بازدید 62883

«خروج جلیل» بر مشاوران و تیم رسانه‌ای رییسی

با توجه به گذشت چند ماه از آغاز فعالیت دولت سیزدهم، به مرور شاهدیم که از تعارفات میان حامیان دولت با دولت و شخص رییس دولت سیزدهم کاسته می‌شود؛ هرچند در ابتدا تصور می‌شد تاریخ انقضای این رودربایستی ها، بیش از یک سال باشد، می‌بینیم با توجه به انتقاد برخی از نمایندگان و فعالان سیاسی و حتی حامیان دولت ـ که در دل دولت حضور دارند ـ این تاریخ زودتر از موعد منقضی شده است.
کد خبر: ۱۱۱۴۴۷۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰ 19 April 2022

«خروج جلیل» با حمله به مشاوران و تیم رسانه ای رییسی

تابناک : با توجه به گذشت چند ماه از آغاز فعالیت دولت سیزدهم، به مرور شاهدیم که از تعارفات میان حامیان دولت با دولت و شخص رییس دولت سیزدهم کاسته می‌شود؛ هرچند در ابتدا تصور می‌شد تاریخ انقضای این رودربایستی ها، بیش از یک سال باشد، می‌بینیم با توجه به انتقاد برخی از نمایندگان و فعالان سیاسی و حتی حامیان دولت ـ که در دل دولت حضور دارند ـ این تاریخ زودتر از موعد منقضی شده است.

اخیرا جلیل محبی دبیر پیشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر و از مدیران سابق مرکز پژوهش های مجلس که با آغاز دولت به قوه مجریه نقل مکان کرده و در یکی از معاونت های معاونت حقوقی ریاست جمهور مشغول به فعالیت شده بود، در متن تند و صریحی، انتقادات مهمی به دولت و تیم رسانه ای و شخص دولت سیزدهم وارد کرد.

در متن انتقادی جلیل محبی آمده است: «چند ماهی از تشکیل دولت آقای رئیسی می‌گذرد. کم کم می‌توان شناخت دقیق تری از این دولت به دست آورد.

پیش از بررسی عملکرد حوزه های اقتصادی، فرهنگی، عمرانی و سیاسی در مرحله اول باید به عملکرد خود رئیس دولت پرداخت.

آقای رئیسی در این مدت نشان داده است به نظر مشاوران رسانه ای _که البته مشاوران حرفه‌ای به نظر نمی‌رسند_ بسیار اهمیت می‌دهد. تدارک کلید واژه برای سخنرانی های رئیس جمهور، زاویه های دوربین های عکاسی و مانند آنها کار "مهمی" است اما "همه" کار نیست، دوربین درمانی برای مدت کوتاهی جواب می‌دهد، خصوصاً این که رئیس جمهور توان ذهنی این را نداشته باشد که تشخیص دهد مردم متوجه می‌شوند که این کار نمایش است. آقای رئیس جمهور که اهل مشهد است به این‌ مثل مشهدی توجه ویژه کند: یکی از همشهری های آقای رئیس جمهور برای خواستگاری از خانمی آماده می‌شده که رفیق اش از سر خیرخواهی به او متذکر می‌شود که وقتی زنگ درب خانه را زدی، پشت آیفن بگو منم نگو مُیُم! مشهدی ساده دل هم در جواب رفیق اش می‌گوید خب میاد بیرون میفهمه مُیُم!

رئیس جمهور باید قدرت فهم این را داشته باشد که بداند اگر مشاوری به او می‌گوید "ما دوربین را روشن میکنیم و شما به راننده بگو اگر درست رانندگی نکنی خودم پشت فرمان می‌نشینم" نباید به حرفش گوش کند و بداند که جامعه می‌فهمد این سیاه بازی است که دور از شان رئیس جمهور است.

این دانش آموخته دانشگاه امام صادق و دبیر پیشین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مدعی شده است، حال این رفتار را تسری دهید به امور حاکمیت و تشخیص صحت و سقم پیشنهادات وزرا و معاونین و غیر آنها. به جز چند نفری از اطرافیان رئیس جمهور که اعضای اصلی ستاد انتخاباتی او هستند و در قوه قضائیه نیز همان ها حضور داشتند، باقی افرادی که به تیم این دولت پیوسته اند (البته تا جایی که من با ایشان صحبت کرده ام) رئیس دولت را ناتوان از فهم کارشناسی می‌دانند که توان اتخاذ تصمیم های دقیق یا بزرگ ندارد. در بهترین حالت دوستان‌مان با لبخند تلخی بحث را جمع می‌کنند که "آقای رئیسی داره بهتر میشه"!

ما هم بهتر است بحث را جمع کنیم تا متهم به ریختن آب در آسیاب اصلاح طلبان نشویم...»

همین متن کافی بود که سیل انتقادات و هجمه ها و واکنش ها به سمت محبی روانه شود.بسیاری از حامیان دولت ریشه این بیانیه را در جدایی او در پست دولتی می دانستند و برخی از مخالفان دولت و اصلاح طلبان این بیانیه را نشانه زاویه گرفتن حامیان جلیلی با دولت و شخص رییس دولت سیزدهم ارزیابی کردند اما نکته حائز اهمیت این بیانیه، جدا از انتقاداتی که به رییس دولت وارد کرده است، افشاگری او درباره مشاوران و تیم رسانه ای است که در اطراف رییس جمهور قرار گرفته اند و از طریق آنان اطلاعات غیرمنصفانه و غیر شفاف به وی داده می شود.

موضوع مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد پایان رودربایستی های زمان انتخابات میان حامیان دولت است. با گذشت چند ماه از آغاز فعالیت دولت و پایان دوره شعارهای انتخاباتی، هم اکنون حامیان دولت از دوره پرسشگری وارد مرحله پاسخگویی شده اند و افکار عمومی و رای دهندگان انتظار دارند که آنان درباره وعده ها و حمایت های خود پاسخ روشنی داشته باشند لذا همین امر موجب شده که سخنان رد و بدل شده میان آنان خالی از تعارفات بوده و صریح بیان شود.

محبی زمانی که در ستاد احیای امر به معروف سمت داشت در گفتگویی بیان کرده بود : ما نباید کاری کنیم که مردم به خاطر انتقاد غلط اصلا انتقاد نکنند. در عین حال باید روش درست انتقاد کردن را آموزش دهیم، برای مثال پیامبر (ص) می‌فرمایند: «مومن هتاک نیست، یعنی شما در نقد کردن نباید فحش بدهید یا بی‌ادبی کنید.»حال همین فرد متهم به توهین و فرافکنی تلافی جویی شده است.

واکنش یک مستندساز به انتقاد جلیل محبی از رئیسی

در همین ارتباط «امیر تاجیک»، مستندساز در یادداشتی با نقد رویکردهای جلیل محبی نسبت به مشی مردمی رئیس دولت سیزدهم، نوشت: پس از یک شب کاری طولانی که مشغول تدوین مستندی بودم، به نوشته آقای جلیل محبی در حساب توییتری‌شان برخوردم. البته رویکرد نوشته‌های آقای محبی در گذر زمان تغییرات چشمگیر و فراز و نشیب‌های فراوانی داشته است. به همین دلیل چندان مایل به دنبال کردن آنها نیستم، لکن این‌بار نوشته‌های ایشان در توئیتر درباره‌ رئیس‌جمهوری انگیزه‌ای شد تا آن را مطالعه کنم.

ایشان از «دوربین درمانی» سخن گفته بودند و اینکه بسیاری از رفتارهای آقای رئیسی نه از جانب ایشان، بلکه به درخواست مشاوران رسانه‌ای «غیرحرفه‌ای» ایشان صورت می‌گیرد. آقای محبی در توضیحات خود، بر تبعیت بی‌چون و چرای رئیس‌جمهور از مشاوران رسانه‌ای خود تأکید کرده، ایشان را «فاقد توان ذهنی»، «فاقد قدرت فهم» و «ناتوان از فهم کارشناسی مسائل» توصیف کرده‌اند.

اینکه آقای محبی از نگارش این نوشته چه هدفی را دنبال می‌کند، شفاف نیست، با این حال شرط انصاف است که به عنوان یک مستندساز مستقل که بنا به وظیفه‌ی ذاتی خود ملزم به ثبت مستنداتم، مطالبی را برای اولین بار مطرح کنم.

اینجانب همچون بسیاری از سایر مستندسازان برای تهیه مستند در یکی از سفرهای استانی رئیس‌جمهوری با ایشان همراه بودم. نکته قابل توجه در این سفر، نگاه غیر امنیتی به تیم مستندساز همراه بود که از این جهت با سفرهای سابقم همراه دولت‌های پیشین و یا مسئولان دولتی و حتی بخش خصوصی، یک تفاوت بارز به حساب می‌آمد.

نکته بعدی، منش آقای رئیسی بود. در سفری که همراه ایشان رفتم، از زمان سوار شدن به هواپیما حوالی ۶ صبح تا بازگشت به تهران در حدود یک نیمه شب روز بعد، برنامه‌های فشرده‌ای برای رئیس‌جمهوری تدارک دیده شده بود که حضور در همه این برنامه‌ها و حتی پوشش آن در توان هر کسی نیست.

آقای رئیسی از زمانی که به استان وارد شدند تا زمانی که به تهران بازگشتند، مخاطب صحبت‌های مسئولان استانی و مردم بودند. در جریان فعالیت‌های روزمره رئیس‌جمهوری اتفاق‌های زیادی روی می‌دهد. به ویژه در حاشیه سفرهای استانی یا دیدارهای مردمی، هرکسی درخواستی دارد و حجم این درخواست‌ها به دلیل مشکلات فزاینده اقتصادی در سالهای اخیر بسیار بالاست.

«انبوه درخواست‌های مردمی و منابع اندک کشور» شاید منصفانه‌ترین عبارتی باشد که بنده از یک روز عادی رئیس‌جمهوری به ذهنم می‌رسد. به هر حال گفت و شنودهای زیادی در جریان سفر استانی جریان دارد که فقط برخی قسمت‌های آن، به تشخیص تیم رسانه‌ای منتشر می‌شود.

ساخت مستند از یک سفر استانی آنقدر جذابیت دارد که هیچ مستندسازی نمی‌تواند از آن چشم‌پوشی کند. شوخ‌طبعی و دغدغه‌مندی آقای رییسی در ترکیب با رویدادهای مستند باعث می‌شود مستندساز فیلمی بسازد که اگرچه قالبی روایی دارد، اما شخصیت‌ها آنقدر واقعی هستند که مخاطب نمی‌تواند میان سینمایی یا مستند بودن آن تمیز قایل شود.

اینکه رئیس‌جمهوری در جریان یک سفر به راننده می‌گوید «اگر درست رانندگی نکنی، خودم پشت فرمان می‌نشینم» به شهادت افراد حاضر، عین اتفاقی‌ست که روی داده، و صدها نمونه از این دست در یک سفر اتفاق می‌افتد که از دید عموم جامعه پنهان است و به مدد دوربین مستندسازان نمایان می‌شود. اینکه آقای رئیسی از کارمند روابط عمومی ریاست‌جمهوری می‌پرسد که «آیا به شما ناهار داده‌اند» منش و روحیه شخصیتی ایشان است که در راستای نوع‌دوستی معمول ایشان به تصویر کشیده شده، اما چون در بازروایی این وقایع جرح و تعدیل‌هایی صورت می‌گیرد، کل مفهوم در قامتی ناقص و جدای از بافتار واقعی به نمایش درمی‌آید. انتشار برخی از این صحنه‌ها اگرچه ممکن است از منظر منتقدان منصف قابل بحث باشد، اما وقوع آن عین «واقعیت» است و «نمایشی» خواندن در خوش‌بینانه‌ترین حالت حاکی از ناآگاهی گوینده است.

در خصوص مسئولان نظام جمهوری اسلامی می‌توان دو رویکرد را همواره مدنظر داشت: رویکرد آرمانی و رویکرد همایونی. در رویکرد آرمانی که بر پایه‌ی مبانی انقلاب استوار است، رئیس‌جمهوری یکی از آحاد مردم است که مسئولیتی سنگین بر عهده دارد و نباید پرده‌ای جز صورتش میان او و مردم باشد. همانطور که امام علی (ع) به مالک اشتر فرمود «در میان تو و مردم باید واسطه و سفیری جز زبانت و حاجب و پرده‌ای جز چهره‌ات نباشد. افرادی را که با تو کار دارند، از ملاقات با خود محروم مساز.»

اما در رویکرد همایونی، رئیس‌جمهوری در مسیرهای ویژه عبور و مرور می‌کند و نزدیک شدن به وی دشوار است.

مشکلات کشور به دلایل متعدد در سال‌های اخیر انباشته شده است. آنچه به عنوان یک مستندساز از منش رئیس جمهوری دیده‌ام، آنست که آقای رئیسی به شیوه خود پیگیر حل مشکلات هستند، ممکن است کارشناسان امر به شیوه‌های پیگیری ایشان در مملکت‌داری نقد داشته باشند که از حوزه تخصص اینجانب بیرون است. از همین رو امیدوارم بی‌اطلاع از جریان امور و بدون اطلاعات کافی سخن به گزاف نگوییم و اصل را بر نقد منصفانه ایشان و وزرایشان قرار دهیم تا جامعه باور کند این قبیل توئیتر بازی‌ها یک بازی سیاسی نیست. سعدیا هر آنچه می‌خواهی بگو/ حق نباید گفت الا آشکار.

تاکید جلیل محبی بر اظهارات پیشین

پس از واکنش ها و انتقادات زیادی که نسبت به وی مطرح شد او در تکمیل صحبت خود نوشت:

عزیزان

من شما را درک میکنم. شما امید دارید آقای رئیسی بتواند کارهای بزرگی برای کشور انجام دهد. اما من توان آن کار بزرگ را در ایشان نمی‌بینم.

وقتی که حجت عبدالملکی پیش از انتخابات توییت کرد که: ‏سلامُُ علی ابراهیم، بنده در واکنش نوشتم یا ابراهیم اعرض عن هذا.

اگرگوگل پلاس زنده بود از سوابق چهارده سال قبل میشد دید که شما امیدهای دیگری هم داشتید و من ناامید بودم.

البته انسان به امید زنده است،

اما من معتقد نیستم آقای رئیسی امیدهای شما را محقق کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۲۰
انتشار یافته: ۱۲۵
تا ۶ ماه دیگه همه خروج میکنن
پاسخ ها
عزت رسولی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
والا خداییش کاری نداریم بعضی ازوزرا فقط تئوریسین خوبی مثل وزیر کارهستند ودرعمل هیچ برنامه ای ندارنرتد
یعقووب
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
اینا فکر میکردن زمان گلابی دادن برجام فرا رسیده همه شون با خوشحالی اومدن گلابی ها رو بچینن الان می بینن باز فرستادنشون سر خط.ملت منتظر نتیجه هستن و اینا اینکاره نیستن
نسیم
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
آنچه جلیل محبی در عدم توانایی ذهنی رییس جمهور گفته به نوعی همان است که همتی در مناظره های انتخاباتی در پاسخ رییسی که گفت من دو تیم خبره اقتصادی کنارم دارم گفت...همتی پاسخ داد وقتی خودت تخصص اقتصادی وعلمش را نداری از کجا متوجه می شوی راهکار کدام تیم خوب وبهتر است

در ضمن ایراد محبی به تیم رسانه ای رئیس جمهور در درجه دوم اهمیت است...موضوع مهمتر همان " ناتوانی ذهنی" رئیس دولت است که محبی اشاره کرد پس تابناک لطفا قضیه را لوث نکن
شهاب
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
غرض ورزی در ذات سخنان این شخص موج می زند !دبیر سابق ستاد امر به معروف!!نیازی به تحلیل نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
تمام دعوا ها سر یک لقمه نان بیشتر است . ملت کیلویی چند ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
روحانی هم گفت مسئله افزایش قیمت بنزین قطعی بود ولی من زمان اجرای ان رو نمیدونستم و جمعه فهمیدم.
و این شد دستاویزی برای دوستان که رییس جمهور جمعه ها تازه با خبر میشه.
پس فرقی نمیکنه گوینده چه نیتی داشته جریان سازها هستن که از جملات کلید واژه میسازن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
آقای رییسی تمام تلاش خودشو داره میکنه تا مشکلاتی رو که روسای جمهور قبلی ایجاد کردند ازمیان بردره ولیکن اکثر وزرا ومدیران براساس سهم خواهی نمایندگان وحزاب وکسانی که دردوره تبلیغات انتخاباتی دوروبر آقای رسسی بودند درخوش بینانه ترین حالت نیروهای بنجل جامانده وبه ظاهر جهاد گر وانقلابی رو که هیچ تخصص وتعهدی هم ندارند به کابینه ومجموعه تحمیل کردند .امیدواریم جناب آقای ریسی درمدت باقی مانده درانتصابات تجدید نظر کند .خدایی وزارت خانه های مهمی مانند آموزش وپرورش ؛ وزارت کار ووزارت بهداشت زیبنده چنین وزرای ضعیف وبدون تجربه نبودند .
محمود
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
واقعا" باید به حال افرادی مثل محبی و امثالهم که در اینجا
اظهار نظر هم فرموده اند گریست قرار نیست رئیس جمهور اقتصاددان و مهندس عمران وجراح متخصص و... باشد ایشان باید فردی دلسوز مردم و آشنا به درد آنها ودارای اراده برای حل مشکلات باشد و از توان مدیریتی خود که قبلا" ثابت کرده نهایت استفاده را در این امر ببرد حالا در این میان با سونامی مشکلات سرازیر شده از دولتهای قبل بخصوص دولت اخیر که نزدیک بود از عدم تحرک زخم بستر بگیرند چکار بایست میکرد که نکرده چرا قبول نمیکنیم کشیدن ترمز بسیاری از ناهنجاریها و مشکلات در همین مدت کوتاه نشانه قدرت و توانایی و اراده ایشان برای گذر از میان انبوه معضلات و مشکلات است حالا شما میخواستید ایشان مثل هری پاتر با اشاره یک چوب جادو کند دیگر این سطح پایین فکری شماها را میرساند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
نگو پس کی می خواهد یاور محرو مان باشد و خدمتگزار مردم و ما را به بهشت ببردو در برجام دیدن چیزی نیست در پرونده و واکائی کردند و همان توافق قبلی را هم اینها نمی توانند به ان برسند کاشت بادمجان اون کسی که می گفت پنج یا شش ماه وقت لازم دارد زودتر بچیند تا دهم ارزان شود و هم غیر قابل خوردن
نسیم
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
خطاب به محمود
به حال شما بایست گریست...تا اینجا جز گفتاردرمانی و مصاحبه وبقول محبی دوربین درمانی چیز دیگری ندیدیم که اگر جز این بود وضع مذاکرات این نبود و وضع قیمت ها آن....محسن رضایی در بحبوحه انتخابات نکته درستی گفت که " رییسی بهتر است در قوه قضائیه بماند" کسی مثل رئیسی را که زاده قوه قضائیه است می گماریم در مقام اجرا بعد کسی مثل قالیباف را که یک عمر کار اجرایی کرده می گذاریم راس قوه مقننه..." تعهد بدون تخصص و تجربه مرتبط"...رییسی حتی اگر بقوه قضائیه بازگردد دیگر برش سابق را نخواهد داشت...ما استاد سوزاندن مهره های باارزش خود هستیم..بحال خود وامثال خودت بگریید که مملکت را به این روز انداختید
جلیل و خلیل و حسن و حسین و جواد و مراد و کلا همه از دور و برش فرار میکنن .
یواش یواش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
فقط اون مشاور عزیز که ایده محصول دهی بادمجون در 4 ماه رو ارائه کرده بودن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
عمل که نیست در مدیریت اما کی می خواهد شعار را سر دست بگیرد
بحث تعارف نیست

علت عملکرد دولت است
ما که این موارد را میدانستیم رای ندادیم پس حق اعتراض هم نداریم اما شما که نمی دانستید چرا رای دادید ؟!!؟!؟!؟؟؟!؟!!!؟!؟!!
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
شعر نگو مومن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
آقای رییسی خودشون گفتن من از همه کمبودها و کاستی ها با خبرم و 6 ماهه اونا رو برطرف میکنم
خب بسم الله
یک ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
یعنی منطق شمادراین حدهست که درهشت ماه رئیسی آلودگی هشت ساله روحانی رو پاک کند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
"یک ایرانی " عزیز
جناب رییسی و بزرگواران حمایت کننده از ایشون در جریان مناظره ها خودشون گفتن که همه چیز رو درست میکنن
حالا چه هشت سال روحانی چه از زمان ظهور تمدن یا هر چیز دیگه ای
اقای محبی چند گرفته ای که پازل تخریب دیگران را تکمیل کنی ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
اقای ریسی نیاز به تخریب گر نداره خودش و وزیرهایش کافی هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
جناب ناشناس، گناه وزیران آقای رئیسی ندادن سهم مفسدین و رانتخواران است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
همونقدر که 8 سال یک عده پول گرفتند تا روحانی در مواجهه با غرب تنها بمونه و به او تاختند !!! همونقدر پول گرفت که صدا و سیما پول گرفت تا از سال 95 تا 1400 برای ریسی تبلیغ کنه!!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
همین که یکی حرفی بزنه که به مزاق دوستان خوش نیاد یا پول گرفته یا آلبانی نشینه یا طرفدار ....
بی خیال بشید. بذارید تحمل شنیدن حرف مخالفین رو یاد بگیریم. بذارید انتقاد بدون توهین رو یاد بگیریم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
توان مدیریت و نا کار امدی را کی چوب خط می زند
جناب امیر تاجیک هم جزو همان گروه رسانه ای است و معلوم است که بی طرف نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
احتمالا ایشان خودش طراح "خودم پشت فرمون میشینم" بوده.
عجب
رئیسی داره بهتر می شه!!!!!! بله و لاجرم چهل ساله کشور شده آزمایشگاهی برای آزمون و خطاهای افرادی که دارن بهتر می شوند!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
واقعیتش اینه ما نباید زیاد خرده بگیریم.
تو همون مناظره ها میزان تحصیلات و عیار افراد مشخص ده بود.
یه عده نخواستن و رای ندادن، یه عده هم انتخاب کردن و رای دادن
چه درست و چه غلط این یه انتخاب بوده با در نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله مهندسی انتخاب.
ناشناس
| Germany |
۱۷:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
با رای دادن مشکلی حل نمیشه . به روحانی رای دادیم همین اقایون هشت سال با تمام امکانات عمومی علیه ش تهمت دروغ بافتن . الانم اگر فلان اقتصاد خونده برنده نوبل بیاد اینجا نمیتونه کاری بکنه . ای مجلس سنا ، بیسوادهای مجلس و نظامیان نمیگزارن کار کند10:51
كاملا با آقاي محبي موافق هستم. متاسفانه در كشور ما سياستهاي غلط حكومت باعث شده كه اولا به جاي در كنار مردم بودن در مقابل مردم قرار بگيرند. ثانيا افرادي كه هيچ تخصصي ندارند در پست هاي مهم قرار بگيرند. ثالثا همه رييس جمهوري ها ما مشكل بي سوادي را دارند و در حد رييس جمهور نيستند و اطلاعات غلطي كه از طرف ديگران به ايشان داده مي شوند را عنوان مي كنند در حالي كه مردم بهتر از اين كارشناسان مسائل را درك مي كنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
پس نتیجه این همه سفر استانی پر هزینه چیه؟ مگه نه اینکه قراره رییس جمهور خودش از نزدیک مشکلات رو لمس کنه؟
انتقال اطلاعات غلط چطور اتفاق میفته؟؟؟
در میان مردم بودن وقتی مطلوب است که دردی را درمان کند والّا وقت تلف کردن است.
اقای مستند ساز
خوب بودن یک شخصی دلیلی بر توانمند بودن و مدیر بودن اون نیست
وقتی ادم فاقد توانمندی بر سرپست مهمی باشه هم چیز را خراب میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
معمولا مستند سازها مورد قبول تیم هوادار رئیس جمهورها هستند و در قبال دریافت حق الزحمه قراردادهای آنچنانی فیلم تبلیغاتی دور بعد را فراهم می کنند
آقای امیرتاجیک نگران نباش همه ی مستندهارو میدن شما بسازی
باور كنيد اينكه شما در طي چند ماه چندين و چند سفر ميداني را بدون وقفه و تامل انجام دهيد قطعا به هيييچ عنوان تاثير گذار نيست . شاخص هاي كليدي عملكرد هر حوزه كاملا مشخص است و حضور ميداني فقط سبب اتلاف وقت و عدم تمركز كافي مي گردد . اينكه شخصي از 4 صبح تا 2 شب به يك استان سفر كند قطعا تا جندين روز قدرت تمركز را نخواهد داشت .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
اگر تشکیلات دولت انقدر ناکارامده که نمیتونه مشکلات مردم را به هیئت دولت منعکس کنه و لازم میشه رییس جمهور بره حضوری از مشکلات با خبر بشه، بهتره کل دوایر دولتی و مجلس حذف بشن و باری بر دوش ملت نباشن .
بدبخت مردم ...
آقای رئیسی هنوز 3.5 سال دیگه فرصت داره.

عملکرد ایشان و دولتش بعد از سال چهارم رو مردم در رای دادن یا ندادن مجدد به ایشان قضاوت خواهند کرد.

فعلا رئیس جمهوره و باید در امور بهش کمک کرد.
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
اقای رییسی وقت بسیار دارند. اونی که وقت نداره ملت بیچاره هست
ناشناس
| Germany |
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
سعید خان .مگر با رای اکثریت مردم امده که بارای بره؟
دوما میفرمایید سه و نیم سال صبر کنیم که دستپخت اقایان هم امکانات و فرصتها را از ین ببره که دور بعد رای نداره؟
ناشناس
| - |
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
از بهارش پیداست
ریسی فاقد سابقه اجرایی مدیریتی و فاقد سواد و دانش کاربردی و کاملا ضعیف در شناخت شرایط محیطی خودش است و متاسفانه در مجموعه وزیرانش هم ادم های بسیار ضعیف و درجه سه وجود دارند و همه اینها مقصر ریسی نیست بلکه کسانی که انتخابات مجلس و ریاست جمهوری را طوری برنامه ریزی کردند که این افراد ضعیف زمام امور را در دست بگیرند
پاسخ ها
نادری پور
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
درودبرشما. کاش همه به این درک می رسیدند. حق مردم ما نیست که بعد از 43سال همچین رئیس جمهوری حکومت کند وافراد نخبه وکاردان خانه نشین باشند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
روزگاری یکی میگفت اگه فلان اتفاق بیفته حتی پیاده روها هم دیوارکشی میکنن.
فعلا از پارکها و پلهای علبر پیاده شروع ششده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
وقتی سعید محمد شب روز میکوبید این شد نذاشتید این بنده خدا که مدیریت خوانده و قدرت اجرایی بالایی دارد که چرم شهر در پنج سال افتتاح کرد بیایید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
اقای رییسی در مجموعه در قوه قضاییه فقط دستور میدادند و حکم اجرا میشد ولی در قوه مجریه بازار از عملکرد پیروی میکنه نه دستور
آیا مطمینید که رویکرد آرمانی صرف، راه خروج از بن بست های فعلی جامعه است. بنظر من رییس جمهور صرفا نبایستی آدم خوبی باشد ، بلکه بایستی انسان کاردان و خوبی باشد. این نکته مرز بین یک ایران پیشرفته و این چیزیست که الان همه می بینیم!!!!!
اقای محبی جرات و جسارت این را داشت که واقعیت را بیان کنن. این واقعیت جامعه و مدیریت ضعیف رییس جمهور است
از انتقاداتی که عیوب را گوشزد و. آشکار میکند باید استقبال کرد و منتقد هراسان دانسته یا ندانسته مددکار و همراه براندازانند
جلیل محبی شخص بی ادبی است. به ایشان و سایر سهم خواهان میگویم که محبوبیت رئیس جمهور بیشتر شده است
پاسخ ها
علی
| United States of America |
۱۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
تعداد رای های مثبت و منفی به کامنت شما نمودار غلط بودن فرمایش حضرتعالی است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
شما مثل این که سهمت رو گرفتی که راضی هستی از وضعت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
منفی ها رو داشته باش
ناشناس
| - |
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
بر اساس چه معیاری به این نتیجه رسیدی.نکند مستند سازان بهتون گفتن
در انتخابات ریاست جمهوری قبلی میشد فهمید آقای رئیسی مجری برنامه های دیگران خواهد بود چون ایشان بعنوان تولیت آستان قدس به صراحت اعلام کردند خادمی امام رضا برایشان بالاتربن جایگاه است و کاندید ریاست جمهوری نمیشوند اما به فاصله کوتاهی نه تنها نامزد شدند از آن بدتر در مناظره تلویزیونی یک جلد قطور کتابتی را نشان دادند بعنوان برنامه کاری آینده که به هیچ وجه نمی‌شد در آن زمان کوتاه بعد از آن مصاحبه تدوین شده باشد مگر اینکه این برنامه نوشته شده توسط دیگرانی است که ایشان را جلو انداخته و برایشان تصمیم سازی میکنند و همین بهترین سندی است که در دور بعدی هم همانها که نهایت تلاش را برای فلج کردن دولت قبلی کردن و تیغه دیگر قیچی ترامپ شدند تا رگ حیات مملکت به نام دولت قبلی بریده شود و ایشان رئیس جمهور شوند همچنان تصمیم سازانی هستند که نه سابقه و نه کمترین توان اجرایی دارند.خداوند عاقبت همه مارا به خیر کند
جناب جلیل محبی گماشته جناب صدیقی در ستاد امر معروف بودند و جناب صدیقی هم با تمام احترامی که برای ایشان قائل هستم، پدر خانم همان نماینده مفسد و کارچاق کن خودرویی بودند که برای چند نمایندگی سایپا و ایران خودرو خارج از نوبت سفارش تحویل خودرو میدادند. آن نماینده شاه داماد، در زمان ریاست آقای رئیسی بر قوه قضائیه به همراه نماینده دیگری بازداشت شدند که با فشار آقای لاریجانی آزاد شدند. در هر صورت گناه داماد را به پای پدر خانم نمینویسند اما امان از کینه های شخصی ناشی از وابستگی های خانوادگی.
رسانه های مغرض نخواهند توانست امید مردم به آقای رئیسی را برگردانند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
واقعیت متن اجتماع اینه که مردم هیچ امیدی به جناب رییسی و تیمش ندارن.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
تابناک اگر منصف هستی، چرا من نوشته ام نمیتوانند امید مردم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
مغرض را ول کن از گلستان در طول مدیریت بگومحصول بادمجان بعد از چند ماه بگوخط قرمز من گرانی و تورم است بگو واقعیت را با کدامین مذهب و ایین جواب می دهید گور پدر استکبار و مغرض
آقای رئیسی چگونه باید نشان دهد که مرد کارهای بزرگ است. کارنامه چند ماهه ایشان گویای روشنی است بر این حقیقت! سخنان شما از روی صدق است یا غرض ورزی است؟ اگر ایشان تا حدودی دست به عصا راه می رود به این دلیل است که نمی خواهد آزمون و خطا داشته باشد بلکه برای این است که کارها با درستی پیش برود.
اقای محبی حضرت عالی حرف حساب زدید متاسفانه کسانی که ریل گذاری انتخابات رو انجام میدند تا به اهداف سیاسی و برسند اصلا کاری به این ندارند که طرف چقدر زیرک و باهوش می باشد ولی واقعیت اینه که هرکسی دیگه جای ایشون رئیس جمهور میشد می خواست مسیر مشخص شده طی کنه مطمئنن زاویه پیدا میکرد یادتون نره همین اطراف اقای رئیسی بودند که یک مستند با تتلو برای ایشان درست کردند ایشون حتما ادمی درست هستند ولی ساده بودن و سواد مدیریتی نداشتن الان اگر کار دستشون نده بعدا کار دستشون میده که نمونه انها رو الان می بینیم . فعلا که همشهریش اقای قالیباف داره کاستی های ایشون رو یجوری ماله می کشه انتظار داشتیم با توجه به گشایش نسبی که در دنیا بوجودامده حداقل تورم رو ثابت نگهدارند که از عهد ایشون خارج هست
با حفظ احترام به آقای جلیل محبی باید عرض کنم بنده اصلا به آقای رئیسی رای ندادم چون فکر می کردم با داشتن سواد حوزوی صلاحیت احراز پست سیاسی و رئیس دولت را ندارند و با وجود داشتن شرایط جانبازی و ایثارگری طی چند ماه اخیر با موج کمر شکن اجبار به بازنشستگی در شرکت مخابرات ایران روبرو شده ام یعنی حالم اصلا خوب نیست ولی این سید بزرگوار به مصداق سوره 103 العصر بخوبی عمل کرده اند. وظیفه اصلی ایشان خوب گوش کردن و انعطاف پذیری در مقابل امواج مخالفین و رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی آحاد کشور است که در چارچوب نظام بایستی دنبال شود. حال اگر نظام می خواهد مخالفت خود با آمریکا را ادامه دهد به ان سید پزرگوار ربطی ندارد ضمن آنکه ایشان از سوی سید بزرگوار دیگری مورد تأیید قرار گرفته اند. و حضور ابشان نشانگر قدرت سیاسی عناصر پشت پرده کشور است که در حال بالغ شدن هستند. هر چند که تعدادی از افراد در دستگاه به سوءاستفاده از بیت المال مشغولند ولی چون طلحه و زبیر تاوان خواهند داد. مگر ریگان یک هنر پیشه نبود یا همین زلنسکی یک کمدین نبود؟ کمی صبر داشته باشیم چون خداوند جای حق نشسته و بندگان خود را همواره بر صبر و شکیبایی توصیه کرده است. ایشان هم بتدریج حائز شرایط لازم تخصصی یک رئیس دولت خواهند شد. تا همین الان که بمراتب از دولت احمدی نژاد و روحانی عمل کرده ولی مشکلات یک کشور توسط برخی سود جویان داخلی و در شرایط تحریم ظالمانه یکی دو تا نیست. امید داشته باشیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
...... خربزه با بهار میاید ......................
تاریخ نقد های تیز تند خیلی سریع یرای ایشان رسید وتندتر هم خواهدشد.ومسببان اصلی بزودی متوجه خواهند شد...ایکاش در همان قوه قضاییه که حدود ۴۰ سال کار کرده بودند می ماندند و قید پوست موزی که رقیبانش برای خروج از صحنه دیگری برایشانداخته بودند را میزد هر چند که این محک برای فهم دیگران لازم بود اما به چه قیمت؟
با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات برای همه مردم عزیز ایران. در خصوص مطالب مطرح شده توسط آقای محبی و پاسخ آقای تاجیک نکته ای که باید پرداخته شود این است در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران کلیه روسای جمهور در یک فرایند انتصابی به این مسند منصوب شده اند هر چند که این فرایند بر اساس انتخاب مردم و رای آنها بوده باشد. توضیح چرایی اینکه در ساختار حکومتی حزبی، احزاب با ایجاد تشکیلات و ساختار و چاترت سازمانی حزبی فرایند ارتقا و صاحب منصب شدن را طبق اصول و مرامنامه های مدیریتی پایه ریزی می کنند بنابراین رهبران حزب ها علاوه بر دانش مدیریتی که در خلاتل سالها کار مدیریتی سیاسی و در رقابت با سایر احزاب بدست می آورند از یک کاریزمای شخصیتی عقلانی نیز برخوردار می گردند که به رهبران حزب ها در نشستن بر مسند های تاثیر گذاری چون ریاست جمهوری و نخست وزیری و پرهیز از اشتباهات ساده لوحانه کمک می کند. اما در ساختار ریاستی انتصابی که در جمهوری اسلامی ایران با انتخاب هدایت شده مردم نیز همراه است روسای جمهور که نفر دوم مملکت هم حساب می گردند فاقد هر دوی توان مدیریتی و کاریزمای عقلانی تشکیلاتی هستند ولو به اینکه مقبولیتی انقلابی و مهنوی داشته باشند. ریاست جمهوری که از این دو فاکتور محروم باشد مطمئناً در چینش کابینه دست به عصا حرکت کرده و انتخاب هایش بر اساس مشاوره های اطرافیان خواهد بود نه شناخت مدیریتی فردی. حالا در کنار این موارد قرار دهید تخاصمات جناحی و انتقادهای بیان شده نسبت به روسای جمهوری قبلی را که خود بخود قدرت تهییجی خاصی به روسای جمهور در مسند در نقد عملکرد اسلاف خود و حتی در موارد بدتر بیانات نابجا و غیر عقلانی و بعضا مضحکه آمیز در دیدارها و بازدیدهای مدیریتی و نظارتی می دهد.
ای ول به جلیل محب و شجاعت و دور اندیشی شان، بقیه هم به او خواهند پیوست اندک اندک، مثل دوران احمدی نژاد
اون جوک مشهدی بسیار خوب بود و تامل برانگیز .
ضمنا اگر هاشمی رفسنجانی را دوباره به این دنیا احضار کنید هم نمی تواند این کشتی به گل نشسته را هدایت کند .
چه برسد به دوستانی که سابقه یک روز کار اجرایی را نداشته و یکباره در بدترین شرایط مدعی ناخدایی شده اند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
یه موقع کسی ادعا میکنه که نمیذارم کشتی غرق بشه یه وقتی هم ادعا میکنه من این کشتی رو تبدیل به ناو میکنم و به ساحل آرامش میرسونم.
جناب رییسی مدعی بودن از تمام مشکلات و کاستی ها با خبرن و 6 ماهه همه رو مرتفع میکنن.
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
مشکلات کنونی درزمان مرحوم هاشمی رفسنجانی هم بود.تورم بالای ۵۰ درصد درآن زمان بود ولی کارهای سازندگی زیادی هم آن مرحوم انجام داد. اجازه بدید ازاین سیکل مدیران تکراری خارج بشیم ومدیران جدید وجوان بیایند تا انشاءالله تحولی در کشور ایجاد شود.
نه دیگه تعارف را بذارید کنار واقعا از هر لحاظ بگید دولت، دولت کاری نیست. محبوبیت جدش کار نداریم. ایشان عزیز ما هستند. ولی مملکت را با این حرفها نمیشه اداره کرد.
یا تیمش کار بلد نیستند یا هدفشان زمین زدن دولت ومملکت است اینها دوشمن هستند و ملت باید پا سوز این دولت و آن دولت شود. مردم طاقت این گرانی بی در و پیکر را نداره هر روز بدتر از دیروز. خجالت هم نمی کشند. فکر کنم آخرین روزهای رئیسی سپری میشه بفکر یه دولت قوی باشیم. انشالله.
در دفاع امیر تاجیک از رییسی هم درباره درک کارشناسی ریسی و توان ریاست جمهوریش صحبت نمی شه فقط میگه رییسی دوربینی نیست
ملتو با این حرفهای صد من یه غاز سر کار گذاشتن از ما که گذشت خدا به داد نسل اینده برسه
تابی جون از میوه ها توتی رسیده. تازه ماه عسل دولت رئیسی تموم نشده، بذارین یک سالش بگذره ببینین چه خروجهایی که شکل میگیره. دلیل اصلی ش اینه که دولت رئیسی آیینه ی تمام نمای احمدی نژاده، تنها منجی ازنظر بعضی ها ولی فقط حرف و دستور و پوپولیسم، و مشکل حادتر همزمانی ش با مجلسی ضعیف و بدون پشتوانه علمی و تخصصی
با خروج علی و ولی و... هم کاری از پیش نمیره.....این وسط فقط سر مردم بدبخته که بی کلاه میمونه
به شما یک کارخونه به ارث برسه با چندین میلیارد بدهی چیکار می کنید ؟؟

بازم به معرفت آقای رئیسی اصلاح طلبان دولت روحانی گند زدن به مملکت او داره گنده کاری هارو برطرف میکنه مملکت تازه بیاد روی خط صفر تا بتونه بسازه
من به رئیسی خیلی امیدوارم ....

اگر ایرانی نیستی از این مملکت برو
اگر ایرانی هستی با دشمنان ایران بجنگ
پاسخ ها
ناشناس
| Cyprus |
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
وقتی من موقع انتخابات میگم میتونم شش ماهه این کارخانه با بدهی رو درست کنم بهم رای بدید، فرق داره با وقتی که شرایط رو نمیدونی و قبول مسئولیت می کنی مهندس جان
اینها نتایج درخشان نظارت استصوابی است این بنده خدا آدم خوبی است دلش هم میخواهد کار کند اما مثلش آن سربازی است که گفتند چرا نمیجنگی گفت به هزارو یک دلیل اول اینکه تفنگم فشنگ نداره لازمه این مسولیت علم اقتصاد است که نه تنها این بزرگوار که وزرا و مشاورینشان از آن بهره مند نیستند پس باید به حرکات نمایشی و شعاری رو بیاورند و تقصیرها را به دولتهای قبل و دشمن و سلطانهای برنج و چایی و.... بیندازند . خدا خودش رحم کند
اگر آیت الله رئیسی و هر کسی هم که کار کند و تلاش کند و بدود تخریب نشود باید شک کرد . بالاخره آدمهای مریض همیشه و همه جا هستند
جالبه ایشون کی هستند ؟نه تخصص دارن نه سابقه حالا یه چیزی گفته مکه مهمه اینکه بازنشر فرمایش ایشون رو میبینیم جالبه ...ظاهرا قراره ایشون مطرح بشن به هر قیمتی!!!
این دولت و دار و دسته ش که جلوی پای دولت پیشین انواع سنگ اندازی ها و مخالفت ها و مانع تراشی ها رو کردند و وعده حل همه مشکلات در ۶ ماه و دستور ریشه کن شدن فقر تا آخر ۱۴۰۰ رو داده بودند خیال میکردن اداره کشور به این راحتی هاست. حالا که با واقعیت ها روبرو شدن میبینن که اون طوری که فکر میکردن نیست. حالا هم عوض عذرخواهی، روداری میکنن و هنوز حرف از امید و نشاط بین مردم میزنن و مشکلات رو هم به دولت های قبل نسبت میدن. با اینکه از دولت قبل هیچ دل خوشی ندارم و اون زمان از خدا میخواستم که دوره روحانی زودتر تموم بشه، الان روزی هزار بار میگم که صد رحمت و درود به همون دولت قبلی. این دولت فعلی هم اگه نمیتونه جلوی افزایش مشکلات رو بگیره بهتره هر چه سریع تر با یک استعفای همراه با عذرخواهی خوشحالمون کنه و دیگه هم سراغ اداره امور کشور نیاد. نه خودش و نه حامیان و همفکرانش!
پاسخ ها
روج الله
| Germany |
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
تنها گزینه گزینش نظامی میباشد که دولت های تاکنونی را همگی بامدیران آن ها بر راس کارها دستگیر و به کار بدنی محکوم کند تا دارای شعوری گردند که چگونه میتوان و باید بنفع مردم کار کرد.
بقیه روش ها آب در هاونگ کوبیدن است
هر که را بهر کاری ساخته اند و
همگان همه چیز را دانند
و یک نفر نمی تواند به تنهای آچار فرانسه باشد و
و همه فن حریف هم باشد و
اگر اینجوری شد، می شود وضعیت دولت فعلی
بــــــــــــــعـــــــــــــــــــله، آنقدر مقامات (از صدر تا ذیل ) از وضعیت موجود شکایت می کنند که ما مردم عادی را شرمنده خودشان میکنند. فقط می توانیم این را بگوئیم که آقایان ممنونیم باور کنید ما مردم ایران حتماً خودمان را مقصر می دانیم. ما روزی چند بار می گوئیم این چه غلطی بود که ما کردیم. شما ببخشید.
مردم ایران بدترین روزگار عمر خودرا می گذرانند ونزدیک است از دست گرانی بمیرند همه چیز در ایران هست اما مدیریت درست نیست که ارزانی بیاورد
سلام
اولا انتقاد منصفانه کار بسیار خوبی است و باعث رشد جامعه و رفع مشکلات می شود.
دوما بفرمایید سیاستمداران کارکشته با سابقه اجرایی چند ساله قبلی چه گلی بر سر مملکت زدند که حالا هنوز نیومده این بابا رو به باد انتقاد گرفتید؟
سوما شما که میفرمایید سفر استانی فایده ای ندارد اونی که تو اتاقش می نشست و ... و خبر مشکلات مملکت رو رو براش می آوردند یا طبق اطلاعات منتشر شده هزینه یکی از سفرهاش فلان تومان بوده چه دردی رو دوا کرد؟
در پایان امیدوارم خداوند به ما بصیرت بدهد که هر کدام در هر پست و مقامی که هستیم کارمان را درست انجام دهیم و در مقابل اعمال خود پاسخگو باشیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
امیدوارم خداوند به ما بصیرت بدهد که هر کدام در هر پست و مقامی که داریم دیدم عرضه آن کار را نداریم زود استعفاء بدیم
احتمالا منافع شون تامین نشده
هم آقای «امیر تاجیک»، و هم آقای جلیل محبی آگاه باشند که همتون سر کار هستید
کسی که چهل سال بر صندلی ریاست تکیه زده بوده و الان هم اسبش را زین کرده برای 4 سال دیگه بر صندلی رییس جمهوری تکیه بزنه گوش به این حرف ها نمیده. من و تو فقط برده رای دادن و انتخاب اجباری هستیم وراه گریزی هم نداریم چون راهی برای انتخاب مهندسی شده باقی نمانده و آنان که انتخاب کردند باید جوابگو باشند. ما که بیچاره و بدخت بوده و هستیم وخواهیم بود در همیشه زمان وآنان که حاکم و مسلط زاییده شدند و بر تخت بزرگ شدند تا ابد نیز چنین خواهند بود. خودتون را زحمت ندید
ببین چه عزاییه که مرده شورم داره گریه می کنه!!! خدا نبخشد اونایی که اینو به ملت ایران تحمیل کردن
حرف حق
گذشته از عملکرد مثبت آقای رئیسی وآماررضایت قشرمحروم جامعه ، میزان وملاک اصلی کلیت عملکرد، اعلان رضایت رهبری که در طول این سی وچندسال ، خودثابت کرده اند کارشناس خبره ای هستند واشراف کاملی براوضاع دارند کافی است ، ببینید کفه ای ترازوی مخالفان ومعاندان ایشان کدام طرف است ، هشت سال سکان قوه مجریه دست کسی مانند آقای روحانی بوده که یک فقره اش فاجعه ای گران کردن یک شبه بنزین و بیانات سخیف ایشان وعدم اطلاعش بود که کشور را با بحران مواجح کرد واگر تدبیررهبری نبود خدامی داند چه پیش می آمد .
قبلا در همین سایت و جاهای دیگر سران سپاه گفتند اگر مانع احیای برجام تحریم سپاه است، انها از خیر از تحریم درامدن میگذرند(فقط تکلیف سربازان وظیفه .... ؟) / اما بهانه امریکا(شرطش) برای حذف سپاه از لیست تروریست، لغو اعلام انقام بخاطر شهید سلیمانی است، که حتی یک استاد حقوقدان پیشنهاد داده یک توافق مصالحه شود، یعنی ایران اعلام کند پرونده شهید سلیمانی حقوقی پیگیری کند و از تهدید انتقام امران منصرف شود. نکات:
۱- اساسا بارها اعلام کردند انتقام انجام سد با زدن پایگاه عین السد و همچنین خروج امریکا از بعضی مناطق پیرامون مثل افغانستان!
۲- اساسا تندروهایی شهادت سردار بهانه عدم لغو تحریم سپاه و احیای برجام کرده اند(تحمیل خسارات به یک ملت) اساسا میدانند روح شهید سلیمانی راضی است؟! آیا شهید سلیمانی ها جانشان دادند تا مردم ایران در فقر و تحریم باشند و از آن طرف مفسدان اقتصادی مافیا با گزانفروشی موجب فروپاشی اجتماعی و نارضایتی و حتی رویگردانی بخشی از مردم از نظام و تشیع شوند؟!
۳- آیا خانواده شهید سلیمانی راضی هستند به مطالب فوق تا انتقام عزیزانشان بگیرند، آن هم معلوم نیست چطور و اما استکبار بهانه تراشی کند برای لغو تحریمها؟!
خیلی وقت هست از نظرات آقای دکتر محسن رضایی مستفیذ نمیشیم!! در دولت قبلی که خوب نظریه میدادن. خب الان بیا مشکل رو حل کن!!!
این آقای محسن رضایی فقط یکی از منتقدان دولت قبلی بوده و الان هزاران منتقد دولت قبلی موندن که هیچ کار نمیتونن بکنن!!!
متن اقتب تاجیک بسیار سفید و جانبدارانه بود و من به شجاعت اقای محب درود میفرستم که همچون اینه حرف های مان را منعکس کرد. تاریخ مصرف منشهای پوپولیستی خیلی وقت است که منقضی شده و مردم نجیب ایران هرچند به علل مختلف که بر کسی پوشیده نیست توان اعتراص ندارند اما هوشیارند و همه چیز را به سهولت درک میکنند. حامی محرومان بداند او اخرین امید مردم درد مند بود و اگر دیر تر بجنبد با مایوس کردن مطلق ما بزرگ ترین خیانت را در حق مردم، شهدا، و ایران روا داشته است. هرچند ممکن است دیر شده باشد
جناب آقای جلیل از شما بعیده قضاوت من غیر علم بفرمایید.
اولا مگر شما درداخل اتومبیل حضور داشته اید که چنین قضاوتی می کنید.شما خیلی خوب باید بدانید که آقای رئیسی فرد متواضع ومردم دوستیه.پس لطفا ای فرمایشات را نفرمایید
از این سفر اخیر رئیسی به کرج باید فهمید از چه کارشناسان و برنامه ریزانی استفاده میکند که یک سفر با قطار برای ملت مظلوم هشتصد میلیون هزینه در بر دارد و بازخورد و نتیجه اش صفر است بنده از استان محروح ایلام با ۵ میلون تومان به تهران سفر کردم و کارهامو به خوبی انجام دادم و از نتیجه کارم هم راضی بودم ٪
چرا چرت و پرت می‌نویسید!!یه کم عاقل باشید
فقط توی این مشاورا یکی نیست یه ناهار و شام به رییسی بده ؟!!!
تمام نگرانیش نوهار و شومه
بالاخره ماه پشت ابر نمیماند رئیسی ۴۲ سال در قضائی بود چکار کرد برای وضع موجود ؟ الان هم که همه کسانی که در دولت احمدی فساد بود آورده که مردم ایران آنها را شناخته اند و از اینهیزم برای نردم آبی گرم ننیشه و با این سیستم موجود مردم ایران روز به روز بدبخت تر میشوند خدایا فریاد رسی بفرست
بارکج به منزل نمی رسه .حتی نیت خوب هم با عمل بد راه به جایی نمی بره . انتخابات 1400 مشکل داشت . بی انصافی بود جفا به کاندیداها و مردم بود و ....
وزیر کار که هیچ وزیر اقتصاد هم همینطور نمیدانم شورای نگهبان چطوری فکر کرد که برای۸۵ میلیون ایرانی این ادمها رو تایید کرد شایسته ترنبود بابا
تابناک نظرات رانمیگذاری!عزیزاین دولت دولت که میگوییدیعنی چه واصلادولت درایران چه کاره است درژاپن دولت همه کاره است وخودش هم پاسخگوست نه درایران که دولت فقط برای این درست شده که چهارسالیکبارتوسط مردم انتخاب ‌بعدش درهمه اموروابسته به بالااست!بدون اجازه هیچ کاری نبایدبگندولی بعدازاینکه دوره اش تمام شدمسئول اصلی مشکلات باقیمانده معرفی میشودیعنی بطورساده وقابل فهم یک بازی است که هردوره تکرارمیشود!بازم سانسورکن …
یه لحظه فکر کردم جلیلی خروج کرده!
آقای تاجیک همین فرمون ادامه بدید حتما یک پروژه سنگین سینمایی و یا ساخت مستند با اعتبار مالی هنگفت شامل حالتون خواهد شد و خستگی این کار هم از تنت در میاد. حتما علیرغم خستگی کار روزانه از این مطالب در توییتر مطالعه کن و از این دست ماله کشی ها رو ادامه بده، موفق میشی....تو میتونی تاجیک....میتونی
برداشت جلیل از برخورد های رییسی اشتباه است
در جناح آقای رئیسی پس از 40 سال مشکل از اینجا هست که هر کس که در قد و قواره معاونت و وزارت و مدیرکلی باشد خودش بحد کافی بیزینس و مشغولیت و جایگاه و درآمد دارد و با ترجیح گمنامی دلیلی نمیبیند که این چند صباح آخر خطر کرده و با ایشان همکاری کنند. اگر هم کسی از اینان به اصرار و تکلیف وارد شود خود به شرطها آمده و از قبل اختیار کامل برای عمل طبق نظر خود و نه تبعیت از رییسی گرفته و بنابراین ورود اینگونه آدم ها هم حتی نقض غرض بوده و اثر منفی بیشتری دارد.
نهاری بشون بده و از لوکوموتی پیاده شون کن اول همه دولتیهای قبلی
تحلیل رفتار و شخصیت رئیسی از بررسی مناظرات انتخاباتی و برخی رفتارهای انتخاباتی رئیسی به سادگی قابل دسترسی بود و نیازی به تجربه یکسال ریاست دولت او نبود.
ویدئوی تبلیغاتی با تتلو
مصاحبه با کاترین شکدم ِ یهودی
ضعف واژگانی و بی اطلاعی کامل از برخی مسایل در مناظرات و وابستگی کامل به ملابنویس های پشت صحنه در این موضوعات
عدم کنترل لازم بر خشم و عصبانی شدن شدید در مناظرات
ضمن اینکه ایشان در گذشته سوابق دیگری هم در آستان رضوی و قوه قضاییه داشته اند. جزئیات در خصوص افکار و رفتار و شیوه ی مدیریت او حداقل بر خواص کاملا آشکار بوده
اتفاقا بیشتر مشکلات کشور به نبود امر به معروف و نهی از منکر بر می گرده. اینکه پول های سرگردان وارد تولید بشه و صرف سوداگری نشود.فرهنگ کار و تلاش و تولید و خرید محصولات داخلی و از طرفی کار محکم و با کیفیت و دوری از ظلم و کم فروشی و رشوه و فساد و خشونت و رانت خواری و... هریک می تواند کشور را به مسیر درست خود ببرد که بعد از نماز و زکات واجب است.راستی ای مدعی خود چه کرده ای ؟
شما تازه فهمیدی ما از همون اول که بهش رای ندادیم میدونستیم ایشون اینکاره نیست
"انبوه درخواستهای مردم و منابع اندک کشور" - چرا؟ .چکار کردین که منابع کشور اندک شد؟
و در ثانی گرفتن نامه های مردم و در گونی کردن آنها و رسیدگی به نامه ها در مقیاسهای صدها هزار تایی و بلکه میلیونی نه ممکن است ونه قرین عدالت است .همۀ ملت کم و بیش مشکل دارند. یکی میگوید وام می خوام .یکی میگوید بچه ام بیکار است.یکی میگوید خودم بیکارم و زندگیم نمی چرخد. و دیگری از گرفتاری در ادارات و یا پایمال شدن حقش و ... سئوال این است که بفرض رسیدگی و تامین خواستۀ اینها ، تامین خواسته های بقیه مردم که دستشان به جایی نمی رسدچطور میشود.اینکه از میان عدۀ کثیری با خواسته و درد یکسان ، فقط عدۀ کمی را برخوردار کنی به عدالت و انصاف نزدیک نیست و فقط می تواند خوراک تبلیغاتی باشد .راه صحیح این است که مشکلات این نامه هارا دسته بندی بکنند و به عنوان "درد عمومی" برای آنها چارۀ کلی پیدا بکنند.تا مشکل همه حل شود .راه حل بهتر این است به ازای هر یک از وزارتخانه ها و حتی شرکتها و نهادهای بزرگی که خدمات عمومی ارائه می دهند ، مسیری در فضای مجازی ایجاد شود تا مردم شکایات و انتقادات و پیشنهادات شان را بطور تخصصی در مورد عملکردزیر مجموعه های آن وزارت یا آن نهاد اعلام نمایندبدون اجبار به ذکر نام و مشخصات. این میشود یک گام به پیش برای ترمیم و تنظیم نارسایی ها. البته اگر واقعا یک مدیریت درستی پشتش باشه.نشه مثل سایتهای موجود ادارات و سازمانها که فقط تعریف از مدیر و معاونه و هیچ چیز بروز رسانی نمیشه مگر خبرترددهای مدیرش.
اقای محبی الان شما متوجه شدید این بنده خدا توانایی کارهای بزرگ را ندارد ولی مردم خیلی زودتر متوجه این امر شدند و بخاطر همین کسی به ایشان رای نداد .
سه نکته:
اول اینکه به عقیده من آقای محبی آدم چندان عاقلی نیست؛ اثباتش نیازی به گوگل پلاس هم نداره، توییتر ایشون در قامت ستاد امر به معروف، گویای اینه که ایشون عاقل نیست و روی حرفایی که میزنه حساب و کتابِ درستی نمیکنه. کاری به نیت خوب و بد ایشون ندارم ولی عقلی که ما از آدمی در قد و قواره ایشون انتظار داریم رو نداره.

دوم اینکه آقای محبی آیا متوجه این هست که با پایین کشیدن رییس جمهور در حد یک بازیگر نادان، اون هم بر اساس احتمالات و حرف زدن با چارتا کارمند در حد خودشون، چه بلایی سر امید ده‌ها میلیون ایرانی میاره که امیدوارن آقای رییسی اوضاع رو درست کنه؟! آیا این کار، عاقلانه است؟!

سوم اینکه با مطرح کردن اینکه فلان جمله رو احتمالا به آقای رییسی گفتن بگو، چه کار مهمی الان انجام شده؟! چه تاثیری داره؟! چه حرکت مثبتی رخ داده؟! چه ضرورتی داشت گفتن این حرف؟! آیا جز تنش و ناراحتی و خوشحال کردن بی‌بی‌سی اتفاقی افتاده؟! اگر این کار از سر ناآگاهی و تندرویی باشه که چیزی جز حماقت نیست! و اگر آگاهانه بوده که یک خیانت روشنه!
با سلام
از تجربه شخصی میگم و انهم اینکه واقعا در سفرهای رئیس جمهور قبلی تجملات و فضای امنیتی بسیار حاکم بود بهطوری که کل اداره ما را از دو روز قبل تعطیل کردند تا کسی نباشد و ..... ولی در سفری که اقای رئیسی داشتند ایشان بسیار اهل تواضع و خونگرم و به دور از تشریفات و فضای امنیتی سنگین برخورد کردند و جای تقدیر دارد. اقای رئیسی بسیار ساده و دلسوزند اما نقدی که به ایشان هست اینکه واقعا ایشان تیم نداشتند و پس از انتخابات همه اصولگرایان خود را سهیم این دولت و مطالبه گر بودند. سهم خواهانی که توان مدیریتی و دانش ناکافی هم دارند. حکایت امور کشور و واقعیت های اقتصادی و اجتماعی بسیار متفاوت با آن چیزی هست که دوستان و خود اقای رئیسی می پنداشت. قصه بیرون گود بودن و لنگش کن هست. و البته دوستان طالبانیسم هم در اصولگرایان کم نیستند. در انتها اینکه بنده شخصا در صداقت و دلسوزی آقای رئیسی اعتقاد دارم. و البته نقدهای جدی دارم بر بخشی از هم وطنانم که با دستاویز کردن اصطلاح بانیان وضع موجود هدفی جز حذف مدیران لایق و تصاحب منصب و پست ندارند. ما وظیفه داریم هرجا هستیم کار درست را درست انجام بدیم نه آنچه خودم درست میپندارم.
رئیسی توی مدیریت از همه جناح و حزبی منتقدانی داره ولی همین ها به رفتار و نحوه تامل رئیسی با مردم اعتراف کردن که این یک موردش کار بسیار زیبا و درستی هست.حالا چرا این شخص بقیه موارد رو ول کرده گیر داده به این موضوع جای سوال داد
آقای مستند ساز شما یک حرف درست زدی وآن اینکه مشکلات کشور بدلایل متعدد انباشته شده.اما سو"ال این است که آیادلایل انباشته شدن مشکلات ویا خود مشکلات ولو اندک از بین رفته که شما اینگونه از این عملکرد ضعیف دولت بدینگونه دفاع میکنید؟یا اینکه مشکلات قبلی سر جای خود هست ومشکلات جدیدتری که ناشی از گذر زمان واشتباهت تیم دولت جدید هست بر سر مشکلات قبلی ودر نهایت بر سر مردم آوارنشده؟ اصلا"کسی بفکر ریشه یابی ودلایل بروز این مشکلات پیش پا افتاده هست؟با این رویه اوپوزسیون شدن اعضای این دولت هم دور از انتظار نیست میدانید چرا؟
چرا تابناک این قدر غیرصادقانه عمل میکنه؟ من به یکی از پیامها که اصلا قصد امیتاز دادن بهشو نداشتم فقط جهت ازمایش چیزی که به تجربه زا یان سایت فهیمدم رای منفی دادم یهو 6 تا بالا رفت.
آقای محبی که بدون یک روز تحصیلات حوزوی معمم شدی تو که میدانستی چرا پست گرفتی؟
آقای مستند ساز، نهار خوردی را پرسنل وزارت خانه نگفت به مدیر کارخانه گفت و وسط حرفش پرید. تحریف از شما بعیده
برادر تاجیک، در طول حیات حرفه ای خود به این نوع دفاعیه نویسی و جوابیه نویسی نیابتی عادت کرده است. با سرچ در گوگل، از این جنس نوشته ها در دفاع از افراد دیگر از تاجیک یافت میشود که ایشان خود را در بازی مهره درشتان به بهانه ای وارد کرده.
البته این هم برای خود روشی شده که ایشان به فواید و مواهب این روش گویا خوب پی برده. به هر حال ایشان این فضا را شناسایی کرده و بهره برداری میکند. به یقین جواب میدهد که استمرار دارد. .
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی