بازدید 5501

تذکر سازمان بازرسی به شهرداری درباره بازار تهران

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار با شهردار تهران به برخی از مناطق ناایمن تهران از جمله بازار اشاره و به ضرورت ایمن‌سازی آنها تأکید کرد.
کد خبر: ۱۱۲۸۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۲ 04 July 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، پیرو تأکید محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره برگزاری نشست‌های مشترک با اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری پایتخت در راستای تشکیل کارگروه مرکزی شناسایی مسائل و مشکلات و اصلاح قانون و رویه‌های مرتبط با مدیریت شهری، جلسه‌ای با حضور ذبیح‌الله خدائیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، علیرضا زاکانی، شهردار تهران و برخی از معاونان وی برگزار شد.

رئیس سازمان بازرسی در این نشست درباره مسائل مهمی از جمله شناسایی ساختمان‌های ناایمن و پیگیری برای ایمن‌سازی این نوع ساختمان‌ها، به بیان نکاتی پرداخت.

وی در این دیدار به برخی از مناطق ناایمن تهران و ضرورت ایمن‌سازی آنها از جمله بازار اشاره کرد و با بیان اینکه در بازار تهران به دلیل قدمت زیادی که دارد بعضاً اصول شهرسازی، ایمنی و معماری به درستی رعایت نشده، نسبت به بروز حوادث احتمالی و تحمیل خسارات زیاد در صورت عدم توجه به این مقوله، هشدار داد.

این مسئول عالی قوه قضائیه ضرورت ورود دستگاه‌های متولی از جمله شهرداری و انجام اقدامات لازم برای ایمن‌سازی بازار را مورد تأکید قرار داد.

یکی دیگر از موضوعات مورد اشاره خدائیان در این نشست ورود شهرداری تهران به گودال‌های پرخطر در برخی از نقاط شهر و ایجاد ترک در ساختمان‌های مجاور به دلیل این گودال‌ها بود که در این راستا مقرر شد، شهرداری تهران اقدامات لازم را انجام دهد.

در جریان این نشست، رئیس سازمان بازرسی کل کشور پیرامون نوسازی مترو و ناوگان حمل و نقل شهری از جمله اتوبوس‌ نیز نکاتی را مورد تأکید قرار داد.

یکی دیگر از موضوعات مطرح شده از سوی رئیس سازمان بازرسی کل کشور، پیگیری اجرای آرای کمیسیون ماده 100 بود. وی با انتقاد از عدم اجرای آرای کمیسیون ماده صد، اعمال نظارت شهرداری تهران و جلوگیری از ساخت‌ و سازهای غیرمجاز را خواستار شد و گفت: اجرای آرای کمیسیون ماده 100 به طور ویژه دنبال شود.

ورود شهرداری به تعیین حریم شهر تهران، توجه ویژه به بحث فضای سبز و حفظ و نگهداری درختان با توجه به آلودگی هوای تهران، پیشگیری از تغییر کاربری‌های فضای سبز و باغات شهر تهران به بهانه‌های همچون احداث برج و امثالهم، تثبیت موقعیت‌های دارای کاربری فضای سبز و باغات در سامانه کاداستر و تأکید بر لزوم تأمین امنیت سامانه‌های شهرداری از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی رئیس سازمان بازرسی کل کشور بود که در این راستا نیز مقرر شد شهرداری اقدامات لازم را انجام دهد.

تأکید بر لزوم شفافیت در معاملات و واگذاری املاک شهرداری در راستای سیاست شهردار تهران در مبارزه با فساد نیز از دیگر موضوعات مورد اشاره در این نشست بود.

خدائیان در پایان از آمادگی سازمان بازرسی کل کشور برای کمک به شهرداری در انجام مأموریت‌ها و همچنین مقابله و مبازره با فساد احتمالی خبر داد.

در پایان شهردار تهران به تبیین برنامه‌های خود در خصوص اصلاح فرآیندهای انجام کار، شفافیت در انجام امور و پیشگیری و مبارزه با مفاسد در شهرداری پرداخت.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی