بازدید 7923

ساعی: شاید بازی‌های آسیایی اصلا برگزار نشود

کد خبر: ۱۱۱۷۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴ 07 May 2022

رئیس فدراسیون تکواندو تاکید کرد که تعویق بازی‌های آسیایی نه تنها به ضرر تکواندو است، بلکه به تمامی رشته‌های ورزشی آسیب می‌زند.

به گزارش تابناک ورزشی، هادی ساعی در خصوص تعویق بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو اظهار داشت: این اتفاق نه تنها به ضرر تکواندو، بلکه به ضرر تمام رشته‌های ورزشی است و به کل رشته‌ها آسیب می‌زند. تعویق این مسابقات تمام برنامه‌ریزی‌های ما را به هم ریخت اما از طرف دیگر با توجه به تعدد مسابقات در سال جاری شاید برگزاری این مسابقات در زمانی دیگر بهتر هم باشد. با تعویق بازی‌های آسیایی، امروز (شنبه - 17 اردیبهشت ماه) جلسه کمیته فنی را برگزار خواهیم کرد تا با همفکری در خصوص تدوین برنامه‌های جدید اقدام کنیم و بهترین تصمیم را بگیریم.

رئیس فدراسیون تکواندو با تاکید بر کار سخت شورای المپیک آسیا برای انتخاب تاریخ جدید بازی‌های آسیایی گفت: تقویم ورزشی همه فدراسیون‌های جهانی از مدت‌ها قبل تدوین و اعلام شده است و با توجه به اینکه سال آینده مسابقات کسب سهمیه المپیک در اکثر رشته‌های ورزشی برگزار خواهد شد، گنجاندن مسابقه‌ای به این مهمی در تقویم سال آینده بسیار سخت خواهد بود. این موضوع نیازمند هماهنگی شورای المپیک آسیا با تقویم فدراسیون‌های جهانی و کمیته بین‌المللی المپیک است و کار بسیار سختی است و حتی شاید این دوره مسابقات اصلاً برگزار نشود.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تعویق بازی‌های آسیایی 2023، احتمال تغییر تصمیم فدراسیون در اعزام به مسابقات کشورهای اسلامی و قهرمانی آسیا وجود خواهد داشت، گفت:  ما بلافاصله پس از تعویق بازی‌های آسیایی جلسه کمیته فنی را برنامه‌ریزی کردیم تا بهترین تصمیم را بگیریم و از نیروهای خود بهترین استفاده را ببریم. در کنار تعویق بازی‌های آسیایی، مسابقات دانشجویان جهان نیز لغو شد و باید این موضوع را نیز لحاظ کنیم.

ساعی خاطرنشان کرد: ما دو تیم امید و بزرگسالان خود را خواهیم داشت و تیم امید قرار است پشتوانه تیم ملی باشد. برای تیم امید نیز یکسری مسابقات را پیش‌بینی کرده‌ایم که خوشبختانه آن مسابقات دچار چالش نشده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه