بازدید 8212

لیلا حاتمی: فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌ها، لزوماً بهترین‌ها نیستند

لیلا حاتمی تاکید کرد: وجود فیلم هایی درباره مشکلات جامعه و این قبیل چیزها خوب است، اما چیزی که به ویژه برای آن ارزش قایل هستم، هنر سینمای ایران است. آنچه در سطح بین‌المللی نشان داده می شود، معمولا بهترین چیزهای یک کشور نیست، مثل ظروف توریستی است، لزوما بهترین نیستند، بلکه معروف هستند.
کد خبر: ۱۱۰۶۲۳۹
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۹ 23 February 2022

لیلا حاتمی بازیگر سینمای ایران با اشاره به اینکه فیلم‌های ایرانی حاضر در جشنواره‌های بین‌المللی، لزوماً بهترین فیلم‌های ایرانی نیستند، بلکه معروف‌ترها هستند، خواستار حضور طیف وسیع‌تری از سینمای ایران در سطح بین‌الملل شد.

به گزارش «تابناک»؛ لیلا حاتمی بازیگر ایرانی برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره برلین برای فیلم «جدایی» ساخته اصغر فرهادی در گفتگو با ورایتی در خلال جشنواره فیلم های آسیایی وزول کشور فرانسه خواستار حضور طیف وسیع‌تری از سینمای ایران در سطح بین‌الملل شد.لیلا حاتمی: فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌ها، لزوماً بهترین‌ها نیستند

حاتمی به ورایتی گفت: از سینمای ایران باید فیلم‌های متنوع‌تری در سطح بین‌الملل نمایش داده شود. به این دلیل باید طیف متنوع تری نمایش داده شود چون معمولا همه چیز تجاری دیده می شود، مردم فیلم‌هایی را انتخاب می‌کنند که بیشتر جنبه توریستی داشته باشند چون این قبیل آثار به شما جنبه‌ای از جامعه را نشان می‌دهد.

بازیگر «جدایی» افزود: آنچه من دوست دارم این است که هنر ایران بیشتر نشان داده شود، چون شما با آن حقایق، رویدادها و حالات را در ایران می بینید.

لیلا حاتمی تاکید کرد: وجود فیلم هایی درباره مشکلات جامعه و این قبیل چیزها خوب است، اما چیزی که به ویژه برای آن ارزش قایل هستم، هنر سینمای ایران است. آنچه در سطح بین‌المللی نشان داده می شود، معمولا بهترین چیزهای یک کشور نیست، مثل ظروف توریستی است، لزوما بهترین نیستند، بلکه معروف هستند.

بازیگر «در دنیای تو ساعت چند است؟» در ادامه گفت: فیلم‌های ایرانی که به بخش عمیق تر کشور می‌روند و از مردم صحبت می‌کنند و بر جنبه‌های انسانی تاکید می‌کنند، باید در معرض دید گسترده‌تری قرار بگیرند.

او همینطور تصریح کرد: علاوه بر سینماگرهای مولف شناخته شده سینمای ایران در سطح جهان، تعداد بیشتری نیز در انتظار کشف هستند اما به دلیل نبودن پخش کننده بین المللی در معرض دید قرار نمی گیرند.

به گفته این بازیگر شاید توزیع کنندگان مردم را دست کم می گیرند و فکر می کنند مردم نمی توانند این فیلم ها را احساس کنند، نمی توانند آن را درک کنند. بنابراین آنها آن را در خارج ارائه نمی کنند، آنها به دنبال غذای آسان هستند- غذای با هضم آسان و نه خیلی پیچیده.

لیلا حاتمی به توزیع کنندگان فیلم ها در سطح جهان هم یک پیشنهاد داد: بیایید شجاع‌تر باشیم، چیزهای جدید معرفی کنیم، ریسک کنیم زیرا مردم آنچه دوست دارند، هنر است، مهم نیست از کجا آمده است، چیزی که قلبتان را لمس می کند. همه به دنبال آن هستند، تا چیزی را از قلب دیگری، در درون شخص دیگر کشف کنند.

لیلا حاتمی در پایان درباره موفقیت عظیم «جدایی» فرهادی گفت که از آن موفقیت تعجب نکرد، چون به قدرت سینمای ایران اعتقاد دارد. او البته گفت که آخرین اثر فرهادی یعنی فیلم «قهرمان» را هنوز تماشا نکرده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی