بازدید 6313

شمار قربانیان بارندگی‌های اخیر پاکستان به ۷۷ نفر رسید

وزیر امور تغییرات اقلیمی پاکستان، حوادث طبیعی ناشی از بارندگی‌های اخیر این کشور و تلفات ناشی از آن را بی‌سابقه و یک فاجعه ملی خواند و اعلام کرد: شمار قربانیان مرتبط با این حوادث به ۷۷ نفر رسیده است.
کد خبر: ۱۱۲۸۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۳ 07 July 2022

به‌ گزارش «تابناک» به نقل از بامداد پنجشنبه ایرنا از رسانه‌های پاکستانی، سناتور «شیری رحمان» در یک کنفرانس مطبوعاتی در اسلام‌آباد، گفت: میزان بی‌سابقه بارندگی‌های اخیر، مناطق مختلف از جمله ایالت بلوچستان را درنوردیده و بیشترین تلفات انسانی نیز در این استان رخ داده است.

وی افزود: ۳۹ نفر در بخش‌های مختلف ایالت بلوچستان و دست کم ۳۸ نفر در دیگر مناطق پاکستان درپی بارش شدید باران، تخریب واحدهای مسکونی و یا رانش زمین کشته شدند.

وزیر امور تغییرات اقلیمی پاکستان گفت که این کشور امسال شاهد افزایش ۸۷ درصدی در میزان باران‌های موسمی بوده و این از عواقب ویرانگر تغییر آب و هواست که مردم باید آن را جدی بگیرند.

اداره هواشناسی و مدیریت حوادث غیرمترقبه پاکستان اعلام کردند که باران تا روزهای آینده در مناطق مختلف این کشور شدت خواهد گرفت و مناطق آسیب پذیر در وضعیت اضطراری قرار گرفته‌اند.

سال گذشته نیز سیل و رانش زمین در پی بارش شدید باران‌های موسمی در مناطق مختلف پاکستان صدها کشته و مصدوم برجای گذاشت و به بسیاری از واحدهای مسکونی نیز خسارت وارد کرد.

گزارش خطرات بین المللی آب و هوا در سال ۲۰۲۰ حاکی از رتبه پنجم پاکستان بین کشورهای آسیب پذیر در برابر تغییرات اقلیمی است.

این گزارش حاکی است که پاکستان بین سال های ۱۳۷۸ تا ۱۳۹۷ شاهد ۱۵۲ مورد تغییر شدید هوا بود که باعث خسارت اقتصادی ۳.۸ میلیارد دلاری و جان باختن نزدیک به هزار نفر شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022
آخرین اخبار