بازدید ۱۳۷۶۸۷
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به عنوان مدیری که بیش از ۵۰ سال در سطوح و حوزه‌های مختلف تجربه کسب کرده‌ام، می‌گویم که راه نجات کشور آموزش و پرورش است؛ معلمان نیز باید بدانند که بزرگترین بار مسئولیت بر دوش آنهاست.
کد خبر: ۱۱۲۸۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲ 04 July 2022

به گزارش تابناک، ایسنا نوشت: محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز دوشنبه در نخستین کنگره معلمان انقلاب اسلامی که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با تاکید بر اینکه بدون شک مهم‌ترین اولویت‌ نظام جمهوری اسلامی آموزش و پرورش است، از جابجایی مکرر وزرای آموزش و پرورش انتقاد کرد و گفت: آموزش و پرورش که تنها اولویت اول نظام جمهوری اسلامی برای حل همه چالش ها است، وزارتخانه‌ای است که در ۱۶ سال گذشته بطور متوسط هر ۲۰ ماه به هر دلیلی یک وزیر جابجا کرده است و در همین دولت هم داشت استمرار روند گذشته رقم می‌خورد که در دو سه ماه نخست جلوی آن گرفته شد و در سیری قرار گرفت و امیدوارم که این مسیر با ثبات پیش برود و ۱۶ سال قبل را تجربه نکنیم چراکه ضربه سنگینی بر پیکره آموزش و پرورش وارد شد.

وی با بیان اینکه «در هر جا که می‌توانستیم نه بر اساس وظیفه اداری بلکه بر اساس وظیفه انقلابی از آموزش و پرورش حمایت کرده‌ام» اظهار کرد: در دوران شهرداری تهران هیچ گاه از هیچ مدرسه‌ای در تهران غافل نشدم. همچنین در دورانی که بصورت غیر رسمی کار جهادی انجام می‌دادم موضوع آموزش و پرورش در اولویت من بوده است چون با تمام وجود به این موضوع اعتقاد داشتم؛ در همین راستا نیز از زمان حضور در مجلس طرح آموزش و پرورش را در دستور کار خودم قرار دادم.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: فراز و نشیب‌های بسیاری وجود داشت تا طرح رتبه بندی به مرحله فعلی رسید. خودم را مکلف می دانم تا موضوع را تا مرحله نهایی پیگیری کنم و حتی در درون آموزش و پرورش برای اجرای دقیق طرح رتبه‌بندی از وزیر حتماً مطالبه‌گری می‌کنم. در حوزه منزلت، طرح رتبه بندی نه ابتدای کار است و نه انتهای آن اما مُسکنی است تا در برنامه هفتم چاره‌اندیشی دقیقی برای این موضوع انجام دهیم.

بیشتر بخوانید

قالیباف همچنین با بیان اینکه «هیچ شکی نیست که امروز اولین اولویت فوری ما در کشور اقتصاد است»، تاکید کرد: امروز شرایط اقتصادی در کشور به گونه‌ای است که اولویت فوری ما ساماندهی و به ثبات رساندن اقتصاد است و این حتی در جامعه معلمین، کارآفرینان و سرمایه گذاران ما نیز سایه انداخته است. بزرگترین ضعف بی مدیریتی و بی لیاقتی در اداره این است که میان امورات فوری و امورات مهم فرق قائل نباشیم.

وی افزود: ما یکسری امورات دارای فوریت و یکسری امورات مهم داریم؛ حوزه فرهنگ با تاکید بر محوریت آموزش و پرورش از موضوعات اولویت اول و مهم ماست و ما باید در هر تصمیم میان و دراز مدت در مقطعی که نیروهای انقلاب بر مسند قدرت هستند، لحظه‌ای از آن چشم برنداریم. اگر فقط برای یک دهه به این موضوع اهمیت دهیم کشور را از این چالش جدی و حتی از چالش فوری اقتصاد نجات می‌دهیم.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه وقتی حرف از آموزش و پرورش می‌زنیم، یعنی از معلم حرف می‌زنیم، گفت: همچنین اگر حرف از مکان و رده و سازمان و ساختار در آموزش و پرورش می‌زنیم، یعنی از مدرسه حرف می‌زنیم؛ برای برنامه ریزی درباره آموزش و پرورش باید معلم و مدرسه اساس کار ما باشد و به این دو موضوع نگاه کنیم؛ در این ساختار و سازمان، سایرین باید ذیل مدرسه و معلم تعریف شوند. فرق ما با سایر مکاتب انسان ساخت در این است که ما انسان را مبنای رشد و پیشرفت و حرکت می‌دانیم اما سایرین سرمایه را مبنا قرار می‌دهند؛ اگر ما انسان را مبنا می‌دانیم و آموزش و پرورش جزو اولویت‌های ما است باید این نهاد مورد توجه قرار بگیرد.

قالیباف خاطرنشان کرد: باید بدانیم که هویت نهاد آموزش به معلم و ارزش معلم است. این جمله که «هیچ جامعه‌ای فراتر از اندیشه معلمانش رشد نمی‌کند» جمله زیبایی است؛ به همین دلیل است که نقش معلم را رسالتی و هدایت‌گری می‌دانیم و این افراد جزو شریف‌ترین و پر مسئولیت‌ترین افراد جامعه ما هستند و همه مردم و مدیران باید به این موضوع باور داشته باشند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری گفت: دولت‌سازی و جامعه‌سازی مورد تاکید رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از نهاد آموزش با هویت معلمان شکل می‌گیرد. اگر یک دهه آموزش و پرورش در اولیت مهم و اول ما قرار بگیرد کشور در ریل خود قرار می‌گیرد. من به عنوان مدیری که بیش از ۵۰ سال در سطوح و حوزه‌های مختلف تجربه کسب کرده‌ام، می‌گویم که راه نجات کشور آموزش و پرورش است؛ معلمان نیز باید بدانند که بزرگترین بار مسئولیت بر دوش آنهاست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در نهاد آموزش که نهاد رشد و پیشرفت کشور است متاسفانه هیچ موقع یک نگاه سیستمی و حکمرانی درست نداشته‌ایم، گفت: باید نگاه سیستمی و حکمرانی دقیق و درست را در اولویت بگذاریم و حرکت‌مان از پایین به بالا باشد.

قالیباف با بیان اینکه «در مدیریت نباید از ۴ موضوع شفاف سازی، هوشمندسازی، مردمی سازی و کارآمد سازی غافل شد» خاطرنشان کرد: پیش از کرونا در آموزش و پرورش در حوزه هوشمند سازی و شفاف‌سازی با وجود اینکه باید پیشتاز می‌بود، گام‌های جدی برداشته نشده بود اما در دوران کرونا گام‌هایی در این زمینه برداشته شد. مسجد، منزل، مدرسه و محله «میم»هایی هستند که باید برای تحقق جامعه‌ساز و دولت‌سازی مورد توجه قرار می‌گرفتند اما پس از کرونا مجازی نیز به این «میم» ها اضافه شد؛ کرونا نشان داد اگر موقعیت فراهم شود آموزش و پرورش راه صدساله نرفته را با کمک همه معلمان طی می‌کند.

وی با اشاره به تجربیات دوران کرونا گفت: کرونا تجربه واقعاً بزرگی بود و کرونا در حوزه آموزش ما را از مدیریت خطی به مدیریت سایبرنتیکی نسل سومی قرار داد که فرصت کار بزرگی است.

رئیس قوه مقننه در ادامه بر لزوم تحول در نهاد آموزش در برنامه هفتم توسعه تاکید و اظهار کرد: در زمان معرفی وزرای دولت سیزدهم به مجلس به دو وزیر آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات گفتم که تا روزی که در مجلس هستم، برای شما آچار به دست هستم و در مجلس به روی شما باز است.

قالیباف گفت: در جریان جلسات بررسی برنامه هفتم توسعه به عنوان یکی از سران قوا به سران قوا و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته‌ام که تلاش من این است که مسیری که در ۶ برنامه قبلی طی شده را در برنامه هفتم طی نکنم؛ در این ۶ برنامه عملکرد حداکثر ۳۰ درصدی داشته‌ایم و به ۷۰ درصد آن عمل نشده است. در دولت و مجلس انقلابی که باید دین‌مان را به امام و شهدا ادا کنیم، نمی‌توانیم با یک برنامه ریزی که تجربه کردیم به وظایف خود عمل کنیم، باید تحولی در شیوه برنامه ریزی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: زمانی در یک سخنرانی گفتم که کشور از ناکارآمدی البته از نوع اشباع شده رنج می‌برد؛ عزیزی در یکی از جلسات مهم شوراهای عالی به من گفت که «این ناکارآمدی اشباع شده چیست که باز مطرح کرده‌ای؟» گفتم یعنی اگر من و تو نباشیم، کار بهتر اداره می‌شود.

رئیس مجلس با بیان اینکه «نیاز فوری آموزش و پرورش اقتصاد است» تاکید کرد: اول باید اقتصاد آموزش را سامان دهیم تا امکان توجه به ساماندهی سایر حوزه‌های آموزش و پرورش فراهم شود؛ باید در این زمینه با مدیریت سایبرنتیکی حرکت کنیم و حواس‌مان باشد که در ابتدا نیازمان سامان‌دهی اقتصادی‌ است.

قالیباف در بخش دیگری از سخنرانی خود در نخستین کنگره معلمان انقلاب اسلامی با تاکید بر لزوم مردمی سازی در حوزه آموزش و پرورش اظهار کرد: گروهی هستند که به سمت سیاست‌های دست راستی حرکت می‌کنند و به دنبال خصوصی سازی و پول سازی از آموزش هستند؛ این کار هم ناعدالتی به وجود می‌آورد و هم استقلال ما را سلب می‌کند و موجب ایجاد ناعدالتی آموزشی می‌شود هرچند که ما را قانع کنند که در کوتاه مدت باری از دوش جامعه بر می‌دارند و مثلاً هزینه کاری دولت را کاهش می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه در آموزش و پرورش در ظاهر در چاله بی پولی گرفتاریم اما من معتقدم در حقیقت ما در چاله ناکارآمدی گرفتاریم نه بی پولی، گفت: امروز روزی است که باید با ایده‌پردازی برای حل مشکلات چاره‌اندیشی کنیم؛ اگر دغدغه انقلاب را داشته باشیم در این زمینه لحظه‌ای غفلت نمی‌کنیم. باید ایده پردازی کنیم تا هم مشکل اقتصاد را آموزش جمهوری اسلامی حل کنیم و هم آموزش و پرورش را در ریل و جایگاه اصلی خود قرار دهیم.

رییس قوه مقننه گفت: در گفتمان و رهیافت آینده رو به جلوی نظام جمهوری اسلامی باید به موضوع مردمی سازی در حوزه نهاد آموزش و پرورش توجه کنیم. انقلاب اسلامی دو بال برای پرواز خود تا به امروز داشته‌ است؛ یکی سنت‌های الهی، خداباوری و عمل مخلصانه و دیگری مردم‌باوری؛ باید به مردم در آموزش و پرورش نقش، آن هم نه نقش تشریفاتی بدهیم.

قالیباف تصریح کرد: باید بپذیریم که آموزش و پرورش یک نهاد اجتماعی است و نباید به سمت خصوصی سازی و پول‌سازی برود؛ نباید به گونه‌ای عمل کنیم که آن را نه در حوزه خصوصی سازی قرار دهیم که تمام آینده ما را بفروشد و ناعدالتی به وجود آورد و نه آن‌چنان دولتی سازی کنیم که در چاله ناکارآمدی اشباع شده دفن شود بلکه باید بدانیم که آموزش و پرورش نه یک بازار اقتصادی در دست سرمایه‌داران است و نه یک سازمان دولتی در دست مدیران نالایق؛ بلکه نهادی اجتماعی با همه باورهای انقلاب اسلامی بر بستر مردم و برای دولت سازی، جامعه سازی و تمدن سازی مورد تاکید در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است؛ اگر این حرکت را انجام دادیم، می‌توانیم در هر فصل شاهد اتفاقی محسوس در همه مدارس چه در ایرانشهر و چه در خیابان ولنجک تهران باشیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه معلمان بسیجی فرزندان انقلاب اسلامی و از نسل سردار سلیمانی هستند، اظهار کرد: برای ما در جمهوری اسلامی ننگ است که زمانی که ۳۶ میلیون نفر جمعیت کشور بود، ۱۰ هزار نفر زندانی داشتیم و امروز که جمعیت کشور دو برابر شده و به ۸۰ میلیون نفر رسیده است، ۲۹۰ هزار نفر زندانی داریم این‌ها با پول حل نمی‌شود بلکه با باورهای انقلاب و به دست معلمان حل می‌شود.

قالیباف در پایان با بیان اینکه «امروز اولویت مهم اول و آخر کشور اقتصاد نیست، بلکه فرهنگ و نهادی بنام آموزش است» تاکید کرد: این نهاد، یک عنصر مهم و اساسی به نام معلم دارد و معلمان انقلابی جزو معلمانی هستند که مدعی راه امام(ره) و شهدا هستند. ما می‌توانیم همه اجزای یک مدرسه را حل کنیم و جلوی ناعدالتی آموزشی که در آن بچه پولدارها هر روز رشد پیدا کنند و بچه‌های با استعداد مستضعف نتوانند ظرفیت‌های بالقوه خود را بالفعل کنند، بگیریم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۲۴۲
انتشار یافته: ۳۵
بچه محل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
ایشان از زمان شاه و از دوره تحصیل مدیر بوده آند که بیش از ۵۰ سال سابقه مدیریت دارند!!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
اولویت آخر هم نیست! اگر بود رتبه بندی رو حقه بندی نمی کردید! آیا حق زیادیه که یه معلم ۸۰ درصد هیات علمی رو بگیره؟
ناشناس
|
France
|
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
چه حرفهای قشنگی زده خدا خیرش بده، برای بازنشسته ها هم حرفای قشنگی زد ولی......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
داداش کلا 60 سالت حتما از مبصر کلاس پنجم حساب کردی
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
البته معلمان عزیز زیاد به این حرفها دلخوش نکنید چون از این حرفها به بازنشسته ها هم زدند و میزنند بعد هنوز افزایش حقوقشون رو حاضر نیستند انجام بدند اعتراض هم کنند انگ همراهی با دشمن میزنند معلمان رو هم کلا این چند وقته حسابی نوازش دادند!! حرف بدون عمل باد هواست ارزش خاصی نداره!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
50 سال قبل یعنی سال 1351 شما کجا بودی دقیقا؟
اگر انقلاب نمیشد که شما هنوزم کاره ای نبودی با این توانایی ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
آقای قالیباف صبح بخیر. فقط حرف بزن و حرف. توی این 50 سال چه کمکی به همین جامعه علمی و معلوم و ... کرده‌اید؟ رییس مجلس قانونگذاری مملکت هستید. قانون مصوب شما را که به تایید شورای نگهبن هم رسیده معاونت برنامه و بودجه به عنوان کاغذ باطله حساب میکند. در دفاع از این قانون چکار کردید. حرافی بسه. کنگره‌ها را تعطیل کنید فکر معیشت جامعه علمی باشید که رو به نابودی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
خدایا شکرت که همین انتخابات رو ما در کشور داریم جناب دکتر! به عمل کار برآید به سخندانی نیست. بنده شخصاً ۲۹ ساله که در آموزش و پرورش از این سخنان می شنوم اما دریغ از یک جو عمل. حالا باز هم شکر که نزدیک هر انتخاباتی از این نوع شعارهای تبلیغاتی می شنویم.
حسین میرزائی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
یکی از ارکان بدبخنی مردم شخص خودتی.از معاونت چه خبر آقای شهردار؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
حاصل و توانایی مدیریت شما در وضعیت کشور و مردم قابل مشاهده است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
قالیباف متولد1340 است.50 سال قبل در سن11 سالگی چه پست مدیریتی داشتند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
یعنی سیسمونی نخریم از ترکیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
واي بر كشوري كه شخص از ده سالگي در آن كشور مديريت كرده!
البته حال روز امروز ان كشور كاملا گوياست نتيجه چنين مديريت هايي چه ميشود!.............................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
وووووتازه بعد 12 سال آقای قالیباف تصمیم گرفته یه فکری برا رتبه بندی بکنه.تور خدا زحمت نشه واستون
ایرانی
|
Germany
|
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
آیا بر اساس همین تجارب آبکی شماست که ادبیات فارسی را از کنکور حذف کردید؟
تجربه وفتی خوبه که ازش درس بگیری. شما که هر بار اشتباهاتتون از بار قبل بزرگتر میشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
خوبه بعد از پنجاه سال فهمید حالا ببینیم چقدر طول میکشه تا این اهمیت به عمل در بیاد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
پس بهتره شما هم برگردین تحصیلاتتون رو درست و حسابی از اول تکرار کنید هم شما هم همکارانتون در سایر قوا.گذشته از شوخی همین که آخر سر متوجه شدین آموزش و پرورش خیلی اهمیت داره بسیار جای شکر داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
با توجه به قولی که شما دادید، فکر کنم اولیت اول شما محدودیت اینترنت هست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
تابناک میلی لطفا نظرات را سانسور نکن. سانسورچی نباش . مرد باش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
اگر اولویت آموزش و پژوهش است.
شما هم باید مدارک خود را تحویل دهید با خیلی از مسوولان .

با هزار تا شغل، مدرک دکتری و بعدش دانشیار و استاد و ....

متاسفانه ....
ایرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
عجب اقای قالیباف تازه بفکر افتادن که‌ آموزش وپرورش یکی آز ارکان بزرگ جامعه هست لااقل بفکر پرونده شهرداری بیافتن لااقل جلوی اختلاسهاش هم‌ گرفته شود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
سیسمونی!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
صبح به خیر مدیر 50 ساله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
عجیب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
بار سنگین پول و سفرهای خارجی و سیمونی برگردن شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
اگر کنگره ای نبود از این حرفاهم خبری نبود.
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
الویتی هم برای حقوق تاراج رفته بازنشستگان تامین اجتماعی بزارید عبدالمالکی بیسواد خیرنبینه
بازنشسته بدبخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
آقای قالیباف چرا نامه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را در حهت رد مصوبه دولت به رئیس جمهور نمیزنید نکنه شما هم، دستتون، با هیئت دولت تو یک، کاسه است وگرنه هیچ چیزی بالاتر از معیشت این قشر که درآمدی جز این حقوق بخور و نمیر ندارند واجب‌تر نیست پس لطفاً اینقدر با روح و روان این موسپیدان که عمر وجوانی خود را برای آبادانی این مملکت وسط گذاشتن بازی نکنید بترسید از ناله و نفرین این عزیزان وروز قیامت که باید جوابگوی تک تک این قشر باشید
مراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
الویت کشور اول طرح صیانت فضای مجازی
دوم گشت ارشاد برای لباس پوشیدن مردم
زن و مرد فرق نمی کنه.‌‌...
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی چرا اینقدر دروغ میگوید ما نمیدونیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
آقای ریس چرا جلوی تورم گرانی حر ج مرج در تمام بازارها بی ارزش شدن پول ملی راند بودجه که معلوم نیست چقدر کرسی دارد خود مجلس دولت این همه هزینه درست می کنید از کجا دولت پول بیاورد چاپ پول تورم گرانی بس کنید. تا که اشتباه
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
خدا رو شکر با پرونده ورزومه کاری شما مسئول به اصطلاح محترم کل ملت ایران آشنا هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
بازنشسته نمیشی جوان انقلابی بیلد سر کار
اکبر اسدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
قرار بود حل مشکلات معیشتی مردم در اولویت مجلس باشد،پس چی شد؟؟؟؟!!! ایکاش مجلس را برای مدتی تعطیل میکردن تا در هزینه ها صرفه جویی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۴
سلام جناب قالی باف شما چند سالتان هست که پنجاه سال مدیریت میکنید دوم گفتمان سما در فضای مجازی رسانه ها ماندگار هست خیال تکنی یه حرفی از دهنت پرید رفت خوش به این نباش که حق ماموریت گرفتی فرض کردین باعده ادم خول چل طرفی نه عزیز امروز که شما صحبت میکنی تو رسانه های کل دنیا هست حواستان باشد صحبت های شما مدرک ملت فلک زده ایران که دارن تو فقر میمیرن مگه شما گذشته نبودی مگه خودتان الان نگفتی 50 سال مدیریت تجربه کردی اگه خراب کاری بوده شما هم سهیم هستین الان سه سال رییس یه قوه هستی چکار کردین
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مهسا امینی ربیع الاول باقر نمازی سیامک نمازی محمد هادی زاهدی وفا نیکا شاکرمی
آخرین اخبار