بازدید 5155
حاصل تلاش در پنج وزن نخست

۳طلای کشتی قهرمانی آسیا بر سینه آزادکاران ایرانی

رحمان عموزاد خلیلی دارنده مدال های طلای نوجوانان و جوانان جهان برابر باجرانگ پونیا دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان از هند، در یک مبارزه جسورانه و رو به جلو به برتری ۳ بر یک رسید
کد خبر: ۱۱۱۵۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷ 23 April 2022

در پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا در اولانباتور مغولستان، رحمان عموزاد خلیلی در ۶۵، علی سوادکوهی در ۷۹ و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا رسیدند اما محمد مهدی یگانه جعفری در ۷۰ کیلوگرم با شکست مقابل تالگات از قزاقستان از رسیدن به مدال برنز بازماند.

به گزارش تابناک ورزشی، در فینال وزن ۶۵ کیلوگرم، رحمان عموزاد خلیلی دارنده مدال های طلای نوجوانان و جوانان جهان برابر باجرانگ پونیا دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان از هند، در یک مبارزه جسورانه و رو به جلو به برتری ۳ بر یک رسید و بر سکوی نخست آسیا ایستاد. مدال های برنز این وزن نیز به رحمان اف از ازبکستان و یاماگوچی از ژاپن رسید.

۳طلای کشتی قهرمانی آسیا بر سینه آزادکاران ایرانی

در فینال وزن ۷۹ کیلوگرم، علی سوادکوهی در شرایطی که در تایم نخست با اختلاف ۸ امتیاز از بالیان گوراو از هند پیش افتاد، در تایم دوم شدیدا دچار افت بدنی شد و امتیازات زیادی را از دست داد و ۲ اخطار نیز از داور دریافت کرد اما در نهایت با خوش شانسی و نتیجه ۹ بر ۹ و به دلیل داشتن امتیاز درشت‌تر به پیروزی رسید و دومین مدال طلای ایران در این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.

در این وزن مدال‌های برنز به بوداژاپوف از قرقیزستان و تاکاهاشی از ژاپن رسید.

محمدحسین محمدیان آخرین نماینده ایران در ۵ وزن نخست بود که در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم، مقابل باتزول اویلیسایخان از مغولستان به میدان رفت و در پایان با نتیجه عالی ۱۱ بر صفر به برتری رسید و صاحب سومین مدال طلای ایران در این رقابت‌ها شد.

در این وزن مدال های برنز به کشتی گیران هند و قزاقستان رسید.

همچنین محمد مهدی یگانه جعفری برای کسب مدال برنز وزن ۷۰ کیلوگرم برابر سیرباز تالگات از قزاقستان به روی تشک رفت و در پایان با قبول شکست از رسیدن به مدال برنز بازماند.

در این وزن مدال طلا از آن ناریکانی از ژاپن شد که در فینال ۴ بر ۳ از سد اکماتالیف نایب قهرمان جهان از قرقیزستان گذشت و دیگر مدال برنز این وزن نیز به کشتی گیر هند رسید.

رضا مومنی نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم ایران نیز صبح امروز (شنبه) با شکست مقابل حریف مغول از دور مسابقات کنار رفت. در این وزن مدال طلا از آن کومار راوی نایب قهرمان المپیک از هند شد که در دیدار فینال با نتیجه قاطع ۱۲ بر ۲ از سد رخات کالژان از قزاقستان گذشت. مدال های برنز این وزن نیز به اسمانبکوف از قرقیزستان و آرای از ژاپن رسید.

در پایان رقابت‌های ۵ وزن، هند با کسب یک طلا، دو نقره و ۲ برنز در صدر ایستاد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم