بازدید ۴۲۱۰۰
سه هزار و هشتاد و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: ضارب سعید حجاریان در آموزش و پرورش سمت گرفت؟ / نقد تند سعید زیباکلام به حکمرانی «حاج‌آقایی» در کشور / سرقت ۲۰ هزار خودرو از ابتدای امسال؛ ۹۰ درصد آن‌ها تولید داخل هستند / شهرداری‌ها هنوز به درگاه ملی مجوز‌ها متصل نشده‌اند و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۳۳۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰ 04 August 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

انتقاد عضو دفتر نشر آثار رهبری به سخنان علم الهدی درباره توصیه رهبری

ایرنا نوشت: مهدی فضایلی در توییتی به خطبه نماز جمعه مشهد انتقاد کرد. سیداحمد علم‌الهدی روز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه مشهد، که در حرم منور رضوی برگزار شد، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با امامان جمعه، افزود: البته تاکید معظم له بر لزوم رفتار پدرانه داشتن امام جمعه با همه مردم، تکلیفی دوسویه ایجاد می‌کند که هم امام جمعه باید خود را پدر مردم بداند و هم برای مردم که امام جمعه را به عنوان پدر بپذیرند و البته هیچ کس به پدر خود توهین و فحاشی نمی‌کند، لذا این حداقل وظیفه مردم در قبال امام جمعه است. پیرو این موضوع، عضو دفتر نشر آثار رهبری در توییتی نوشت: آنچه از خطبه جمعه قبل امام جمعه محترم مشهد درباره توصیه مهم حضرت آقا به ائمه جمعه یعنی رفتار پدرانه با همه بازتاب پیدا کرد، شگفت آور بود!‌ای کاش ایشان در خطبه‌های این هفته توصیه مذکور ر با دقت بیشتری تبیین کنند تا سوء تفاهم‌ها برطرف بشود.

ضارب سعید حجاریان در آموزش و پرورش سمت گرفت؟

آموزش و پرورش شهر تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که «سعید عسگر» سرپرست معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش منطقه ١٨ نشده، بلکه «سعید عسگری» منصوب شده است.در فضای مجازی خبری منتشر شده است مبنی بر اینکه «سعید عسگر» که ضارب سعید حجاریان عضو اسبق شورای شهر تهران به عنوان معاون پرورشی و تربیت‌بندی آموزش و پرورش منطقه 18 تهران منصوب شده است. اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران در واکنش به این مطلب اعلام کرد: فرد مذکور هیچ ارتباط و سمتی در آموزش و پرورش شهر تهران ندارد و سرپرست فعلی معاونت آموزش و پرورش منطقه ١٨ تهران «سعید عسگری» از معلمین بومی منطقه ١٨ شهر تهران است که پیشتر مسئولیت‌هایی چون مربی قرآن مدارس، معاون پرورشی و فعالیت قرآنی در دارالقرآن آل یاسین منطقه ١٨ تهران را به عهده داشته است.از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به داور و ناظر مسابقات قرآن فرهنگیان و دانش آموزان، نفر پنجم مسابقات قرآن فرهنگیان شهر تهران در رشته قصه گویی قرآنی، نفر اول مسابقات قرآن و عترت فرهنگیان منطقه در رشته های اذان، قرائت، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، قصه‌گویی قرآنی و الگوی برتر تدریس نماز و کارشناس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش منطقه ١٨ اشاره کرد.

نقد تند سعید زیباکلام به حکمرانی «حاج‌آقایی» در کشور

سعید زیباکلام، فعال سیاسی اصولگرا در یادداشتی نوشت: ظرف این سال‎های اخیر، روند یا رفتار پارادایمی دیگری از ”حکمرانی حاج‌آقائی“ قابل روئیت تر شده. در جایی سیلی می ‎آید و یا قطاری از ریل خارج می‎شود و یا مجتمع چندین ده واحدی فرو می‎ریزد و یا محله‎ای متراکم از جمعیت دچار آتش ‎سوزی شدید می‎شود، بدون اینکه ماشین‎های سازمان آتش ‎نشانی امکان ورود به نقاط کانونی حریق داشته باشند و هکذا و سپس بسیاری از مقامات عالی‎رتبه، همچون رئیس جمهور، رئیس ‎مجلس، رئیس قوه قضائیه، معاون اول رئیس جمهور و هکذا، به مقامی یا نهادی تابع خود دستور بررسی قصور و تقصیرهای احتمالی، و شناسایی علل وقوع حادثه یا فاجعه را صادر می‎کنند. در برخی موارد مقام عالی‎رتبه دستور می‎دهد «همۀ دستگاه‎ها اقدامات و تدابیر لازم را برای پیشگیری از بروز خسارات در دستور کار قرار دهند» (حاج آقا رئیسی دربارۀ سیل‎های اخیر).

سال‎های نیمۀ اول دهۀ شصت که پست‎های مدیریتی داشتم به سرعت متوجه شدم که بسیاری از این قبیل فرامین، هنگامی که به سطوح مدیریت‎های اجرایی و کارشناسی می‎رسد، در اکثر قریب به اتفاق موارد بی ‎سروصدا بایگانی می‎شود و در صورتی که مقام دستوردهنده چندین ماه یا سال بعد پیگیر اجرای دستور خود شود مدیران میانی و پایین دستی با همکاری کارشناسان خود، همان کارمندان، گزارشی از اقدامات برایش تهیه می‎کنند که آن مقام باید هم وقت کافی برای مطالعۀ دقیق گزارش داشته باشد و هم بسیار هوشمند و نکته‌سنج باشد تا بفهمد در واقع هیچ کاری انجام نشده است.

آنچه اما در عمل رخ می‎دهد این است که این مقامات در اکثر قریب به اتفاق موارد، هیچ‌گاه پیگیر اجرای دستور خود نمی‎شوند و در موارد نادری هم که بشوند بسیار نامحتمل است که مجال خواندن دقیق گزارش اقدامات را داشته باشند، و چنانچه بر حسب تصادف، با هشیاری و دقت بالا بخوانند و متوجه شوند هیچ اقدام جدّیِ موثّری انجام نشده، قریب به محال است که از مقصران دستگاه تابعۀ خود بازخواست کرده، اِعمال مجازات کند و سپس ماجرا را به اطلاع جمهور مردم برساند.

تا اینجای این چهره از ”حکمرانی حاج‌آقائی“، تنها به رفتار حاکمان و مقامات و دستگاه‎های اجرایی حکمرانی پرداختم. اما در این چهره، رسانه‎ ها هم نقش فوق ‎العاده موّثری دارند تا آن مصائب و فجایع هر ساله تکرار شود و آب هم از آب تکان نخورد. زیرا رسانه‌‎های ما اعم از رسانۀ موسوم به ملّی تا مطبوعات و شبکه ‎های اجتماعی نوعاً آن مصائب و فجایع را پیگیری نمی‎کنند.

بخش مکمّل این چهره از ”حکمرانی حاج‌آقائی“، دستگاه‎های نظارتی از قبیل مجلس، شوراهای عالی غیر قانونی، و قوۀ قضائیه هستند. هیچ یک از این نهادهای نظارتی و بالادستی نوعاً پیگیر آن مصائب و فجایع نمی‎شوند و چنانچه یکی از نمایندگان مجلس از سر وظیفه ‎شناسی و یا به علت فشار برخی از شهروندان حوزۀ انتخابیۀ خود، پیگیر ماجرا شود، جناب آقای رئیس مجلس زودا زود او را به لطایف‌الحیلی کاملاً ”حاج‌آقایی“ به اسکات می‎کشاند.

سکوت تشکل‎های مختلف قانونی و غیر قانونی، اعم از سیاسی یا صنفی یا دانشجویی و سازمان‎های مردم نهاد، در این زمینه به تقویت و تحکیم هر چه عمیق‎تر ”حکمرانی حاج‌آقائی“ مدد می‎رساند.

چرا آمارهای اقتصادی مسئولان دولت، با سفره مردم نمی خواند؟

روزنامه اعتماد نوشت: این‌روزها بازار در همه شاخه‌های خود در بی‌ثبات‌ترین حالت ممکن به ‌سر می‌برد و تلاطم نرخ اجناس و کالا و... لحظه‌ای دست‌خوش تغییر می‌شوند و خریدار و فروشنده هیچ‌ یک نمی‌دانند از معامله‌ای که در حال انجام آن هستند واقعا در حال سود بردن هستند یا ضرر می‌کنند.در چنین شرایطی صحبت از بهبود وضعیت اقتصادی و قدرت خرید مردم، نه‌تنها تاثیری در کنترل بازار ندارد، بلکه تنها و تنها منجر به سرگشتگی و دلسردی بیش از پیش مردم نسبت به مسئولان می‌شود؛ بنابراین، اقتضا دارد مقامات امر و مجریان امور کشور دست از گفتاردرمانی و ارایه آمارهای رنگارنگ و رسم اشکال و نمودارهایی که با وقعیت‌های کف بازار فاصله‌ای از زمین تا آسمان دارد بردارند و در عوض به اقدامی علمی برای کنترل بازار و بهبود وضعیت معیشتی مردم از جمله طبقات کمتر برخوردار اقتصادی دست بزنند.

حمله روزنامه دولت به نمایندگان مجلس

روزنامه ایران نوشت:طرح سؤال‌های پی در پی از وزرایی که هنوز چند روزی از حضورشان در مجلس و پاسخ‌گویی‌شان به سؤالات دیگر نمایندگان نگذشته، احتمال تعامل برمبنای انگیزه‌های سیاسی از سوی برخی جریان‌ها در مجلس را در اذهان ایجاد می‌کند.

کریمی قدوسی: واشنگتن در خصوص موارد اختلافی نرمش نشان داده‌

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:هم اروپایی‌ها و هم آمریکایی‌ها ثانیه شماری می‌کنند که با ما توافق کنند تا نگرانی‌هایشان در حوزه انرژی را با حضور ما برطرف کنند، پیشنهادات اخیری که دادند نرمش‌های اولیه خوبی است که باز دارد روی آن کار می‌شود و نظرات ایران روی آن‌ها مطرح می‌شود، همین الان هم پیشنهادها دارد به دست آمریکایی‌ها می‌رسد./ایلنا

سرقت ۲۰ هزار خودرو از ابتدای امسال؛ ۹۰ درصد آن‌ها تولید داخل هستند

سردار مهدی حاجیان سخنگوی انتظامی کل کشور:از تاریخ اول فرودین تا امروز حدود ۲۰ هزار دستگاه خودرو در کشور به سرقت رفته که پلیس ۹۱ درصد از این سرقت‌های خودرو کشف شده است؛ یعنی حدود ۱۸ هزار خودرو کشف شده است.بیش از ۹۰ درصد از خودروهایی که به سرقت رفته ساخت داخل هستند و ۷۸ درصد خودروها مدل آنها برای قبل از سال ۸۸ و ۲۲ درصد این خودروها مدلشان برای بعد از سال ۸۸ بوده است./مهر

تاخیر دو ساله در امضای توافق، دستاورد مجلس یازدهم است

میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:جریان رقیب دولت آقای روحانی اشتباه محاسباتی داشته و به تصور آنکه یک هفته بعد از آمدنشان همه چیز بر وفق مراد می‌شود، این اشتباهات و موانع را ایجاد کردند و امروز هم می‌بینید اگر آقایان تصمیم قوی و پایدار داشتند، امروز به این شکل سکوت نمی‌کردند و به همین دلیل دو سال فرصت‌های کشور از دست رفت و مردم ما امروز زیر فشار اقتصادی، تورمی و بحران‌های ارزی قرار گرفتند. این موارد دستاورد مجلس یازدهم و عدم محاسبه دقیق جوانب کار و فضای بین‌المللی است. / ایلنا

درگیری در جلسه انتخاب هیات رئیسه شورای شهر ایذه

منابع مطلع حاضر در جلسه شورای شهر ایذه از وقوع زد و خورد و درگیری شدید میان اعضای شورای شهر در جلسه انتخاب هیات رئیسه خبر دادند. یکی از این منابع گفت: پیش از آغاز جلسه با پرتاب گوشی موبایل توسط یکی از اعضای شورای شهر، درگیری آغاز و با پادرمیانی نمایندگان فرمانداری جلسه به پایان رسید.وی افزود: با شروع رأی‌گیری و اعلام آرا، میان اعضای شورای شهر درگیری شد که در این میان دست یکی از اعضای شورای شهر شکست و درگیری به اوج خود رسید.این منبع مطلع گفت: زد و خورد و رد و بدل شدن توهین میان اعضای شورای شهر تا ورود نیروی انتظامی ادامه داشت و برخی از اعضای شورای شهر تهدید به نوشتن استعفا کردند./ایلنا

پناهیان: رسم روزگار این است که پسرها و دخترها «تغییر» می‌خواهند

علیرضا پناهیان در حرم امام خمینی:رسم روزگار این است که پسرها و دخترها یا از پدر و مادر خودشان دیندارتر می شوند و یا دین پدر و مادرشان را کنار می گذارند، چون پسرها و دخترها تغییر می خواهند.حضرت امام با دبیرستانی ها مقابل جریان های تروریستی سهمگینی ایستادند. ما دبیرستانی بودیم که در بسیج محله ها اسلحه دست می گرفتیم و امنیت شهر را در کوچه پس کوچه های محله ها حفظ می کردیم.من از نوجوانان می خواهم که هر یک وصیتنامه بنویسند انگار می خواهند به شهادت برسند؛ الهی ۱۰۰ سال دیگر عمر کنند ولی به تأسی از این شهدای بزرگ که بسیاری از آنها نوجوان بودند یا از نوجوانی شهادت طلبی را شروع کردند، یک وصیتنامه بنویسید./جماران

وزیر نفت ایران: اروپایی‌ها به فکر زمستان باشند

اوجی در حاشیه سی‌ویکمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به ائتلاف اوپک‌پلاس با تأکید بر اینکه اوپک‌پلاس در بالاترین سطح همکاری خود قرار دارد و فکر می‌کنم تقریباً همه اعضای اوپک‌پلاس در زمینه دستاوردهای این همکاری برای ثبات بازار دیدگاه‌هایی یکسان دارند، افزود: ثبات و تداوم همکاری اوپک‌پلاس می‌تواند در شرایط بحرانی کنونی کمک زیادی به مصرف‌کنندگان دنیا کند. امیدوارم دولت‌های بزرگ غربی نیز درکی صحیح از این حساسیت‌ها داشته باشند و در مسیر تحقق امنیت انرژی جهان، رفتاری منطقی در پیش گیرند. زمستان امسال برای اروپایی‌ها و برای همه جهان بسیار مهم است و باید از هم‌اکنون به فکر باشند. وی با یادآوری اینکه همان‌طور که بارها اعلام کرده‌ام سیاست‌زدایی از مقوله امنیت انرژی باید به‌عنوان ضرورتی جهانی مورد توجه قرار گیرد، گفت: وضع بازار جهانی نفت به‌گونه‌ای است که بازگشت نفت ایران به بازار می‌تواند پاسخگوی بخشی از مشتریان و کمک‌کننده به ایجاد تعادل و آرامش در بازارهای جهانی باشد.

معاون وزیر اقتصاد: افزایش قیمت‌های خردادماه تورم نبود، شوک قیمتی بود

معاون وزیر اقتصاد اظهار داشت: همانطور که گفتم اساسا براساس مبانی اقتصادی نمی‌توان به افزایش قیمت‌ها در خردادماه، تورم بگوییم. آنچه تحت عنوان افزایش در شاخص قیمت‌ها رخ داد، یک جهش قیمتی بوده، در تورم شاهد افزایش مستمری در شاخص‌های عمومی قیمت‌ها هستیم؛ اما آنچه در خردادماه رخ داد،‌ یک جهش و شوک قیمتی و مورد انتظار بود. محمدهادی سبحانیان در گفت‌وگو با ایلنا در پاسخ به این که چرا با وجود برنامه وزارت اقتصاد برای کاهش نرخ تورم و تدوین نقشه راه ضد تورمی چرا به نرخ تورم بی‌سابقه 12.2 در خرداد ماه رسیدیم و در طول این مدت شیب تورم صعودی بوده‌ است، اظهار داشت: در این مدت سیاست مردمی سازی یارانه‌ها به اجرا رسید و روشن بود که وقتی یارانه‌ای را که در ابتدای زنجیره پرداخت می‌شد را به انتهای زنجیره منتقل کنیم و این یارانه مستقیم پرداخت شود، شاهد افزایش در قیمت کالاها به ویژه اقلام خوراکی که نهاده‌هایشان با ارز ترجیحی تامین می‌شده، خواهیم شد و کسی در این  افزایش قیمت‌ها تردیدی نداشت.

صادرات بنزین با قیمت لیتری ۲۷ سنت، تکذیب شد

لطیفی سخنگوی گمرک اظهار داشت: از ابتدای سال تا پایان تیرماه ۳۶۶ هزار تن بنزین به ارزش ۱۳۳ میلیون دلار به چهار کشور صادر شد. وی افزود: امارات با خرید ۲۶۹ هزار تن، افغانستان با ۵۹ هزار تن، عراق با ۳۴ هزار تن و ارمنستان با چهار هزار تن، چهار کشور خریدار بنزین ایرانی در چهار ماه نخست امسال بودند. لطیفی در خصوص شایعات مطرح در خصوص خرید ۲۷ سنتی هر لیتر بنزین گفت: گمرک بر اساس بند «خ «ماده ۳ قانون امور گمرکی، مرجع رسمی آمار تجارت خارجی غیرنفتی کشور است، بر اساس آمار ثبت شده، متوسط قیمت بنزین فروخته شده در سه سال گذشته همواره بین ۳۵ تا ۳۸ سنت در ازای هر لیتر در نوسان بوده است و ۲۷ سنت اعلامی توسط برخی افراد کاملاً اشتباه بوده و اسناد و آمارهای گمرک، با این ادعا کاملاً فاصله دارد.

شهرداری‌ها هنوز به درگاه ملی مجوزها متصل نشده‌اند

مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار با اعلام این که با گذشت بیش از چهار ماه از مهلت قانونی، هنوز شهرداری‌های سراسر کشور به درگاه ملی مجوزها متصل نشده‌اند از وزارت کشور خواست در اسرع وقت سامانه‌ای برای اتصال یکپارچه شهرداری‌ها به درگاه ملی مجوزها معرفی کند.

واکنش بانک مرکزی به فروش دلارهای تقلبی؛ نیروی انتظامی نظارت کند

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: به دنبال انتشار اخباری مبنی بر فروش دلارهای تقلبی توسط واحدی صنفی غیرمجاز موسوم به قائم (قاسم حصارکی و شرکاء) واقع در مرکز تجارت جهانی فردوسی تهران، بدینوسیله به اطلاع می رساند حسب قوانین و مقررات ذی‌ربط، بانک مرکزی صرفاً مسئولیت نظارت بر نهادهای دارای مجوز از این بانک از جمله شرکت‌های صرافی و لیزینگ را بر عهده دارد. در خصوص فعالیت مؤسسات فاقد مجوز از بانک مرکزی، بر اساس ماهیت ذاتی وظایف نیروی محترم انتظامی ج.ا.ا و قابلیت ها و امکانات آن نیرو و به استناد بند 2 از گام اول «برنامه جامع ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی» مصوب مراجع ذی صلاح  و مفاد فاز اول از «منشور پروژه انتظام‌بخشی بازار پول با ساماندهی مؤسسات غیرمجاز» مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، شناسایی کلیه نهادهای پولی و بانکی غیرمجاز و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در بازار پولی و بانکی در سطح کشور (از جمله اشخاص فعال غیرمجاز در حوزه ارز و لیزینگ) در زمره ماموریت‌های نیروی محترم انتظامی ج.ا.ا قرار دارد. از این رو نیروی محترم انتظامی ج.ا.ا موظف است ضمن شناسایی فعالان غیرمجاز در بازار پول، اقدامات لازم جهت جلوگیری از فعالیت آنها را به عمل آورد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۸
در انتظار بررسی: ۲۲
انتشار یافته: ۸۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
سلام اونایی که از آلبانی هستن منفی بدن اونایی که وطن پرست هستن مثبت بدن غربگداها هم کامنت بدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
و خداوند هم به شما شفا دهد
سرباز امام زمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
حتما به یک دکتر خوب مراجعه بکن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
دیدی تابناک؟ دیدی؟ میگم بیشتر مخاطب های سایت شما از آلبانی هستن؟ دیدی حالا؟ دیدی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
ساندیس زیادی خوب نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
اولا که به یک روانپزشک مراجعه کن
دوما اینکه وقتی جواب ندارید فرافکنی میکند
اصلا فهمیدی چی نوشتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
نتیجه صنعتی و سنتی همین میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
رییسی و دولتش اینکاره نیستند.همه چیز کشور به هم ریخته.واقعا بالایی ها از این وضعیت رضایت دارند؟اینده روز به روز تاریکتر میشود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
چرا دروغ میگی؟ از وقتی رئیسی اومده آرامش به کشور برگشته فساد و اختلاس و حقوق نجومی بسیار کاهش یافته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
امارسازی در همه زمینه های اقتصادی و اجتماعی و امنیتی داره پوست کشور رو میکنه.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
میگن پول نداریم ، تو خیابون امام رضای 35 مشهد یک هتل عظیم برای خدام حضرت ابوالفضل میسازن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
ماه عسل اصولگرایان با هم تمام شده و دارند زیراب همدیگر را میزنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
این پناهیان داره روز به روز بدتر میشه.دوستاش یک فکری به حالش بکنن!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
تکلیف بازنشستگان تامین اجتماعی چی شد؟چقدر سر در گم هستید.شیرازه کارها از دستتون خارج شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
علم الهدی واقعا هوا برش داشته و ساز خودشو میزنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
پناهیان دیگه داره حرف های عجیب و غریب میزنه.کمکش کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
اون چیزی که مسلمه کشور داره به صورت حاج اقایی کنترل و اداره میشه و برای همینه که حال و روزمون اینجوری شده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
حال و روزمون با توجه به تحریم ها اما بازم از کشورهای همسایه هامون بهتره
ناشناس
| Sweden |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
با استخاره . مثال امروز اگر استخاره خوب در آمد مذاکره میکنیم۰
ایراندوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
ممنون از واقعیت نویسی شما و باشگاه خبرنگاران جوان ب دلیل محکم بودن و بی طرفی
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
معاون وزیر اقتصاد: افزایش قیمت‌های خردادماه تورم نبود، شوک قیمتی بود
معاون جان محبت کنید فرق این دو را از زاویه علم اقتصاد بیان کنید که ما مردم عامی متوجه بشویم فرق این دو را.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
اولا کی وچگونه آمار گرفته شده ودر ثانی مسئولین شرایط اقتصادی کشور ومردم را با سفره خودشان تطبیق میدهند که میگویند وضعیت اقتصادی ایده آل وعالی است
ت س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
آقای معاون وزیر اقتصاد شوک بود یا تورم فرقی نمیکنه ! پدر مردم دراومد. حالا اومدی با کلمات بازی میکنی!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
افزایش قیمت خرداد شوک قیمتی بود تورم نبود.

کاکتوس های آریزونا از خنده روده بر شدند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
حکم رانی به لایق ترین میرسه و ایراندوست هیچ سمتی نمیخواد بدست بیاره فقط هدفش نگاه به ارزش مردم خیره شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
آمارهای اقتصادی دولت یا بهتر بگویم دولت هارا یک مرکزی منتشر می کند که هر دولتی چه راست و چپ و بالا و پایین از اون استقبال می کنه. چون فقط به نفع دولتها گزارش داده میشود.
ناشناس
|
Romania
|
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
نوجوانان وصیتنامه بنویسند؟ که امثال پناهیان بمانند؟ چرا خود پناهیان الان نمیره سوریه تا شربت شهادت بخوره؟
ناشناس
|
Romania
|
۱۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
وزیر نفتی که هرساله در زمستان خوراک مازوت به نیروگاه‌ها میده نگران اروپایی‌ها شده
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
اتفاقا امار درست است ولی کسی که امار میگیره رفته روزنامه کیهان و یا داخل مجلس انجا امار گرفته و فکر کرده که انها مردم هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
ارقام اعلام شده از سوی دولت نه تنها با سفره مردم نمیخوره بلکه دقیقا متضاد آن است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
اقای اوجی اروپایی ها به فکر زمستان هستند اما روسیه با سنگ اندازی ها و مشورتهای برعکس به شما اجازه ورود با بازار گاز و نفت را نمیدهند!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
چون سفره ان ها با سفره ما یکی نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
اقای ام پی تی خلاف به عرضتون رسوندن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
چرا آمارهای اقتصادی مسئولان دولت، با سفره مردم نمی خواند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
برای اینکه گزارشها همگی آمارسازی و برای خوشایند دل خودشان ساخته شده است ! چون آقایان اسب را رها کرده اند و قاچ زین را چسبیده اند !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
متوسط قیمت بنزین فروخته شده در سه سال گذشته همواره بین ۳۵ تا ۳۸ سنت در ازای هر لیتر در نوسان بوده است و ۲۷ سنت اعلامی توسط برخی افراد کاملاً اشتباه بوده و اسناد و آمارهای گمرک، با این ادعا کاملاً فاصله دارد.) پس چرا تا دولت پول کم میاره میگه قیمت بنزین در خلیج فارس یک دلاره و مردم را نقره داغ می کنه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
توی تحریم هرچه قاچاقچی بخره مجبورن بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
معاون وزیر اقتصاد: افزایش قیمت‌های خردادماه تورم نبود، شوک قیمتی بود) خدا را شکر که مردم شاهدند شوک قیمتی بدستور دولت وارد شد انهم در بدترین شرایط انوقت اسمون را به ریسمون میبافه که این شرایط باید اتفاق می افتاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
وزیر نفت ایران: اروپایی‌ها به فکر زمستان باشند) شما بجای اینکه بفکر اروپایی ها باشی بارار نفت و گازخودت را به روسیه نده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
عملکرد آقای باقری در دولت دهم هشت سال هدر دادن عمر و مال مردم در مذاکرات هسته ای و یک سال هم کار بی نتیجه در دولت رئیسی بوده چرا از ایشون دوباره استفاده شده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
کریمی قدوسی: واشنگتن در خصوص موارد اختلافی نرمش نشان داده‌) امریکا از زمان بایدن نرمش نشان داد وگرنه این دولت نه می تونست نفت بفروشه نه حتی واکسن هایی که در زمان روحانی خریده شده را وارد کنه نه مطالبات قبلی را وصول کنه نه برنج خارجی وارد کنه
ایرانیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
خداییش کدوم یک از آمارهای این مثلا دولت واقعی هست که به واقعیت همخوانی داشته باشه؟ علنا و ب فقط دروغ تولید می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
حرف ... را نباید باور کرد ده درصد حقوق باز نشسته مفلوک را زیاد می کنند بعد کالا ها ۳۰۰ تا ۴۰۰ درص زیاد میکنند فقط امار دروغ میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
جناب آقای فضایلی فقط این حرف علم الهدی شگفت آوره ؟؟؟؟ سالهاست از این حرفها می شنویم و صدای شما و دوستانتون در نیومده
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
نفت خام بشکه ای (160لیتر) حدود100 دلاراست یعنی لیتری حدود 63 سنت. آنوقت چطورشده بنزین رالیتری حداکثر 38 سنت صادرکرده اند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
من اینهمه قابلمه خالی
دیگه با آمار سازی نمی شه قابلمه ها را پر کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
چرا آمارهای مسئولان با سفره مردم همخوانی ندارد؟
جواب؛چون آمارها کلا دروغ و بی پایه و اساس هستند.والسلام.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
کریمی قدوسی که زمانی مخالف برجام بود الان بدجوری چشم امید به برجام بسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
آقای اوجی شما وزیر نفت ایران هستید نه اروپا، پس لازم نیست به فکر زمستان اروپا باشید.شما فکری به حال مملکت خود کنید که صنایع و کارخانه ها در تابستان برق ندارند و در زمستان گاز!!همین چند کارخانه مستهلک و قدیمی را هم به خاطر نبود انرژی از مدار تولید خارج کردید،لازم نیست غصه شرکتهای زیمنس،بنز،رنو،ولوو،بوش و...را بخورید.
محمدآقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
بادرود واحترام
آقای زیبا کلام فرمول کلی این است هر کاری میخای بکنی بکن فقط با (ما) کاری نداشته باش،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
تقصیردولت روحانی ست
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
کریمی قدوسی

امریکا برای چی نرمش نشان داده؟
برای برجاااااااااااااااااااااااااممممممممممممم که شماها اسم آن را هم نمی برید
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
چون فقط دروغ به خورد مردم میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
اقای قدوسی اخرش توفقتحریم میکنید. همان توافق قبلی فقط میخاین پیاز داغش را بیشتر کنید واین دوسال را بیخود تحریم را بر مردم تحمیل کردید
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
بنزین اگر بادلار 25,هزارتومان کنیم وهر لیتر بدون احتساب هزینه حمل ونقل 32سنت در هر لیتر حساب کنیم تقریبا لیتری 8هزارتومان حالا کی پولش بگیرن بماند حالا چرا اینقدر اصرار دارند بنزین ما خیلی ارزان تازه مردم نقدی میخرند بنزین 4هزارتومان منطقی است وسلام
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
چون مسئولین براساس بازدهی وظایفشان حقوق نمی‌گیرند و کیلویی بر اساس میزان و قدرت اتصال به ارکان قدرت حقوق می‌گیرند و آمار آنها از سر شکم سیری خودشان و کیلویی هستش
کمیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
سلام پدر خانواده باید نان آور خوبی هم باشد تا فرزندان خیلی بیشتر او را تکریم کنند او باید رفاه برای خانواده فراهم کند نه همش محدودیت
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
پناهیان خدا شفات بده. حتما دکتر برو .خوب میشی نگران نباش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
ببخشید آقای معاون وزیر اقتصاد هر چی می خواهی بگو , شوک قیمتی , حباب , تورم و یا هر بازی که میخواهی با کلمات بکنی مهم نیست آنچه که مهم است این است که مردم باید بیشتر گرسنگی بکشن و سفرشون رو شوک کوچکتر شدن بدهند البته اگه هنوز چیزی ازش مانده باشد شما بفرمایید چرا هر ماه شوک قیمتی داریم ولی شوک افزایش یارانه نداریم ؟
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
تا بخور بخور توی شهرداری است سامانه بی سامانه ، اتصال درگاه شهرداری به درگاه ملی .عمر اصحاب کهف را میخواد تا اجرائی گردد چون از آن تمام کارکنان شهرداری در تمام ردهایش نان میخورند چرا نان دوم را از کارمندانش بگیرید نان اول از حقوق کارمندی .نان دوم از رشوه وغیره ...............................اگر کسی بگوید در شهرداری کسی رشوه نمیگیرد دروع میگوید .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
چرا معاون اقتصادی رییس جمهور که خود اقتصاددان است گزارشی از اوضاع اقتصادی کشور ارایه نمیکند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
ب من میگن پسر میر سلیم؟
باش
حالا ک این حکم رو دادن بذار عملی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
وقتی همه چیز گران شود اسمش تورم است . حالا تورم ناشی از شک باشد یا هرچیز دیگر .
ناشناس
|
Canada
|
۰۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
چون امارها دروغند و توسط افراد بی دانش که اساس دولت را تشگیل میدهند منتشر میشود و...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
اگر دختران و پسران بیشتر از پدر و مادر می فهمند، چرا تمایل به تغییر در نسل پناهیان از دید خودشان ستوده بود و در نسل امروز جرم به حساب می آید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
فقط دورغ هست بااین امار بازی مردم خسته شدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
ارتش چرا نداره
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
یکی به این پناهیان بگه به جای تشویق نوجوانان به نوشتن وصیت نامه ، اونها رو ترغیب به نوشتن برنامه پیشرفت آینده مملکت کنه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
"چرا آمارهای اقتصادی مسئولان دولت، با سفره مردم نمی خواند؟" پاسخ بسیار ساده است. مسئولان محترم بسیار نادرست می گویند و خالی بندی می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
مسولان با توجه به سفره رنگین خودشان آمار میدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
چرا آمارهای اقتصادی مسئولان دولت، با سفره مردم نمی خواند؟!!!!!!!!!!!
جوابش ساده است
برخی از مسئولان دولتی امار دروغ ارائه میکنن
برخی از این مدیران آمار رو با میل خودشون تفسیر میکنن
برخی از مدیران با پنهان کاری امار دستکاری شده ارائه میدن
برخی از مسئولین به جهت بی سوادی و کم سوادی و بی تجربگی امار های درب و داغون ارائه میدن. نمونه اش امار مربوط به تعداد فرودگاه ها تو ایران و المان
 حکمرانی «حاج‌آقایی» در کشور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
 حکمرانی «حاج‌آقایی» در کشور نتیجه روز مره گری و تمرکز بر آمار بدون پشتوانه است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
کدام یک از آماری که این مسئولان از خدا بی خبر اعلام می کنند با وضعیت واقعی مملکت منطبق است ؟
شهروند
|
United States
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
کجای دنیا کالای اساسی 3 قیمت داره 2 قیمت روش داره یک قیمت هم فروشنده دلخواهش میگه کسی هم توان شکایت نداره برای اینکه باید کل روز به شکایت بگذرونی پس مردم عملا مجبور به دزدی از هم دارند میشن ...
چرا وقتی یک چیزی اشتباه بوده اصلاح شده و معلوم شده غلطه دوباره از اول اون اشتباه تکرار می کنیم ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
چون دروغ میگن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
کاسبان تحریم لطفا بگویید چرا 2 سال منتظر اروپا بودید و توازن ایجاد نمی کردید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
وقتی کریمی قدوسی با آن سوایق مشعشع در تند روی و ایجاد تنش و وووو امقالهم بشوند جزو کمیسیون و کارشناس سیاست خارجی مان

و تجزیه و تحلیل سیاسی در مورد رفتار سیاست خارجی امریکا را ارایه بدهند که زندگی 85 میلیون ایرانی و کشوری به اهمیت ایران را

تحت تاثیر قرار میدهد

ایا واقعا نباید جدا و حتما و قطعا و منطقا نگران شد ؟؟؟؟؟!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
قدوسی چند وقتی ساکت بود ، دوباره راه افتاده جریان چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
همخوان نبودن آمارهای دولتی با سفره مردم به این دلیل است که در این چند دهه هیچ دولتی جزات و شجاعت اعتراف به ناکارآمدی خود نداشته و خواب و خیال های خود را در قالب آمار واقعی به خورد مردم داده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
یورش روسیه به اکراین و تهدید تایوان توسط چین یک نکته پندآموز داره و اون اینه که تو این دنیا باید قوی باشی والا هر کشور قدرتمندی هر وقت دلش بخواد میتونه به کشورت یورش بیاره
ضمنا درس و پند دیگه اینه که باید با همه قدرت های جهان تعامل و همکاری داشته باشی و منافع ملی که شامل مردم و میهن و حکومت هست رو بر هر چیزی ترجیح بدی
پاسخ ها
محمود‌
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
دقیقا‌
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
درس وپند دیگر اینستکه
پوتین قبر خودش کند
و چین هم در حد و اندازه ای نیست که دست از پا خطا کند زیرا اقتصادش در دست شرکت های غربی اداره می شود
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
دولت ایران هم به فکر زمستان باشه لطفا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
نوجوانان باید طرح های نوع آورانه وتوسعه و پیشرفت برای کشور بنویسند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
اگر کریمی قدوسی صحبت برجام می کند نشان آن دارد که موقعییت خودشان به خط افتاده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
جناب ریسی سفره مردم را بسیار کوچک کذدی بدون این کاره مبودی و مردم هم نمی توانند حرف بزنند چون دیگه نای ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
و ایضا رسم روزگار اینست که پدران و مادران لجباز یه دنده و محافظه کارند که بچه‌هاشون را درک نمی‌کنند. پدران و مادران هستند که مایه تباهی فرزندانشان هستند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
مهسا امینی ربیع الاول باقر نمازی سیامک نمازی محمد هادی زاهدی وفا نیکا شاکرمی
آخرین اخبار