بازدید 4983

ثبت‌نام پیش از موعد هادی ساعی در انتخابات کمیته المپیک

کد خبر: ۱۱۳۱۵۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰ 25 July 2022

رئیس فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سوال که با توجه به آغاز پروسه ثبت‌نام انتخابات کمیته المپیک از روز 5 مردادماه، آیا قصد ثبت‌نام را دارد، گفت: بله ثبت‌نام خواهم کرد و روز گذشته نیز در جلسه هیئت اجرایی مصوب شد که با توجه به حضورم به عنوان معاون کاروان بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، ثبت‌نام خود را زودتر انجام بدهم. 

ساعی در پاسخ به این سوال که برای چه پستی ثبت‌نام خواهد کرد و آیا احتمال ثبت‌نام او برای ریاست وجود خواهد داشت، تصریح کرد: اجازه بدهید تا 5 مردادماه که در آن روز مشخص می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد یکی از مخالفان معرفی 5 عضو هیئت اجرایی که در فدراسیونی حضور ندارند به عنوان کارشناس خبره بوده است، تاکید کرد: در سال‌های گذشته نیز چنین افرادی داشتیم و این اتفاق در همه دوره‌های هیئت اجرایی وجود داشت. در دوره گذشته نیز مشحون و کفاشیان از طرف هیئت اجرایی معرفی شدند و در آن مقطع فدراسیونی نداشتند. پیشنهاد من این بود، اما تابع نظر جمع هستم.

عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک تصریح کرد: البته به این شکل نبود که فقط دو نفر برای کارشناس خبره معرفی شده باشند، بلکه 10 نفر از طرف رئیس کمیته ملی المپیک معرفی و رای‌گیری صورت گرفت. حتی رای‌گیری برای دو نفر از عزیزان دوبار برگزار شد و این نشان می‌دهد که شرایط اینگونه نبود که بخواهند کسی را تحمیل کنند و در نهایت آقایان شایسته و کیهانی رای آوردند.

ساعی راجع اینکه بهتر نبود با توجه به عدم حضور این دوستان در هیچ فدراسیونی، فرصت به نفرات دیگری داده می‌شد، گفت: در آیین‌نامه جدید تصویب شده و این دوستان در قالب شرایط آیین‌نامه بودند. در گذشته نیز که آیین‌نامه‌ای وجود نداشت چنین اتفاقی افتاده است ، اما حداقل در حال حاضر آیین‌نامه‌ای وجود دارد که شاید با وجود اشکالات، می‌شود به آن استناد کرد. قانون بد بهتر از بی‌قانونی است و حداقل قانونی وجود دارد که می‌شود بر اساس آن قضاوت کرد.

وی در خصوص عدم رای اعتماد نواب رئیس پیشنهادی او از مجمع فدراسیون تکواندو  و انتخاب سرپرست افزود: انشالله در یکی، دو روز آینده نواب رئیس را معرفی می‌کنیم. طبیعی است که باید به رای مجمع احترام بگذاریم و این احترام را می‌گذاریم. مجمع بالاترین رکن هر فدراسیون است و این اتفاق در مجمع افتاد.

رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص احتمال انتخاب فیض‌الله نفجم به عنوان سرپرست نایب رئیسی آقایان گفت: به صورت مطمئن ایشان گزینه نیستند(باخنده). البته خود ایشان نمی‌خواهند و اگر خودشان بخواهند شاید این اتفاق بیفتد. 

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی