بازدید 7954
میرژان شرماخانبت از کشتی با قهرمان المپیک فرار کرد؟

قهرمانی فرنگی‌کاران ایران در قزاقستان با انتقام ناتمام گرایی

در رده‌بندی تیمی نیز تیم ایران با 185 امتیاز به عنوان نخست دست یافت و تیم های قزاقستان با 165 و ازبکستان با 108 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.
کد خبر: ۱۱۲۲۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۷ 03 June 2022

به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی؛ در پایان مسابقاتکشتی فرنگی جام تورلیخانوف قزاقستان که روزهای 12 و 13 خرداد ماه در شهر آلماتی برگزار شد، پویا دادمرز، علیرضا نجاتی، محمدرضا گرایی، رامین طاهری در اوزان 55، 60، 72 و 87 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند، پویا ناصرپور، پژمان پشتام، مهدی فلاح و امین میرزازاده در اوزان 60، 82، 97 و 130 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند، محمدرضا مختاری و علی اکبر یوسفی در اوزان 77 و 130 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

در رده‌بندی تیمی نیز تیم ایران با 185 امتیاز به عنوان نخست دست یافت و تیم های قزاقستان با 165 و ازبکستان با 108 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

 

قهرمانی فرنگی‌کاران ایران در قزاقستان با انتقام ناتمام گرایی

نتایج نمایندگان ایران و رده‌بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 اسلامجان عزیزف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر آروجان حالاکورکی از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار پایانی شد. دادمرز در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 از سد مارلان موکاشف از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 60 کیلوگرم علیرضا نجاتی پس از استراحت در نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر الهام بهرام اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 9 بر صفر محمدکودیر یوسوپوف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. در همین وزن پویا ناصرپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر فیروز میرزا رجب اف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ناصرپور در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد یرنور فیداخمتوف از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. دیدار فینال بین دو نماینده کشورمان برگزار شد که نجاتی با نتیجه 9 بر صفر از سد ناصرپور گذشت و صاحب مدال طلا شد. ناصرپور هم به مدال نقره رسید.

در وزن 67 کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر کالی سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ابرار آتابکوف از ازبکستان با نتیجه 3 بر 3 و به دلیل مصدومیت مغلوب شد.

در وزن 72 کیلوگرم که با حضور 7 کشتی گیر، در دو گروه 4 و 3 نفره به صورت دوره ای برگزار می شود، محمدرضا گرایی در دور اول با نتیجه 4 بر 3 و ضربه فنی آزات سادیکوف از قزاقستان را مغلوب کرد وی در دور بعد با توجه به عدم حضور شهروز اوچیلوف از تاجیکستان به پیروزی رسید. گرایی در دور سوم مقابل میرژان شرماخانبت از قزاقستان با نتیجه 7 بر 3 مغلوب شد و بعنوان نفر دوم این وزن به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر محمود بخشیلوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار پایانی راه یافت و با توجه به حاضر نشدن میرژان شرماخانبت از قزاقستان در این دیدار به عنوان قهرمانی و مدال طلا دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه 3 بر یک دلشاد امانگلدیف از ازبکستان را از پیش رو برداشت، وی در دور بعد با نتیجه 6 بر 2 از سد تمرلان شادوکایف از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل دمیو ژاداریف از قزاقستان با نتیجه 5 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. مختاری در این دیدار با نتیجه 3 بر 1 از سد یونس امره باشار از ترکیه گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 82 کیلوگرم پژمان پشتام پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر 4 از سد کالیدین آسیکیف از قرقیزستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر 1 شامیل باتیروف از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. پشتام در دیدار پایانی مقابل آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر یک از سد آتابک عزیز بیکف از قرقیزستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل عظمت کاستوبایف از قزاقستان با نتیجه 3 بر 1 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. طاهری در دیدار با نتیجه 2 بر 1 آیونگو ریکادزه از گرجستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.  در این وزن علی شریفی دیگر نماینده کشورمان در دور اول با نتیجه 5 بر 3 از سد میلیس آیتبکف از قرقیزستان گذشت. وی در دور بعد مقابل جالگاسبای بردی مراتف از ازبکستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد. و با توجه به شکست این کشتی گیر در دیدار نیمه نهایی، شریفی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی فلاح پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر یک از سد اومالت دادوف از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 رستم آسوکولوف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل متهان باشار از ترکیه با نتیجه 2 بر 1 و ضربه فنی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار