بازدید 14248

خبرِ تازه هانیه توسلی از کارزار حمایتی درباره زنان سینماگر

هانیه توسلی، خبر داد جوانب مختلف حقوقی تشکیل کمیته مستقل منع خشونت علیه زنان، بررسی شده و اساسنامه آن در حال اصلاح و تدوین است.
کد خبر: ۱۱۲۳۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱ 08 June 2022

به گزارش «تابناک»، هانیه توسلی، از اعضای هیات پنج نفری که مسوول تشکیل کمیته مستقل منع خشونت علیه زنان در محیط کار- سینما و تئاتر هستند، در نوشتاری اینستاگرامی، خبر از اصلاح اساسنامه این کمیته داد.

این بازیگر نوشت:

«امضا کنندگان عزیز بیانیه و همراهان محترم ۸۰۰ زن؛ جلسه هماهنگی با گروه حقوقی، در روز جاری ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ برگزار شد. اهم موارد مربوط به اساسنامه کمیته مستقل به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

با در نظر گرفتن جوانب مختلف حفظ استقلال ساختار کمیته مستقل و چگونگی حفظ و تداوم آن، در کنار جلب مشارکت حداکثری اعضای کمپین و در نظر گرفتن دغدغه زنان فعال در صنف، متن اساسنامه اصلاح شد.

تیم حقوقی، متن کامل، شامل آیین‌نامه‌ «کمیته مستقل منع خشونت علیه زنان در محیط کار-سینما و تئاتر» و اساسنامه آن را متعاقباً به هیأت پیگیری ارائه خواهد داد.»

پس از آن‌که نزدیک به ۸۰۰ زنِ سینماگر، بیانیه‌ای را در اعتراض به خشونت علیه زنان در این عرصه امضا و منتشر کردند، ترانه علیدوستی، سمیه میرشمسی، غزاله معتمد، هانیه توسلی و مارال جیرانی انتخاب شدند تا تشکیل یک کمیته مستقل را جهت بررسی سوءرفتارهای جنسی پیگیری کنند.»

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو