بازدید ۲۹۸۸۳
سه هزار و نود و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: واکنش مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام به حقوق های نجومی در دولت
/ نماینده مجلس: نداشتن دانش مالی کافی عمده دلیل زیان در بازار سرمایه / واکنش ترانه علیدوستی به ممنوع الفعالیت کردن هنرمندان/ عضو شهر تهران: ۱۸۷ درخت را در مجموعه ورزشی انقلاب قطع کرده اند و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۳۵۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰ 18 August 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

علی ربیعی: توقعات از برجام را بالا نبرید
علی ربیعی: این تصور که صرفا امضای برجام همه مسائل کشور را بهبود خواهد بخشید تصور نادرستی است. این دامی است که نباید در آن گرفتار شد. به تعبیری برجام برداشتن مانع برای حرکت رو به جلویی است که تمهیدات و سیاست‌گذاری‌های درست و کارآمدی‌های اجرایی را می‌طلبد. بنابراین آماده ساختن نظام بانکی، حل مساله FATF، ایجاد ظرفیت‌پذیری جذب سرمایه، تقویت بخش خصوصی و مواردی از این دست ضروری است. نباید به توقعات فزاینده دامن زد. در غیر این صورت اقدامات توده‌ستایانه ناشی از درآمدهای ارزی در ظرف مدت دو سال نه تنها آثار کوتاه‌مدت اقتصادی را خواهد زدود، خود تبدیل به عاملی برای تشدید نارسایی‌های اقتصادی-اجتماعی از قبیل تورم، افزایش نقدینگی، فساد مالی و اداری و..‌. خواهد شد.به نظر می‌رسد با عقلانیت، سختکوشی و ایجاد اجماع میان نخبگان سیاسی و همچنین به کارگرفتن نخبگان و کنشگران اقتصادی و سیاست‌گذاری‌های صحیح می‌تواند اولین گام در مرحله پسابرجام باشد.

ماموریت سپاه برای حضور در دریاهای دوردست
سرلشگر سلامی، با تاکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه یک نیروی قدرتمندی است و ما امروز ماموریت گرفته‌ایم که در دریاهای دوردست، حضور پیدا کنیم، گفت: شما امروز آبروی ما هستید، آبروی نظام هستید و قدرت را اعتبار می‌دهید. فرماندهی معظم کل قوا برای شما همیشه دعا می‌کنند و این قدرت را عامل عزت و سرافرازی اسلام می‌دانند. فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تاریخ و هویت کشور ما را همین 22 بهمن‌ها، فجرها، بیت‌المقدس‌ها، رمضان‌ها و بعد از آن 9 دی‌ها ساخت، گفت: این روند ادامه پیدا کرد تا در دریا، نیروی دریایی برای عظمت کشور یوم‌الله خلق کرد. نمادها و کارهایی که وسعت کارها را نشان می‌دهد. دستگیری تفنگداران متجاوز انگلیسی و آمریکایی و تصرف کشتی روباه پیر. . و عملیات‌هایی که جز اسرار است.

نماینده مجلس: مسئولان ناکارآمد دولت قبل همچنان بر مسند هستند
زاهدی، نماینده کرمان: ما در زمینه رشد اقتصادی گفتیم باید به رشد حداکثری برسیم، اما یک باره کرونا به وجود آمد و تا همین حالا هم اقتصادهای دنیا درگیر آن هستند. پس واقعیت‌های اجتماعی با این قوانین همخوانی ندارند و نمی‌شود دولت را خیلی سرزنش کرد که چرا قانون را اجرا نکرده‌ است. بخش دیگر هم این است که باید قبول کنیم در دولت برخی افراد ضعیفی هنوز حضور دارند، چه در سطح وزرا، چه در سطح معاونین و مدیران و این‌ها هنوز عوض نشده‌اند و البته من نظرم این نیست که هر مدیر در دولت قبل باید کنار گذاشته شود، بلکه باید براساس توانمندی‌ها انتخاب شوند. ما مسئولانی در دولت داشتیم که کارآمدی لازم را نداشته‌اند و ندارند و هنوز هم بر مسند هستند و این یک انتقاد جدی است که وجود دارد و بایستی دولت هرچه زودتر نسبت‌ به این موضوع اقدام کند یا برخی از استاندارانی که انتخاب‌ شده‌اند ضعیف هستند.

امام جمعه قم: روحانیت با تبلیغات فضای مجازی از بین نمی‌رود
سیدمحمد سعیدی امام جمعه قم با اشاره به تهدیدها و هجمه های سنگینی که علیه نظام و انقلاب می شود، دلیل به زانو در نیامدن کشور را دینداری و ولایتمداری مردم دانست و گفت: مردم با روحانیت گره خورده اند و روحانیت در جامعه ریشه الهی دارد و یک شجره طیبه است که با تبلیغات فضای مجازی از بین نمی رود.

وزیر ارتباطات: در سرعت اینترنت ارتقاء پیدا کردیم

وزیر ارتباطات و فناوری تاکید کرد: هر وقت سرعت اینترنت پایین می‌آید همه تیتر می‌زنند نزول و سقوط چند پله‌ای اینترنت اتفاق افتاده است اما در سرعت اینترنت ارتقاء پیدا کردیم و رتبه‌ی ما ۷۰ شده و سرعت‌مان بهبود پیدا کرده است. عیسی‌زارع پور درباره کاهش سرعت اینترنت در کشور و اعتراضات نسبت به این مسئله، گفت: در خصوص سرعت اینترنت ایران نتایجی در «اسپید تست» منتشر شد که ما ۲ رتبه افزایش سرعت را داشته‌ایم. هر وقت سرعت اینترنت پایین می‌آید همه تیتر می‌زنند نزول و سقوط چند پله‌ای اینترنت اتفاق افتاده است اما در سرعت اینترنت ارتقاء پیدا کردیم و رتبه‌ی ما ۷۰ شده و سرعت‌مان بهبود پیدا کرده است. وزیر ارتباطات و فناوری تاکید کرد: سرعت ما در ارتباطات همراه بهبود پیدا کرده است اما در ثابت همچنان سرعت خوب نیست ولی همان طور که گفته شد سرعت اینترنت در تلفن همراه افزایش پیدا کرده است.

ضرغامی: معماری ایران پس از انقلاب نابود شده است
ضرغامی گفت: در طول تاریخ چند هزار ساله ایران، هر گروه و سلسله‌ای روی کار آمده با تکیه بر سرپنجه هنرمندان ایرانی یک معماری مشخص را رقم زده است، حتی در دوره پهلوی با یک معماری روشن مواجه هستیم، اما بعد از انقلاب معماری ما به کلی نابود شد. من متوجه این خطر هستم.

عضو شهر تهران: ۱۸۷ درخت را در مجموعه ورزشی انقلاب قطع کرده اند
مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به خشکاندن و قطع ۱۸۷ درخت در مجموعه ورزشی انقلاب از وزارت ورزش و جوانان خواست به موضوع ورود کند.

واکنش ترانه علیدوستی به ممنوع الفعالیت کردن هنرمندان
ترانه علیدوستی، چهارشنبه ۲۶ مرداد در پستی اینستاگرامی با عنوان «ممنوع از چه کاری؟» عملکرد سازمان سینمایی را در قبال هنرمندان، «اعمال زور» دانست. علیدوستی نوشت: «می‌خواهید پنج شش نفرمان را بی محاکمه و بدون جرم ممنوع‌الکار کنید و، اما ممنوع از چه کاری؟ چه رقت‌بار که این امر، که بناست قیمتش عمر و سرمایه افراد باشد، عملی است تا این حد عبث. چیزی که مرتکبش هستید قانون‌مداری نیست. آنچه مرتکبش هستید اعمال زور است. با بادی به غبغب قصد دارید اسم بد‌ها را اعلام کنید تا با تهدید معاش آن‌ها عبرتی برای بقیه بسازید، بلکه قافیه از دست نرود. اما قافیه از دست رفته است.» او ادامه داد: «چه بسیار فیلم‌هایی که شما نخواستید و ساخته شدند، چه بسیارتر آن‌ها که نخواستید و دیده شدند… در دنیای امروز صدای هنرمند بدون شما هم شنیده می‌شود و به دورترین گوشه‌های این کره می‌رسد.»

سازمان لیگ علیه وزیر ورزش: نامه فیفا الزام‌آور است نه پیشنهادی
سهیل مهدی رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در یک گفتگوی تلویزیونی در پاسخ به سوال مجری پیرامون نامه فیفا در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: «نامه فیفا الزامی است نه پیشنهادی». پیشتر حمید سجادی، وزیر ورزش نامه فیفا را «در حد پیشنهاد» خوانده بود. مهدی افزود که فیفا انتظار ندارد همه استادیوم ها از امروز پذیرای ورود بانوان باشند چراکه همه ورزشگاه ها شرایط مهمانپذیری از بانوان را ندارند اما می‌شود از همین استادیوم آزادی شروع کرد و باید این کار انجام شود.

نماینده مجلس: نداشتن دانش مالی کافی عمده دلیل زیان در بازار سرمایه
محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نبود دانش کافی مالی در جامعه را عمده دلیل زیان‌های وارده به مردم در فراز و نشیب‌های بازار سرمایه دانست و گفت: باید برای ارتقاء دانش مردم در خصوص بازارهای مالی و فعالیت‌های مرتبط، برنامه ریزی داشت و از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد. به نظر میرسد که همزمان با دعوت مردم برای حضور در بازار سرمایه، پیرامون لزوم برخورداری از دانش کافی تاکید می‌شد و فرهنگسازی را همراه با تبلیغ مشارکت در این بازار، دنبال می‌کردند.


واکنش مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام به حقوق های نجومی در دولت
قدیری ابیانه مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام با بیان اینکه در حال حاضر تمامی صندوق های بازنشیتگی ورشکسته شدند و این یک واقعیت است، تصریح کرد: تنها راهکار این معضل اصلاح سن بازنشستگی در ایران است، دولت می خواهد حقوق های نجومی را قطع کند، حقوق های نجومی باید از نجومی بگیران پس گرفته شود چراکه پول ناحقی را دریافت کرده اند.

توضیحات بانک مرکزی در خصوص مبنای 100 میلیارد تومان برای انتشار اسامی بدهکاران بانکی
بانک مرکزی نوشت: روز گذشته برخی رسانه‌ها با انتشار گزارش‌هایی در خصوص سازوکار انتشار اسامی تسهیلات و تعهدات کلان و اشخاص مرتبط در بانک‌ها، برخی ابهامات در خصوص تسهیلات گیرندگان زیر ۱,۰۰۰ میلیارد ریال مطرح کردند. این بانک در ادامه افزود: در افشای تسهیلات و تعهدات کلان مشمول جز نخست از بند «د» ذیل تبصره (16)  قانون بودجه سال 1401 کل کشور، مجموع مانده تمامی تسهیلات و تعهدات هر ذینفع واحد با لحاظ آستانه فوق‌الذکر ملاک عمل می‌باشد. لذا این تصور که یک شخص حقیقی یا حقوقی یا مجموعه اشخاصِ دارای ارتباط مدیریتی، مالکیتی، مالی و  کنترلی مشمول تعریف ذینفع واحد موضوع آیین‌نامه تسهیلات و تعهدات کلان، می‌توانند با دریافت چند تسهیلات کمتر از 1۰00 میلیارد ریال عملاً از الزامات افشای موضوع جز (۱) از بند «د» ذیل تبصره (16)  قانون بودجه سال 1401 کل کشور مستثنی شود  نادرست است زیرا در این صورت مجموع مانده تسهیلات و تعهدات تسهیلات گیرنده (ذینفع واحد) از آستانه موصوف بیشتر خواهد شد.

وزیر اقتصاد:  امیدواریم زیان 120 هزار میلیارد تومانی دو خودروساز ایرانی کمتر شود
خاندوزی اظهار کرد: صنعت خودرو جز صنایعی است که متاسفانه در دهه 90 در مورد آن اهمال جدی صورت گرفت و خروجی های این صنعت هم از جهت شاخص های صنعت و هم از جهت رضایت اجتماعی وضعیت نامناسبی داشته که با ورود خودرو به بورس کالا یکی از این قفل ها تا حدی شکسته شده است. وی با بیان اینکه امروز مدیران خودروسازی، مشتریان، مسئولان و نمایندگان از وضعیت صنعت خودرو گریانند و امیدوارم که این دست از اقدامات کمک کند که راه برون رفت از این وضعیت شکل بگیرد، عنوان کرد: علی رغم اینکه الزام قانونی برای مطرح شدن عرضه خودرو در شورای عالی بورس وجود نداشت، ولی جمع بندی شورا به این سمت رفت که این گام برداشته شود رانت گسترده ای که به نام مردم در قرعه کشی های کذایی در حال توزیع بود و نصیب دلال ها می شد به حداقل ممکن برسانیم. امیدواریم این منطق کمک کند زیان 120 هزار میلیارد تومانی دو شرکت خودروساز ایرانی (ایران خودرو و سایپا) در سال های پیش رو کمتر شود و خطاهای سیاست گذاری نیز تکرار نشود. خاندوزی تصریح کرد: در این بین فقط خریداران و سهامداران نبود که متضرر شدند، بلکه این زیان خودش را به نهاد تامین مالی کشور همچون بانکها نیز تسری داد و تحمیل کرد و از خلال فشاری که به شبکه بانکی وارد شد بخش زیادی از مردم دارند تاوان این سیاست غلط دهه 90 راهم می پردازند.

دبیر انجمن برنج: کاهش قیمت برنج در بازار محسوس است
دبیر انجمن برنج ایران گفت: با آغاز فصل برداشت برنج و افزایش ۳۰ درصدی تولید برنج ایرانی در سال جاری، قیمت این محصول در بازار کاهش محسوسی روبرو است. به گفته مسیح کشاورز، کاهش قیمت برنج در استان‌های شمالی کشور روی قیمت این محصول در استان‌های بزرگ و مصرف‌کننده اثر مطلوبی گذاشته است و اکنون شاهد عرضه برنج ایرانی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای با قیمت کیلویی ۶۴ تا ۸۶ هزار تومان و برنج هندی درجه یک با قیمت‌هایی بین ۳۰ تا ۳۷ هزار تومان هستیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۴۷
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
در خصوص نامه فینفا بنده بعنوان یک کارشناس خبره ورزشی باید به ارزتان برساند که باتوجه به اینکه فوتبال ما در دهه گذشته فراز و نشیبهای زیاد و تجارب مدیریتی گوناگون و بعضا متضاد با هم راتجربه کرده توجه به سه مورد برای برون رفت از وضع موجود بسیار ضروری است. در جلساتی که بنده با وزیر ورزش و مدیران فوتبال فیفا داشته ام بارها این سه نکته مهم را گوشزد کرده و همه افرادهای حاضر در جلساتهای اخیر تایید کرده اند
نکته اول رو متاسفانه فراموش کرده ام اما نکته دوم را برای آقای کیروش در نامه ای نوشتم که البته ایشان در هنگام جابجایی و رفتن از تیم ملی این نامه مهم را گم کردند و نکته سوم که ازهمه مهمتر هم می باشد مربوط و منوط به نکاتهای یک و دو بود که اگر نکات اول و دوم رو پیدا کنیم این نکته هم کشف خواهد شد. لذا مشکلات ورزش ما خیلی وخیم نبوده و براحتی قابل حل می باشند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
:)))
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
دمت گرم باحال بود،صبح جمعه ای حال دادی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
بالاخره امروز سرپرست وزارت رفاه اعلام گرد که افزایش 38 درصدی از شهریور اعمال میشود اما در مورد 5 ماه قبل هیچ صحبتی نکرد و اطلاعی نداد.تا حالا ندیده بودیم که یک دولت اینطور علنی از جیب کارمندان و بازنشستگان .... .باید به اون بابایی که گفت رییسی در سفرهای استانی رکورد زده این رکورد را هم به رکوردهای قبلیش اضافه کند.
abbas
|
Netherlands
|
۲۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
اگه مالک ایران خودرو عموی بی سواد بنده بود خیلی بهتر اداره میکرد و مردم راضی تر بودند چون حاضر نبود پول بیخود خرج کند، حاضر نبود شرکت های زیرمجموعه الکی خلق کند. حاضر نبود حقوق ناروا بدهد
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
رد یا قبول تکلیف را هرچه زودتر روشن کنید بسیاری از مردم معامله مسکن یاخودروی خود را بخاطر این مذاکرات فرسایشی معلق نگه داشته اند
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
آقای ضرغامی متاسفانه خیلی چیزها نابود شد!!! فقط معماری نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
آقای وزیر رتبه ۷۰ در اینترنت افتخار ندارد کشوری که دایه پیشرفت دارد و خود را بین ۲۰ کشور اول دنیا جستجو میکند
ارتباطاتش در مقام ۷۰ ام آن هم در زمانه ای که حرف اول را ارتباطات میزند یعنی خیلی خیلی از قافله پیشرفت و تکنولوژی عقب هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
حسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نبود دانش کافی مالی در جامعه را عمده دلیل زیان‌های وارده به مردم در فراز و نشیب‌های بازار سرمایه دانست ) اتفاقا مردم خوب حالیشونه اونی نمیفهمه که یک طرح اقتصادی را که بایستی با توجه به تورم موجود در عرض ده سال انجام بشه یک شبه اجرا میکنه و قیمتها چهارصد درصد اضافه میشه چون زورش میرسه !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
این انجمن مرغ و برنج و ...... کارشون اعلام قیمته یا تعیین قیمت ؟!!! الان که فقط اعلان میکنند !!!! بنظر من تعطیل بشن بهتره بار مالی داره !!! مردم زحمت بکشن قبل از خرید از مغازه دار قیمت را بپرسن !!!! و من الله توفیق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
فیفا نمی‌تواند در امور فرهنگی کشورها دخالت کند و خودتان نامه و جلسه می گذاشتید که فشار بیاورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
برجام نمونه اشکار ترکمنچای هست که دشمنان را در امور داخلی ایران دخالت داده می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
افراد مشهور و سلبریتی گستاخ تر هم که شده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
وقتی تقلید کار می شوید معلوم هست نه تنها معماری بلکه فرهنگ را هم عوض می کنید
مانند تقلید از غرب که زنان را آورده اید در جامعه مردان کار کنند در این چند دهه که زندگی ها از هم پاشید
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
خدایی یکی از خنده دارترین اتفاقات ایران اینه که بعضی ها مخالف حضور بانوان تو استادیوم های فوتبال هستن!!!!!! بانوان همراه با اقایان (چه مجرد، چه متاهل و چه خانواده) به راحتی می تونن تو کنسرت ها، سالن های سینما، تماشای مسابقات والیبال و .... در کنار هم بدون هیچ مشکلی بشینن، بعد نوبت به فوتبال که می رسه بعضی ها یادشون می افته که بانوان ممکنه با دیدن بازیکنان مرد که یه تی شرت همراه با شلوارک پوشیدن، تحریک بشن :(( بابا تورو خدا دست بردارین از این رفتارها. به نظر من اتفاقا اگه بانوان تو استادیوم حضور داشته باشن، خیلی خیلی به جو ورزشگاه ها کمک می کنه تا اروم تر بشن. بعدش هم گیرم خانومی بعد از گل تیم محبوبش چهار تا سوت زد و یا داد و هوار کرد، مگه چه اتفاقی می افته؟ متاسفانه تاریخ ثابت کرده که مسئولین ما با ناکارامدی همیشه سعی کردن در مسیری برخلاف خواست و اراده عموم جامعه حرکت کنن و تحت هیچ شرایطی به اشتباه خود اعتراف نکنن و در نهایت هم همون حرف مردم میشه و مسئولین مجبور میشن تن به خواسته مردم بدن. این وسط فقط و فقط خودشون رو خراب می کنن . همه یادمون هست که خیلی سال قبل، یه عده به شدت مخالف بازی شطرنج بودن و چه مخالفت ها که نکردن!!!! اما همه دیدیم که چی شد. یا چه مخالفت ها و بگیر و ببند ها برای داشتن دیش ماهواره صورت گرفت اما نتیجه این شد که اشتیاق مردم برای داشتن دیش ماهواره 1000 برابر شد. یا چه مخالفت ها که با داشتن دستگاه پخش ویدیو نشد!!!!!یا چه بگیر و ببندهایی که برای همراه داشتن نوار کاست نمیشد!! یادم هست وقتی دانشجو بودم(دانشگاه ما تو شهر دیگه بود) با چه ترس و لرزی واکمن و نوار کاست ها رو با خود می بردم! خنده دار این بود که نوارهای کاست رو قبل از رسیدن به ایست بازرسی به راننده اتوبوس می دادیم تا برامون قایم کنه و بعد از ایست بازرسی بهمون پس بده و معمولا هم راننده ها یکی از نوار کاست ها رو برای خودشون بر می داشتن.
ناشناس
|
Croatia
|
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
نباید مردم توقع شان بالا برود باید در فقر زندگی کنند و زباله گردی . سرانه مصرف گوشت در ایراتن ۱۳ کیلو درسال و فلسطین ۹۸ کیلو گوشت البته میدانم تابناک سانسور میکند c
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
حرف حساب این وزیر ارتباطات چیه؟
حجم مصرفی اینترنت گوشی که با کم فروشی همراهه
سرعت اینترنت هم که افتضاحه و خیلی قطع و وصل میشه
محمدآقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
درود واحترام
دیشب از بازیگر سریال زیر خاکی ، جایی که در اردوگاه اسرا یک سنگ برداشت و روبه صدام گفت (( هرچی می کشیم از دست تو می کشیم) ) به عنوان یک شهروند تشکر کردم وگفتم حرف دل ما را زدی ، سانسور کردی ، کجاش بد بود ؟!!
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
وزیر اقتصاد: امیدواریم زیان 120 هزار میلیارد تومانی دو خودروساز ایرانی کمتر شود!!!!!
آن وقت که منافع کلان دارند گوش تا گوش خبر نمی شوند
آنوقت که حرف از زیان است مردم باید شریک بشوند در آن!!!!
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
ماشین رو چند برابر قیمت جهانی بفروشی و ادعای ضرر چند میلیارد دلاری هم بکنی. این از معجزات اقتصاد ایران است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
نکاتی که اقای علی ربیعی به ان اشاره کردند کلید حل مشکلات اقتصادی و حرکت رو به جلو است.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
دولت میخوادحقوقهای نجومی را قطع کنه؟ خوب معطل چیه ؟ ... آهان بعضی ها آشنا هستند نمیشه حقوقشون رو قطع کرد!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
به اون نماینده مجلس بگویید مردم تادان هستند !!!برفرض که درست اقای دانا وعلامه!!1نظارت شمابر بورس چه میشود؟؟؟؟؟؟؟؟
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
علی ربیعی کیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
اقای وزیر اقتصاد اگه دراین کشور انتخاب مدیر ومسول ضابطه مند بود هم خودرو خوب داشتیم هم وزیر خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
جناب ربیعی من فکر می کردم
آب خوردن مردم هم به برجام مرتبط باشه؟!!
تو دولت قبل که اینجوری بود
اون از لیلاز که برگشته میگه ما باید بمب اتمی داشته باشیم
اینم از تو که میگی برجام خیلی هم مهم نیست
خبریه؟؟؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
نیروی دریایی ارتش چی پس؟ مملکت ارتش نداره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
دهه ی نود؟؟؟ نه عزیز!! از اواخر دهه ی پنجاه تا همین امروز!!
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
نجومی ها مثل هنرمندان صدا و سیما و فوتبال و پزشکان در بخش دولتی مالیات هم که نمی دهند و کارگر و کارمند بیچاره اول از حقوقش کم می شود
ناشناس
|
Romania
|
۰۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
انجمن نخبگان جهان اسلام هم داریم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
داریم با بودجه کلان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
در هر حال با نبود خودروی خارجی با کیفیت و عدم الزام‌خودروساز داخلی به تولید خودوی با کیفیت بازنده‌مردم‌هستن‌ و دلالها برنده و اتفاقا عامل اصلی رشد دلالها سیاست خودروسازها هست
ناخدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
روسیه خیلی زرنگه فهمیده که با شروط که ایران برای آمریکا گذاشته هرگز توافق نمیشه به همین خاطر خودشوطرفدار شروط ایران قرار داده .میدونه آمریکا قبول نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
آقای ضرغامی
وامصیبتا وا اسلاما ما بعد از انقلاب فقط پیشرفت و سازندگی و بالندگی داشتیم
نزنید این حرفهای دشمن شاد کن رو
اگر چه حق و تلخ باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی شود گیرم شما رفتید بغل گوش آمریکا بغل گوش اسرائیل پایگاه زدید چه فایده‌ای به ایران و مردم ایران دارد شما چهار صفحه تاریخ معاصر مطالعه کنید و از تجربیات دیگران درس بیاموزید شوروی رفت توی کوبا موشک و بمب اتمی مستقر کرد الان شوروی کجاست ژاپن با این احساس که قدرتمند هست در جنگ جهانی دوم به بندر آمریکا حمله کرد آخرش چی شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
جناب زاهدی جنابعالی که هم دردولت احمدی‌نژاد وزیر بودی هم دردولت روحانی ودولت رییسی نماینده مجلس خداوکیلی یک کار مثبتی که کردی بگو تا ابد همه پست ومقام وقدرت مملکت برای تو هم حزب نت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
همین که رئیس متوجه شد که بدون توافق هسته ای کشور سقوط خواهد کرد جای امیدواری است که از خر شیطان پیاده شود ؟ تو کمتر از یکسال نابود کردی مملکت و اقتصاد کشور رو .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
خسارت ادامه فعالیت این دو شرکت فقط مالی نیست
کره زمین در آتش است بخاطر گازهای گلخانه ای. بخشی بخاطر خودروهای نه فقط دو خودروساز بلکه همه شرکتهای ایرانی است که هوا را آلوده می کنند
بعلاوه در پالایشگاهها و چاههای نفت میلیاردها متر مکعب گاز می سوزد
وزیر صنعت خدمت رسان خودروسازان که نیست. چرا دو خودرو ساز را تعطیل نمی کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
شاید ما یه زمانی با آمریکا حتی داداشی بشیم اما با غربگدا هرگز
ناشناس
|
Canada
|
۰۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
اگر صد میلیارد وام بمن بدهند که نمی دهند کشور را در خیلی از زمینه های علمی خود کفا می‌کنم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
حقایق آنهایی میدانند بخ دلایلی نمیگویند درباره گرانی ها! بخری میترسند مثل بعضی رسانه ها، بعضی مزدور هستند و برخی شریک جرم!
اما کاملا واضح است یک حباب عظیم بین قیمت واقعی (هزینه ساخت+سود منطقی مثلا 10%) تا قیمت فروش هستو
در مورد کالاهای خودرو و الکترونیکی و حتی پوشاک و کفش، این اختلاف قیمت سرسام آور است، این ظلم بزرگی است که به بهانه کمبود ارز (برای جلوگیری واردات)، کمرگات سنگین(گاه تا بیش 50%) به بهانه حمایت از تولید داخل،... همگی دارند مردم فقیر پرداخت میکنند، جنانکه مردمی فقیر امروزف تا سهس ال پیش حداقلی گوشت و خوراک دیگر میخوردند ولی اکنون این اقلام از سفره هایشان حذف شده! این جنایت بزرگ حاصل جمع کار مشترک کاسبان تحریم داخلی و مافیای و خائنین و مفسدان و اجانب تحریم چی است! ان شاءالله بزودی دچار عذاب عظیم بشوند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
اگر می خواستید زیر ورق پاره برجام را امضا می کردید پارسال اینکار را می کردید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
اینکه هر کسی از یکطرف راجع به برجام نظر بدهد که سنگ روی سنگ بند نمیشود. کشور یک تیم مذاکره کننده دارد که به آن اعتماد دارد. اینکه هر کسی که قطعا از جزئیات و سایر جوانب مذاکرات اطلاعی ندارد، یک تریبون دستش بگیرد و علیه برجام صحبت کند، رفتار اصولی ای نیست. نماینده ها از یکطرف، شریعتمداری از یک طرف دیگر و ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
اقای ربیعی کاش این حرفها را در ان زمان به آقای روحانی زده بودی.

برنج به شرطی ارزان می شود که جلو صادرات واحتکار آن هم گرفته شود.
ناشناس
|
South Africa
|
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
امنیت و رشد اقتصادی ایران به نفع چین و اروپاست چون باعث میشه مسیر راه ابریشم جدید به اروپا امنتر بشه و به امنیت و رشد اقتصادی کشورهای اطراف و آسیا کمک بشه. رشد اقتصادی چین و آسیا هم به ضرر آمریکاست. بنابراین هر قدر با آمریکا توافق کنیم بازهم تمام تلاشش رو میکنه به اقتصاد ایران ضربه بزنه. نفوذ اسراییل در آمریکا هم یک مانع دیگه است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
تمام ضرر خودروسازان را مردم مجبور خواهند شد بپر ازند بفرمایید این تعداد نیروی علاف راچه کسانی به خودرو سازان تحمیل کردند
ارش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
خودروسازی را خصوصی کنید و ضرر از جیب مردم ندهید . واردات خودرو را هم با تعرفه پایین گمرکی ، مثلا حداکثر ده درصد ازاد کنید مشکل خودش حل میشود ، هرچند بعید میدانم کاسبان این صنعت شکست خورده اجازه اینکار را بدهند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
مهسا امینی علی کریمی ربیع الاول حسین ماهینی باقر نمازی سیامک نمازی