بازدید 2714
۱

نخست‌‎وزیر ژاپن در نشست ناتو شرکت می‌کند

نخست وزیر ژاپن قصد دارد تا در نشست ناتو که در اواخر ژوئن در اسپانیا برگزار می‌شود، شرکت کند که این نخستین حضور یک نخست وزیر ژاپن در این نشست محسوب می‌شود.
کد خبر: ۱۱۲۲۴۵۷
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰ 04 June 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا از خبرگزاری کیودو، حضور فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در نشست ۲۹ و ۳۰ ژوئن ناتو در مادرید، اسپانیا به وضعیت سیاسی داخلی منتهی به انتخابات مجلس مشاوران ژاپن که احتمالا در ۱۰ ژوئیه برگزار می‌شود، بستگی دارد.

از طریق شرکت کیشیدا در نشست ناتو، مقام‌ها امیدوارند ژاپن هماهنگی خود را با ایالات متحده و کشورهای اروپایی در پاسخ به جنگ روسیه در اوکراین و وقایع احتمالی بر سر تنگه تایوان تقویت کند.

نخست وزیر ژاپن همچنین قصد دارد پس از شرکت در اجلاس سه روزه گروه هفت کشور صنعتی که از ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲ در آلمان برگزار می‌شود، به پایتخت اسپانیا سفر کند.

کارزار رسمی برای انتخابات مجلس مشاوران ژاپن قرار است ۲۲ ژوئن کلید بخورد.

در آوریل سال جاری میلادی یوشیماسا هایاشی، وزیر امور خارجه ژاپن در نشست وزرای خارجی کشورهای عضو ناتو و کشورهای شریک در بلژیک حضور یافت که نخستین حضور یک وزیر امور خارجه ژاپن در چنین نشستی محسوب می‌شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
به احتمال قوی ناتو در آینده صرفاً منحصر به کشورهای دو سوی اقیانوس اطلس (آتلانتیک) نخواهد شد و کشورهای دیگری هم چون ژاپن، کره ی جنوبی، استرالیا، ... هم به آن خواهند پیوست. ممکن است، به خاطر جلوگیری از حساسیت زایی در شبه جزیره ی کره، کره جنوبی فعلاً در اجلاس ناتو شرکت نکند ولی مطمئناً به صورت نیابتی در آن حضور خواهد داشت. با این روند، ناتو به یک اتحاد نظامی علیه روسیه و در مرحله ی بعدی چین تبدیل خواهد شد. این یکی از دستاوردهای حمله ی نظامی روسیه (بخوانید شخص پوتین) علیه اوکراین است. ناتو که با مداخلات ترامپ (یا به قول خانم هیلاری کلینتون «عروسک خیمه شب بازی پوتین») در حال فروپاشی بود، امروزه به مستحکم ترین و در عین حال قدرتمندترین پیمان نظامی جهان تبدیل شده است. افزون بر آن، هر کدام از کشورهای اروپایی، که پیش از این علاقه ای به نظامی شدن نداشتند، در حال تبدیل شدن به یک کشور با پتانسیل نظامی پیشرفته و بالا هستند و ارتش واحد اروپا هم در حال شکل گیری است. شاید پوتین و امثال وی خود عامل مستقیم امریکا و غرب نباشند ولی غرب خیلی خوب بلد است که از مخالفین ابله و جاه طلب خود چگونه استفاده کند.
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی