بازدید 6608

بیانیه جامعه ایرانیان کانادا در اعتراض به لغو بازی دوستانه

معتقدیم که دخالت سیاست در ورزش توسط سیاستمداران و گروه‌های ذی‌نفع، مغایر با ارزش‌هایی مانند همزیستی مسالمت‌آمیز، دموکراسی و دوستی است که کانادا آن‌ها را ترویج می‌دهد. هزاران کانادایی و اعضای جامعه ایرانیان کانادا مشتاقانه تمامی بلیت‌های این بازی را به شوق تماشای مسابقه دو تیم خریدند.
کد خبر: ۱۱۲۱۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷ 27 May 2022

جامعه ایرانیان کانادا با انتشار بیانیه‌ای از لغو بازی دوستانه میان تیم‌های ملی فوتبال دو کشور انتقاد کرد.

بیانیه جامعه ایرانیان کانادا در اعتراض به لغو بازی دوستانه

به گزارش تابناک ورزشی؛ سایت کنگره ایرانیان مقیم کانادا با انتشار بیانیه‌ای نارضایتی خود را از تصمیم اتحادیه فوتبال کانادا برای لغو بازی دوستانه میان تیم ملی این کشور وایران ابراز کرد. اتحادیه فوتبال کانادا روز گذشته (پنچشنبه) در پی فشار‌های سیاسی مسئولان این کشور اعلام کرد که بازی تدارکاتی با ایران که قرار بود ۱۵ خرداد برگزار شود را لغو کرده است.

در واکنش به این موضوع جامعه ایرانیان کانادا بیانیه‌ای به شرح زیر منتشر کرده است: «کنگره ایرانیان کانادا بی‌نهایت از تصمیم اتحادیه فوتبال کانادا برای لغو بازی دوستانه میان ایران و کانادا متأسف است. همانگونه که در بیانیه قبلی مان هم اعلام کردیم، قویاً معتقدیم که دخالت سیاست در ورزش توسط سیاستمداران و گروه‌های ذی‌نفع، مغایر با ارزش‌هایی مانند همزیستی مسالمت‌آمیز، دموکراسی و دوستی است که کانادا آن‌ها را ترویج می‌دهد. هزاران کانادایی و اعضای جامعه ایرانیان کانادا مشتاقانه تمامی بلیت‌های این بازی را به شوق تماشای مسابقه دو تیم خریدند. باور داریم که اتحادیه فوتبال کانادا به این گروه از هواداران باید توضیح دهد که چرا این بازی لغو شد. همچنین رفتار تمام افرادی که سعی در ایجاد جوی متشنج و تفرقه‌افکن در جامعه ایرانیان کانادا دارند را محکوم و همه را به ترویج صلح، دوستی و مهربانی تشویق می‌کنیم چرا که این‌ها ارزش‌های کلیدی جامعه ما هستند».

در ادامه بیانیه جامعه ایرانیان کانادا آمده است: «کنگره ایرانیان کانادا همه را به استفاده از جام جهانی پیش‌رو به عنوان فرصتی برای تبلیغ همزیستی مسالمت آمیز و دوستی دعوت می‌کند. در کنار یکدیگر و همراه با میلیون‌ها هواداران کانادایی و ایرانی، ما تیم‌های فوتبال ملی ایران و کانادا را به امید کسب موفقیت تشویق می‌کنیم».

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم