بازدید 5477

مولوی عبدالحمید حادثه تروریستی مشهد را محکوم کرد

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان حادثه تروریستی در حرم امام رضا(ع) و قتل دو طلبه در گنبد کاووس را محکوم کرد و گفت: نباید این حوادث منجر به درگیری قومی و مذهبی شود.
کد خبر: ۱۱۱۲۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹ 08 April 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی با انتشار پیام ویدئویی اظهارداشت: اتفاقات اخیری که رخ داده همه مردم را نگران کرده و قتل ۲طلبه در استان گلستان و ترور سه عالم در حرم امام رضا(ع) که هر دو مکان‌های دینی هستند این ترور ناجوانمردانه از نظر ما شنیع است.

وی ادامه داد: اولا ما این جنایات را محکوم می‌کنیم. هیچ کسی حق قتل خودسرانه کسی را ندارد. اگر کسی از کسی شکایت دارد قانون و دادگاه هم هست و او باید به قانون مراجعه کند. به هیچ بهانه‌ای این نوع قتل‌ها از لحاظ شرعی و قانونی مجاز نیستند.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: همه مردم شریف بیدار باشند که ما دشمنان کمی نداریم. دشمنان زیاد و خیلی قوی داریم. این دشمنان توطئه نکنند که امنیت ما را به هم بزنند و مشکلات مذهبی به وجود بیاورند. درگیری‌های قومی و مذهبی ایجاد کنند که بدترین نوع درگیری‌های دنیا است که این امر بیداری مردم ما را می‌طلبد.

وی تاکید کرد: شیعه و سنی در کنار یکدیگر برادرانه زندگی می‌کنند و با یکدیگر درآمیخته هستند و همه چیز ما مشترک است هم برادری وطنی و هم برادری اسلامی داریم.

مولوی اسماعیل زهی با بیان این‌که ایران و افغانستان دارای مشترکات تاریخی و فرهنگی دارند افزود: وقتی فردی کاری انجام می‌دهد، نتایج آن به یک ملت برنمی‌گردد، باید بررسی شود که او (متهم) جنون یا دیوانگی داشته یا به جریان افراطی وابسته بوده، یا چه چیزی سبب شده که او دست به چنین کاری بزند ما انتظار داریم که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی حوادث گلستان و مشهد را ریشه یابی کنند.

وی تصریح کرد:این مسائل بیداری مسوولان و ملت شریف ایران را می طلبد. به هر حال بیداری می‌تواند که هر نوع توطئه را خنثی کند و دشمنان ما نمی‌توانند ما را گرفتار توطئه کنند و برای انتقام گیری بخواهند اختلافات داخلی انجام دهند.

به گزارش ایرنا، یک فرد تکفیری روز سه شنبه ۱۶ فروردین ماه در صحن پیامبر اعظم حرم امام رضا(ع) با چاقو به سه روحانی حمله کرد.

هر سه روحانی که در این حادثه مورد سوء قصد قرار گرفتند، از فعالان خدمت در گروههای جهادی و ساکنان حاشیه شهر مشهد بوده اند.

در این حمله تروریستی حجت‌الاسلام اصلانی بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید، حجج الاسلام پاکدامن و دارایی پس از جراحی در بخش مراقب‌های ویژه بستری شدند که حجت الاسلام پاکدامن به وضعیت پایداری رسید و بهتر شد و سپس به بیمارستان رضوی انتقال یافت، اما حجت‌الاسلام دارایی یکی دیگر از روحانیان مضروب بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار
وب گردی