بازدید 7019

بازگشت ملوان و مس کرمان به لیگ برتر بعداز ۶ و ۸ سال

شاگردان پیروز قربانی در تیم رایکا، با 35 امتیاز در جایگاه شانزدهم جدول لیگ دسته اول روزگار می‌گذرانند و بخت اول سقوط به لیگ دو محسوب می‌شوند.
کد خبر: ۱۱۲۱۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۰ 28 May 2022

هفته سی‌ودوم مسابقات لیگ دسته اول فوتبال ایران از ساعت 19 امروز (جمعه)، با هفت دیدار همزمان آغاز شد.

در مهم‌ترین بازی هفته، مس کرمان میهمان شهرداری آستارا بود و با تساوی صفر - صفر متوقف شد. ملوان بندر انزلی هم که در رتبه دوم ایستاده، در خانه ماشین‌سازی تبریز به میدان رفت و با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد.

اتفاق مهم این هفته اما توقف آرمان گهر سیرجان بود. شاگردان قاسم شهبا در تهران مقابل سایپا به میدان رفتند که این مسابقه با تساوی یک - یک به پایان رسید.

این نتیجه، امتیازات آرمان گهر را به عدد 58 رساند و امید نماینده سیرجان را برای صعود به لیگ برتر ناامید کرد. تیم‌های مس کرمان و ملوان نیز به ترتیب 66 و 65 امتیازی شدند و در جایگاه‌های اول و دوم باقی ماندند. توقف آرمان گهر نیز صعود این دو تیم را به لیگ برتر قطعی کرد.

مس کرمان در سال 1393 راهی لیگ یک شد و هشت سال برای بازگشت به لیگ برتر جنگید تا امسال توانست این رویا را تحقق بخشد. ملوان بندر انزلی نیز در فصل 95-1394 به لیگ دسته اول سقوط کرد و پس از شش سال، حسرت صعود به لیگ برتر را پایان یافته می‌بیند.

 

رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال جمعه شب با برگزاری دیدارهای هفته سی‌ودوم پیگیری شد که نتایج بازی‌های این هفته به شرح زیر است:

مس شهر بابک صفر - ویستا توربین تهران صفر

خیبرخرم‌آباد صفر - قشقایی شیراز صفر

خوشه طلایی ساوه 3 - رایکای بابل 2

شمس آذر قزوین یک - شهرداری همدان 2

سایپا یک - آرمان گهر سیرجان یک

شهرداری آستارا صفر - مس کرمان صفر​​

ماشین سازی تبریز صفر - ملوان انزلی 2

پارس جنوبی جم یک - استقلال خوزستان صفر

استقلال ملاثانی یک - شاهین بوشهر صفر

شاگردان پیروز قربانی در تیم رایکا، با 35 امتیاز در جایگاه شانزدهم جدول لیگ دسته اول روزگار می‌گذرانند و بخت اول سقوط به لیگ دو محسوب می‌شوند. تیم‌های شمس آذر قزوین با 38 و سایپا و ویستا توربین با 37 امتیاز، رتبه‌های سیزدهم تا پانزدهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند. سقوط شاهین شهرداری بوشهر و ماشین‌سازی تبریز به لیگ دسته دوم قطعی شده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو