بازدید 9037

سقوط جت «مک دانل داگلاس» نیروی دریایی آمریکا

منابع رسانه‌ای از سقوط یک فروند جت نیروی دریایی آمریکا در «تگزاس» خبر دادند.
کد خبر: ۱۱۳۵۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۳ 17 August 2022

به گزارش تابناک به نقل از فارس، منابع رسانه‌ای روز چهارشنبه از سقوط یک فروند جت نیروی دریایی آمریکا خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که یک فروند جت «مک دانل داگلاس گوسهاک-۴۵» نیروی دریایی ایالات متحده در پایگاه دریایی «کینگزویل» در تگزاس سقوط کرد. خلبان این پرواز خود مربی پرواز بود که برای ماموریت آموزشی سوار این هواپیما شده بود. خلبان این جت موفق شد قبل از برخورد هواپیما به زمین با موفقیت خروج اضطراری انجام دهد.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده که در این حادثه هیچ شهروند آمریکایی آسیب ندیده است. علت این حادثه از سوی کارشناسان نظامی تحت بررسی است. این برای اولین بار است که چنین حادثه‌ای برای یک فروند از این نوع هواپیما در سال جاری رخ داده است.

 

چندی قبل نیز در سالروز تاسیس نیروی هوایی آمریکا، یک فروند هواپیمای نظامی این کشور در منطقه‌ای در «تگزاس» سقوط کرد. این هواپیمای نظامی بر فراز منازل در منطقه «لیک ورث» در تگزاس سقوط کرد و طی آن دو منزل به شدت آسیب دیدند؛ و چند تن نیز مجروح شدند. این جت در سالروز تاسیس نیروی هوایی امریکا سقوط کرد.

درسلسه حوادث هوایی ارتش آمریکا، چندی قبل نیروی هوایی آمریکا تایید کرد که یک فروند بمب افکن رادار گریز «بی-۲ اسپریت» پس از نقص فنی حین یک پرواز آموزشی در باند «پایگاه هوایی وایتمن» در «میسوری» سقوط کرد. برخی منابع خبری گزارش دادند که بی-۲ در پرواز دچار نقص هیدرولیکی شده بود.

ارتش آمریکا چند وقتی است که با موارد مشابه سقوط جنگنده‌ها و بالگرد‌های خود مواجه می‌شود. اخیرا نیز نقص فنی در جنگنده رادار گریز «اف-۳۵» شماری از این جنگنده‌ها را زمین گیر کرد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه