بازدید 5958

بازداشت متهم ۴۰۰ میلیون دلاری

کد خبر: ۱۱۳۳۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۱ 03 August 2022

رئیس پلیس بین‌الملل از دستگیری چهارمین متهم کلاهبرداری ۴۰۰ میلیون دلاری خبر داد.

به گزارش ایران، سردار هادی شیرزاد در این‌باره گفت:‌ براساس دستور مقامات قضایی یکی دیگر از متهمان پروند کلاهبرداری۴۰۰ میلیون دلاری که به همراه ۱۵ نفر دیگر، با تشکیل شرکت‌های صوری متعدد و با استفاده از جعل اسناد و ادعای فعالیت در زمینه واردات کالا اقدام به کلاهبرداری ۴۰۰ میلیون دلاری کرده بودند، تحت پیگرد قرار گرفت.

وی با اشاره به بازداشت سه نفر از متهمان این پرونده در سال گذشته افزود: در پی تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد، متهم به یکی از کشورهای منطقه متواری شده است که پلیس بین‌الملل‌ با استفاده از ظرفیت‌های سازمان اینترپل و هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی، علیه وی اعلان قرمز صادر کرده و متهم در کشور محل اختفا مورد ردیابی و شناسایی قرار گرفت.

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: همزمان با پیگیری پرونده متهم از کشورهای محل تردد، اعلان قرمز صادره علیه وی به مراجع مختلف از جمله پلیس مهاجرت و گذرنامه ارسال شد تا در صورت عدم همکاری کشورهای مورد نظر، هنگام تردد احتمالی، در مرزهای رسمی کشور بازداشت شود.

بر اساس اعلام سایت پلیس، شیرزاد با اشاره به تلاش مأموران اینترپل تهران در ردیابی این متهم و همچنین انعکاس تحت تعقیب بودن وی به مرزهای ورودی کشور خاطرنشان کرد: با همکاری پلیس مهاجرت و گذرنامه، متهم هنگام ورود به کشور در یکی از فرودگاه‌های بین‌المللی بازداشت و برای ادامه روند رسیدگی به پرونده، تحویل مراجع قضایی شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری