بازدید 4162

کانادا تحریم‌های روسیه را افزایش داد

کانادا چهارشنبه شب صادرات خدمات پشتیبانی برای صنایع روسیه را تحریم کرده است.
کد خبر: ۱۱۲۳۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵ 09 June 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رویترز، کانادا با اعلام تحریم‌های جدید علیه روسیه صادرات ۲۸ خدمات پشتیبانی مانند حسابداری و تبلیغات را که برای فعالیت صنایع نفت، گاز و شیمیایی روسیه مورد نیاز است، ممنوع کرد.

ملانی جولی وزیر امور خارجه کانادا گفت که این اقدامات بر تجارت که حدود ۵۰ درصد از درآمدهای بودجه فدرال روسیه را تشکیل می دهد، تأثیر می گذارد.

جولی در ادامه افزود که اتاوا به پیگیری بی امان پاسخگویی در مورد جنگ بی معنی ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه ادامه خواهد داد.

از زمان آغاز حمله روسیه در ۲۴ فوریه (۵ اسفند)، کانادا بیش از ۱۰۷۰ فرد و نهاد روسی را تحریم کرده است.

کانادا همراه با دیگر متحدان ناتو پیش از این، کمک نظامی به اوکراین در قالب سلاح‌های تهاجمی و غیر تهاجمی برای کمک به کی‌یف در جنگ با روسیه ارسال کرده است.

این کشور اخیرا چندین عراده توپخانه سنگین هوتزر ۷۷۷ و مهمات مربوطه به اوکراین تحویل داده است.

کانادا اسفند ماه گذشته تحریم‌هایی را علیه روسیه از جمله رومن آبراموویچ میلیاردر برجسته روس اعلام کرد. در آن زمان پنج تن از رهبران ارشد تجاری روسیه به فهرست کسانی اضافه شدند که ادعا می‌شود پوتین را در جنگ علیه اوکراین حمایت می‌کنند.

همچنین کاترینا تیخونووا و ماریا ورونتسوا دختران پوتین در میان ۱۴ نفری هستند که به فهرست تحریم‌های کانادا اضافه شده‌اند. آمریکا و انگلیس نیز اوایل ماه جاری میلادی دست به این اقدام زده بودند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه
آخرین اخبار