بازدید 3613

دو ميليون مسافر نوروزی، هوايي سفر کردند

سرپرست شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران از اعزام و پذيرش قريب به دو ميليون نفر مسافر از فرودگاه هاي کشور در بازه زماني ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا دهم فروردين ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: فرودگاه بين المللي مهرآباد با اعزام و پذيرش قريب به نيم ميليون مسافر در اين مدت، يک چهارم ظرفيت کل مسافران نوروزي را به خود اختصاص داده است.
کد خبر: ۱۱۱۱۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۲ 01 April 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران؛ حميدرضا سيدي ضمن اعلام اين خبر با اشاره رونق سفرهاي هوايي پس از دو سال سخت کرونايي گفت: در مدت مذکور يک ميليون و ۹۶۳ هزار مسافر از فرودگاه هاي سراسر کشور اعزام و پذيرش شده اند که حاکي از رشد ۵۷ درصدي نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وي همچنين رعايت پروتکل بهداشتي به منظور جلوگيري از شيوع دوباره کرونا را در فرودگاه هاي کشور مورد تاکيد قرار داد و گفت: اين مساله به طور جدي در فرودگاه هاي کشور به ويژه پروازهاي بين المللي رعايت مي شود.

سيدي گفت: همزمان با آغاز طرح سفرهاي نوروزي که از ۲۵ اسفند کليد خورده است، فرودگاه هاي کشور تا دهم فروردين‌ماه ميزبان نشست و برخاست ۱۵ هزار و ۹۳۳ پرواز بوده اند‌ که حاکي از رشد پنج درصدي در اين بخش است.

وي همچنين گفت: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا دهم فروردين‌ماه ۱۴۰۱، بيش از ۶۴۴ هزار مسافر با حدود سه هزار و ۹۰۰ پرواز در فرودگاه مهرآباد اعزام و پذيرش شده اند که از اين جهت اين فرودگاه در رتبه نخست قرار دارد‌.

سيدي گفت: فرودگاه بين المللي مشهد هم با بيش از ۱۸۰۰ پرواز ميزبان حدود ۲۶۱ هزار مسافر بوده و به اين ترتيب رتبه دوم پرترافيک ترين فرودگاه‌ها در ايام نوروز را از آن خود کرده است.

به گفته سرپرست شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران، فرودگاههاي شيراز، اهواز، اصفهان و بندرعباس رتبه هاي بعدي را در پرواز و اعزام و پذيرش مسافران به خود اختصاص دادند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی