بازدید ۳۲۳۲۶
سه‌هزار و پنجمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند «معاون وزیر صمت: مردم خیلی به آن قیمتی که روی کالاست توجه نکنند» / «نامه پورابراهیمی به رئیس‌جمهور: سامانه هدفمندی یک طرفه یارانه خانوار‌ها را قطع کرد» / «بهتر بود رئیسی زحمات دولت روحانی را نادیده نمی‌گرفت» / «سردار جوانی: دشمنان تلاش می‌کند مردم را از همراهی دولت باز دارند» و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۱۸۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۳ 14 May 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی از حوزه های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.


وزیر آموزش و پرورش استیضاح می‌شود؟
خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه مجلس قصد استیضاح وزیر آموزش و پرورش به دلیل تدوین آیین‌نامه رتبه‌بندی را دارد. یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این خصوص مطرح کرد که از عملکرد بعضی‌ها من راضی نیستم. در نتیجه در مرحله اول با تذکر و سوال سعی می‌کنیم کار را پیش ببریم. اگر هم نشد به سراغ استیضاح می‌رویم. بنده خیلی از عملکرد ایشان راضی نیستم.حبیب‌ الله دهمرده در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا خبر استیضاح وزیر آموزش و پرورش صحت دارد یا خیر، اظهار داشت: «به صورت کلی پاسخ شما را می‌دهم؛ تا زمانی که وزیر و مسئولی به مردم خدمت کند، شخصا چاکرش هستم؛ اما لحظه‌ای که مسیر خدمتش عوض شود، همه می‌فهمند و مسیر من هم عوض می‌شود، چون ما نماینده مردم ایران و شاید هم در بعضی مواقع جهان، هستیم.»نماینده مردم زابل تاکید کرد: «هر کسی باید وظیفه خود را انجام دهد. من به عنوان نماینده باید وظیفه‌ام را انجام دهم و وزیر و رئیس جمهور هم به همین شکل. از عملکرد بعضی‌ها من راضی نیستم. در نتیجه در مرحله اول با تذکر و سوال سعی می‌کنیم کار را پیش ببریم. اگر هم نشد به سراغ استیضاح می‌رویم. بنده خیلی از عملکرد ایشان راضی نیستم.»

سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم!
علی شیدایی درباره پرداخت تسهیلات به خودروسازان، اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار اجازه افزایش قیمت خودرو را به شرکت‌های خودروساز نمی‌دهد. از همین رو باید تلاش کرد با افزایش بهره وری، تولید اقتصادی که مدنظر قرار گرفته و همچنین واگذاری سهام درون گروهی، شرایطی را فراهم کنیم که تولید خودرو‌ها از خط زیان خارج شود. او با بیان اینکه هر خودرویی که تولید می‌شود به طور متوسط ۷۰ میلیون تومان زیان برای گروه خودروسازی سایپا دارد، گفت: طی سه سال اخیر قیمت نهاده‌های تولید، چون فولاد، مواد پلیمری و... ۷ برابر شد، ولی قیمت خودرو ۳ برابر شده است، لذا شکاف قیمت سبب شده که تولید با چالش مواجه شود. شیدایی با تاکید بر اینکه شکاف قیمت فروش و قیمت تمام شده (زیان) باعث شد، در پایان سال جاری زیان تلفیقی گروه خودروسازی سایپا ۵۸ هزار میلیارد تومان شود، خاطرنشان کرد: طی ۴ سال اخیر و در ماه اسفند شورای پول و اعتبار تزریق نقدینگی به خودروسازان را تصویب می‌کرد، اما سال گذشته چنین اتفاقی نیفتاد و بعضا در سیستم بانکی هم با محدودیت‌های روبرو شده ایم از همین رو تامین نقدینگی دچار مشکل شده است.

پیشنهاد روزنامه اصولگرا: برخی از دوستان دولت، از دولت دفاع نکنند، چون دفاع بد پاس گل دادن به رقیب است!
روزنامه رسالت با اشاره به طرح جدید یارانه ای دولت نوشت:تفکیک بین معاند و معترض و مخالف از اوجب واجبات در این ایام است. با معاند باید قاطعانه برخورد کرد و با مخالف و معترض باید کریمانه همراهی کرد تا اولا به سمت عناد و لجبازی نرود و آن جبهه را تقویت نکند و ثانیا به سمت جبهه خودی قدم بردارد.در این مسیر، تکلیف قطعی برخی دوستان، دفاع نکردن است! چراکه هیچ پاس گلی مثل «دفاع بد»، رقیب را در معرض گلزنی قرار نمی‌دهد.از طرفی برخی افرادی که مسلح و مجهز به علم و حلم توأمانند، باید شانه خالی نکرده و در دل میدان حرف بخورند، طعنه بشنوند، آماج تهمت‌ها و توهین‌ها قرار گیرند، فریاد بشنوند و در پاسخ، روشنگری، تبیین و ترمیم کنند. اگر تبیین، ساده بود، پیش از آن، لفظ «جهاد» نمی‌آمد.

فائزه هاشمی: خطاهای ما از شاه بیشتر شده
فائزه هاشمی: راه براندازی یا انقلاب یا کودتا است. انقلاب‌ها در تاریخ جهان نتایج خوبی به همراه نداشته‌اند. من انقلاب خودمان را خطا نمی‌دانم ولی خطاهای ما از شاه بیشتر شد و عملا انقلابی‌نمایان جایگزین انقلابیون شدند. کودتا هم معمولا توسط نظامیان صورت می‌گیرد و کار امثال من نیست. بنابراین به براندازی نمی‌اندیشم، شاید در دلم بدم نیاید ... تا مملکت نجات پیدا کند.


سلیمی نمین: اصلاح طلبان فعالیت منسجم فکری ندارند، دنبال شکار لحظه‌ها از رقیب هستند
سلیمی نمین، فعال سیاسی اصولگرا:اصلاح طلبان باید برنامه منطقی ارائه دهند، متاسفانه امروزه ما آن گونه که باید شاهد این موضوع نیستیم حتی از جانب نیروهای اصلاح طلبی که به طور دقیق اعلام می‌کنند ما باید همیشه فعال باشیم اما در فعالیتی که دنبال می‌شود یک فعالیت منسجم فکری نیست بلکه شکار لحظه‌ها در مورد رقیب است.جریانات فکری و جریانات سیاسی باید منطق و برنامه خودشان را تبیین و راه‌حل‌های خودشان را برای جامعه تشریح کنند، این بهترین و عمیق‌ترین فعالیت سیاسی است.من فکر می کنم که دولت و مجلس امروز باید آماده باشند تا هزینه تصمیمات جدی را پرداخت کنند و اینگونه نباشد که در بحث کارشناسی بگویند درست است اما وقتی می خواهند هزینه آن را بپردارند بکوشند که شانه خالی کنند./ قرن نو

واکنش همتی به شایعه ممانعت از حضورش در کلاب‌هاوس
عبدالناصر همتی در یادداشتی در توئیتر نوشت: من همواره نظراتم را درباره مسائل اقتصاد کشور در توئیتر و اینستا صریحا مطرح می‌کنم و از کسی هم واهمه ندارم. سوابق ماه‌های اخیر موید ادعایم است. وی عنوان کرد: شرایط کشور را هم به خوبی درک می‌کنم و به همین دلیل تصمیم گرفتم در فرصت دیگری در کلاب‌هاوس نظرات اقتصادی‌ام را مطرح کنم و گفت و شنود داشته باشم. مصطفی تاجزاده در توییتر نوشته بود برخی نهادهای امنیتی مانع از حضور همتی در یک نشست کلاب‌هاوسی با موضوع یارانه‌ها شده بودند.

قصد شکایت پدر یکتا جمالی از فدراسیون وزنه‌برداری
خانواده یکتا جمالی خصوصاً پدر و خواهر او، با توجه به اینکه مسئولان فدراسیون از رئیس گرفته تا دبیر و نایب رئیس و...، حاضر به پاسخگویی درست و حسابی و شفاف‌سازی ماجرا نیستند تا نگرانی این خانواده را کم کنند، قصد شکایت دارند. خواهر یکتا جمالی درباره پناهنده شدن خواهرش به آلمان می گوید:یکتا برای عروسی من که قرار بود بعد از بازگشت او از مسابقات جهانی یونان باشد، قول داده بود دست پر برگردد. اصلاً کلی با هم برای مراسم عروسی تدارک دیده بودیم. البته او بعد مسابقه خیلی از کم‌توجهی مربیان در پشت صحنه مسابقه و بی‌تجربگی آنها در جدول‌خوانی مسابقه ناراحت و گله‌مند بود.او به من گفت، هرچه به مربیانم می‌گفتم زمان رفتنم روی صحنه برای حرکت دوم دوضربم را بگویید به من می‌گفتند نگران نباش زود است، بعد ١۵ ثانیه مانده به مسابقه گفتند و من با بدن سرد رفتم روی تخته و نتوانستم وزنه را مهار کنم./اعتمادآنلاین

دعوا بر سر طرح استفاده بهینه از اشیای باستانی و گنج‌ها
۴۶ نماینده مجلس یازدهم، اخیراً طرح «استفاده بهینه از اشیای باستانی و گنج‌ها» را تدوین و مطرح کرده اند.طرحی که به عقیده مجلسی‌ها قصد دارد اشیای باستانی را حفظ و ایجاد اشتغال کند و کاوش‌های باستان شناسانه را سر و سامان ببخشد.این در حالی است که جامعه باستان شناسی خلاف این عقیده را دارند و به انتقاد از این طرح پرداخته اند.آن‌ها معتقدند که طرح مجلسی‌ها به حفاری‌ها و قاچاق‌های غیرمجاز، رسمیت می‌بخشد.اساتید باستان شناسی همچنین تاکید دارند که کلیت طرح مغایر با برخی قوانین موجود در کشور است./فرارو

رئیس‌جمهور در قاب سرخابی‌ها
در روزهای گذشته شایعه ای میان طرفداران دو تیم محبوب پایتخت پخش شده مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور در حاشیه دیدار با ورزشکاران فقط پیراهن باشگاه پرسپولیس را هدیه گرفته است.همین موضوع، شبهاتی مبنی بر تعلق خاطر رئیس‌جمهور به یکی از دو تیم بزرگ پایتخت را پررنگ کرد.این شایعه در حالی منتشر شده است که در همان جلسه، مدیرعامل استقلال نیز پیراهن این باشگاه را به آقای رئیسی اهدا کرده است.دیدار ورزشکاران با رئیس‌جمهور نهم اردیبهشت امسال برگزار شد.

بهتر بود رئیسی زحمات دولت روحانی را نادیده نمی‌گرفت
علی‌محمد نمازی، فعال و تحلیلگر سیاسی: «درباره محتوای گفت‌وگو باید بگویم که عموم سخنان آقای رئیسی حالت تبلیغاتی داشت. او می‌گوید مقابله با کرونا در دولت سیزدهم مدیریت شد؛ در صورتی که اولا کرونا یک آغازی داشت و حالا در تمام جهان به پایانش نزدیک می‌شود و ثانیا عمده زحمات مبارزه با کرونا و تهیه واکسن و راه‌های ارتباطی با کشورهای مختلف برای خرید واکسن در دولت آقای روحانی صورت گرفت و بهتر بود آقای رئیسی برای تعریف از دولت خودش، زحمات دیگران را نادیده نمی‌گرفت و اگر پیروزی‌ در موضوع مقابله با کرونا وجود دارد، بیشتر سهم این پیروزی برای دولت آقای روحانی است».


نماینده ایذه در مجلس: آرامش در شهرستان ایذه برقرار است
عبدالله ایزدپناه نماینده ایذه و باغملک در مجلس: مردم ایذه در اعتراض به گرانی‌ها تجمع کردند و مطالباتی داشتند که با تدبیر شورای تامین استان و شهرستان موضوع ختم به خیر شد.تعدادی از جوانان شهرستان ایذه بر اثر غفلت و تحریک به سمت یکی از مساجد این شهر سنگ پرانی کردند که البته داخل مسجد کسی نبوده و خالی بوده است.آتشی هم در کنار این مسجد روشن کرده بودند. تعدادی از شیشه های مسجد شکسته شده که مشکل خاصی نبوده است. سه نفر از این جوانان که به سمت مسجد سنگ پرانی کرده اند بازداشت شده‌اند که باید مورد بازجویی قرار بگیرند که آیا این اقدام شان عمدی بوده یا تحریک شده‌اند./ایلنا


ذوالنور: روحانیون می‌توانند در سالم‌سازی نظام اقتصادی کشور نقش ایفا کنند
مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دیگر نقش‌های روحانیت، گفت: کمک به حل مشکلات مردم از دیگر اقدامات روحانیت بوده است. امروز مشکلات معیشتی به شدت مردم را اذیت می‌کند و هر کدام از روحانیون به هر نحوی در سالم‌سازی نظام اقتصادی کشور، فعال‌سازی عرصه انقلاب، تشویق مردم به توحید و دیگر فعالیت‌ها می‌توانند نقش ایفا کنند، ما مسیر را ادامه می‌دهیم و ان شاءالله معیشت مردم و عزت آن‌ها حفظ شود و نظام اسلامی روز به روز تعالی بیشتری پیدا کند.

نماینده مجلس: هم اکنون وضعیت شهرستان دزفول آرام است
سید احمد آوایی، نماینده دزفول در مجلس: فردی که در تجمعات اخیر در خوزستان کشته شده برای شهرستان دزفول نبوده و شهروند اندیمشکی بوده است.هم اکنون وضعیت شهرستان دزفول آرام است. دو شب پیش در این شهرستان حدود ۷۰ نفر تجمع کردند که خیلی زود هم متفرق شدند.افرادی که در شهرستان دزفول تجمع کردند از اهالی خود شهر نبوده و بیشتر حاشیه‌نشین‌هایی از بیرون دزفول بودند./ايلنا

جامعه با یک انباشتگی روانی مواجه شده
امیرحسین جلالی، روانپزشک اجتماعی: جامعه با یک انباشتگی روانی مواجه است که در پس بحران‌های اقتصادی و اجتماعی که از ۴ سال پیش رخ داده، پنهان شده است.جامعه در شرایطی وارد بحران کووید-۱۹ شد که مردم هنوز درگیر موضوعات جدی قبلی بودند که بخشی از آنها حل نشده بود. بعید نیست که هم در این دوران و هم بعد از کرونا، زمینه افزایش مصرف مواد اعتیادآور از جمله دخانیات افزایش پیدا کند و در کنار آن مشکلات سلامت روان هم بیشتر شود و پارامترهای اجتماعی تحت‌تأثیر قرار گیرد.در شرایط فعلی، دیگر مصرف سیگار یا سایر مواد، نوعی لذت‌جویی نیست، بلکه به‌عنوان خودزنی شناخته می‌شود.افرادی که احساس منفی زیادی دارند و انگیزه زندگی را از دست داده‌اند، شروع به رفتارهای خودویرانگر و آسیب‌رسان می‌کنند.در این شرایط خودمراقبتی کم می‌شود و مساله سلامت در اولویت افراد قرار نمی‌گیرد. حتی ممکن است گروهی از افراد برای معاینه‌های دوره‌ای هم مراجعه نکنند؛ اتفاقی که تنها به‌ دلیل ناتوانی مالی نیست./همشهری آنلاین

سردار جوانی: دشمنان تلاش می‌کنند مردم را از همراهی دولت باز دارند
سردار یدالله جوانی روز شنبه در همایش جهاد تبیین و در جمع فرماندهان و بسیجیان ادارات خراسان رضوی افزود: معاندن جمهوری اسلامی اطلاع دارند که طرح‌های دولت تنها در بستر ثبات جامعه تحقق می‌یابد؛ لذا با بر هم زدن فضای آرامش جامعه به دنبال آن هستند که مانع همراهی مردم با طرح‌های اقتصادی شوند. وی ادامه داد: طرح اخیر دولت در مردمی‌سازی یارانه، یک اصلاح بزرگ در اقتصاد است و ریشه بسیاری از فسادها را در توزیع یارانه‌ها خواهد سوزاند. سردار جوانی عنوان کرد: دشمنان امروز کشور با تحریف و مخدوش کردن ذهن مردم در خصوص اقدامات دولت انقلابی، تلاش می‌کند مردم را از همراهی دولت در اجرای این دولت باز دارند. معاون سیاسی سپاه اظهار داشت: پس از پایان دفاع مقدس، دشمن به این نتیجه رسید که دیگر با چکمه و پوتین نمی‌تواند وارد جنگ با ایران شود، لذا برای مبارزه به روش‌های دیگر روی آورده است. وی عنوان کرد: مردم ولایت مدار کشور هم بارها این دسیسه‌ها را خنثی کرده‌اند و اکنون راه مقابله با بدخواهان توسل به جهاد تبیین در تمامی عرصه‌های مقاومت است.

رییس دانشگاه آزاد: تبرج در محیط مشترک زن و مرد سبب بی نظمی می شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاه نخستین محیط مشترک زن و مرد است، افزود: این محیط مشترک نباید به محیط مختلط تبدیل شود. طهرانچی با بیان اینکه تبرج در محیط های مشترک سبب بی نظمی می‌شود، دانشگاه را محلی برای زندگی مشترک دانست که از آن نباید ترسید. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: از محیط مشترک نترسیم، بلکه آن را مدیریت کرده و برایش مدل تعیین کنیم. شئون رفتاری و آراستگی یکی از الزامات محیط مشترک برای رشد است.

عضو شورای شهر: فرونشست در جنوب غربی تهران در حال پیشروی است
آقامیری عضو شورای شهر تهران در مورد وضعیت فرونشست در پایتخت می‌گوید: وضعیت تهران در این خصوص جالب نیست چراکه در سمت جنوب غربی پیشرفت هایی را در برخی مناطق داریم که از طریق سازمان نقشه برداری، زمین شهری و آبفا گزارش هایی دادند که فرونشست در حال پیش روی است و وضعیت جالب نیست، به گونه ای که حوالی بزرگراه آزادگان فرونشست داریم و سازمان نقشه برداری که کدهای ارتفاعی مناطق را از سالهای قبل در اختیار دارد با بررسی این موضوع، به فرونشست ها صحه گذاشته و تایید کرده که فرونشست جدی است و در برخی نقاط اتفاق افتاده است.

مخبر: یارانه داده شده به مردم، بیشتر از هزینه‌های جدید خانوار است
معاون اول رئیس جمهور گفت: یارانه ای که به بخش زیادی از مردم داده شده، بیشتر از هزینه های جدید خانوار است و البته دولت در تلاش است تا با فراهم کردن تمهیدات لازم هیچ هزینه اضافه ای به اکثریت مردم تحمیل نشود.وی درخصوص وضعیت توزیع و فراوانی کالاهای اساسی مورد نیاز مردم خاطر نشان کرد: برای تامین کالاهای اساسی مردم مشکلی وجود ندارد و البته تغییر قیمت ها باعث شده که تقدم و تأخر در توزیع کالاهای بوجود آید اما ظرف روزهای آینده به نقطه مطلوب خواهیم رسید.

نامه‌ پورابراهیمی به رئیس‌جمهور: سامانه هدفمندی یک طرفه یارانه خانوارها را قطع کرد
محمدرضا پورابراهیمی امروز شنبه در نامه‌ای به رییس جمهور اعلام کرد، با توجه به وجود اشکالات متعدد در پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان، این سامانه، نیازمند بازنگری جدی در نحوه اخذ اطلاعات، بروزرسانی داده‌های موجود و از مهم‌تر فرمول محاسبه دهک‌ها است و ادامه وضعیت کنونی مشکلات خاصی برای جامعه هدف به منظور دریافت یارانه کالاهای اساسی ایجاد کرده است. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می‌افزاید، بررسی‌های میدانی طی چند روز اخیر در مناطق مختلف کشور حاکی از این است جمعیت زیادی از افراد واجد شرایط در مناطق روستایی و عشایری و نیز گروه‌های خاص همانند کارگران، بازنشستگان و کارمندان از دریافت یارانه حذف شده‌اند که این مساله موجب نارضایتی و نگرانی آحاد مردم از نواقص موجود در سامانه جامع رفاه ایرانیان شده است. پورابراهیمی ادامه می‌دهد، بازنگری در نحوه اخذ اطلاعات و محاسبه دهک‌ها در پایگاه جامع رفاه ایرانیان یکی از ضرورت‌هاست و در شرایط کنونی که عدم امکان دسترسی پایگاه جامع رفاه ایرانیان به بخشی از اطلاعات مربوط به هزینه‌های واقعی خانوارها از جمله بیماری‌ها، معلولیت‌ها و سایر موارد مشابه وجود دارد، امکان انحراف در گزارش‌های مد نظر وجود داشته و به دلیل لحاظ نشدن اطلاعات واقعی، امکان انحراف در تصمیم در این خصوص مشهود بوده و باید بازنگری شود. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در این نامه بیان کرده است، دیگر نکته حائز اهمیت این که طی چند سال اخیر، امکان اصلاح اطلاعات خانوارهای نیازمند به دریافت یارانه در سامانه هدفمندی یارانه‌ها وجود نداشته و اساسا این سامانه یک طرفه بوده و بعضا بدون بررسی واقعیت‌هایی که امکان اعتراض حذف‌شدگان فراهم شود، اقدام به قطع یارانه خانوارها کرده لذا باید سامانه به نحوی طراحی شود که همزمان امکان اضافه شدن خانوارها وجود داشته باشد. عضو شورای عالی هماهنگی سران قوا آورده است، شاخص‌های ارزیابی دهک دهم بیانگر آن است که حدود ۵۰ درصد از جامعه هدف در این دهک بسیار نزدیک به دهک نهم است و این موضوع موجب نارضایتی جمعیت جمعیت زیادی خواهد شد، لذا پیشنهاد این است به ۹۵ درصد جمعیت یارانه کالاهای اساسی پرداخت شود که این امر موجب جلب رضایت بیشتر مردم خواهد شد.

معاون وزیر صمت: مردم خیلی به آن قیمتی که روی کالاست توجه نکنند
شاهمیرزایی معاون وزیر صمت گفت: معیاری که ستاد تنظیم بازار کشور اعلام کردند زمان ۲۲ اردیبهشت زمان عرضه و فروش کالاهاست؛ یعنی از آن زمان هر کالایی که در این چهار قلم روغن، مرغ، تخم مرغ و لبنیات عرضه می‌شود، با قیمت‌های جدید است. وی افزود: این که چه زمانی تولید شده ملاک عمل نیست، چون قطعاً یک دوره تولید و توزیع این کالاهاست، بنابراین مردم نگران نباشند که این کالا از قبل یا بعد است، چون در نظام تولید آن مابه التفاوت‌هایی که اختلاف قیمت جدید و قدیم است محاسبه و از عوامل تولید و توزیع آن‌ها اخذ شده است و از زمانی که دولت و ریاست جمهور تصمیم گرفته و در تلویزیون اعلام کرده که همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها اعلام شده که قیمت‌های جدید باید اعمال شود. هم اکنون کارخانه‌های تولید روغن قیمت‌های جدید را اعمال کرده اند و در مورد مرغ و تخم مرغ هم که بصورت روزانه مصرف می‌شود مشکلی وجود ندارد. معاون وزیر صمت با بیان اینکه در بین این ۴ قلم کالا تنها روغن است که قابلیت نگهداری طولانی مدت را دارد، افزود: روغن در سامانه جامع تجارت جزو دقیق‌ترین کالاهاست، چون اختلاف کالای یارانه و آزاد در آن بسیار زیاد است، در طول چند سال اخیر تمام روغن‌های تولید شده در سامانه جامع تجارت ثبت و فاکتور شده، بنابراین روی همان فاکتورهایی که به آن‌ها ارسال شده مابه التفاوت‌ها محاسبه شده است؛ لذا من از مردم خواهش می‌کنم با خیال راحت استفاده کنند و خیلی به آن قیمتی که روی کالا است توجه نکنند.

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟
در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۱۲ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۶۹۲ تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته ۰.۵ درصد معادل ۵۸ هزار و ۴۴۴ تومان افزایش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان رسیده است.

شاخص بورس رشد کرد
 شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۳۹۶۱ واحدی معادل ۰.۸۹ درصد، به یک میلیون و ۵۷۸ هزار و ۴۱۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۱۸۱ واحدی به ۲۱ هزار و ۵۷۶ واحد رسید.
 
افت دلار در معاملات اولین روز هفته
در معاملات امروز بازار ارز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ ۲۵۴۲۶ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۵۶۸۲ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود که نسبت به روز کاری قبل، ۳۶ تومان کاهش نرخ دارد. همچنین امروز هر اسکناس یورو در این صرافی‌ها به قیمت ۲۸۱۳۸ تومان از مردم خریداری و در مقابل، با ۶ تومان افزایش نسبت به روز کاری گذشته، به نرخ ۲۸۴۲۱ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود.
 
سکه کمی ارزان شد
قیمت سکه طرح جدید امروز با ۲۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۲۲ اردیبهشت‌ماه) به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با قیمت ۱۳ میلیون و ۶۰۰ تومان معامله شد. همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی هفت میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت خورد.
 
اونس طلا به زیر ۱۷۰۰ دلار می‌رسد؟
مارک چندلر، مدیر عامل بخش استراتژی بازار بنوکبرن گلوبال فارکس گفت: بازار در هفته آینده می‌تواند شاهد کاهش قیمت طلا به ۱۷۸۰ دلار در هر اونس باشد. افزایش نرخ‌ها علیرغم تورم ثابت، طلا را در حالت تدافعی نگه می‌دارد. این هفته ۱۷ تحلیلگر وال‌استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در میان شرکت‌کنندگان، دو تحلیلگر، معادل ۱۲ درصد، خواستار افزایش قیمت طلا در هفته آینده شدند. در عین حال، ۱۲ تحلیلگر معادل ۷۱ درصد نسبت به طلا در کوتاه‌مدت نزولی بودند و سه تحلیلگر معادل ۱۸ درصد نسبت به قیمت‌ها بی‌طرف بودند. اگرچه سرمایه‌گذاران خرد در کوتاه‌مدت نسبت به طلا خوش‌بین هستند اما احساس نزولی نسبت به هفته پیش‌تر(۶۱ درصد)، به شدت کاهش یافت. همزمان با افزایش ارزش دلار آمریکا، بسیاری از تحلیلگران گفتند که افزایش بازده اوراق قرضه نیز بر این فلز گرانبها تاثیر خواهد گذاشت. کریس وکیو، تحلیلگر ارشد بازار گفت که بازده واقعی اوراق قرضه به سطوح قبل از همه‌گیری رسیده است و روند صعودی تازه شروع شده است. این هفته، شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده نشان داد که تورم سالانه ۸.۳ درصد در ماه آوریل افزایش یافته که از ۸.۵ درصد در مارس کاهش یافته است. اگرچه تورم کمی بالاتر از حد انتظار بود اما وکیو گفت که نشانه‌هایی وجود دارد که تورم به اوج خود رسیده است. او گفت: تورم بالا باقی خواهد ماند و فدرال رزرو را مجبور می‌کند به افزایش شدید نرخ‌های بهره ادامه دهد. در نهایت، نرخ های بهره واقعی بالاتر خواهد رفت که خبر بدی برای طلاست. «من فکر می کنم طلا به راحتی زیر ۱۸۰۰ دلار در هر اونس معامله شود و انتظار دارم که، قیمت طلا تا پایان سال به زیر ۱۷۰۰ دلار برسد.»

 
عبدالملکی: واردکنندگان بی‌وجدان منشأ فساد اقتصادی شده‌اند
عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات در تخصیص و توزیع یارانه‌ها، گفت: دلالان و واردکنندگان بی‌وجدان از محل اعتبارات مربوط به یارانه، منشأ فساد اقتصادی شده‌اند. قاچاقچیان نیز از محل توزیع نادرست ارز، سود بسیاری برده‌اند و از سوی دیگر نیز بخشی از یارانه مردم ایران نصیب مردم برخی از کشورهای دیگر می‌شود. جالب است که تولیدکنندگان خارجی از دولت نظام جمهوری اسلامی، یارانه می‌گرفتند. وی اضافه کرد: میزان بهره‌مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین‌ها از یارانه بیشتر از جنوب شهری‌هاست. روش توزیع یارانه کاملا ناعادلانه است. عمده کارشناسان اقتصادی معتقدند روش‌های سابق نظام یارانه‌ای، اشتباه بود. دولت آقای رئیسی با بردن لایحه به مجلس، به شدت به دنبال اصلاح این وضعیت بود. دولت با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، کار اصلاح توزیع یارانه را به صورت جدی آغاز کرد و برای جلوگیری از مشکلات معیشتی برای مردم، تدابیری همچون افزایش میزان یارانه و کالابرگ الکترونیکی اتخاذ کرده‌ایم.

رئیس کل بانک مرکزی: هر اقدامی خارج از شبکه صرافی قاچاق محسوب می‌شود
صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی درباره برنامه بانک مرکزی برای مقابله با قاچاق ارز بیان کرد: موضوع قاچاق مهم بود و در یکی دو هفته گذشته قانون قاچاق ارز اصلاح شد و در قانون جدید به‌ویژه در بخش ارز مواد مهمی دیده شده است. سازوکارهای مختلفی را انجام دادیم هر ریال در تمامی نقل و انتقالات رصد می‌شود و هر اقدامی خارج از شبکه صرافی قاچاق محسوب می‌شود. در نقل و انتقالات اشراف وجود دارد و معاملات خارج از شبکه بررسی می‌شود و سازمان مالیاتی با وضع مالیات هم در این بخش کمک می‌کند. عمده پوزها دارای پرونده مالیاتی هستند نقل و انتقال وجوه نیاز به مستندسازی دارد در آینده نزدیک هم تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری اجرا می‌شود که می‌تواند به شفافیت وجوه ریال کمک کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷۱
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۲۶۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
۱۰۰ رحمت به جهانگیری !
این کیه دیگه !

# همساده !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
باید کشور را از گزند بیشتر نگه داشت. قطعا کسی چنین چیزی نمی خواهد اما گاهی داروی تلخ هم برای بیماری تجویز می شود.
326598
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
عزیزان میگن که به دولت کمک کنین در این جراحی بزرگ اقتصادی چون قیمتها جهانی داره میشه . خب حقوق هم جهانی بدین دیگه . ماهانه حدود 4 هزار دلار میشه ماهی 120 میلیون تومن حقوق یک کارمند
رذرذرذ
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
میگن جراحی اقتصادی انجام شده قیمتها جهانی شده و مردم صبور باشن !!! خب حقوق ها هم جهانی کنین . روغن مرغ و .. جهانی شده حقوق هم ماهانه 4000 دلار بدین میشه ماهی 120 میلیون تومن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
چون گفته همساده ادم بدیه ؟
رضا اهوازی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ایشون داره با لهجه شیرین دزفولی حرف میزنه و غیب کردن لهجه و اصالت اصلا کار درستی نیست
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
دقت کردید ملتی هستیم که اجازه داریم برای منافع و حق دیگر کشورها به خیابان بیاییم ولی برای مشکلات خودمان اجازه نداریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
درود بر شرفت
ناشناس
| United States |
۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
از فضایل شیخ ماست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
چون مقصر پایمال شدن حق اون کشور ها , خارج از کشور هست ولی مقضر پایمال شدن حق ما داخل کشور
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
نه تنها اجازه داریم بلکه ملزم شرعی و قانونی هستیم من کارمند اگر به مناسبت روز قدس برای دفاع از مظلومان غزه بیرون نیامدم باید به مافوقم توضیح بدم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ملت خودش باید شعور سیاسی داشته باشد و بداند که چه موقع باید به خیابان آمدو چه موقع باید در خانه نشست. شما هم بیشتر دقت کن
صابر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
احسنتتتت
گاهی اوقات یک کلام بسیار کوتاه اما بسیار پر مفهوم،
و بسیار ساده و در عین حال دور از ذهن هست
ناشناس
| Romania |
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
دقیقاً
215487
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
میگن جراحی اقتصادی انجام شده قیمتها جهانی شده و مردم صبور باشن !!! خب حقوق ها هم جهانی کنین . روغن مرغ و ..... جهانی شده حقوق هم ماهانه 4000 دلار بدین میشه ماهی 120 میلیون تومن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
در دهک بندی اصلا زمین و مسکن را که اصل سرمایه است را در نظر نگرفته اند. بسیاری از کارمندان مفلس دولتی از جمله من بدون هیچ مسکن و خانه و با یک حقوق 5 میلیونی و یک خودرو سمند قدیمی دهک 10 حساب کرده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
وقتی که رئیس جمهور شش کلاس سواد داشته باشد فکر می کنید اینها می توانند حساب کنند هزینه یک ماه یک خانوار چقدر
هست معاون وزیر خط فقر در تهران را پنج میلیون تومان برای خانوادنه چهار نفری اعلام می کند در صورتی پنج تومان کرایه خانه در حاشیه تهران هم نمیشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
وقتی یک بچه خام بی تجربه رابگذارند وزیر انتظاربیشتری دارید؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
طبق اعلام ۲ روز پیش یکی از معاونین بانک مرکزی

دولت تنها به ۶ میلیون از ۲۳ میلیون خانواده ایرانی که جمعیتی حدودا کمتر از ۲۰ میلیون نفر هستند

فقط یارانه داده است ، یعنی با حذف ۶۰ میلیون نفری که یارانه ۴۵ هزار تومانی میگرفتند

همان پول را در قالب ۳۰۰ هزار تومانی ، بین کمتر از ۲۰ میلیون نفر تقسیم کرده است

و همین اشتباه بزرگ احتمالا تکلیف را روشن خواهد کرد

انشاالله
ناشناس
| United States |
۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
هیچ وقت هیچ چیزی توی این مملکت شفاف نبوده. شک ندارم که الکی 70 میلیون نفر رو میگن شما دهک 10 هستین و بقیه را بین بقیه دهک ها تقسیم کردن. تاریخ نشون داده که عین اب خوردن دروغ میگن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
برادر من کاسی کاره، گردش مالی ماهانه اون بالای 5 میلیارد هستش، چندین مغازه و خونه ولی یارانه بگیر شده، من کارمند یارنه ام قطع شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
در پاسخ ناشناس 00:27
هموطن گرامی این موضوع دهک بندی در زمان روسای جمهور قبلی که ادعای دکتر و وکیل بودن داشتن انجام شد!!!
در ضمن کارمندان محاسبه گر ثابت هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
کجای دنیا لیسانس گردشگری رو میکنن وزیر آموزش پرورش ؟!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ایران در دولت شش کلاس سواد دارها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
در ایران
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
جمهوری اسلامی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
در همان جایی که متخصص پزشک هسته ای را میکنند شهردار ابر شهر تهران.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
تو ایران، تازه جالبه که حالا روحانیان هم میخوان بپرند وسطمسائل اقتصادی، این جالبه که فکر میکنند اچار فرانسه اند.در صورتی که تو دنیای امروز هر کاری نیاز به دانش و تخصص کافی داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
چطور وقتی بازیگر سخیفی می شود رئیس جمهور یک کشور
به اصطلاح خودشان مستقل (اوکراین ) صدایتان در نمی آید !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ایران
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ایران عزیزم دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
بمیرم الهی. به ازای تولید هر خودرو 70 ملیون ضرر میدن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
معلوم نیست چه کار میکنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
خدانکنه داداشم . خودشون بمیرن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
خب آقا تعطیل کن ضرر نده. مردم هم همچین از خریدن فرغون های شما سودی نمی کنن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
خوب 70 میلیون گرون کنید لااقل ضرر نکنید . باورکنید تک تک مردم این کشور راضی به ضرر شما عزیزان نیستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به درک تولید نکن که سبب خیری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به گفته هایشان دقت کن، وقتی میگویند در ازای تولید هر ماشین 70 میلیون تومان ضرر میدهیم، از نظر خودشان درست میگویند چون طبق برنامه ریزیشان باید از تولید و فروش هر دستگاه سمند و یا پراید 140 میلیون سود میبردند ولی حالا شده 70 میلیون، یعنی با این ناله کذائی خودشان را لو دادند
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ملت نخوان که شما خودور تولید بکنید کیو باید ببینن! وقتی اینکاره نیستید چه اصراری دارید، عزیز جان!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ما هم راضی به زیان شما نیستیم واردت با عوارض صفر را آزاد کنید و شما هم برای ضرر نکردن همه تولیدات خود را صادر کنید
reza
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
خاك دو عالم بر سر مديريتي كه براي توليد پيت حلبي بايد ضرر بده . مثلاً خودتون رو عقل كل ميدونيد .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
اینا دیگه خیلی با حالن
مرد حسابی صنعتی که اینقر ضرر میده اصل برای چی کار میکنه؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
دقیقا...از دیشب که تابناک این خبر را منتشر کرده خیلی ها از مالکین خودرو با خود فکر میکنند که چگونه مابقی پول سایپا را به حسابش واریز کنندتا خدایناکرده مال واموالشان اغشته به حرام نباشد..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
اگر ضرر میدادن در کارخونه را میبستند، منظور این اقا این بوده که سودمون کمتر از سود پیش بینی شده بوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
بهترین کار تعطیلش کنید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
کارمندان و مدیران بی خاصیت را اخراج کنید به سود دهی می رسید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
آقا دیوانه اند دیگه، خب تولید نکنید
صابر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم!

تووولییییید نککککن
خواهش می کنیم ازتون

توووووولیییییییید نکککککنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
اول اینکه ضرر رو با قیمت بازار مقایسه می کنن و نه قیمت تمام شده. دوم اینکه از ریخت و پاش هاشون کم کنن شرکتشون بیشتر سود می کنه. و سوم اینکه ضرر میکنید تولید نکنید ما راضی نیستیم هم منت بذارید هم اشغال بدین دستمون هم گرون باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
نفر میشناسم 60 قطعه باغ کشاورزی داره و دهک یک تا سوم در نظر گرفتن و یارانه چهار صد تومنی بهش دادن. بعد یارانه من با کارمند با تک حقوق 6 میلیون قطع کردن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
امسال محصول گوجه مزرعه یکی از این یارانه بگیران 600 میلیون روی زمین فروخته ولی من کارمند را با این هزینه ای تهران مرفه شناخته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
ایول فائزه
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۰۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
خوب بود زمان قدرت پدرشم ازین حرفا میزد نه حالا که از قدرت کنار رفتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
تعطیل کنید ما راضی نیستیم شما هفتاد میلیون ضرر کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ما به شرر شما راضی نیستیم نعطیل کنید و جلوی ضرر رو بگیرید ما هم خوشحال می شبم.
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
منتظر دستور تو بودن
amir
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
تعطیل کنید و این ضرر ها را بدهید به کارکنان و آنها در خانه بنشینند و حقوق بگیرند . اینجوری هم کسی بیکار نمیشه و هم کسی تصادف نمی کنه !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
به نظر من فائزه رفسنجانی باید رئیس جمهور میشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
هنوز یارانه را ندادند خودروسازها شروع کردند به نق زدن و لوس بازی که باید خودرو گران شود ،مفت خورها و دزدها را ازاین دو خودروساز برزید بیرون، کم زدوبند کنید، واردات خودرورا هم آزاد کنید قیمت خودرو نه تنها ارزان بلکه با صرفه هم میشود
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
شتر در خواب بیند پنبه دانه واردات خودرو ازاد شد برسه
اینجا کفش یک میلیارد است مشگل ما جماعت مفت خوری هستند که روزی نیم ساعت کار می کنند،تو پول روغن و مرغ موندن اونوقت می خواهند خودروی خارجی مفت هم سوار بشوند خدا وکیلی چرا فکر می کنید این همه عزیز هستید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان آقای قمر وفا مدیر روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد یارانه جدید به حساب "6 میلیون" سرپرست خانوار پرداخت شد. پس آقای رییس جمهور و وزیر کارش چطور اعلام کردن به 23 میلیون سرپرست خانوار داده شده؟ کافیست در گوگل عبارت " تمام یارانه های جدید واریز شد" سرچ کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
فائزه هاشمی مصداق بارز یک زن روشنفکر ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
میرسلیم حیا کن فکری به حال ما کن خودروسازی را رها کن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
شما بودید حاضر بودید بی خیال منافع خود بشوید
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
میئولین سایپا خدا پدرتون رو بیامرزه.هم خودتونو از ضرر نجات بدین هم مردم رو از کشته شدن نجات بدین.ببندید درب کارخونه رو برید مترو دستفروشی.حالا خوبه بازار اینهمه سال انحصاری بوده.شما خودتونو ثابت کردید.بذارید همون محصولات اجنبی هارو که از خدا بی خبر هستند سوار بشیم بریم جهنم.خدا خیرتون بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
به حساب اکثر تهرانی ها و تبریزی ها و اهالی لرستان یارانه ها واریز شده. سایر شهرها هم اکثرا قطع شدن.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۰۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به کوری چشم بعضی ها بله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
تهران و لرستان بیشترین آمار بیکاری را دارندذ و از فقیرترین استانهای کشور هستند .زرق و برق برخی نقاط تهران این تصور را ایجاد کرده که مردمش مرفه هستند در حالیکه نیمی از جمعیت مستاجرند و عده زیادی هم خانه
های نامناسب شخصی دارند که نشانه فقر این استان است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
خوشبحال یکتا جمالی راحت شد خداوکیلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
از هر 10 نفری که میپرسم یارانه 8 نفر قطع شده. چطور به 90 درصد مردم یارانه داده شده؟ یارانه من کارمند با حقوق 5 میلیون و مالکیت یک خودرو سمند و بدون هیچ سفر خارجی و هیچ منزل و زمینی قطع شده و دهک دهم اعلام شده ام.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
من هم بازنشسته هستم با شش میلیون و فقط یک سمند مدل ۸۸یارانه من قطع شده انشا الله خدا ....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به نظرم اینا به لبنانی ها وسوریه وفلسطینیها را هم دادند جای مردم ایران حساب کردند .وگرنه شما از صدنفر.ازافراد اطرافتان .که .بپرسید بیست نفر پیدا نمی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
به یکی گفتن مرکز زمین کجاست گفت دقیقا همین جا اگر باور نداری متر کن. شده حکایت ما که به 90 درصد مردم یارانه داده شده اگه باور نداری بشمار.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به راحتی با طراحی یک سایت و همکاری مردم می شود واقعیت را مشخص کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
خودروسازان وقاحت را به اوج رسانده اند .

سودهای چند هزار میلیاردی به جیب میزنن منت هم میزارن .

با همین مبلغی که ملت بدبخت برای پراید زاغارتی میپردازن میتوان بنز و تویوتا مدل ۲۰۲۱ وارد کرد

شرم و ننگ بر شما .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
چون خیالشان راحت است که کسی کاری به کارشان ندارد و بر روی خودروهای وارداتی احتمالی قرار است 70 درصد عوارض گمرکی تعیین کنند چرا نگران باشند بازار دست خودشان است و قیمت ها را تعیین می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به خانم والده بفرمایید هر روز اسفند براتون دود بدهند خدای نکرده چشم نخورید !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
وجدانا.اگرهمینکارخانه.های.خودروسازی رو دست یه بچه بازاری بدهند خیلی بهتر اداره میکنه تا این مدیران سفارش شده بااین حقوقهای دهها ملیونی خجالت هم نمی کشند شرم نمیکنند
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
اولاً خودروساز دروغ میگه ثانیاً اگه راست بگه از بی لیاقتی مدیران و دولت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
اقای شیدایی دیگه پراید تولید نکنید ما راضی به متضرر شدن شما نیستم جمع کنه لگن ها بزارید مردم تصمیم بگیرن اگه قاطر سوار بشیم امنیت و اپشن بیشتر از ماشبن های به درد نخور شماست با پول خیلی کمتر از پراید تو کل دنیا می شه ماشین های خیلی بهتری خرید
خیلی رو می خاد که این لگن ها با منت به مردم قالب کنیدبا این ممنوعیت واردات خوردو از قبل این اهن قراضه ها چه پول هایی که از مردم تیغ زدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
حالا که ضرر می‌دین درش رو تخته کنید راضی به ضرر شما نبستیم
دلخور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
سایپا نامرد . صزر میدی تعطیل کن تا یک ملت راحت بشن
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
خبرها؛هر کدام بهتر از دیگری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
کسی نیست بپرسه ۷۰ تومن ضرر رو از کجات میدی؟ همین جمله نشون دهنده عمق کثافت این دو شرکته.
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
از پوپولیسم و عوام فریبی دولت.ضرر می دهد دولت برای اینکه تولید خودرو متوقف نشود و بتواند پول قطعه سازان را بدهد پول بی پشتوانه چاپ می کند و به انها می دهد خروجی هم سود بردن برندگان لاتاری خودرو و زیان کردن بقیه ملت بواسطه بالا رفتن تورم است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
وقتی که برای روسیه و سوریه و عراق و ونزویلا و سنگال خط تولید کامل خودروی رایگان با تمام قطعات و پرس و رنگ رایگان
از جیب مردم میزنید ، تا مثلا رفیق شما بشوند

و هزاران اغازاده سفارشی بیسواد و بی ربط آویزان با حقوقهای نجومی را استخدام میکنید

مشخص است که باید ضرر کنید

و مردم هم که برای خرید این تابوتهای چرخدار ، و از روی اجبار و حفظ ارزش پولشان ، برای خرید تو سر و کله هم میزنند !!؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
توی یک خبر گزاری انقلابی یک سبد بود من یک مرغ دیدم یک روغن یک لیتری یک بطری شیر یک قالب پنیر یک شانه کوچیک تخم مرغ که برای یک هفته هست برای خانواده چهارنفره زده بود مصرف یکماه ،،،تازه اضافه هم هست ی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
من خواهشم از مسئولین این هست دیگه نگذارین این دو شرکت این همه ضرر رو تحمل کنن و کلا جمع کنن برن تو یکی از کشور های همسایه مثل عراق و افغانستان تولید کنن که مردم هم از دستشون خلاص بشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
حداقل هزینه روزانه یک خانوار چهار نفره فقط برای خوراک در حد خط فقر 500000هزار تومان است یعنی باید حداقل در آمد فقط برای خوراک 15000000 در ماه باشد و با احتساب هزینه حمل و نقل و انرژی و تلفن حداقل 20000000ملیون تومن می شود .این در صورتی است که خانواده مستاجر نباشند .در صورت مستاجر بوده هزینه ماهانه زندگی حداقل بیست و پنج ملیون تومان خواهد بود.شما با چه معیاری یک ملیون و ششصد هزار تومان برای یک خانوار چهار نفره حساب کرده اید که زیادی هم خواهد آمد؟ خجالت بکشید که این همه دروغ بخورد مردم می دهید و تصور می کنید دروغ هایتان باعث آرامش می شود و با پررویی هر روز از بازاری که قیمت هایش سر بفلک رسیده بازدید می کنید تا بگویید همه چیز موجود است بدون در نظر گرفتن عدم توانایی مردم در خرید .
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
اقای معاون اول این گرانی به تمام کالاهای مصرفی ناثیر گذاشته پارچه ای که درسه روز قبل ججهت خرید نرخ گرفته بودم متری 57,هزار تومان قیمت گرفته بودم امروز خریدم متری 75هزارتومان فروشنده اعلام نمود درعرض همین دو سه روز گران شده .واقعیت را ازمردم قبول کنید تامورد اعتمادباشید .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
فقط میرسلیم و دوستانش اصرار بر تولید خودرو دارند . حتی خود خودروسازها هم می‌دانند تولید خودرو تو ایران صرف ندارد . اما به خاطر منافع این آدم و مافیای پشتش ، کل کشور باید هزینه بدهد . یه پولی بدید بهش پا از خرخره ملت برداره
ناشناس
|
Romania
|
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
مردم تصور می کنند دولت بابت رفاه بیشتر مردم دستور واردات خودرو را داده اما خودتان حساب کنید سودی که بابت ورود هر خودرو دریافت می کنه چند برابر سود تولید همان خودرو هست؟ در واقع هیچ کاری برای مردم انجام نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
اقای عبدالملکی این وارد کنندگان بی وجدان کیا هستن که شما اقدامی بر علیه اونا نمیکنید وای حاضرید ۸۰ میلیون مملکت به خاطر اینها به خاک سیاه بشونید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
گستاخي و پررويي مديران ايران خودرو و سايپا حد و مرزي نداره ، اشغالهايي را با قيمت خودروهاي روز دنيا به مردم ميندازن و تازه منت هم ميزارن ، به خدا اگه اين دو شركت تعطيل بشن هيچ اتفاقي نميافته بجز اينكه دست يك عده خواص از رانت و ويژه خواري قطع ميشه ، اين دو شركت ديگه افتخاري براي كشور محسوب نميشن بلكه مايه شرمساري هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
معاون وزیر صمت: مردم خیلی به آن قیمتی که روی کالا است توجه نکنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!اصلا نگران هم نباشند و با خیال راحت هر قیمتی که ما اعلام کرده ایم را بخرند.دیگه موندم به چنین احمقی چه باید گفت. مردم اصلا توان خرید ندارند و این یکی نگران این است که مردم در باره قیمت های درج شده و اعلام شده فقط مشکل دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
من میگم بیایین همه مردم جمع بشیم و هر کی پراید ۲۰۰ ملیونی می‌خره، ۷۰ ملیون هم هم به عنوان جلوگیری از ضرر و زیان سایپا بریزیم به حساب کارخونه . خدای نکرده سایپا ضرر نکنه.. واقعا پررو هستین. همین ۳ روز پیش بود مقام معظم رهبری تو سخنرانیش با تمسخر گفتن وضع ماشین سازها تعریفی نداره. خیلی ملایم خواستن ادبتون کنن تذکر بدن. ولی خب سایپا و بقیه اینقدر پررو هستین که میاین میگین ۲۰۰ ملیون کمه.برای یه پراید.
زبل خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
وقتی روغن گرون بشه یعنی تمام موادی که با روغن سرخ میشه هم گرون میشه از چیپس بگیر تا غذای رستوران و ساندویج فروشی ها وقتی گندم گرون بشه شیرینی و کیک و.... هم گرون میشه شیر گرون بشه تمام اقلام مربوط به آن از بستنی ماست و.... گرون میشه بعد یارانه ای که دارین میدین تمام این چیزها رو در بر می گیره؟؟؟
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
درود
اره مردم با پس انداز یارانه داده شده می توانند خانه بخرند....
ماهی یک مرغ هم زیاد می آورند.....
اگر سالی یک مرغ هم مصرف کنند...بهتره... پروتیین زیادی برای بدن زیان دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
درسته کیفیت خودروهای داخلی خوب نیست و قیمتش بالاست ولی اونایی که میگن واردات بشه: با کدام ارز؟ الان که مایحتاج اصلی با مشکل مواجه هست. از کدام کشور؟ آیا برندهای معتبر وارد میشه؟ یا قراره خودروهای دسته چندم چینی بیا؟بعد آیا این واردات یک وابستگی دائم برای قطعات ایجاد نمیکنه؟ وارد کننده ها کیا هستن؟ اینم میشه رانت و موقعیت برای یکسری آقا زاده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
خوبه والله، زمانی که مملکت گل وبلبل بود مدیران سایپا و ایران خودرو .هر روز در نشست هاو سمینارها و...... از توانای ها وشایستگی ها وخودکفایی وغیره وغیره دم میزند ،البته حق داشتند چون هیچ زمان صحبتهای آنها راست آزمایی نمی شد ومنبعد هم نخواهد شد، اما حالا که تحریم واقعی شگل گرفته دم از بی وفایی که نه از ناکارآمدی میزنند یکی نیست از اینها بپرسد این همه دروغ برای چیه ...............................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
من موافق اعتراض بدون مطالبه گری صحیح نیستم.اما آیا ۷۰ نفر طوری شهر را بهم ریختند که یکی کشته‌شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
با این اظهار نظرها مدیران خودروساز باید از آنها پرسید این همه سال حقوق گرفتید که کار بکنید ، یا بن بست ایجادکنید...................................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
کسی راضی به ضرر شما نیست جمعش کنید هم به نفع خودتون هست هم به نفع مردم و هم به نفع کشور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
بهتر است که شرکتهای خودرو ساز تعطیل ،وخودرو وارد شود البته نه توسط خود آنها ،ومدیران تنبیه وبیکار شوند که قدر عافیت بدانند که با این همه حمایتهای یک طرفه دولت وملت یکی از بزرگترین قابلیتهای غیر قابل انکار آنها ،عدم توانایی ومدیریت هست
قلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
جناب عبدالملکی قیامت و حسابی هم هست ما با شما و امثال شما خصوص رئیس این سایت اونجا زیاد کار داریم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
بخدا ما هم به ضرر سایپا راضی نبستیم
بذارید هر قیمتی میخوان و محاسبه میکنن
سایپا و ارابه شون رو بفروشن

تونستید کنارش واردات رو هم با بیست درصد مالیات ازاد کنید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
آقایان خودروساز حال که روی خودروها ضرر میکنید شما را به همان بتی که میپرستید تعطیل کنید درب شرکتتان راببینید نگویید اشتغالزایی داریم شما در این چندین سال به اندازه چند برابر کارگرهایتان مردم ایران را کشته اید و معلول و خانه نشین کردید و بعضی ها رازنده زنده سوزاندید چجوری با انرژی و کارگر و...ارزان خودروی بی کیفیت شما از بعضی از برندهای خوب دنیا گرانتر تولید میشه بگذارید حال که حقوق مان یک دهم جهانی هم نیست لااقل خودروی با کیفیت و به قیمت جهانی استفاده کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
پیام به سایپا:
اگر ضرر میدهید، ... ... تولید میکنید.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
آقای مدیر سایپا !

میگم اگه واقعا بابت تولید هر دستگاه خودرو ، هفتاد میلیون تومان ضرر میکنین ؛ میشه لطف کنین و درب اون بنگاه ضررده را ببندین که هم ما راحت بشیم و هم شما راحت بشین .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
خودروسازان چه جور رویشان میشود از ضرر حرف بزنند ،با این همه تیراژ ومشتری بدون حق انتخاب ،زمانی که خودروسازان مطرح جهان در به در دنبال مشتری میگردنند با کیفیت وقیمت مناسب ،،،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
به دلیل عدم مدیریت درست می باشد. اگر واقعا ضرر می کنید در آن را ببندید.
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
وقتی قرار است به قیمت برچسب اجناس توجهی نشود چگونه بایستی متوجه قیمت واقعی و جدید شد،؟واز طرفی کلیه کالاهای موجود در فروشگاهها غیر از چهارقام ذکرشده نیز بر مبنای قیمت جدید بفروش میرس و اصلا توجهی به قیمت مصرف کننده که روی کالا نوشته شده توجهی نمی کنند .حرف هایی که گفته میشود در عمل رعایت نمی شود و گرانی را مشمول همه کالاها کرده اند نه غقط آن چهارقلم و این بوضوح یعنی انتقال فشار تورم بر احاد جامعه و با این تصمیم خیلی از فروشندگان بزرگ یک شبه سرمایه شان بدلیل افزایش حداقل سه برابری همه کالاها دو الی سه برابر شده و این حتی بدتر از ارز ۴۲۰۰تومانی است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
بلد نیستی تولید نکن مگه کسی مجبورت کرده! برو‌ ببین با پول یک پراید چه خودرو هایی تو کشور های همسایه میشه خرید. منت هم میذاره سر ما بچه پررو.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
اقای سایپا خدا شاهده که راضی به ضرر 70 میلیونی شما برای تولید هر خودرو نیستیم و با کمال مسرت و رضایت خاطر خیلی خوشحال میشویم که کارخانه را تعطیل کنید یا به یکی از کمپانی های خارجی بفروشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
جناب مخبر! بفرمایید هزینه ماهانه خانواده محترمتان چقدر است.
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
خوب تولید نکن بزار وارد شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
جمع کنید مردمم خیالشان راحت باشه اشغالای شما رونمی خرن
ولایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
اگر ضرر می کنید،یعنی ورشکستید. پس تعطیل کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
حجت الاسلام والمسلمین اقامیری در مورد فرو نشست زمین هشدار میدهند. تو رو چه به این مسایل فنی و مهندسی؟بیخود نیست که همه چی تو این کشور به هم ریخته!!!
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
سلام عزیز برادر

این چهار چرخ هاتون با هر قیمتی دقیقا مصداق " مفتش هم گرونه" هستند.

کلا بساط جمع کنید هم ضرر نمی کنید هم خلق االله دعاتون می کنند.

یا علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
خودروسازی های داخلی اگر ضرر ندهند عجیب است چون با با این ساختار کاملا رانتی و فاسدی که ایجاد کرده اند و موضوع خودرو را به همه چیز ربط داده و جایگاه خوبی برای اشتغال فک و فامیل مسئولین و نمایندگان شده است که هیچ دانش و کاری بلد نیستند جز رانت و لابیگری چه توقعی دارید
همین موضوع در خصوص شرکت های نفتی هم وجود دارد و راه حل آن فقط شفافیت و مطلبه گری و حسابگری و برداشتن خط قرمز های عجیب و غریب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
سوگند نخور بە شماها اعتماد داریم، چقدر بە خاطر مردم بە خودتون ضرر میزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
نماینده خورستان برا خودش گفت . او اصلا نماینده واقعی مردم استان خوزستان نیست
فریدون از اراک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
برای تامین کالاهای اساسی مردم مشکلی وجود ندارد . ( این جمله را آقای مخبر از روی دست خط حسن روحانی نوشه ) چونکه رییس جمهور قبل هم مدام این جمله را از تریبونهای مختلف اعلام میکردند لطفا حرف جدید بزنید جناب مخبر اینها تکراری است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
لبنیاتی از ۸.۵ اواخر سال به ۱۷هزار تومان رسید، نمیدونم چند درصد!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
اکثر ایرانی ها واکسن چینی زدند. ولی عالیجنابتان با چینیا خوب نبود و کلا کم محلی میکرد. ولی با امدن رییسی و تماس با رییس جمهور چین ، واردات گسترده واکسن آغاز شد. لطفا دروغ نگین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
بازنشسته حداقلی بگیر که ۴ میلیون تومان دریافتی دارد

و حتی از دریافت یارانه قبلی هم حذف شده است

این کجایش عدالت و انصاف و وجدان اخلاقی انسانی شرعی

است ؟

و تا کی و کجا با این روش های اشتباه

که هزینه زندگی را به دلار و درامدهای ۹۰ درصد مردم

به ریال بی ارزش کرده اید میتوانید ادامه بدهید ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
به پیر به پیغمبر اگر ما رازی باشیم سایپا ضرر کند. تو را به خدا این کارخانه تولید ارابه مرگ را تعطیل کنید و واردات را آزاد کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
آقایرسایپا تولید نکن بذار از خارج بیاد هم تو ضرر نمی کنی هم مردم سود می کنن
امیر مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
با این ادعای مدیریت ، متاسفم واسه مدیر مالی و اون حسابرسی که صورتهای مالی رو حسابرسی میکنه و گزارش مقبول ارائه میده و جای تعجب داره که سهام شرکت با این زیان صعودیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
خب برادرمن چرا با ضرر تولید می کنی؟
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
ایران خودرو هم همین حرفها میزنه از انطرف ۲۰۰ هزار دلار برای تیم والیبال پیکان بذل وبخشش میکنه
از تابناک تقاضامیکنم تحقیقی درمورد میزان پاداش اخر سال مدیران این دو خودروساز انجام بده ونتایج انها را منتشرکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
اقای محبر چه خبر از همساده های ایران؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
آقای رئیسی برای حفظ کشور بهتر استعفا بده وگرنه کشور وارد بحرانهای شدیدی میشه که بحرانهای امروز میشه بچه بازی پیشش.
ناشناس
|
Australia
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
آقای مخبر آقای رضایی شما مسئول ظلمی هستید که بواسطه قطع یارانه عده ای از مردم وارد شده است دهک بندی شما غیر علمی وخارج از عدالت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم
خوب تعطیلش کنید!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
هیچ کسی راضی به ضرر شما نیست
تعطیل کنید این خراب شده را
الان ماشین ۱۰ هزار دلاری اکه وارد ایران بشه
قیمت پراید میشه ۲۰ میلیون
شما اجازه واردات بدید ببینم کی از شما ماشین می خره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
به جهـــــــــــــنم که به ازای تولیــــــــد هر خودرو 70 میلیون ضرر می دهید

انشـــــــــــالله کلا برشکست کنید بره که ارابـــــــــــــه مرگ تولید می کنید

هرجای جهـــــــــــــان بودید، درب کارخانه و بخور بخورتان تختــــــــــــه بود
ملایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
خداپدرت رابیمرزد ماراضی به ضررشمانیستیم درب کارخانه راتخته کن خیاب خوب میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
اگر راست می گویید واین وارد کنندگان عامل فساد هستند. چرا تا حالا یک نفرشون را اعدام نکردید. نه اینکه هم پیاله آقازاده ها هستند. تو رو خدا دیگه مردم را تا این حد خر فرض نکنید . چاره ای ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
ضرر میدی ببند در اون فرغونسازی رو. از هر آشغالی که تولید میکنین همتون دارین سود میخورین وگرنه نونتون از کجا درمیاد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
بخاطر همین ضررهاست که ایرانخودرو حقوق نجومی میگیرن
بخاطر همین ضررهاست که امسال ۶۰ درصد به حقوقها اضافه کردن. کدوم شرکت ۶۰ درصد به حقوقها اضافه کرده که ایرانخودرو این کار رو کرده؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
کسانیکه تقسیم بندی دهک کرده اند و ملاک حذف بارانه ها را در نطر گرفته اند برنامه ریز از طرف دشمنان ایران هستند تا مردم از اجرای طرح ناراحت و به خیابان بریزند
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم!

خوب تولید نکنید درشو گل بگیرین !!!!!!!! عجبا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا جان توروخدا تولید نکن، هم ما راحت میشیم هم شما ضرر نمیکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
این مملکت جای صداقت ودرستی نیست. در طول خدمت صادقانه خود پولی را پس انداز کرده بودم تا با آن سر پناهی برای فرزندان خود تهیه نمایم که با 10 برابر شدن ناگهانی قیمت مسکن موفق به خرید نشدم وارزش پولم در بانک نیز یک دهم شد ویارانه ام نیز قطع شد آیا به نظر شما این عدالته؟ در عوض کسی که دهها خانه داشته ولی پولی در بانک نگه نداشته جزو دهک ضعیف شناخته میشه و یارانه دریافت میکنه.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
این رییس شرکت سایپا اقای شیدایی روشون به گل زده اخه چی فرض کردی مردم را مگه اپلو میسازید که ۷۰ میلیون ضرر میدید دیگه اربه مرگ ساختن وفرغون ساختن این همه پدر سوخته بتزی نمیخواد اقا ضرر میدید ملت رازی به ضررتون نیستن در شرکتتونو ببندید ...بس کنید کیلو چند اهن ومواد پلیمری رو با مردم حساب میکنید تو این ول وشو ما فرغون سازه بی نسیب نمونیم
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
تعطیل کنین این لگن ساز ها رو ، قاتل جان مردم رو ،چقدر آدم بی گناه با این ارابه باید هر سال بمیرن تا شما بفهمید که ما توان خودرو سازی نداریم. بهتر بریم موشک بسازیم ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
امپراتوری دروغ بر سایپا و ایران خودرو حکومت می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
صنایع خودرو سازی باید یک فکری برای خودشان بکنند الان بنزین خیلی ارزان تر از آب داریم که خودروهای شما خریداری میشود اگر بنزین به قیمت واقعی خود برسد درب کارخانجات خودرو سازی تخته میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ارز ارزان فقط به واردات بیشتر و خروج سرمایه کمک میکند و قدرت رقابت را از تولید کننده داخلی میگیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
اقای مخبر نمیدونم سطح سوادت چقدره
مدعی هستی پولی که به ملت می‌دهی بشتراز مخارج فرد
مر حسابی یه روغن ۵ کیلویی از ۹۰ هزار رسیده ۳۶۰ رسیده یعنی ۴برابر ؟؟؟؟؟ این تورم روی ۵۲ کالا اثر گذاشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
جناب ذوالنور کمی به شعارهای اخیر مردم گوش کنید شاید نظرتان عوض شود !!
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
بهتره خودرو سازهاتعطیل کند برن تا ضرر نکنند.اینجوری هم ما راحت میشیم و هم به اصطلاح خودشون
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
اقای ذوالنور مگر بعد از انقلاب از کدام استاد اقتصاد برای سالم سازی اقتصاد استفاده کردید. تماما این برادران عالم العلوم بودند که میخاستن روش اقتصادی جدیدی پیدا کنند که اخرش شد این اشفته بازار حالا باز میخاین یک سالم سازی دیگه بکنید وا مصیبتا
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به درک که ضرر می کنی تولید نکن.
Ali
|
Finland
|
۰۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
چرا که ما نماینده مردم ایران و شاید هم در بعضی مواقع جهان، هستیم.
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به درگ که ضرر میکنی ... تولید نکن وارداتو آزاد کن
م.ر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
چون مدیرشون بی عرضه هستش
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ببندید درب این مرکز کلاهبرداری خودرویی تون را تا ضرر نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
یک زمان درج قیمت الزامی بود الان می گن به قیمت روی کالا دقت نکنید
تازه می گن بادخیال راحت خرید کنید!!!
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به نظر من جلوی ضرر هر کجا که گرفته بشه منفعته بهتری کار این است که شرکت سایپا درب کارخونش وببنده یعنی درش و گل بگیره تا تکلیف مردم روشن بشه لااقل مردم ماشین وارداتی لوکس سوار میشن به قیمت این آشغالهای وطنی سایپا وایران خودرو.
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
همه اش دروغ است من بازنشسته را برده اند دهک دهم یک مشت تازه به دوران رسیده تصمیم گیر مملکت شده اند ودر صدد اذیت کردن مردم هستند
ناشناس
|
United States
|
۰۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ما راضی به ضرر سایپا نیستیم
خب ، دستشون که همیشه بازه ،،
بهتره تا ۷۰ تومن ضرر رو همراه با یه درصد قابل قبولی برای خودشون ، اضافه کنن به قیت فروش
خر یدار زیاده
اونائی که پراید ۴ تومنیی رو ، بالای ۲۰۰ تومن ، حتی به قید قرعه هم میخرن
مسلما ؛
سایپارو هم ناامید نخواهند کرد
ما هنوز خیللی جاداریم
خیالتون از تداوم عدم مدیریت و اجحاف کردن، کاملا راحت باشه
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۶:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
یاد خیامی ها بخیر .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم!

خب نساز لعنتی !!!نساز!!!!!

تو که عرضه تولید خودرو به صرفه رو نداری نساز!!!!و با نساختن ات ملتی رو شاد کن!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
از قدیم گفتند هر موقع بتوان جلوی ضرر را گرفت منفعت است تولید نکنید
منوچهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
"سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم!" وقتی سوء مدیریت، تولید غیر علمی و پروسه تولید بدون اقتصاد مهندسی و.... باشد باید هم ضرر بدهد و ادامه کار در حال ضرر هم نشان از سوء مدیریت است.

"سردار جوانی: دشمنان تلاش می‌کند مردم را از همراهی دولت باز دارند" نه اتفاقاً دولت طرح هایی که به ضرر مردم است را اجرا می کند و باعث نارضایتی و جدایی مردم از دولت می شود.

"مخبر: یارانه داده شده به مردم، بیشتر از هزینه‌های جدید خانوار است" یارانه ماهانه 300 هزار تومان با میزان گران شدن مرغ، تخم مرغ، روغن، لبنیات، ماکارونی و... مصرف یک ماه یک فرد محاسبه شود نه تنها زیاد نیست بلکه کمتر هم است خیلی ساده است ریاضیات پیچیده ندارد شما خودت محاسبه کن متوجه اشتباه خودت خواهی شد.

" عبدالملکی: واردکنندگان بی‌وجدان منشأ فساد اقتصادی شده‌اند" واردات که انحصاری و در اختیار آقا زاده ها و برخی نهاد ها است لذا از ماست که بر ماست.
اموزگار
|
Canada
|
۰۷:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
بجای اینهمه دروغ رو راست بگویید دستور قطع سوبسید نفت داده شده وچون برای محلهای خاصی باید بودجه شان بالا برود پولی برای هزینه خوراک کافی مردم نداریم وارد اقتصاد مقاومتی شده ایم یعنی مردم درمقابل گرسنگی وفقر مقاومت کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
خدایی شما را به دین به پیغمبر قسم می دهم ما یارانه نخواستیم ما صدقه نخواستیم که اینهمه منت سر ما مردم ایران می گذارید خدایی قیمت ها را برگردانید به سالهای قبل از واریز یارانه به خدا ممنون میشیم آن موقع یارانه هم نمی خواهیم شما هم اینهمه یارانه یارانه نمی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ما اصلا راضی به ضرر خودروسازان نیستیم! بعد از چهل سال رانت و سوبسید، امروز با این قیمت ارز دیگر حتما می توانید به خود متکی باشید. قیمت خودرو براساس رقابت عادلانه تعیین شود تعرفه گمرکی خودرو هم نرمال شود مانند باقی چیزها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
با این ضرر، چرا سایپا تیمداری فوتبال می کند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
(سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم!)

چطور یکه با 70 میلیون تومان ضرر برای هر خودرو هنوز این سرکت پا برجاست
و
مشتری داره ؟

بخدا مردم هر چقدر هم محاسبات اقتصادیی دانشگاهی ندوند

والله بالله دیگه 2و2 تا رو می فهمند
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
تاحالا فکر می کردم آنهایی که در دهک 10درآمدی قراردارندچه کسانی هستند.ولی این دولت مشخص کرد کارکنان دولت وبازنشستگان تامین اجتماعی در این دهک حضور دارند.بالاخره آرزوی این اقشار هم برآورده شد!!!!!!!!
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
یعنی ادم از صبح که پا میشه با این خبرها هر چی میخاد جلوی خودش بگیر فحش نده نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
جناب پور ابراهیمی یکم زود گفتی مثل اینکه تا حالا خواب بودی یا توهم جزو دهکهای پایینی .
بمیرم برات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
خب ببندین اون خراب شده ارو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
جناب سایپای عزیز ما واقعا راضی نیستیم شما این قدر ضرر کنی! تو روخدا پس جمع کارخونه آشغال سازیت رو که منت ضرر کردنش رو هم روی سر مردم نزاری!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
اگر یک مرد بین فرزندان هاشمی باشد همین فائزه هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
آقا به خدا راضی به ضرر سایپا نیستیم ما. خودرو نسازید دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
اگه برای هر خودرو 70 میلیون ضرر می دید خوب تولید نکنید ملت راضی به ضرر شما نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
این مخبر همونه که میگفت از هر "لیتر" ویروس یه عالمه واکسن تولید می‌کنیم؟؟؟؟
قائم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
خیلی جالبه مدیر اومده میگه مردم انقدر دغدغه و نگرانی نداشته باشن که قیمت بازار چند برابر قیمت روی جلد شده همون گرونه رو بخرن و خیالشون راحت باشه که قیمت دیگه اینه - تو وقتی مثلا مدیری که تولید قدیم ها رو به قیمت قدیم دست مردم برسونی قشنگ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
مگه نمیگه ضرر میدیم، خب تعطیلش کنن. به خدا ما راضی به ضررشون نیستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
اگه ضررمی کنید خوب تعطیل کنید هم خودتونو هم یکملت رو خوشحال کنید
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
درمورد متضرر شدن شرکت سایپا بایدبگم:
تمامی صنایعی که قواره کارگاه و همچنین تبعیت از فناوری روز تولید را رعایت نکنند باید منتظر چنین عاقبتی باشد
چون هزینه های سربار بشدت افزایش می یابد .
اما تاسف بار اینجاست که هزینه این نارکارآمدی را باید مردم بپردازند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
آقای سایپا شما که توضرر هستی براچی تولید میکنی.نابود منابع ،سوخت و سرمایه کشور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
اقای معاون اول می فرمایند بیش از هزینه خانوار به آنها یارانه داده ایم
واقعا وقاحت حد و مرز ندارد
روزی باید پاسخگوی فوت دهها هزار نفر که بر اثر دروغهای تو از دنیا رفتند باشی
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
وقتی مدیران بی سواد و با واسطه بازی میایند سر کار باید هم ضرر بده. وقتی بلد نیستند کاری کنند باید هم ضرر بدهند. تازه از اینجا می روند جای دیگه آنجا هم ضرر می دهند.عزیزان بلد نیستید بکشید کنار به والله با این همه ضرر بازم می شه اون کارخانه را سر پا نگه داشت و به سود رساند. بنده چون تحصیلاتم مدیریت است می دانم می شود با علم به کافی می گویم می شود
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
وقتی مدیران بی سواد و با واسطه بازی میایند سر کار باید هم ضرر بده. وقتی بلد نیستند کاری کنند باید هم ضرر بدهند. تازه از اینجا می روند جای دیگه آنجا هم ضرر می دهند.عزیزان بلد نیستید بکشید کنار به والله با این همه ضرر بازم می شه اون کارخانه را سر پا نگه داشت و به سود رساند. بنده چون تحصیلاتم مدیریت است می دانم می شود با علم به کافی می گویم می شود
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
مگه مجبوری خودرو تولید کنی که ۷۰ میلیونم روش ضرر بدی؟! اصلا مگه میشه شرکت ضررده باشه و همچنان بتونه تولید کنه!درشو تخته کن.
بعدشم شما مگه چی تولید میکنی که انتظار داری پراید مال ۳۰ سال پیش ۲۷۰ میلیون معادل ۹۰۰۰ دلار باشه؟ حالا خوبه نصف بیشتر قطعات رو از بنجول های چین توش کار کردین.
با ۹۰۰۰ دلار میشه ماشین با کیفیت ژاپنی خرید ...برید از ژاپنی ها و کره ای ها بپرسین چکار میکنن که قیمت ماشینای با تکنولوژی ۲۰۲۲شون ارزونتر از پراید ۱۹۹۰ بدون زه و آپشن در میاد!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم!

خب نتیجه 40 سال کپی برداری و پیکان دنده هیلمنی و دنده برزیلی و دنده آلمانی و دنده دندهو سپر فلان و سپر بسالو .... همش به خاطر انحصار و حمایت دولت ها لوس بار آمدید

و مسلما نتیجه ای بهتر نخواهید گرفت .......

دیگه بسه ...دیگه فایده نداره .... حمایت بسه ... باید به خودتون بیایید ...رقابت کنید با کفار بلکه خودرو خوب ساختید و خوش قیمت ... وقتی پول مردم مظلوم از روی ناچاری سرازیر بشه به حساب خودروسازهای بی کفایت ...معلومه انگیزه ای برای پیشرفت نمیمونه ...بلانسبت معدود مدیران و افرادی که خواستند کار کنند ولی نشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به نظر من دنیا عجایت هفتگانه نداره . فقط یک عجیب دوقلو داره بنام ایران خودرو و سایپا . خودروسازهای دنیا بهترین خودرو های خود که در مقابل انها خودروهای داخل را حتی فرغون هم نمی توان حساب کرد را ارزانتر از خودروسازهای داخلی می فروشند و سود ده هستند ولی این دوقلوهای عجیب و غریب این تولیدات ناقص خود را به قیمت گزاف به مردم غالب میکنند بعد ضرر ده هم هستند . کسی نیست یک حسابرسی از اینها بکنه بعد برای مردم روشن توضیح بده چرا اینها ضررده هستند و اساسا این حساب و کتاب چطوری محاسبه میشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ما وجدانا راضی به ضرر شما در سایپا نیستیم. تعطیلش کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
نه سایپا اشتباه نکن هزاران 70میلیون به مردم ضرر میزنی یک مشت ماشین بی کیفیت واشغال دست مردم میدین
مجمد علی حسنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
تا مدتها می گفتند در قسمت اعظم تولیدات خودرو سازی خودکفا شده ایم اما دیدیم تا دلار عطسه میزند قیمت پراید بالا می رود، خوب این چه کاری است، ضرر 70 میلیونی که برای هر پراید می دهید، برید وارد کنید ارزانتر و باکیفیت تر هم هست پول کارگران بیکار شده هم در می آید یه چیزی هم تهش می ماند.
بی طرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا جان. جان هرکی دوست دارید هم شما هم ایران خودرو نه به خودتون 70 میلیون ضرر برسونید، نه به ما. تعطیلش کنید بلکه یک ملت نفس راحت بکشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ماراضی به ضررشمانیستیم.لطف کرده ودرب سایپای آدمکش راببندید وخیال همه راراحت کنیدودرامورات مربوط به حضرت عزرائیل بیش ازاین دخالت نکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
خوب زحمت بکشید درش رو گل بگیرید مردم ایران هم بسیار خوشحال خواهند شد. بزارید ماشین ژاپنی وارد بشه مردم کمتر کشته بشن.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
یک عدد رانا نو...پس از ۹ هزار تا کار کردن تو دنده یک کل اتاقش میلرزه...دیسک و صفحش خراب شده...اینطوری ضرر میدید....جنس آشغال رو ماشین میزارین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
الهی ما راضی به ضرر شما نیستیم در کارخانه را یک مدتی تخته کنید ببینید شما ضرر میکنید یا مردم فایده میکنند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سلام.درخواست عمومی جهت انتشار لیست یارانه بگیران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
مگه فقط همون 4 كالا گرون شده كه ميگي يارانه بيشتر از همون ما به التفاوت كالاست؟
سیعد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
متاسفانه انقدر مافیا در ایران قوی است که نیاز به یک مدیر قاطع وبیرحم داره تا مافیای که نیم قرن در خوروسازی. در ورزش. در اقتصاد .در فرهنک . در ارز.نفوذ داره ریشه کن کنه ما کشورمان در اوج فساده . بابا به باید بکی یک کشور با حدیث وروایت دینی نمی تواند اداره بشه .اکر میشد که با این همه سازمانها جوروجور فرهنگی که نصفه بوجه مملکت راهزینه میکنند میشد این همه سازمان نظارتی در کشور ما که به اندازه کل دنیا هستن میشد .و.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا دروغگو
اسکندر جلالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
باسمه تعالی
صعنت خودرو سازی به عنوان نماد صعنت ایران که ضرر ده باشد یعنی مابقی صنایع هم این معضل را دارند و این به این معنی است که پیشرفت صنایع ایران در زمینه های دیگر بلوف بیش نبوده ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
میخوان با این نق زدن های دولت رو مجاب کنند که بهشون پول مفت بده که بیشتر بزننده به جیب و آشغال بیشتر تولید کنند
تنگسیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
اقای شیدایی ما راضی به زیان شرکتهای خودرو ساز ایران خودرو و سایپا نیستم لطفا تعطیل کنید.
چنان داد سخن میدهند که ما ضرر میدهیم تا ما باور کنیم گربه محض رضای خدا موش می گیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به نظرم خودرو سازان باید کل مبلغ هزینه شده برای پراید را از مردم بگیرند، 70 میلیون تومان مبلغ کمی نیست، الان همین پراید را اگر به خراج بفروشند لااقل بابت هر یک دستگاه تا پنجاه میلیارد می توانند درآمد داشته باشند. حیف است این وسیله در داخل کشور با این قیمت مفت و مجانی فروخته شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
در یه اقتصاد سالم، صنایع ضرر ده باید تعطیل شوند.
از افزایش قیمت سایما خبر ندارم ولی ایرانخودرو محصولاتشو بیش از ۶ برابر گرون کرده.
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سردار جوانی مطمئنا خبر دارید که دولت یارانه طبق متوسط (مانند من کارمند شرکت خصوصی) و طبقه مرفه را با هم قطع کرد طوری که ما طبقه متوسط از خرید روغن گوشت و مرغ و برنج و مکارانی باز مانده ایم مستاجر هم هستیم البته و صد البته که عوامل سپاهی از اول ثبت نام یارانه در 89 در دهک یک و دو قرار گرفتند من خودم از نزدیک این را دیده ام
پس اشون اصلا مشکل اقلام ضروردی نداشته و ندارد
خفخفلج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سرچ کنید با ده هزار دلار چه ماشین های خارجی میشه خرید.
خفخفلج
|
-
|
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
بعد از برنامه ماه عسل بیشترین گریه ام برای این ضرر 70 میلیونی بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
بعضی از دستگاه اطلاعات حقوق نفرستادن از کجا درآمد آنها ا تشخیص دادید یا کلا براشون بدون اطلاعات یارانه دادید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
آقای مخبر آن سبد خانوار که من دیدم برای یک هفته. یک خانواده چهار نفری هم نمیشه. شما زدید برای یک ماه معلومه اضافه هم هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
بعضی از دستگاه اطلاعات حقوق نفرستادن از کجا درآمد آنها ا تشخیص دادید یا کلا براشون بدون اطلاعات یارانه دادید
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا تو به ازای هر ماشینت 70 میلیون ضرر میدیملت به ازای هر ماشینت یه کشته میدن
تمام ملت از خداشونه تعطیل کنی ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
خط فقر تو دولت قبل یازده میلیون بود

این وزیر رفاه مردم مسخره کرده
.دهک یک درآمد یک و ششصد
دهک دو. دو میلیوندهک نه. شش میلیون .دهک ده ،ده میلیون

همه دهک ها زیر خط فقر هستند

اصلا درآمد قشر متوسط نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیl پس لطفا در این کارگاه را ببندید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
دمت گرم آقای مخبر
حتما خودت با همین یارانه ها داری امورات رو میگذرونی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
چشمم پر اشک شد .
بخدا ما راضی به ضرر شما نیستیم تعطیل کنید ما هم چشممون کور همون ماشین های بی کیفیت تویوتا و هیوندا رو سوار میشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
این خودروسازهای ما دست حاتم طائی رو از پشت بستند با قبول 70 میلیون ضرر مردم را صاحب ماشین میکردند غافل از اینکه با به کشتن دادن سرنشینان خودروهای بی کیفیت شان اصل ازدیاد جمعیت رو هم به خطر انداخته و باعث کاهش جمعیت کشورمون هم میشدند
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
در کارخونه سایپا رو ببندین گاو و گوسفند توش پرورش بدین همه مشکلات مملکت حل میشه
بذارین مردم هم خودرو خوب خارجی سوار شن
متذکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
وقتی عقل نباشد جان در عذاب است! چرا افرادی که دارای کوچکترین تحلیل و آینده نگری و محاسبه نیستند باید مسئول باشند که هم ملت را بیچاره کنند و هم برخی اوقات خود را؟!
چه الان و چه در زمان روحانی کافی بود ارز آزاد به این وارد کننده گان بی وجدان بقول آقای وزیر داده میشد تا آنان کالا و یا کالاهای اساسی وارد نمایند و بعد از ترخیص کالاها از گمرک و تحویل آنها به شبکه توزیع مابه التفاوت ارز آزاد و ترجیحی به آنان داده میشد که الان ملت نخواهند تاوان ندانم کاری مسئولان را بپردازند! و بار دولت را بدوش بکشند! و نیازی به گرانی و دادن یارانه ناموزون و فلج کننده و فقیر زا نبود!
از این دست اعمال مسئولان بسیار زیاد است ولی همواره دست به مظلوم نمایی می زنند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
چند سال پیش قیمت پراید هفت میلیون بود
الال 200 میلیون
چطروی هتفاد میلیو ضرر می کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
توی هر اداره و دانشگاه و بانکی که می روی اغلب کارمندان خانم هستند
بزک کرده و ناخن کاشته
اونوقت جوانان برومند مردم بیکار و علاف و مجرد مانده اند
یک عاقل توی این مملکت پیدا نمی شه که این زنها را بفرسته خانه و مردان جوان و تحصیل کرده را جایگزین کنه که هم امار ازدواج بالا بره هم امار فرزند آوری و هم فساد و خیانت و تبرج و بی حجابی پایین بیاد ؟
کی گفته زن کار کنه و پولش خرج ارایش و لباس و باشگاه و عمل زیبایی بشه و مرد بیکار و علاف و مجرد بمونه تا پیر بشه ؟
مرد اقلا می تونه در صورت تمکن 4 تا از همین زنها را در خانه بنشاند تا از خیابان جمع شوند و سرشان به شوهر و بچه گرم باشه و کمتر فساد کنند
مردیم از بس زن بی حجاب و ولگرد در همه جا دیدیم
اخیرا هم می گن خودمان درامد داریم و شوهر نمی کنیم !
تو شوهر نکنی و بچه نزایی چه می خوای بکنی ؟ خوشگذرانی و ولگردی ؟
دین خدا گفته جامعه اینطور باشه و زنها بیخود و غیر ضروری همه جا باشند مشغول فسق و فجور باشند ؟؟؟
نبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
فقط و فقط و فط و فقط بزرگ مرد تاریخ ایران و هم تراز کوروش کبیر و امیر کبیر و کاوه آهنگر،دکتر احمدی نژاد حفظ الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
بنظر می رسد آمار واریز یارانه را چند برابر اعلام کرده اند از هر مپرسیم یارانه نگرفته>از هر 9 یا 10 خانوار فقط یک خانوار یارانه گرفته لطفا"کنترل کنید!؟به اسم ملت بحساب چه کسانی پول واریز کرده اند؟
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا چرا برای هر خودرو 70 میلیون ضرر میده .خوب در این زباله دانی را ببندید .در غسالخانه ها خود به خود بسته خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ذوالنور: روحانیون می‌توانند در سالم‌سازی نظام اقتصادی کشور نقش ایفا کنند
والا ما که از هرکی میپرسیم مخالف این هستن که روحانیون پستی داشته باشن ابنکه شما تو فامیل خودت و زن و بچت بهت میگن شما دارای پست باشید چاره های جز این ندارن اینو بگن
کارمند، کارگر، حقوق بگیر ...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سلام

معاون اول رئیس جمهور گفت: یارانه ای که به بخش زیادی از مردم داده شده، بیشتر از هزینه های جدید خانوار است!!!!!

افزایش قیمت این چهار قلم به تنهایی ، ممکنه تا حدی درست بفرمایید. اما کالاهای بسیاری هستند که در تولید آنها ازین چهار قلم به میزان زیاد استفاده میشود ( اینها نامشان کالای اساسی است... و پایه و اساس تامین بسیاری از محصولات هستند)شیرینی جات، لبنیات، اغذیه، غذاهای آماده و بسیاری از محصولات غذایی دارویی و ... که کالای لوکس و تجملی هم نیستند و در مصرف خانوارها کاملا ضروری بوده و قیمت آنها بدلیل افزایش قیمت این اقلام اساسی، به شدت افزایش مییابد.
تورم و افزایش شدید قیمتها به تبع افزایش قیمت این چهار قلم قطعی است. حالا باز هم بفرمایید یارانه ای که به بخش زیادی از مردم داده شده، بیشتر از هزینه های جدید!!!! خانوار است...!!!
بفرمایید بروید و با همین چهار قلم بضاعت و قناعت کنید و فقط زنده باشید...اینست معنای رفع فقر مطلق...اینست شان و منزلت یک ایرانی...
گرانی های خزنده و یواشکی هم که در سایه سرگرمی و نگرانی مردم هم اکنون در حال رخ دادن است ( شکر، برنج و .....) حدیثی است دیگر.
تورم چند ده درصدی به آمار خودشان که دیگر امری عادیست...
راستی فقر مطلق را چه تعریف میکنند؟
و شان و منزلت ایرانی چیست؟..هدف گذاری: رفع فقر مطلق...به کجا رسیده ایم.....!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
من کارمند با 22 سال سابقه کار در جنوبی ترین منطقه تهران زندگی میکنم که برای رفت و امدم روزی 3.5 تا 4 ساعت فقط تو راهم حالا فهمیدم با میلیاردرها امثال .... در یه دهکم!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
بابت پراید پول بنز میگیرید تازه 70میلیون هم ضرر میکنید خوب تعطیل کنید فرش قرمز جمع کنیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
آقای مخبر عزیز کسی که یارانه 180 تومنی و 170 تومنی را می گرفته که جمع اش میشده 350 با احتساب حسابهای سر انگشتی خودتان 300 یا 400 به ایشان یارانه جدید تعلق گرفته به عبارت دیگر منت گذاشتید یا 50 ازش کسر کردی یا 50 بهش دادی بعد از 12 سال که نون بربری 50 تومن بوده نه الان که 4000 هزار تومنه
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
"سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم!"
این صحبتها مقدمه ای برای توجیه تعطیل کردن خودروسازها می باشد. ولی نباید زیاد خوشحال شد چون این نشانه پایان یافتن ته مانده دلارهای موجود می باشد و به زودی خودروسازها و دیگر مونتاژکارهای داخلی، امکان وارد کردن قطعات را نخواهند داشت و 70 میلیون ضرر ، (اگر پراید را یک ماشین 4 هزار دلاری فرض کنیم)، یعنی همین الان دلار واقعی بالای 70 هزار تومان می باشد.
صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
!!!!!!!!ذوالنور: روحانیون می‌توانند در سالم‌سازی نظام اقتصادی کشور نقش ایفا کنند!!!!!!

تو رو به جان مادرت قسممممم
اون نقشی که روی چیزای دیگه ایفا کردید بسسسس بود
تو رو خدا روی نظام اقتصادی کشور بیش از این نقششش ایجاد نکنید!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
از قدیم گفتند جلوی ضرر را هر جا گرفتی منفعت است ممنون میشیم از جیب مردم ضرر ندید و تولید نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سردار جوانی: دشمنان تلاش می‌کنند مردم را از همراهی دولت باز دارند
اقا باید مردم دیگه چکار کنن خوب شما چرا قدمی برنمیدارید تا دشمن موفق نشه همش مردم در صحنه شهید پرور ملت امام حسین پس امثال تو چه کاری میکنن
سعید
|
Canada
|
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
پراید با ۳ملیون هم جمع میکنید چه جوری ۲۰۰ملیون میگیرید ۷۰ملیونم ضرر میکنید پوست شما که پوست نیست
مهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
دولت با بستن وتعطیلی خط تولید سایپا بهترین خدمت را به ملت ومردم و سایپا

می کند . ما اصلا رضایت به پرداخت این بی مدیریتی وبی کفایتی و ضرر از بیت المال

نداریم .
یا حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
جناب آقای مخبر عزیز..... قبول داریم که برخی سخنان از سر بی تجربگی است..... لطفا اندکی تامل کنید... این جملات شما نمک بر زخم مردم است... افزایش قیمت این چند قلم کالا، قیمت صدها قلم کالای دیگر که روغن و شکر و گندم در زنجیره تولید آنها هستند و همچنین صدها قلم کالای غیر مرتبط مانند پوشاک و مواد خوراکی و ساختمانی و .... هم افزایش یافته و هزینه های جاری خانواده را افزایش می دهد که یارانه پرداختی مانند چسب زخمی بر شاهرگهای بریده اثری نخواهد داشت....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
آقای پور ابراهیمی خود جنابعالی از بانیان وضع موجود هستی هرروز دولت را تشویق به برداشتن ارز ترجیهی کردی و در مذمت آن صحبت کردی دولت هم بدون برنامه و تحقیق لازم اقدام به اجرای طرح کرد و حالا کم کم مشخص می شود نتنها عدالتی ایجاد نشده باعث نارضایتی فراوان هم شده
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
آقای مخبر لطفا هزینه خانواده خود در ماه رو اعلام کنن مام بفهمیم ایشون چقدر هزینه میکنن لطفا مدیران بی سواد خودشون برن کنار اینجوری جک نگن ادم خندش میگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
این سایپا دیگه عجب [...] ای هست. حاضره آدمها رو به کشتن بده، اما تولید آشغال های بی کیفیت و بدردنخور خودشو متوقف نکنه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
مخبر کیه ؟!!
س ج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
اگر سایپا ضرر ده است تعطیلش کنید
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم
این جمله شرکت خودرو سازی سایپاست پیشنهادی برای سود 70 میلیون در هر تولید دارم اگر حرف گوش کنند :
شرکت محترم سایپا اگر تولید را متوقف کنید این ضرر شما به سود تبدیل میشود اگر واقعا به حرف خودتون اعتقاد دارید و راست میگی باید کارخانه را ببندید واین ضرر شما به نوعی به سود تبدیل شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا....ضرر میدی؟!...ببند در کارخونت رو...اونی که نمیفهمه خودتی...مردم حالیشونه!!
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
میگن گه جلو ضرر رو از هرجا که بگیری منفعته ! شرکت های سایپا و ایران خودرو سالهاست که به گفته خودشان در حال زیان دهی هستند! از طرفی تولیداتشان فاقد کیفیت و استاندارد لازم است! قیمت هایشان نسبت به قیمت جهانی خودرو به نسبت امکانات و کیفیت قابل رقابت نیست! با ایجاد بازار انحصاری به اجبار به مردم فروخته می شوند! نه توجیه اقتصادی دارند و نه شرعی! ادعای تولید ملی دارند ولی با کوچکترین نوسانات نرخ ارز دچار افزایش قیمت می شوند! با این شرایط اذامه فعالیت این دو شرکت چه توجیهی دارد به جز تامین منافع خواص؟ تعطیل کنید تا نه شما ضرر کنید نه مردم.............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به ازای خرید هر خودرو پراید، دست کم جان 2 ایرانی گرفته می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
به ازای خرید هر خودرو سایپا، دست کم جان 2 ایرانی گرفته می شود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ما ملت ایران اصلا راضی به ضرر شما نیستیم ! لطفا بیش از این نه برای ما و نه برای خودتان زحمت درست نکنید اجازه بدهید بقول آقای رشید پور برویم و بهترین خودروهای مدل پایین را با ۱۰۰ میلیون از همین دبی وارد کنیم تا کمتر در لابلای آهن پاره های شما جان بدهیم . تعجب آور است روزی نیست که مردم بعلت کیفیت بد خودروهای جان و مال خودرا از دست میدهند و انوقت صحبت از ضرر میکنید. آیا خود مدیران و کارکنان این دو خودروساز سوار بر تولیدات خود میشوند ؟ شاید تعدادی انگشت شمار آنهم از درد ناچاری ! چون مردم مظلوم بخاطر انقلاب و ارزش آن چیزی نمی گویند مردم را ساده انگاشته اید .
یارانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
در خصوص اینکه دولت رئیسی با تک نرخی کردن ارز جلو فساد و رانت را گرفته کار خوبی است ولی چند نکته لازم است گفته شود الف: چرا این افرادیکه از ارز دولتی فساد کرده اند مجازات نمی شوند و دولت برای آنکه آنها را مجازات کند مردم را با گرانی سرسام آور مجازات می کند ب: کارمند بدبخت که آخر ماه تنها قشری است که اول از او مالیات کسر می شود و پنج ملیون حقوق دارد و مجبور است عصر و شب هم کار کند و حقوقش را به یازده ملیون برساند در پرونده یارانه اش به این نکته توجه نشده که این بدبخت با سه شیفت کاری درآمدش شده یازده ملیون و این 11 ملیون در پرونده اش ثبت شده ولی شب کاری و سه شیفت کاری ثبت نشده ج: این کارمند حقوق بگیر مفلوکی که با سه شیفت کاری 11 ملیون درآمد دارد و ثبت شده و مدرک جرمش شده است ولی ثبت نشده که در سه بانک سیصد ملیون وام گرفته است این یازده ملیون درآمد در سال می شود 132 ملیون ولی اون سیصد ملیون وام بانکی با ده ملیون قسط در ماه در پرونده این مفلوک درج نشده است دال: آن خانم خانه داری که به توصیه دولت رفت طلا و فرش و قالی خانه اش را فروخت در بورس سرمایه گذاری کرد و دولت این سرمایه را به جیب زد الان در پرونده اش نوشته شده شاغل ، درصورتیکه سرمایه اش را فروخت گذاشت در بورس تا دولت و سرمایه داران به جیب مبارک بریزند و الان سرمایه اش یک چهارم شده و در پرونده اش ثبت شده که شاغل است ه: این کارمند مفلوک که درآمد سه شیفت 11 میلیونی در پرونده یارانه اش ثبت شده چرا اجاره ماهیانه ماهی ده ملیون در پرونده اش ثبت نشده ؟ موضوع چیست
ناشناس
|
Hong Kong
|
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
دولت یارانه برای فرغونهای سایپا و ایران خودرو میده اما برای دارو و نان مردم نمیده
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ذوالنور: روحانیون می‌توانند در سالم‌سازی نظام اقتصادی کشور نقش ایفا کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا
دنيا رو اقتصاد شما داره مي چرخه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
حالا که کارخانه های خودرو سازی ضرر میکنند، از هر جا که جلوی ضرر را بگیرید استفاده است. بنابراین اجازه بدید یک کاه گل مال درب کارخانه را کاهگل بمالد تا شماها از ورشکستگی نجات یافته و خیال مردم راحت و تکلیفشان مشخص شود.
گ
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم! ما راضی به ضرر شما نیستیم درش را تخته کنید لطفا!!
مخبر: یارانه داده شده به مردم، بیشتر از هزینه‌های جدید خانوار است!!!
وای... بر این طرز تفکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
هزینه دستمزد مستقیم و غیر مستقیم به ازای هر خودرو کمتر از 20 میلیون تومنه .یعنی شما به بهانه اشتغالزایی دارین به ازای هر خودرو 70 میلیون ضرر میدین پس بهترین حالت اینه که تولید نکنید حقوق پرسنل و بدین و به ازای هر خودرو 50 تومنم میمونه واستون
پسرک فضول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
پس نیروی انتظامی درست میگفت که کارخانجات خودرو سازی باید تعطیل شوند. چون کدام عقل سالمی این همه حماقت در مکدیریت و ضرر را می پذیره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
خدا وکیلی مردم راضی نیستن شما ضرر کنی خب درشو ببند یا میخوای قیمت پراید را با قیمت بنز یکی کنید که ضرر نکنید اخه یکی نیست بگه مسیول محترم وقتی ضرر میکنی چرا تولید میکنی یا برو پیدا کن چرا ضرر میکنی شما 30هزار نیروی مازاد داری ضرر بخاطر اینه شما فرغون هم تولید کنی 100میلیون ضرر میکنی چون بلد نیستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
مدیرها و کارشتاسهای من درآوردی را از سایپاو ایران خودرو بریزید بیرون تا سود ده بشوند.
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
بنده خدا سایپا، این گناهی هست نابخشودنی که مردم به سایپا تحمیل می کنند، راست میگه حیوونکی پراید بایستی

300 میلیون بشه که 30 میلیون سود ناقابل برای این بنده خداها بمونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
مجلس خودش تعرفه 100 درصدی گذاشته بر واردات خودرو به دلالان ایراد می گیره؟
*************************
از طرفی، همزمانی فشار بر خودرو سازان با دو اقدام دولت و مجلس در زمینه یارانه نان و آژادسازی قیمت ارز کالاها جبران شد.
مثل دو تا ضربه هوک چپ و راست در ورزش بوکس.
مردم ناک اوت شدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
سایپا: به ازای تولید هر خودرو ۷۰ میلیون ضرر می‌دهیم!
اگر راست می گویید پس چرا ساخت خودرو را متوقف نمی کنید. حتی اگه راست بگید این ضرر از جیب مردم برداشت می شود و جیب شما به ازای هر خودرو 70 میلیون سود می کند.
علیرضا ملایجردی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
آقایان ایران خودرو و سایپا ما راضی به ضرر شما نیستیم لطفا خودرو تولید نکنید.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا حسین طائب ناصر کنعانی چافی مذاکرات دوحه کنکور
آخرین اخبار
وب گردی