بازدید 5088

ارائه دستاوردهای 6 ماهه بانک رفاه کارگران در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

بانک رفاه کارگران با حضور فعال و اثربخش در نمایشگاه دستاوردهای ۱۸۰ روزه وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخشی از دستاوردها و اقدامات توسعه‌ای 6 ماهه اخیر خود را در معرض دید عموم قرار داد.
کد خبر: ۱۱۰۷۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲ 28 February 2022

ارائه دستاوردهای 6 ماهه بانک رفاه کارگران در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، در این نمایشگاه که در ۳۲ بخش با مشارکت معاونت‌ها، سازمان‌ها، بانک‌ها و اداره‌های ستادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مرکز نمایشگاه‌های این وزارتخانه در حال برگزاری است، بانک رفاه کارگران نیز به معرفی بخشی از خدمات نوین بانکی و دستاوردهای توسعه‌ای خود در 6 ماهه دولت سیزدهم پرداخته است.
براساس این گزارش، همزمان با افتتاح نمایشگاه مذکور و طی مراسمی با حضور دکتر حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، علی‌اصغر بیات رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی و جمعی از مدیران کشوری، خبرنگاران، فعالان اقتصادی، اصناف کارگری و کارفرمایی از دو طرح توسعه‌ای بانک رفاه کارگران شامل "مدل تامین مالی واحدهای تولیدی از طریق بانکداری اسلامی" و "طرح گواهی اعتبار مولد(انتشار اوراق گام)" رونمایی شد.
این گزارش می‌افزاید، دکتر للـه‌گانی در این مراسم جزئیات طرح‌های توسعه‌ای مذکور را تشریح و اجرای این طرح‌ها را منجر به ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال زایی در کشور عنوان کرد.
دکتر بهادری جهرمی سخنگوی دولت نیز طی سخنانی در این مراسم ضمن استقبال از اجرای این طرح‌های توسعه‌ای بانک رفاه کارگران، از حمایت جامع دولت از آنها خبر داد.
سخنگوی دولت تاکید کرد: اجرای مدل بانکداری اسلامی یکی از آرمان‌های نظام بانکی کشور به شمار می‌رود و دولت سیزدهم از اجرای این مهم در بانک رفاه کارگران حمایت جامع به عمل می‌آورد.
دکتر عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در سخنانی در این مراسم از خدمات و اقدامات توسعه‌ای بانک رفاه کارگران در دولت سیزدهم قدردانی کرد.
وی تصریح کرد: بانک رفاه کارگران به عنوان بازوی اقتصادی وزارت مردم، اقدامات گسترده‌ای در راستای حمایت از برنامه‌های اشتغال زایی این وزارتخانه داشته که شایسته قدردانی است.
علی‌اصغر بیات رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی نیز در این مراسم به خدمات گسترده مالی و تسهیلاتی بانک رفاه کارگران به بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در یک اقدام مشترک فی‌مابین سازمان تامین اجتماعی، بانک رفاه کارگران و کانون عالی بازنشستگان تمامی مراحل پرداخت تسهیلات به بازنشستگان و کسر اقساط به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و نیازی به حضور متقاضیان واجدشرایط به شعب بانک نیست. از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 300 هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به صورت غیرحضوری به بازنشستگان پرداخت شده است و فرایند پرداخت این تسهیلات در اسفند ماه نیز تداوم خواهد داشت. 
وی همچنین به پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق بانک رفاه کارگران اشاره کرد و با قدردانی از خدمات مناسب بانک در این زمینه، تصریح کرد: بیش از 90 درصد از 4 میلیون بازنشسته تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند که به نمایندگی از آنان، مراتب قدردانی خود را از این بانک و مدیران ارشد آن به ویژه دکتر للـه‌گانی مدیرعامل بانک اعلام می‌کنم.  
لازم به ذکر است، نمایشگاه مذکور با رویکرد تبیین دستاورها و خدمات شش ماه اخیر، بررسی چالش‌ها، معرفی اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای و واکاوی و آسیب شناسی اهداف و چشم‌انداز پیش رو به مدت ۲ هفته در مرکز نمایشگاه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال برگزاری است. 

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی