجرا ابلاغ شد. اگر یک بند در مصوبه اخیر فضای مجازی باشد که بیش از همه قسمت‌ها بوی اجرای صیانت بدهد، بند تصویب الزامات مدیریتی ترافیک داخلی و خارجی فضای مجازی کشور از سوی کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور است؛ بندی که عملا امکان و اختیار قانونی اعمال سیاست خط‌مشی ترافیک و کاهش پهنای باند پلتفرم‌های مختلف را به این کمیسیون داده و دست اعضا را در محدود کردن دسترسی به شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌هایی مثل اینستاگرام و واتساپ باز می‌گذارد.


اگر فرزند به کشور خارجی رفت، پدر هم برود!
دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت:اخیرا فرزند یک معاون وزیر برای ادامه تحصیل در یک کشور خارجی ویزا گرفته بود و قصد خروج داشت که به محض اطلاع رئیس‌جمهور، دستور صادر شد؛ «اگر فرزند رفت، پدر هم برود!» گذشت آن دوران که افتخار مقامات عالی دولت، اقامت فرزندانشان در خارج از کشور باشد. مسئولان مراقب گشت ارشاد باشند.

آیت الله جنتی: امام خمینی را می‌توانیم در ردیف انبیای بنی اسرائیل بدانیم
احمد جنتی گفت:امام خمینی (س) را می‌توانیم در ردیف انبیای بنی اسرائیل بدانیم؛ البته انبیای بنی اسرائیل درجات متفاوتی داشته‌اند و همگی در یک درجه نبوده‌اند، ولی اجمالا این درست است که همان روحیه تقوا و خداپرستی انبیای بنی اسرائیل را در امام هم شاهد هستیم. من واقعا نمی‌دانم اگر این امام نبود وضع اسلام و مسلمین چه می‌شد؛ شما هم قدری روی این مسأله فکر کنید که چه می‌شد. الحمدلله خداوند این عزت را به امت ما داد که این امام بزرگوار در رأس هدایت امت قرار گرفت و مردم توانستند از برکات وجودشان استفاده کنند.

ایرانی‌ها از عراقی‌ها فقیرتر شده‌اند

موسسه مطالعات اقتصادی عراق المستقبل اعلام کرده که ۹ میلیون عراقی زیر خط فقر هستند. در واقع از هر ۴.۵ عراقی یک نفر زیر خط فقر است. در ایران بر اساس اعلام پایگاه رفاه ایرانیان ۲۵ میلیون تن زیر خط فقر هستند و از هر ۳.۳ ایرانی یک نفر فقیر است. همچنین بر اساس گزارش بانک جهانی درآمد سرانه عراق حدود دو برابر درآمد سرانه ایران است. درآمد سرانه عراق ۵۰۴۹ و درآمد سرانه ایران ۲۷۵۹ است. گزارش بانک جهانی از درآمد سرانه کشور‌ها نشان می‌دهد که افغانستان، پاکستان و ایران فقیرترین کشور‌های منطقه هستند. /ایلنا

زاکانی گفته بود که ظرف ۲ ماه، معتاد متجاهر در تهران نخواهیم داشت، اکنون ۹ گذشته!
مهدی اقراریان، رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر تهران: شهردار تهران روز‌های اول آرمانی فکر می‌کرد اکنون واقع بین شده است. علیرضا زاکانی، گفته بود که ظرف ۲ ماه، معتاد متجاهر در تهران نخواهیم داشت اکنون ۹ گذشته نتیجه بخش نبوده است. /رکنا

دختران مجرد باردار در بیمارستان‌ها پذیرش نمی‌شوند
عالیه شکربیگی جامعه شناس: ما امروز با خانواده‌هایی روبه‌رو هستیم که از لحاظ اقتصادی شکننده هستند. امروزه افراد به دلایل مختلف اقتصادی و نگرشی به شکل‌های غیرمتعارف و خارج از چارچوب خانواده به این نیاز پاسخ می‌دهند. طبق تعریفی که جامعه و عرف دارد کودکانی که حاصل روابط خارج از بستر ازدواج هستند نامشروع خوانده می‌شوند. حتی اگر این کودکان در بستر خانواده متولد می‌شدند در صورتی که والدین او توانایی نگهداری از نوزاد را نداشتند در همان بیمارستان و بعد از زایمان به مراکزی همچون بهزیستی سپرده می‌شوند. دختران مجرد برای وضع حمل در بیمارستان‌ها با دشواری‌های فراوان مواجه هستند. این دختران تنها در وضعیت‌هایی مثل ارائه ضمانت از سازمان‌های حمایتی می‌توانند در بیمارستان وضع حمل کنند. ریشه نوزادان رها شده هم به بارداری‌های ناخواسته‌ای برمی‌گردد که در فضایی خارج از چهارچوب ازدواج رخ داده‌اند. نوزادانی که تعدادشان رو به افزایش است و هرچند وقت یک بار شاهد رهاشدگی آن‌ها هستیم، اغلب از مناطق فقیر نشین شهر‌ها ریشه می‌گیرند.

انتقاد تند دبیر ستاد نهی از منکر از رئیسی
هاشمی گلپایگانی: مردم می‌پرسند چرا وقتی دولتِ متهم به غرب گرایی می‌خواست چنین کاری را انجام دهد، فریاد وا اسلاما سر دادیم، ولی الان همان اتفاق افتاد؟ واقعاً چه جوابی بدهیم؛ دولت‌های قبل هم می‌گفتند ما تحت فشار خارجی هستیم. بعضی حواشی ورزشگاه موجب سرافکندگی است. وزیر گردشگری از گناه علنی و حرکات خلاف شرع ابراز مسرت کرد. عقب نشینی در برابر محافل بین المللی حامل پیامی برای دشمنان است. این در واقع اجرای سند ۲۰۳۰ در عرصه ورزش است.

علی لاریجانی نامزد انتخابات مجلس می‌شود؟
هنوز ۱۶ ماه مانده به انتخابات مجلس آینده، گویا گروه‌ها و فعالان سیاسی تحرکات خود را برای ورود به میدان رقابت آغاز کردند. در این میان نام علی لاریجانی هم شنیده می‌شود. محمدعلی پورمختار درباره احتمال نامزدی علی لاریجانی برای انتخابات مجلس آینده گفت: با توجه به عدم کاندیداتوری آقای لاریجانی برای انتخابات مجلس یازدهم بعید می‌دانم او به انتخابات مجلس دوازدهم نیز ورود کند، اما به عنوان یک شخصیت سیاسی اثرگذار می‌تواند در رقابت سیاسی پیش رو نقش آفرین باشد. وی افزود: تلاش برای به پای صندوق آوردن طرفداران و معرفی و حمایت از کاندیدا‌های همفکر گرایش آقای لاریجانی برای نقش آفرینی در انتخابات مجلس آینده خواهد بود. این فعال سیاسی اصولگرا درباره احتمال ایفای نقش لیدری علی لاریجانی برای اصولگرایان سنتی اظهار کرد: می‌تواند این نقش آفرینی برای گردهم آوردن نیرو‌های اعتدالی (نه از نوع حسن روحانی) و اصولگرایان سنتی انجام شود. در واقع بدون محدود شدن به طیف خاصی، استفاده از تمام نیرو‌های توانمند در عرصه‌های اجرایی و سیاسی می‌تواند هدف آقای لاریجانی باشد. او ظرفیت و توان این کار را دارد و می‌تواند در این عرصه نیز موفق شود.

رئیس جمهور: همه تلاش خود را برای مهار تورم به کار بگیرید
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت از همه دستگاه‌های اجرایی خواست همه تلاش خود را برای مهار تورم، ارتقای بهره‌وری با هدف افزایش کارآمدی دولت و دستیابی به رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال واقعی و پایدار و تداوم روند فعال‌سازی واحد‌های تولیدی و صنعتی در کشور به کار گیرند. «کنترل فعالیت‌های غیرمولد بانک‌ها و جلوگیری از بنگاهداری آنها» و «تامین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی» از دیگر موضوعاتی مورد اشاره رئیس جمهور بود که به رئیس کل بانک مرکزی و وزیر صنعت ماموریت داد آن‌ها را پیگیری کنند.

رئیس کل بانک مرکزی: زائران اربعین ریال هم می‌توانند استفاده کنند
صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در جمع خبرنگاران حاشیه جلسه دولت گفت: انتظار این بود که مردم برای تهیه ارز، فقط به صرافی‌ها مراجعه نکنند. بانک‌ها هم برای انجام این کار مشخص شده اند که پیش از این ۵ بانک ارز ارائه می‌کردند که در حال حاضر به ۲۱ بانک افزایش یافته است. اسامی بانک‌ها و شعب در سایت بانک مرکزی اعلام شده، بنابراین مردم برای تهیه ارز اربعین به بانک‌ها مراجعه بکنند نه به صرافی ها، زیرا باعث تجمع و ازدحام می‌شود.دریافت ارز تسهیل هم شده است، به این معنا سرپرست خانوار می‌تواند به تنهایی با مراجعه به بانک، برای افراد خانواده ارز تهیه کند و یک مراجعه کفایت می‌کند از ۵ سال تا ۱۸ سال که قبلا امکان آن وجود نداشت، فراهم شده است. علاوه بر این، دیروز مقداری دینار از کشور عراق وارد شده که از فردا توزیع خواهد شد. البته لزوما اگر افراد ارز هم نداشته باشند، دستگاه خودپرداز در استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه وجود دارد که از ۲۰۰ هزار تومان به ۵۰۰ هزارتومن افزایش داده شده است. اگر ریال هم دریافت کنند، در عراق قابلیت استفاه دارد. البته در حال مذاکره با دوستان عراقی هستیم.

صادرات دام آزاد شده، اما تعرفه آن سنگین است
سید احمد مقدسی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه صادرات دام آزاد شده، اما تعرفه صادرات سنگین است، اظهار داشت: عوارض صادراتی برای هر کیلوگرم دام سنگین ١۶ هزار و ۵٠٠ تومان است که رقم بالایی است و امکان رقابت در بازار‌های جهانی را از ما گرفته است. چون این تعرفه در بودجه ذکر شده امکان حذف آن وجود ندارد و باید در سران سه قوه مطرح و آنجا بررسی شود که امیدوار هستیم این اتفاق بیفتد. مقدسی با اشاره به اینکه به همین دلیل تاکنون صادرات انجام نشده است، اضافه کرد: با این حال ما در حال مذاکره با خریداران خارجی هستیم، اما اعمال عوارض صادراتی، باعث شده قیمت ما رقابتی نباشد.

رستم قاسمی: عقب‌ماندگی جدی در بخش ساخت مسکن داریم
وزیر راه و شهرسازی گفت: از بانک‌ها به غیر از بانک مسکن در پرداخت وام نهضت ملی مسکن راضی نیستم و بسته تسهیلاتی ما اجرای مو به موی قانون جهش تولید و تامین مسکن است. قاسمی با اشاره به اهمیت مسکن در کشور گفت: ما یک عقب‌ماندگی جدی در بخش ساخت مسکن در کشور داریم که بخش عمده آن مرتبط با پاسخگویی به نیاز‌های جدید است و بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون مسکن کم داریم.

معاون وزیر اقتصاد: ایران جزو کشور‌های با بالاترین سطح تورم است
محمد هادی سبحانیان معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد در برنامه یک تلویزیونی با اشاره به وجود تورم بالا در کشورمان طی سال‌های گذشته، اظهار کرد: متاسفانه ایران جزو کشور‌های است که بالاترین سطح تورم دارد و به همین دلیل با دستور شخص رییس جمهور موضوع کنترل تورم در دستور کار اصلی دولت قرار گرفته است. وی در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود اقدامات دولت، مردم همچنان تورم را ملموس در زندگی خود لمس می‌کنند، گفت: رشد نقدینگی در کشور ما مانند سیل است و دولت درصدد است در مدت‌زمان کوتاه مانع افزایش نقدینگی در کشور شود. این امکان وجود ندارد تا در چند ماه تورم ۶۰درصدی مثلاً به ۵ درصد کاهش یابد. سبحانیان با اشاره به بسته‌ای تصویب شده در ستاد اقتصادی دولت نیز تاکید کرد: امیدواریم با ادامه روند طی شده در یک سال اخیر و اجرای بسته اقتصادی بتوانیم به روزی برسیم که مردم کاهش تورم را سفره‌های خودشان مشاهده کنند.

حاجی بابایی: بانک‌ها دلالی کاذب انجام می‌دهند
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: امروز بانک‌ها پول را از مردم دریافت کرده و به جای سرمایه گذاری در بخش تولید، خودشان نقش سرمایه گذار داشته و به نوعی دلالی کاذب انجام می‌دهند. سرمایه گذاران خرد نقشی در صحنه گردانی نداشته و نمی‌دانند دقیقا چه زمانی خرید و فروش انجام دهند در حالی که سرمایه گردانان کلان خودشان شرایطی را ایجاد می‌کنند و از وضعیت معاملات اطلاع دارند. وی با بیان اینکه رفتار آمرانه و سودجویانه دولت با بورس در سال‌های اخیر در وضعیت فعلی بورس تاثیرگذار بوده است اظهار کرد: در قانون بودجه مبلغی را برای بیمه افرادی که به صورت خرد وارد بورس می‌شوند را پیش بینی کردیم که مُسکِنی برای حل برخی از مشکلات است. اما به صورت کلی مدیریت صحیح نقدینگی و هدایت به سمت تولید مهم است.

معاون رستم قاسمی: تاکنون مقام معظم رهبری بر موضوع مسکن تا این حد صریح مطالبه‌گری نکرده بودند
هادی عباسی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بخشی از تورم ۵۰ درصدی سال‌های گذشته به دلیل فعال نبودن مسکن بود، اظهار کرد: تاکنون مقام معظم رهبری بر موضوع مسکن تا این حد صریح مطالبه‌گری نکرده بودند؛ بنابراین تلاش خواهیم کرد تا مشکلات بخش مسکن را برای مردم برطرف کنیم. وی افزود: برخی معتقدند با توجه به امکانات موجود می‌توان مشکل مسکن کشور را حل کرد و مسکن را به نقطه مطلوبی رساند. وی با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی رشته اقتصاد زمین و مسکن در کشور، گفت: اقتصاد زمین و مسکن پیچیده، دشوار و چند وجهی است. معتقدم با رونق بخش مسکن می‌توان اقتصاد کشور را نجات داد.

پیشنهاد تشکیل استان "اصفهان ساحلی" نه تنها مضحک بلکه دارای تبعات بسیاری است
معین‌الدین سعیدی، عضو فراکسیون محیط زیست مجلس در واکنش به پیشنهاد نماینده مردم اصفهان مبنی بر ایجاد استان اصفهان ساحلی، می‌گوید که مگر استان‌های ساحلی خودشان صاحب ندارند؟ مگر مردمان آنجا مردمان این سرزمین نیستند؟ مگر هویت، جایگاه و مولفه‌های تاریخی و تمدنی خاص خودشان را ندارند؟ پس این چه حرفیست که در استان‌های ساحلی باید به دنبال استان اصفهان باشیم. مواضع این چنینی با همبستگی ملی کاملا منافات دارد و به باور من نه تنها مضحک بلکه می‌تواند دارای تبعات بسیاری باشد. سعیدی: «فرموده‌اند که با توجه به چالش‌های زیست محیطی که در خود اصفهان وجود دارد، رانش زمین، محدودیت منابع آب و مسائلی از این نظیر ما باید به دنبال استان اصفهان ساحلی باشیم؛ حال سوال اینجاست که مگر استان‌های ساحلی خودشان صاحب ندارند؟ مگر مردمان آنجا مردمان این سرزمین نیستند؟ مگر هویت، جایگاه و مولفه‌های تاریخی و تمدنی خاص خودشان را ندارند؟ پس این چه حرفی است که در استان‌های ساحلی باید به دنبال استان اصفهان باشیم.»

آذری جهرمی: صداوسیما نگاهش ذاتا مخالف توسعه فضای مجازی است
آذری جهرمی وزیر پیشین ارتباطات خاطرنشان کرد: در عصر اقتصاد دیجیتال، دولت‌ها تصدی‌گری را کنار گذاشته‌اند و بیشتر به مبحث تنظیم‌گری می‌پردازند. با این حال در کشور ما معضل تصدی‌گری دولت همچنان وجود دارد. جهرمی در ادامه گفت: بنابراین ایراد اول و مهم این نهاد سیاست‌گذار آن است که افراد حاضر در این نهاد نه‌ تنها خاک‌خورده این حوزه نیستند که افرادی در این شورای سیاست‌گذار حضور پررنگ دارند که نگاه متفاوتی دارند. مانند صداوسیما که نگاهش ذاتا مخالف توسعه فضای مجازی است، یعنی تمام مراقبت آن‌ها مبنی برآن است که با توسعه فضای مجازی، تکلیف رسانه ما چه می‌شود؟ من بار‌ها در زمان وزارتم این موضوع را مطرح کردم که رسانه نوین را به رسمیت بشناسید و یک بار این مساله را حل کنید، همه چیز فضای مجازی، رسانه نیست. در واقع این نهاد، تعارض منافع و اصطکاک جدی با برنامه‌های توسعه‌ای دارد.

آلبانی روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد
روزنامه انگلیسی زبان آبانیایی "تیرانا تایمز" دقایقی پیش در توییتی، خبر از قطع روابط دیپلماتیک آلبانی با ایران داد. در ادامه توییت این روزنامه عنوان شد: ایران متهم است که چندی پیش به موسسات اداری آلبانی حمله سایبری انجام داده و سفارت آن در آلبانی ۲۴ ساعت فرصت دارد تا فعالیت خود را پایان دهد. در این توییت تیرانا تایمز به جزئیات بیشتری در این رابطه اشاره‌ای نشده است.

مجوز حضور بانوان هوادار نساجی در دیدار با استقلال صادر شد
بانوان هوادار می‌توانند برای دیدار استقلال- نساجی در ورزشگاه آزادی حضور یابند. با اعلام ایزد سیف الله پور مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران بانوان هوادار می‌توانند برای تماشای بازی این تیم در ورزشگاه ۹ آزادی حضور یابند. دیدار نساجی- استقلال روز شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

سردار حاجی‌زاده: دشمن را در فاصله بیش از هزار کیلومتری با هوش مصنوعی از پای درآوردیم
سردار حاجی زاده تصریح کرد: در حوزه‌های همکاری دانشگاه و دفاع، به موفقیت‌های خوبی رسیده ایم و به جرات می‌توان گفت اگر ما از وارد کننده سیم خاردار به صادر کننده فن آوری رسیده ایم و با طی مرز‌های دانش، دشمن را در فاصله بیش از هزار کیلومتری با هوش مصنوعی از پای درآوردیم، از ارتباط با دانشگاه حاصل شده است، در عین حال با وجود روابط قوی سپاه با دانشگاه‌ها باید بپذیریم ظرفیت بهره برداری نیرو‌های مسلح در مقابل اقیانوس توانمند‌های دانشگاهی ناچیز است و باید کل کشور از این ظرفیت تعیین کننده و در دسترس استفاده کنند.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۲
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۹۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
کار وزارت علوم ایجاد کار نیست.
اما آموزش های وزارت خانه نیز ربطی به اقتصاد کشور و کار ندارد.
کشور را کارگران متخصص می سازند(توسعه انسانی) نه جوانانی که چون هیچ کاری ازشون بر نمی آمده رفتند و درس خوانده اند.
هشتاد درصد تحصیلات وزارت علوم توسعه آفرین نیست.
بلکه به هیچ دردی نمی خورد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
من با این نوشته شما که هشتاد در صد فارغ التحصیلان وزارت علوم فقط مدرک گرفته اند و بدرد نوسعه نمیخورند بعلت رشد قارچ گونه دانشگاههای بی کیفیت موافقم ,اما توسعه کشور نیاز به فارغ التحصیل و کارگر فنی و حتی کارگر ساده و مدیریت قوی دارد ,خیلی از کارگران فنی فقط حیطه کاری خود را بلدند و بعضی ها هم ادعای بلد بودن دارند و مانند همان فارغ التحصیلان وزارت علوم از حرفه شان سر در نمیاورند و اگر کار خارج ار روتین کاری شد کاری نمیتوانند انجام دهند,و در کل کارگر متخصص عملکردش در همان محدوده کاریش انجام میشود و دید و اشراف کلی به مجموعه ندارد با توجه به کلان بودن صنعت ان فارغ التحصیل دید کلی باید داشته باشد حال ممکن است ریزه کاری را به اندازه کارگر متخصص نداند که عیبی هم ندارد میتواند با صرف وقت سریعا ان ریزه کاری را بفهمد , هر تخصصی در جایگاه خود میتواند به توسعه کمک کند بشرطی که کارگر متخصص واقعا متخصص و ادای تخصص در نیاورد و هر فارغ التحصیلی واقعا کار بلد باشد,خلاصه این شبه متخصص ها کارگر مهندس پزشک و...در جامعه زیاذ هستند و با اینها میشود فقط به یک شبه توسعه رسید
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
اقای دبیر ستاد امر به معروف این قدر زور نزن. حالا خانمهارفتن ورزشگاه هیچی نشده از اول طرز فکرتان اشتباه بود مانند زمان بگیر ببند ویدئو که الان توویترین مغازه هاخاک میخوره. وقتی فکر اون دوران را میکنیم میبینیم چقدر از تمدن عقب بودیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
زور نمی زند روند را دارد می گوید از آن زمان تا الان وضع تان به چه روز افتاده در مشکلات خانوادگی و...!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
شما به جای اینکه فرهنگ استفاده درست از تکنولوژی و فرهنگ اجتماعی احترام به همدیگر در اجتماع را بالا ببرید می خواهید با محدود کردن کشور و مردم جلوی تجاوز به اصطلاح فرهنگی را بگیرید انگار اینجا مردم ایران نمی فهمند که دیگران باید به زور راه درست را نشان بدهند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
دبیر ستاد امر به معروف اگر این حرفها را نزند

که دیگر دلیلی برای ریاستش و دریافت حقوق و مزایا و

امکانات و تسهیلات ووو وجود نخواهد داشت
ت س
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
آقا قاسمی عجله نکن! وقت زیاده.از این قولها مردم زیاد شنیدن!! نساختی هم نساختی و خودتو ناراحت نکن
ت س
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
به آقا رستم قاسمی هم گیر میدادید! حالا نوبت آقا زاکانی شده!؟چرا تابی جان اینجور تیتر میزنی؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
افتخارش این هست که افرادی که لیاقت کشور را ندارن می‌روند ولی کشور لنگ آنها نمانده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
تو لیاقتت همین وضعه که موندی؟
گلادیاتور
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
این حرف رو نزن - مملکت به همه نیروهاش از جمله نخبه هاش احتیاج داره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
بعد از اینکه اینهمه تعریف و تمجید از مسئولان مختلف در باره پیشرفت های متعدد کشور شنیدم، تصمیم گرفتم تا به یک چشم پزشک مراجعه کنم تا از صحیح بودن نمره عینک خود کسب اطمینان کنم چون ما که هر چقدر به اطراف خود نگاه می کنیم ، چیری بجز بدبختی چیزی نمی بینیم
محمدآقا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
درود واحترام
۱_ رئیس جمهور ؛ (( همه تلاش خود را برای مهار تورم به کار بگیرید ))
خب از این مسئله هم عبور کردیم ، دبیر جلسه مورد بعدی را مطرح کنید !!
۲_ من میدانم اگر امام نبود اسلام ومسلمین اکنون درچه وضعیتی بودند .............................................‌.‌‌‌...............................
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
هنوز نمی‌دانند آماری که بر مبنای دلاری باشد نقض دارد و دقیق نیست؟ بسیاری از اجناس در ایران یارانه ای هست و به همین خاطر اختلاف دلاری به وجود می آورد با سایر کشورها و در ظاهر نشان دهنده قدرت خرید پایین ایران هست ولی در اصل فرق زیادی نمی کند
مثلا قدرت خرید اروپا و آمریکا دو الی 3 برابر ایران هست با این که درآمد دلاری آنها 10 برابر ما هست اما در مقایسه با ترکیه که زیر 400 دلار هست یا همین عراق که 540 دلار درآمد دارد فرق زیاد با ایرانی که درآمد دلاری متوسط زیر 300 دلار هست ندارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
اگر یک روزی کارهای چندشی که برخی کشور ها قانونی کردن در ایران قانونی شد تعجب نکن جناب گلپابگانی
زینال بندری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
ما هم باید اینترنت آلبانی را به کلی تحریم کنیم تا نتوانند در سایت ها و شبکه های اجتماعی ما کامنت بگذراند
پاسخ ها
مح
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
!حیف‌ شد‌

هرچی‌ بود‌ ساندیسهاش‌ درجه‌ یک‌ بود‌ هرکس‌ یدونه‌ میخورد‌ هزاران‌ کامنت‌ فحش مینوشت‌
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
خدا کنه یه راهی پیدا بشه واسش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
آمریکا غلط میکنه در مورد منافقین خائن، روابط دیپلماتیک ایران و آلبانی رو بهم میزنه. اصلا منافقین بی ناموس پول از کجا می آورند که نمایش مضحک برپا میکنند. به نظرم منافقین آنقدر منفور و مشمئزکننده هستند که ملت ایران حتی حاضر به انداختن تف به صورت کریه آنها نباشند. حالا میخواد عربستان پفیوز ، یا بلتون و وزیر خارجه قبلی آمریکا از منافق حمایت کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
منفی ها مستقیم از آلبانی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
زاکانی فقط حرف میزنه.از موقعی که اومده شهرداری یک کار مفید کرده؟جاهایی هم که نسبتا خوب کار میکرد رو با تغییر مدیران کارامد تبدیل به ادارات ناکارمد کرده.به عنوان مثال مدتیه که از ساعت ۳ عصر به بعد تاکسی در خیابان ها کمیاب که اصلا نایاب شده.اسنپ و تپسی هم انگار بیصاحب هستند و اصلا راننده ای برای مسیر ۱۲ دقیقه ای و به مبلغ ۶۰ هزار تومان هم پذیرش نمیکنند.امثال این فرد رو میارن که فقط ناکارامدی ها بیشتر شود.به خودتون بیایید و اینقدر بر مشکلات مردم اضافه نکنید.اخر و عاقبت خوبی ندارد.از مردم گفتن و از مسئولین نشنیدن!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
خنده داره که مذاکره کنندگان ایران این واقعیت رو نمیدونن که ایران اصلا خط لوله گازی به اروپا نداره و نمیتونه گاز به اون ها صادر کنه و خودش هم در زمستان کمبود گاز پیدا میکنه و گاز وارد میکنه پس صحبت از زمستان و صبر ایران...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
باهوش خان گاز که فقط از طریق لوله انتقال نمی یابد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
به ۱۲:۴۸
استاد گاز مایع رو اصلا زیر ساختش رو ایران نداره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
نابغه ای که میگی گاز از طریق لوله فقط انتتقال نمیابد حتمن مثل زمان قدیم انتظار درید با کپسول گاز برای اروپا بفرستیم؟ هزینه حمل و نقل از خود گازش بیشتر میشه. یا شایدم فرش میدید تو هوا بعد اونجا جمعش میکنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
چی شد حاصل مذاکرات برجام در دولت رئیسی بعد از یکسال؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
با ادم فاسد آمریکایی جماعت نمیشه مذاکره کزد
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
صیانت رو اجرا کنید تا شاهد مقاومت مردم باشید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
اقای رییسی اقتصاد و مهار تورم سواد و درایت و تخصص میخواهد.با نشست های هیئتی و ایشالا ماشالا و شعار گفتن فقط اب در هاون میکوبید و به جایی نمیرسید.
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
ما احمق نیستیم؛ همین الآن هم آمار خیلی از مسئولین عالیرتبه موجوده که فرزندان و خونواده شون ایران نیستن. توقع دارین باور کنیم کسی که سیسمونی بچه شو از ترکیه میخره، بعدا اون بچه رو قراره ایران بفرسته دانشگاه؟
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
مبارک کسایی که معتقدن دنیا فقط آمریکا نیست، سوئد و دانمارک و فرانسه هم نیست، ...
بهرام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
لطفا به این بنده خدا کمک کنید ون دیگه توان فکر کردن ندارد همه فکر کنید واقعا چه میشد ؟ ( احمد جنتی گفت: من واقعا نمی‌دانم اگر این امام نبود وضع اسلام و مسلمین چه می‌شد؛ شما هم قدری روی این مسأله فکر کنید که چه می‌شد.) وزیر راه و شهرسازی بجای پاسخگویی به مردم و دولت خودش در قامت طلبکار و بازرس دارد از دلیل عقب ماندگی کار وویفه خودش از چکسی سوال میکند ما نمیدانیم در وزارت نفت یک روز راننده نرفت وزیر را بیاورد سرکار اقای رستم ادرس محل کارش ان زمان وزارت نفت بود را نمی دانست حالا چطور رییسی این وزرتخانه را دست ایشان داد نمیدانم برای گرفتن رای تایید از مجلس یادتان هست فکر میکرد برای وزارت نفت انتخاب شده بعد از 30دقیقه سخنرانی ولکن هم نبود تا با صدای بلندگوی مجلس وبا فریاد ایشان تازه از خواب وزارت نفت بیدار شد حالا اگر مردم منتظر ایشان باشند تا برای انها مسکن بسازد انتظار بیهوده ای است باید50سال صبرکنند تا ایشان کمردردش خوب شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
هاشمی گلپایگانی باید بگه برای نهی از منکر یرخی وزرا و معاونین آنها که بعضا علنا دروغ می گویند چه برنامه ای دارد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
متاسفانه ابرخی ائمه جمعه برخلاف سطح عموما پایین اطلاعاتشان در همه امور نظر می دهند که موضوع استان ساحلی اصفهان هم ار همین طرحهای فی البداهه است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
یکی از وزیر راه بپرسه تا حالا چکار می کردی که که حالا که رهبری مطالبه کردن بفکر چاره افتادی؟!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
رئیس جمهور: همه تلاش خود را برای مهار تورم به کار بگیرید....!!! این دستور رو به کی داد؟!!! کی باید اینکار رو بکنه؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Spain |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
یادتونه یک بازی بود به اسم بغلی بگیر که همه بهم پاس می دادند الان وضعیت فعلی ایران است همه کند می زنند و هیچ کس مسیولین قبول نمی کند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
چشم!!!!!!!!!!1111
احمد
|
Norway
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
سردار از مستعان چه خبر.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
از صد متری ویروس کرونا و فرد مبتلا به کرونا را شناسایی می
کند میلیارد ها بودجه به اسم ویروس یاب مستعان گرفتند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
هیچی تکنولوژی آن در هوش مصنوعی پهپاد های ما به کار رفته و و فرو می‌رود در قلب فتنه شما
نعمت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
بنده الان ازطرف همه کل مردم ملت عزیزمان در مرز چزابه هستم برای راهپیمایی اربعین
الحمدالله همه چیز هست من شبها معمولا دو دست غذای کبابی میخورم ناهارها هم دو دست کباب دیگر
همه چیز خیلی خوب است
نعمت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
بنده الان ازطرف همه کل مردم ملت عزیزمان در مرز چزابه هستم برای راهپیمایی اربعین
الحمدالله همه چیز هست من شبها معمولا دو دست غذای کبابی میخورم ناهارها هم دو دست کباب دیگر
همه چیز خیلی خوب است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
خانه های خالی پر شوند مشکل مسکن هم بدون هزینه حل میشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
آذري جهرمي : صدا و سيما نگاهش مخالف توسعه فضاي مجازي است !!
------------
-- باشه برادر ! صدا و سيما مخالف باشه ، اگر هم دلش خواست موافق فضاي مجازي باشه !! ، واگر هم دوست داشت هم مخالف باشه و هم موافق ! و اگر بازهم دوست داشت نه مخالف باشه ، نه موافق ! هر جور كه ميلش بكشه ! ... البته فضاي مجازي فضاي « ميلي » نيست مثل ، فضاي رستوران كه بنده چه ميل داشته باشم ! ...از انواع اطعمه ها ! فضاي مجازي فقط و فقط آش كشك خاله است ، مي خواي قبول كن ، مي خواي قبول نكن ! فضاي مجازي اژدهاي هفت سر است ، بلكه اژدهاي هفتاد سر است ، يك سرش را قطع كني ، دو سر مي رويد ، دو سر اژدها را قطع كني ، چهار سر ديگر ... از در بيرون كني از ديوار سر در مي آورد ، از ديوار بيرون كني از بام ... از بام بيرون كني از هوا ،وارد مي شود !!
دايي مصطفي --رحمت الله عليه --زماني كه در منطقه ما فقط يك شبكه تلويزيوني بيشتر نبود و آن هم شبكه يك بود كه آن شبكه هم ساعت ١١ يا ١٢ شب مجري مربوطه غزل خدا حافظي را مي خواند و همه بينندگان عزيز را به خداي بزرگ مي سپرد و با يك لبخند فيتيله را پايين مي كشيد و مي رفت و بعد از آن روي صفحه تلويزيون جز برفك چيزي نبود ، شنيدم كه دايي گفت : اي كاش تلويزيون هم مثل راديو بود ، پيچش مي چرخاندي جاهاي زيادي مي گرفت ! مثل راديو ده جا ، پانزده جا بيست جا !! حال دايي مصطفي كجاست كه سر از خاك بردارد و ببيند كه تلويزيون هزار جا هم ميگيره ، حتي هزار و پانصد جا ، بلكه بيشتر !... با فشار يك دكمه روي كنترل ! -- مَثٓل عرض مي كنم -- هر چند كه ديگه تلويزيون هم با آمدن اينترنت داره كم كم قديمي ميشه و ميشه رسانه آدم هاي قديمي !! خلاصه اين كه فضاي مجازي مانند سيل است ، سيل مهيب ، عينهو سيل چند روز اخير پاكستان ، مي غرد و مي آيد ، حالا كي ميتونه با بيل جلو اين سيل خروشان را بگيره ؟ .. بله برادر با بيل !! .. با حصار كشي ، با سد سازي ؟ بله ؟!
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
از سخن گفتن و انتقاد کردن خسته شدیم. تا کی باید شماها را تحمل کنیم؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
حاجي بابايي : بانك ها دلالي كاذب را انجام مي دهند !!
---------
-- به نظرم از فردا ديگه بانكها با حاجي با بايي لج كنن و اگر وامي ، چيزي خواست بهش ندهند !! چه ميگي عباس آقا ؟ ... درست ميگم ؟!
-- بازهم خدا رفتگان جناب حاجي بابايي بيامرزه كه حرف « توماس جفرسون » را نگفته و فقط گفته بانكها دلالي مي كنن !! ...، حالا كار ي به دلالي كاذب هم نداريم !!
-- عجب ! حالا مگه جفر سون در مورد بانكها چي گفته ؟ ... بگو تا ماهم بدونيم !
-- بسيار خوب ! توماس جفرسون امريكايي گفته : « بانكها از ارتش آماده به جنگ خطر ناك ترند » !
-- اووووه ... اوووه ! ... اووه ... اوه ...عجب ! ...عجب !
-- بله برادر ! ... با اين حرفي كه جفرسون زده ، حاجي بابايي در مورد بانكها حرفي نزده ، صحبت و حرف جفرسون كه نگفته ! چرا بانكها از او ناراحت بشوند و بهش وام ندهند ! ... بله ؟! ...
مخاطب تابناک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
من ده ساله زمین دارم تو منطقه مسکونی ولی نمیزارن بسازم پس حرف مفت نزنین که مشکل مسکن داریم
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
دشمن را در فاصله بیش از هزار کیلومتری با هوش مصنوعی از پای درآوردیم
چی شد ؟ ها چیکارکردید با هوش مصنوعی ؟ از پا در آوردید ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
تابناک در سردرگاهت بنویس اینجا نظرات مخالف دولت قبل منتشر نمی شود!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
تو که نظرت رو نوشتی و تابناک هم درج کرد.
ناشناس
|
United States of America
|
۰۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
آمریکا یک بدی که دارد اجازه میده هر کاری که خواستید بکنید،بعد ناگهان یک تله میزار،به هر حال مواظب باشید که توی تله نیفتید که بیرون آمدنش تقریبا غیر ممکنه
ناشناس
|
United States of America
|
۰۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
مشكل مملكت ما دروغگويي مسئولان هستش.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
خوب زاستشو بگن که باید جمیعا مرخص شن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
رئیسی منو عاشق خودت کردی
ناشناس
|
Canada
|
۰۵:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
شما جلوگیری از بارداری را ممنوع کرده‌اید. خوب اینهم افزایش جمعیت خودتان بزرگشان کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
وزارت بهداشت خودش این نوزادان را بزرگ کند برای جوانی جمعیت و ایستادن و جنگیدن با دشمن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
امروز کسانی در راس وزارت بهداشت تصمیم به اتخاذ چنین کارهایی میگیرند که به خاطر منافع شخصی و جیبشان حاضرند هر حرفی به زبان برانند و هر تصمیمی را اتخاذ کنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
صدا و سیما می خواد غیر از صدای او توی کشور صدای دیگری نباشد و حرف حرف صدا و سیما باشد علت دشمنی صدا و سیما با فضای مجازی همین هست نمی خواد رسانه دیگری باشد که دروغ هایش را فاش کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
صدا‌ و سیما‌ بزرگترین‌ عامل‌ نابودی‌ وحدت‌ ملی‌ و انسجام‌ ملت‌ است
با یکجانبه‌ گرایی‌ و دروغ‌ گویی‌ و ایزوله‌ شدن‌ از جامعه
ناشناس
|
Australia
|
۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
رستم قاسمی: عقب‌ماندگی جدی در بخش ساخت مسکن داریم

روتو برم بشر الان باید حبس باشی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
از کی تا حالا دیگران که فساد می کنند افراد دیگر هم حبس می روند؟
مهران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
اقای رستم قاسمی . از همان اول گفتیم و الان هم همان حرف : زرشک
ناشناس
|
United States of America
|
۰۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
آقای رستم قاسمی درست میگویندعقب ماندگی درساخت مسکن وعقب ماندگی شدید درتولیدات صنعتی وکشاورزی وتولید همه چیز داریم ولی درمورد ساخت مسکن علت واقعی عقب ماندگی انستکه دولت دراموراتی که بایدومیشودبه بخش خصوصی واگذارکند بجای نظارت مفید وسازند بشدت دخالت میکند دولت بهتراست باروشی سازنده وهمکاری بصورت تشویق بانکها به دادن وامهای معقول وبابهره های منطقی وتشویق بخش خصوصی دراطمینان دادن به سرمایه گذاری دربخش مسکن ونه اینکه سرمایه گذاران دراین بخش همه روزه موردتهدیدی جدیدقرارگیرندمثل گرفتن مالیات های فراوان وامثالهم که باعث رکودفعالیتهای اقتصادی دربخشهای تولیدی نوعی ناامنی درسرمایه گذاری پدید میآید که این امر باعث عقب ماندگی درتولیدمیشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
حضور بانوان طرفدار در فوتبال نساجی ؟؟؟؟
پس اسلام چی شد ؟ مگر قوانین شرع تغییر کرده ؟ مگر با اومدن رئیس جمهور اسلام جدیدی روی کار است ؟ چرا هوا در یکجا هم گرم و است و هم سرد ؟ اگر اشکال شرعی نداشت چرا بانوان کشور از حق خود محروم ساخته بودید ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
اگر آلبانی نشینان هم روابط شون را مردم ایران قطع می کردند و شرشون را از سر کشور و ملت کوتاه، چه عالی میشد
اگر چه ذات بد نیکو نمیشه و اقتضای طبیعت همینه و مواجب هم قطع خواهد شد و آن امید و آرزو برآوردنی نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
مرد حسابی‌ به این و اون‌ انگ‌ میزنی‌ که‌ خلوت‌ بشه‌ که یکه تاز‌ بشی‌ و فقط‌ تو حرف بزنی‌ ؟! هرکس یک حرف حساب میزنه‌ انگ بیشرمانه‌ بهش میزنی‌ مطمئن‌ باش‌ با این‌ قاشقها‌ هیچ‌ دریایی‌ جابجا‌ نمیشه‌
بعد این‌ بهتره‌ ملت آدرس شهرستانشونو‌ همراه‌ کامنت‌ بزارن‌ تا شاید‌ خجالت بکشید‌ !
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
خروجی زاکانی تا الان چی بوده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
انداختن عکس یادگاری تبلیغاتی در گل و لای امازاده داوود

و استخدام دامادش در شهرداری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
شاید یک دختر مجرد بخواهد مادر شود و خودش فرزندش را بزرگ کند.این کار از مصایق نفض حقوق بشر است و به پرونده بین المللی افزوده خواهد شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
خجالت هم خوب چیزیه ، خیلی دلتون بچه میخواهد حداقل
برید یه بچه بی سرپرست را بزرگ کنید ولی ولد زنا درست نکنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
این هم یکی از ثمرات ازدواج موقته که می تونه چند روزه یا چند ساعته باشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
چرا زنا؟ الان علم آنقدر پیشرفت کرده که می شود با روش علمی هم باردار شد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
آقای آذری جهرمی در دوران وزارت خودتان چقدر از این تز پیروی کردی ؟خجالت هم خوب چیزیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
معتادان نه تنها براي تهيه مواد متهاجر ميشوند بلكه هر كدام بالغ بر ١٠تا كارت اجاره اي دارند حتي بانك تجارت تا ٢٠٠ميليون بهشون چك پول نقد تحويل ميده الان ٤٧١ميلون من توسط كارت اجاره اي معتاد پايمال شده ٤ماه گذشته معتاد و گروه بالادستي راحت به كارشون ادامه ميدن
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
مگر هرچی در 2030 نوشتن اشتباهه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
راستی آقا زاده خانم انسیه خزعلی در بلاد کفد (کانادا) سفر کاری تشریف دارند. ایشالله که برای سیسمونی نرفته باشند!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
گفتند فقط پدربرود نه مادر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
آقای ریسی شما سالها در دستگاه قضا بودی این چه حرفی است که اگر پسر به خارج رفت پدرش هم برود من از آن آقازاده دفاع نمی کنم ولی این حرف اشکال حقوقی دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
هیچ اشکالی نداره. درسته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
آفرین به رئیس جمهور
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
از يك طرف ميگويند دختران مجرد باردار را براي زايمان در بيمارستان پذيرش نمي كنند. از آن طرف مي گويند سقط جنين جرم است و همه افراد درگير در آن روانه دادگاه مي شوند. اين نمونه دولتي است كه قسمتهاي مختلف آن بدون هماهنگي با هم براي خودشان قانون تصويب مي كنند بي آنكه متوجه عواقب آن باشند. بفرماييد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
این از ثمرات ازدواج موقت است
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
از يك طرف ميگويند دختران مجرد باردار را براي زايمان در بيمارستان پذيرش نمي كنند. از آن طرف مي گويند سقط جنين جرم است و همه افراد درگير در آن روانه دادگاه مي شوند. اين نمونه دولتي است كه قسمتهاي مختلف آن بدون هماهنگي با هم براي خودشان قانون تصويب مي كنند بي آنكه متوجه عواقب آن باشند. بفرماييد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
دکتر مثلا متخصص هسته ای ، داره شهرداری میکنه ، حتی اگر همه این عناوین درست و واقعی باشند به این مفهوم است که کار به نا اهل داده شده است .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
مگر فوتبال دیدن مجوز میخواهد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
پسر خانم خزعلی کجا رفت؟
naser
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
گزارش بانک جهانی از درآمد سرانه کشور‌ها نشان می‌دهد که افغانستان، پاکستان و ایران فقیرترین کشور‌های منطقه هستند.

پ.ن- به لطف وزیران با هوش پارسی سه کشور پارس زبان و آریایی این همه پیشرفت کرده اند و ترک های چادر نشین و بیابان گرد منطقه مثل ترکیه و جمهوری آذربایجان پسرفت کرده اند!!!
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
مدیریت فردای این مملکت دست پسران مدیران فعلی این مملکت خواهدبودآیابهترنیست برای تحصیل به کشورهائی بروند که علم ودانش بیشتری دارندکه مثلا‌ اقتصادمان مثل امروزمان نباشد اطلوب العلم ولوبسین وچه ایرادی دارد برای پیشرفتمان ازدانش کشورهای پیشرفته تراستفاده کنیم واله مانه فرزند مدیری ونه آقا زاده ای هستیم ولی دلمان بحال مملکتمان میسوزد ببینید چه میکنندمدیران اقتصادی محترمان که ازدانشگاه های خاص داخلی مدرک گرفته اند
naser
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
مگر استان‌های ساحلی خودشان صاحب ندارند؟ مگر مردمان آنجا مردمان این سرزمین نیستند؟ مگر هویت، جایگاه و مولفه‌های تاریخی و تمدنی خاص خودشان را ندارند؟

پ.ن- آقای معین الدین سعیدی مثل اینکه هنوز متوجه نشده اند که استان های مرزی مستعمره محسوب می شوند! و صاحب آنها فارس زبان های مرکز نشین هستند و هر کاری دلشان بخواهد انجام می دهند. تا امروز منابع آنها را استخراج و خرج مرکز می کردند ولی امروز چون متوجه شده اند که ندانسته این استان های دردانه مرکزی توان نگهداری این همه جمعیت را ندارد تصمیم گرفته اند با انتقال بخشی از جمعیت خود به این استان های ساحلی و تغییر نام آنها به اصفهان و فارس و کرمان و یزد کل تمدن و فرهنگ استان های مرزی را هم نابود کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
اگر زمانی که ظریف مذاکرات را به نتیجه رسانده بود،همین آقایان اصولگرا مانع نمی شدند سنگ اندازی میکردند تا امضای توافق را خودشان انجام دهند،امروز اینقدر سفره برچیده شده مردم به برجام که به مرحله التماسی رسیده گره نمیخورد،البته در کنار ناکارآمدی دستگاه دیپلماسی و تیم مذاکره کننده نفوذکلام امثال جلیلی شریعتمداری در روند مذاکرات بی تاثیر نیست
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز سوم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی