بازدید ۳۸۷۲۴
چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکرده گروهک تروریستی تندر برگزار شد
نام دقیق‌تر این گروه، انجمن پادشاهی ایران (تندر) است که طبق اطلاعات در دسترس فتح‌الله منوچهری با نام مستعار فرود فولادوند در سال‌های نخست تأسیس این گروه و تا سال ۱۳۸۵ سرکردگی آن را بر عهده داشت. پس از او جمشید شارمهد در همان سال مسئولیت آن را بر عهده گرفت.
کد خبر: ۱۱۲۵۶۹۵
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷ 21 June 2022

فروش اطلاعات مختصات موشکی سپاه به اف بی آی توسط متهم

تابناک ـ صبح امروز (سه شنبه ۳۱ خرداد) چهارمین جلسه محاکمه جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر در شعبه ۱۵ انقلاب و به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد.

در ابتدای جلسه، قاضی صلواتی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب شهید سلیمانی و شهدای حسینیه شیراز، بیان کرد: مورخ ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، آغاز چهارمین جلسه از محاکمه متهم جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و با حضور مستشار دادگاه وکیل متهم و نماینده دادستان را علنی اعلام می‌کنم.

وی افزود: در سه جلسه گذشته دادگاه نماینده دادستان کیفرخواست متهم را قرائت کرد، لذا در این جلسه نیز از آقای اعتمادی درخواست دارم تا با حضور در جایگاه به قرائت ادامه کیفرخواست متهم جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر بپردازد.

در ابتدای این جلسه از دادگاه، اعتمادی نماینده دادستان با حضور در جایگاه، ادامه کیفرخواست را قرائت کرد.

نماینده دادستان گفت: یکی دیگر از اقدامات متهم جمشید شارمهد افشای اطلاعات طبقه بندی شده در خصوص اطلاعات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از طریق انجمن پادشاهی ایرانیان بود که در این رابطه قصد داشت آدرس و مختصات ۱۰ سایت موشکی سپاه پاسداران را افشا کند.

وی افزود: متهم در اقاریر خود اعلام کرد که اطلاعات ده آشیانه سپاه قرار بود به ما به فروش برسد، اطلاعات مختصات موشکی سپاه را برای سازمان اف بی آی بردم اما آن‌ها رغبتی به صحبت‌های من نشان ندادند؛ لذا پس از این واقعه ۲ مورد از اطلاعات را در تلویزیون تندر منتشر کردم اما با این حال کسی حاضر نشد این اطلاعات را از ما بخرد.

اعتمادی ادامه داد: متهم در ادامه در بیانیه ای که در سایت گروهک تروریستی خود بارگذاری کرده بود اعلام نمود، به اطلاعات مهمی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دست یافتیم.

نماینده دادستان با اشاره به انفجار بمب صوتی توسط اعضای گروهک تروریستی تندر در شهرستان آبدانان، گفت: متهم اعتراف کرد که در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ یک بمب صوتی در شهرستان آبدانان منفجر کردیم.

وی افزود: پس از وقوع این حادثه انجمن پادشاهی ایرانیان ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت این حرکت در شهرستان آبدانان آن را سرآغازی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

اعتمادی ادامه داد: گروهک تروریستی تندر در بیانیه خود برای مقامات کشور ۱۲۰ روز وقت تعیین کرد و اعلام نمود در صورت عدم برکناری از سمت‌های خود، ایران را برای انجام اقدامات خود به جهنم تبدیل خواهیم کرد.

در ادامه جلسه دادگاه فیلمی مرتبط با حادثه انفجار بمب صوتی در شهرستان آبدانان برای حاضرین در دادگاه منتشر شد.

نماینده دادستان با اشاره به اقدام تروریستی دیگر متهم جمشید شارمهد گفت: متهم در اقاریر خود به انجام اقدام و انفجار پالایشگاه شاهرود در مورخه ۱۶ مهر ۹۵ معترف شده است.

وی افزود: در پی انفجار پالایشگاه شاهرود دو مخزن نفتی دیگر این پالایشگاه نیز به دلیل گسترش آتش سوزی منفجر شدند.

اعتمادی گفت: پس از انفجار پالایشگاه شاهرود اعضای گروهک تروریستی تندر با اعلام بیانیه‌ای ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت وقوع این انفجار عنوان کردند که یکی از مخازن شاهرود منفجر شد و شخصی به نام بردیا مجری اجرای این عملیات به سلامت به مقر خود بازگشته است.

فیلمی مرتبط با حادثه انفجار در پالایشگاه شاهرود در جلسه دادگاه منتشر شد.

نماینده دادستان با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات تروریستی جمشید شارمهد، انفجار ساختمان صدا و سیمای استان فارس در شهر شیراز بود، گفت: متهم در اقاریر خود اعلام کرد در سال ۹۵ بمب دست ساز ساخته شده‌ای در پشت ساختمان سازمان صدا و سیمای استان فارس با موفقیت منفجر شد.

وی افزود: متهم جمشید شارمهد با حضور در یک برنامه تلویزیونی اقدام به تشریح جزئیات عملیات تروریستی خود در پشت ساختمان سازمان صدا و سیمای استان فارس کرد.

اعتمادی گفت: متهم جمشید شارمهد در این برنامه تلویزیونی عنوان کرد، ۳-۴ جوان این بمب را در پشت ساختمان سازمان صدا و سیمای استان فارس منفجر کردند و در ادامه نیز مقامات جمهوری اسلامی ایران را تهدید به انجام اقدامات دیگر تروریستی کرد.

در ادامه جلسه دادگاه فیلمی در خصوص انفجار بمب دست ساز در حوالی ساختمان سازمان صدا و سیمای استان فارس منتشر شد. نماینده دادستان گفت: متهم جمشید شارمهد در اقاریر خود به اجرای طرحی به نام طرح پیام سلمان با همکاری دیگر اعضای این گروه در شهر شیراز اعتراف کرده است.

وی با اشاره به اینکه جزئیات این طرح تهدید و اخاذی متهم از افراد عادی جامعه بود، گفت: متهم در اقاریر خود بیان کرد که پس از انفجار بمب دست ساز در حوالی ساختمان سازمان صدا و سیمای استان فارس، طرح سلمان توسط روزبه یحیی زاده یکی از اعضای گروهک تندر اواخر فروردین ماه همان سال اجرا شد.

اعتمادی گفت: گروهک تندر در خصوص طرح پیام سلمان در بیانیه‌ای خطاب به اعضای خود اعلام کرد تا برای اجرای این طرح افرادی را جهت فعالیت در این انجمن اختیار و علاوه بر انجام فعالیت برای سازمان به آن‌ها نیز کمک کنند و در غیر این صورت با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی افزود: یکی از اعضای گروهک تروریستی تندر به نام علی اصغر پشت تر در این رابطه گفت که مجید راستگو به ما اعلام کرده است تا اعلامیه‌هایی را در قالب طرح پیام سلمان بین جوانان بسیجی شهر شیراز پخش کنیم تا آن‌ها از این سازمان و نهاد خارج شوند.

نماینده دادستان بیان کرد: پس از انتشار اعلامیه‌ها بین جوانان بسیجی در شهر شیراز، اعضای گروهک تروریستی تندر با شناسایی آن‌ها و دستیابی به شماره تلفن همراهشان، اطلاعات آن‌ها را به متهم جمشید شارمهد منتقل می کردند و وی نیز از خارج از کشور به این افراد زنگ زده و آن‌ها را تهدید می‌کرد.

در ادامه جلسه دادگاه فیلمی در این رابطه و اقدامات متهم جمشید شارمهد منتشر شد.

نماینده دادستان با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌‌های متهم جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر ترور یکی از مقامات و مسئولان محلی شهرستان مریوان بود گفت: انجام این اقدام در دستور کار متهم قرار گرفت و مصطفی علی‌زمانی مسئول مستقیم انجام این ترور و از نفرات ساکن در اقلیم کردستان عراق بود و با جمشید شارمهد ارتباط مستقیم داشت.

وی افزود: متهم برای انجام ترور با یکی از کردهای عراقی به نام برهان در این رابطه مذاکره و روز و نحوه انجام ترور را با وی هماهنگ کرد اما به دلیل مخالفت حزب با این فرد، اجرای این عملیات متوقف شد.

اعتمادی با اشاره به یکی دیگر از برنامه‌های تروریستی جمشید شارمهد که قصد انجام آن در حرم حضرت معصومه (س) را داشت، گفت: متهم در اقاریر خود اعلام کرد که بمب شیمیایی را از در موتورسیکلتی جاسازی کرده و قصد داشت این بمب را در حوالی حرم حضرت معصومه (س) منفجر کند که به دلیل شناسایی و لو رفتن این اقدام تروریستی، انجام آن صورت نگرفت.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات تروریستی که توسط گروهک تندر قرار بود انجام شود و به دلایلی اجرایی نشد بمب گذاری در حوزه علمیه امامزاده شاه فیض شیراز بود که علی اصغر پشت در و مجید راستگو مسئولیت اجرای این اقدام تروریستی را برعهده گرفته بودند؛ اما بنا به دلایلی اجرای این اقدام تروریستی صورت نگرفت.

نماینده دادستان با بیان اینکه متهم جمشید شارمهد در اقاریر خود اعلام کرد که یکی از برنامه‌های تروریستی آن‌ها بمب گذاری در سرویس حمل و نقل مسئولان و پرسنل اداری بسیج و سپاه در شهر شیراز بود، گفت: متهم شارمهد اعتراف کرد که علی اصغر پشت تر اجرای این عملیات را بر عهده داشت.

وی افزود: علی اصغر پشت تر در خصوص این برنامه اعلام کرد که پس از شناسایی خودروی مینی‌بوس حامل پرسنل بسیج و سپاه توسط یک تاکسی این خودرو را با این عنوان که از راننده طلب دارم و قصد شناسایی خانه‌اش را دارم تعقیب کرده و آدرس و نشانی منزل مسکونی راننده‌اش را پیدا کردم و قصد داشتم تا بمبی را در وقت و ساعتی معین از نیمه شب در این مینی‌بوس کارگذاری کنم تا در زمان سوار شدن تمام نفرات، آن را در مکانی مناسب منفجر کنم.

به گفته نماینده دادستان انجام این عملیات تروریستی توسط اعضای گروهک تندر صورت نگرفت.

اعتمادی با بیان اینکه ترور آیت الله حائری امام جمعه وقت شیراز آن هم در زمان برگزاری مراسم نماز عید فطر یکی دیگر از برنامه‌های تروریستی اعضای گروهک تندر بود، اظهار کرد: متهم در اقاریر خود اعتراف کرد که قصد داشته در زمان حضور امام جمعه وقت شیراز در میان مردم بابت برپایی مراسم نماز عید فطر، به وسیله یک هواپیمای کنترلی ترور وی اجرایی کند.

به گفته نماینده دادستان با شناسایی و دستگیری عوامل اجرای ترور، انجام این اقدام تروریستی ناتمام ماند.

اعتمادی با بیان اینکه با توجه به اوراق پرونده و گزارش وزارت اطلاعات، اقاریر متهم، اعترافات متهمان دیگر پرونده علیه متهم شارمهد در انجام عملیات‌ها، شکایت اولیای دم شهدای حسینیه شیراز، شکایت شکات مجروح در حادثه تروریستی حسینیه شیراز؛ مستند به مواد قانونی ۲۸۶، ۲۹۰، ۱۹۶ و ۲۶۵ قانون آیین دادرسی کیفری، کیفرخواست متهم قرائت شد.

قاضی ابوالقاسم صلواتی ضمن اعلام ختم این جلسه از دادگاه، گفت: با توجه به اتمام قرائت کیفرخواست متهم جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر توسط نماینده دادستان، ختم این جلسه را اعلام کرده و متعاقباً جلسه بعدی با حضور اولیای دم شهدای حسینیه شیراز، شکات و متهم برگزار خواهد شد تا ضمن دریافت شکایات اولیای دم دفاعیات متهم نیز در جلسه دادگاه مطرح شود.

قاضی صلواتی ضمن اعلام ختم جلسه عنوان کرد: زمان جلسه بعدی دادگاه متعاقباً اعلام خواهد شد.

گفتنی است، تندر یکی از گروه‌های تروریستی و ضد انقلاب است، در جریان گروه‌های معاند و طرفداران رژیم پهلوی فعالیت می‌کند.

برخی کارشناسان سابقه تاسیس این گروه را در سال‌های نخست دهه ۸۰ و یا دقیق‌تر سال ۱۳۸۳ می‌دانند. نام دقیق‌تر این گروه انجمن پادشاهی ایران (تندر) است که طبق اطلاعات در دسترس فتح‌الله منوچهری با نام مستعار فرود فولادوند در سال‌های نخست تأسیس این گروه و تا سال ۱۳۸۵ سرکردگی آن را بر عهده داشت. پس از او جمشید شارمهد در همان سال مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

شنبه یازدهم مرداد ۹۹ خبری در رسانه‌ها منتشر شد که حاکی از دستگیری جمشید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندر توسط وزارت اطلاعات بود. در پرونده این گروه جنایات‌ بسیاری مانند بمب گذاری در حسینیه سیدالشهدای شیراز و قصد انفجار سد سیوند شیراز مشاهده می‌شود که در این میان بمب گذاری در حسینیه سیدالشهدای شیراز حادثه‌ای خونبار است که افراد بی گناه بسیاری در آن به شهادت رسیدند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۲۴
انتشار یافته: ۲۷
محمد رضا
|
Canada
|
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
در هر شرایطی قادر به هضم این مطلب نیستم که انسان چقدر میتواند در افکار شیطانی خود فرو برود که بتواند هموطن خود را قربانی تفکرات خود بکند . چقدر راحت در خصوص بمب گذاری حرف میزنند . خدایا جوانان غواص که با دست بسته خون خود را فدای این خاک کردند هم گوشت و استخوان داشتند و این مزدوران وطن فروش هم . خدایا عاقبت ما را خیر کن .لحظه ای ما را به حال خود نگذار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
بابا این بدبخت رو ول کنید بره‌ اینکه اصلا نا ندارد راه بره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
احتیاجی برای فروش لطلاعات نیست - غرب از زیر و بم این مملکت خبر دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
این بابا از کجا به اطلاعات سری دسترسی داشته؟ حرفی بزنین که مضحکه نباشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
برو بابا
ناشناس
|
Japan
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
اگراین اطلاعات موشکی که این شخص اقرارکرده که میخواسته به اف بی آی بفروشدراباورکنیم بایددیدچه کسی این اطلاعات رابه اوداده خودش که درایران نبوده!؟واین مهم ترنیست!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
هیچ چیزی ندارم نه دین داریم نه دنیا درعوض امنیت دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
این خبرها برای مردم نون و آب نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
عقل هم خئب چیزیست ،آخه اطلاعات موشکی سپاه به چه درد آمریکا میخوره.نه اینکه خودشون بزرگترین تولیدکننده موشک وسلاح دردنیا نیستن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
ایشون میفرمود که جاش در طبقه آخر ساختمان اف بی آی آمریکاست و دست هیچکس بهش نمیرسه! امروز با لباس راه راه در مقابل عکس رهبر ایران در حال محاکمه ست و چشماش از ترس از حدقه بیرون زده و شلوار خودش رو خیس کرده :)))
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
این آقا که خارج از کشور بود تو سیستم نبود که اطلاعات داشته باشه عوض محاکمه این بابا بگردید کسی که تو سیستم بوده و اطلاعات رو به این آقا داده پیدا کنید خدایان هوش

هرچند که این هم پرونده سازیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
فکرش رو بکن به اسم مبارزه با حکومت بیای در پالایشگاه بمب بزاری و کارگر بدبختی که دنبال یه لقمه نون برای زن و بچه شه رو بکشی. از روی اسامی "جمشید و داریوش و بردیا و روزبه و...." میشه فهمید این افراد از کدام قماش و با کدام تفکر هستن!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
تو دولت محمود کامران هم داشتیم
افشین
|
Germany
|
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
من نمیدونم و نمیگم هم که ایشون این کارها رو کردن یا نکردن. به اعتراف ها هم هیچ جوره نمیتونم اعتماد کنم مخصوصا اگه از تلویزیون پجش شده باشه.
اما فروض اطلاعات سپاه به اسرائیل از طرف ایشون یه اتهام واهیِ. ایشون مگه تو سپاه کار میکردن؟ از خارج از ایران چطور به اطلاعات محرمانه میتونستن دسترسی پیدا کنن؟ اگر هم اطلاعاتی درز پیدا کرده باید یقه اون کسی که تو سپاه کار میکرده رو گرفت نه ایشون رو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
چون همه ی دنیا اطلاعات سایت های موشکی و جزیی ترین مسایل امنیتی ما رو خودشون دارن نیازی به خریدش ندارن
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
این خائن وطن فروش قاتل دیگه احتیاج به دادگاه نداره یا اعدامش کنن یا تیربارون بره حیف این همه وقت و هزینه نیست خرج این خائن بشه
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
از کی اف بی آی در امور خارج از امریکا دخالت میکنه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
میفرمودین سیا باز معقول تر بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
از کجا اطلاعات رو اوردن مگه اینکه کسانی که دست اندر کار بودن اونو فروخته باشن
ربیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
چراغی را که ایزد برفروزد
هرآنکس پف کند ریشه اش بسوزد .لعنت خدا واولیای الهی برهر منافق وطن فروش ملعون .ولعنت برهر فسادطلب دین ستیز وبرهر لیبرال بی تدبیر اختلاسگر که باعث کفر ونفاق میگردند .
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
من با این آقا یا پرونده او آشنایی ندارم، ولی فقط باید بگویم که اتهام تلاش فروش اطلاعات سایت های موشکی ایران به اف بی آی نمی تواند واقعی باشد، زیرا اصولا دخول در مسائل نظامی-اطلاعاتی برون مرزی در حیطه مسئولیت های تعریف شده اف بی آی (اداره تحقیقات فدرال) نیست و این سازمان شبیه پلیس آگاهی ایران است و به جرایم در سطح فدرال در داخل کشور آمریکا می پردازد. اطلاعات موشکی ایران و کشورهای دیگر در حیطه سازمان های اطلاعاتی برون مرزی مانند آژانس اطلاعات مرکزی (CIA) یا آژانس اطلاعات دفاعی (DIA) قرار دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
حکم میلاد حاتمی هم کمتر از این نبود چرا اونو اعدام نکردید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
یعنی موشکهای ایران تو خرج تولید میشه و بعد قاچاق میشه نیاد تو ایران که این اقاتکنسته اطلاعات ان را بررسی و جاسوسی کنه .بابا اینقدر ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
این که فقط یه ترقه منفجر کرده
عملیات های مهم همه انجام نشدن
داستان های جالبی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
چرا اطلاعات موشکی سپاه و مختصات آن ها را نخریدند ؟
احتمالا این اطلاعات رو دارند و نیازی به هزینه برای بدست آوردن مجدد آنها نداشتند
محمدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
تورو اف بی آی لو داد
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
بابا ولش کنید اینو...دیوونه است این...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا محمد کاظمی حسین طائب ناصر کنعانی چافی
وب گردی