بازدید 24743
بیشترین جست‌ و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته

سخنان عجیب نوشین معراجی در کانون توجه کاربران اینترنت/ عزل عزیزی خادم همچنان در صدر جست و جو‌هاست/ پرسش‌های پرتکرار پیرامون اومیکرون ادامه دارد

در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی چون «نوشین معراجی»، «علت عزل عزیزی خادم»، «ستایش محمودی»، «فریبا نادری»، «آیا اومیکرون ریه را درگیر می‌کند؟» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.
کد خبر: ۱۱۰۵۳۴۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰ 19 February 2022

استعفای یحیی گلمحمدی؛ بحث داغ فضای مجازی/ زنده شدن دوباره نام و یاد مهرداد میناوند و علی انصاریان/ جام جهانی قطر در کانون توجه فوتبال دوستان ایرانی

روزانه عبارت و مفاهیم متعدد و صد البته متفاوتی از سوی کاربران فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی و موتور‌های جستجوگر جست و جو می‌شود؛ مفاهیمی که بعضاً با تحولات خبری در جریان ارتباط تنگاتنگی دارند و کاربران به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها هستند. در بسته خبری پیش روی، به مهم‌ترین مفاهیم جست و جو شده و بیان دیگر ترند‌های گوگل در چهل و هشت ساعت اخیر اشاره شده است.

به گزارش «تابناک»؛ در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی چون «نوشین معراجی»، «علت عزل عزیزی خادم»، «ستایش محمودی»، «فریبا نادری»، «آیا اومیکرون ریه را درگیر می‌کند؟» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.

نوشین معراجی

نوشین معراجی یکی از نویسندگان و کارگردانان کشورمان است که اخیراً و در آخرین روز جشنواره فیلم فجر سال جاری به واسطه اظهار نظرهای عجیب در مورد روابط زن و مرد مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت و نامش به یکی از ترندهای اصلی گوگل تبدیل شد.

معراجی در اظهارنظری جنجالی مدعی شد که اگر فرزندی از رابطه یک زن و مرد عاشق متولد شود، حتی اگر این زن و مرد رسمی و قانونی و شرعی خطبه عقد نخوانده باشند نیز حلال زاده است.

به صورت مشخص نوشین معراجی نویسنده فیلم نمور درباره ساخت این فیلم عنوان کرد: طول می کشد تا فیلم ما درک شود و ادامه می‌دهد: من معتقدم که اگر دو نفری یکدیگر را دوست داشته باشند و عشق بین آنها واقعی باشد، بدون صیغه هم حلال هستند.  صحبتهای نوشین معراجی واکنش های خبرگزاری حوزه را در پی داشت و این خبرگزاری اظهارات خانم معراجی را خطرناک و گمراهانه دانست.

سخنان عجیب نوشین معراجی در کانون توجه کاربران اینترنت/ عزل عزیزی خادم همچنان در صدر جست و جوها قرار دارد/ پرسش های پرتکرار پیرامون اومیکرون ادامه دارد

خبرگزاری حوزه برای صحبت های نوشین معراجی ابراز تاسف کرد و گفت: این خانم را نباید به خودت اجازه بدهید در مورد مسائل شرعی و فتوا دهد.

بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی صحبت های اخیر نوشین معراجی را نوعی حمایت از ازدواج سفید قلمداد و این مواضع را در تناقض کامل با ارزش های ایرانی اسلامی توصیف کردند.

گفتنی است روز گذشته معراجی از سخنانی که در جشنواره بیان شد، عذرخواهی کرد.

بیشتر بخوانید 

علت عزل عزیزی خادم

در روزهای گذشته، فدراسیون فوتبال کشورمان آبستن تغییر و تحولات قابل تأملی بود که اصلی ترین تحول ایجاد شده، عزل شهاب الدین عزیزی خادم- رئیس فدراسیون فوتبال توسط اعضای هیأت مدیره بود.

پس از عزل عزیزی خادم ابتدا مهرداد سراجی و سپس میرشاد ماجدی به عنوان سرپرست فدراسیون معرفی معرفی شدند.

در این میان، نام افرادی چون مهرداد سراجی و میرشاد ماجدی و نیز دلیل عزل شهاب الدین عزیزی خادم به ترندهای اصلی گوگل تبدیل شدند.

گزارش لحظه‌ای تابناک از جلسه عزل عزیزی‌خادم : دو نایب رئیس غیرقانونی زودتر از بقیه آمدند! / AFC مهرعلی و بهاروند را حذف کرد

در رابطه با چرایی عزل عزیزی خادم باید گفت که دلایل متعددی در این باره مطرح است که به بخشی از آن در ادامه اشاره می شود.

فهرست تخلفات رییس فدراسیون فوتبال به شرح زیر است؛

اهم تخلفات و ترک فعل‌‏های رییس فدراسیون فوتبال از وظایف قانونی

الف: تخلف و ترک فعل از الزامات مندرج در اساسنامه فدراسیون فوتبال

1. تخلف «ترک فعل» رییس فدراسیون از مواد ذیل ماده ۲۳ اساسنامه

بند و - تهیه صورت‏ های مالی برای مجمع عمومی
بند ز - تهیه گزارش حسابرس مستقل بیرونی
بند ح - تهیه بودجه
بند ط - تهیه گزارش عملکرد سالیانه
بند ی - معرفی حسابرس مستقل بیرونی
- توضیح اینکه تصویب موارد ذکر شده فوق باستناد ماده ۲۳ اساسنامه از حدود اختیارات مجمع فدراسیون است که تهیه این

موارد مالی و حقوقی در سال منتهی به ۳۱ /۰۴/ ۱۴۰۰ رعایت نشده است.

۲. تخلف از بند ۴ ماده ۲۶ اساسنامه

مستند به بند ٤ از ماده ٢٦ اساسنامه فدراسیون فوتبال چنانچه به هر دلیل نواب رییس در مجمع انتخاباتی آرای مجمع را کسب ننمایند، رییس فدراسیون الزام قانونی دارد تا نامزد/ نامزد‌های دیگری را حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ خاتمه مجمع عمومی جهت انتخاب به مجمع معرفی و متعاقبا هیات رییسه مجمع عمومی فوق العاده برگزار نماید.


۱-۲: رییس فدراسیون علی رغم الزام قانونی جهت معرفی نامزد‌های پیشنهادی و برگزاری مجمع فوق العاده حداکثر به مدت ۳ ماه جهت انتخاب نواب رییس ترک فعل از مسئولیت و مرتکب تخلف اساسنامه‏ ای شده است.


۲-۲: حضور آقایان مهرعلی و بهاروند با توجه به بند ۴ ماده ۲۶ بعنوان نواب اول و دوم رییس فدراسیون غیر قانونی است.

۳. تخلف از بند ۱۱ ماده ۳۵ اساسنامه

براساس بند ۱۱ ماده ۳۵ اساسنامه انتصاب سرمربیان تیم ‏های ملی براساس پیشنهاد رییس و تصویب هیات رییسه است که در این خصوص انتصاب تعدادی از مربیان رده ‏های سنی مختلف به تصویب هیات رییسه نرسیده است.

۴. تخلف از بند ۱۸ ماده ۳۵

انتصاب خزانه دار باید به پیشنهاد رییس و تایید هیات رییسه و تصویب مجمع عمومی باشد که متاسفانه رییس خزانه ‏داری را در طی این ۱۱ ماه به هیات رییسه پیشنهاد نداده است.

۵. تخلف از ماده ۵۸ «رکن صدور مجوز حرفه ‏ای»

مستند به بند ۲ از ماده ۵۸ اعضای هیات بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه ‏ای نباید در سایر بخش‌های سازمان لیگ و باشگاه‌ها عضویت و یا فعالیت داشته باشند، لیکن دو نفر در کمیته بدوی و یک نفر در کمیته استیناف فاقد این شرایط می ‏باشند.

۶. تخلف از ماده ۶۰ «کمیته حسابرسی»

این کمیته بایستی نظارت مالی و رعایت دقیق مقررات مالی در فدراسیون را عهده ‏دار باشد و بعنوان یک کمیته مستقل نظارت بر کلیه امور مالی، بودجه، اسناد هزینه، صورت‏ های مالی و تلفیقی و سایر موارد را دارد و باید توسط مجمع انتخاب شود، رییس فدراسیون با عدم تشکیل مجمع سالیانه که مطابق بند ۱ ماده ۲۷ الزام قانونی است که حتما باید هر سال برگزار گردد، ترک فعل و عملا این کمیته غیرفعال و اساسا نظارت بر هزینه‏‌ها و اسناد مالی توسط کمیته منتخب مجمع سلب شده که می‌تواند تبعات شدید سوء جریان مالی را به دنبال داشته باشد.

۷. تخلف از ماده ۶۲ «ارکان قضایی» شامل کمیته اخلاق، انضباطی و استیناف و... .

بیشتر بخوانید 

ستایش محمودی

ستایش محمودی، بازیگر نوجوان سینما و تلویزیون کشورمان است که در ساعات گذشته به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شده است.

به نظر می رسد دلیل این رویداد پخش فیلم سینمایی «نبات» که ستایش محمودی در آن یکی از نقش های اصلی را دارد از رسانه ملی و شبکه آی فیلم باشد.

سخنان عجیب نوشین معراجی در کانون توجه کاربران اینترنت/ عزل عزیزی خادم همچنان در صدر جست و جوها قرار دارد/ پرسش های پرتکرار پیرامون اومیکرون ادامه دارد

در بیوگرافی ستایش محمودی آمده است: ستایش محمودی متولد ۱۳۸۳ در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون و دانش آموز مقطع دبیرستان است؛ که اولین بار در سال ۱۳۸۹ وارد سینما شد و سپس در تئاتر استعداد خود را نشان داد، اما با فیلم نبات کنار شهاب حسینی درخشید.

فریبا نادری

فریبا نادری نیز یکی از بازیگران معروف سینما و تلویزیون ایران است که در روزهای گذشته به واسطه حضور در برنامه خندوانه به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شد.

سخنان عجیب نوشین معراجی در کانون توجه کاربران اینترنت/ عزل عزیزی خادم همچنان در صدر جست و جوها قرار دارد/ پرسش های پرتکرار پیرامون اومیکرون ادامه دارد

گفتنی است فریبا نادری متولد ۲۳ فروردین ۱۳۶۳ در تهران،  بازیگر ایرانی و همسر سابق مسعود رسام است که از جمله آثار ماندگاری که او در آنها نقش آفرینی کرده است، می توان به سریال ستایش اشاره کرد.

بیشتر بخوانید 

فریبا نادری کیست؟

آیا اومیکرون ریه را درگیر می‌کند؟

در روز و هفته هایی قرار داریم که سویه اومیکرون ویروس کرونا در کشور شیوع گسترده ای یافته و دوباره رنگ اکثر شهرهای کشور قرمز شده است. در این میان یکی از سوال های مهم کاربران این است که آیا اومیکرون ریه را درگیر می‌کند؟

در پاسخ به این سوال مهم توضیح اینکه چندی پیش، دکتر نادر زرین فر، متخصص بیماری های عفونی با تأکید بر این که مردم نباید بیماری کووید ۱۹ را شوخی بگیرند، بیان کرد: علیرغم آمار و اطلاعات بدست آمده که نشان می دهد در سویه اُمیکرون شدت بیماری خفیف و شانس درگیری ریه در مقایسه با دلتا کمتر است، سالمندان و افرادی که فرآیند واکسیناسیون آن ها تکمیل نشده، ممکن است بر اثر ابتلا به سویه اُمیکرون با درگیری شدید ریه مواجه شوند؛ بنابراین اُمیکرون شانس درگیری ریه را دارد؛ هرچند کمتر از دلتاست.

آیا اومیکرون ریه را درگیر می‌کند؟

وی خاطرنشان کرد: مدت زمان جداسازی و استراحت پزشکی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که ۳ دوز واکسن خود را دریافت کرده و فاقد بیماری زمینه ای هستند، ۵ روز می باشد و پس از این دوره به محض قرارگیری در محیط کاری می بایست از ماسک دولایه استفاده کنند چرا که شانس انتقال بیماری تا ۵ روز دوم وجود دارد.

دکتر زرین فر ضمن اهمیت انجام سی تی اسکن در بیمارانی که سطح اکسیژن خون آنها کمتر از ۹۴ می باشد، یادآور شد: بیماران مبتلا به سویه اُمیکرون که فرآیند واکسیناسیون آنها تکمیل نشده و مدت زمان زیادی از دریافت دوز دوم آنها گذشته است، افراد دارای بیماری زمینه ای از‌جمله BMI بالا و چاق، دیابتیک، فشار خون و سرطانی هایی که شیمی درمانی میشوند مستعد درگیری ریه می باشند، لذا به محض مشاهده علایم می بایست به پزشک مراجعه کرده تا اقدامات درمانی آنها تحت نظر پزشک مربوطه انجام شود.

همچنین چندی پیش یونس پناهی، معاون وزیر بهداشت در همین رابطه به رسانه ها گفت: از نظر علائم بالینی بیشتر بیماران کرونایی درگیر‌ ریه، سردرد، تب و گلو درد می شدند اما علائم سویه جدید امیکرون سردرد، سرفه خشک، اسهال، استفراغ، بی حالی و بدن درد است؛ اما درگیری ریه در این سویه کمتر است.

بیشتر بخوانید 

 

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۵
یکم فکر کنید
خواندن صیغه برای چیست؟
مگر نه اینکه نشان دهنده رضایت طرفین است. چرا اینقدر همه چیز را سخت می کنید؟
خواندن صیغه به عربی یا آریایی یا مثل هر دین و مسلک دیگه رفتار کردن فرق نمی کنه. اینها فرعیات است، اصل موضوع رضایت طرفین است و بس.
خداوند انسان ها را به تعقل دعوت کردن ولی بعضی ها فقط در بیراهه ماندن.
پس این خانم بیراه هم نگفتن.
بهتر از تفاسیر مشکوک از دین برای انواع صیغه است که ترویج می شود و در بسیاری از موارد با نیت پاک نیست و زن با اکراه می پذیرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۳۰
خود مراجع تقلید در کتابهایشان صراحتا گفتند : که متن صیعه با هر زبانی مجاز است
و تنها رضایت طرفین شرط است
و مدت زمان رابطه زناشویی
و مبلغ مورد توافق هم باید مشخص گردد

حالا چرا برخی کاسه داغتر از آش شده اند ؟

با نطر این خانم همین بوده و کاملا درست است

و بهتر است بفکر مبارزه با فقر و بیکاری و نداری مردم

و مبارزه با ناکارامدی و فساد و اختلاس باشید
خانم نوشین معراجی با این سخنانش معلوم کرد که هیچ گونه اطلاعات و درکی از مفهوم ازدواج ندارند واقعا جای تاسفه که به چنین افرادی بها داده می شود.
ایشان کاملا درست گفته و فرزند حاصل از عشق کاملا حلال زادذه است تا فرزند حاصل از صیغه بر اثر فقر و نداری
بعدازچندسال که با توجه به تجربیات حاصله مبارزه با ماهواره رو ول کرده بودند دوباره چندماهیه پارازیتهایی که روزبروزهم شدیدترمیشود میاندازند.مردم کم دردو بدبختی دارند بیماریشونم کمه حالا باید بیماریهای پارازیت مثل سرطان وعقیمی واختلالات عصبی و....هم تحمل کنند.تابی تو که زبان گویای مردمی لطف کن در این مورد هم یه مطلبی بنویس.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۱
از زمانی که پارازیت ها تشدید شده سردرد میگرنی من هم شدید شده
بی قراری و تحریک پذیری و تپش قلب هم از علایم شدید شدن پارازیت است
خانم معراجی
نیازی هم نیست کسی به اسلام پایبند باشه.اگر همان دین قبل از ورود اسلام به ایران را کسی هم قبول داشته باشه میدونه که ازدواج در ایران باستان خطبه،آیین و رسم و رسوم مختص به خودش را داشت.
صحبت قبلی گفتید به عقیده من.اگر به عقیده ای که میفهمید درسته و واقعا قبول دارید محکم و استوار بمانید و عذرخواهی نکنید
یکی از شاگردان شهید مطهری نیز که متاسفانه الان نتونستم اسمش رو به یاد بیارم در کتابش نظریه متفاوت نبودن عقد نکاح و عقد بیع را مطرح و عنوان می کنه همانطور که عقد بیع بدون جاری شدن کلامی بین خریدار و فروشنده جایز است عقد نکاح نیز به همین شکل میسر است.لطفا فوری موضع نگیرید.قرار نیست اگر فقیهی مثل ما فکر نکرد تکفیرش کنید...
نوشین اعدام باید گردد
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۱
مهدی جان ی نفس عمیق بکش
انقدر سر و صدا نکن دیگه کسی به این حرفا گوش نمیده .
پاشو برو سرکارت دیر شده
من مخالف حرفهای این خانم هستم ..هر چند این خانم گفته حرفهایش تقطیع شده


ولی یادتون باشه ما بدون روسری انقلاب کردیم .بدون روسری هم رفتیم به قانون اساسی رای دادیم
پس اینقدر به حجاب خاتم ها گیر ندهید ..بدحجاب ترین ایرانی باحجاب ترین در دنیا است
تست دی ان ای نسب رو هنگام تولد اجباری کنید
خانم بسیار درست گفتند.چه بسا بسیاری عقد شرعی میکنند اما با نفرت ازدواج میکنند و بچه های انها متنفر از همه چی بدنیا میان!! عشق بزرگترین دین الهیست
درباره ازدواج .؟ در زمان عقد که با زبان عربی است مگر زن و مرد میفهمند طرف چی دارد می گوید؟؟؟؟فقط در ذهنش است ان اسلامی وقانونی است ولی به جیز دیگری فکر نمی کند ...؟چراعقدکردن باید به زبان عربی باشد مگر مردم عادی عربی بلد هستند و مگر زبان ما عربی است وقتی ما نمیفهمیم که چه می خواند چه فرقی می کند خوانده شود یا نشود... در اصل قبول کردن دو طرف به پیمانی که با هم دارند مهم است که به یکدیگر پابند باشند .اگر راست می گوٸید بجای اینکه رگ گردنتان بزند بیرون صیغه ازدواج را فارسی کنید که مردم عادی هم بفهمند...تابی جون معنی فارسی این صیغه اذدواج را هم بنویس خوب است.
پاسخ ها
محسن
| Belgium |
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۳۰
نحوه ی خواندن عقد به صورت فارسی
پرسش :اگر صیغه به زبان غیر عربى خوانده شود، آیا عبارتى که خوانده مى شود، باید حتماً مطابق عبارت عربى باشد؟
پاسخ :همین مقدار که زن به مرد براى خواندن عقد وکالت دهد، و مرد بگوید: این زن را براى همیشه، یا براى فلان مدّت، به فلان مبلغ مهریّه به عقد خود درآوردم و بعد بگوید: از سوى خودم قبول کردم ، کافى است.
محسن
| Belgium |
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۱/۳۰
نحوه ی خواندن عقد به صورت فارسی
پرسش :اگر صیغه به زبان غیر عربى خوانده شود، آیا عبارتى که خوانده مى شود، باید حتماً مطابق عبارت عربى باشد؟
پاسخ :همین مقدار که زن به مرد براى خواندن عقد وکالت دهد، و مرد بگوید: این زن را براى همیشه، یا براى فلان مدّت، به فلان مبلغ مهریّه به عقد خود درآوردم و بعد بگوید: از سوى خودم قبول کردم ، کافى است.
قابل توجه دوستانی که همه برای خودشان علامه و مفتی و مرجع تقلید شده اند، در مورد چیزی که اطلاع کامل ندارید نظرات بیخودی ندید.
این خانم یک بار اظهار نظر کرده همه مراجع دینی اعتراض میکنن که چرا در حوزه ای که تخصص نداره اظهار نظر کرده ، یکی نیست به این طلاب عزیز بگه پس چرا شما درباره علم طب ، ستاره شناسی ، مهندسی، زنان و زایمان ، کسب و کار ، سیاست خارجی و داخلی سینما، ورزش، خورد و خوراک و خواب، نحوه پوشش انسانها ، زمین و زمان نظر میدید، مگر شما درباره تمام علوم اشاره شده اطلاعات دارید؟
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۱
نوشین خیلی شکر زیادی خورده
واقعا داریم به کجا می رویم اگه راضی هستیم فقط با هوس که اسمش رو گذاشتیم عشق زیر سقف بریم دیگه چرا اسممون رو گذاشتن انسان،والا حیوان شرف داره فکر کنم حیوانات به چیزهایی پایبند باشند
برا کسایی که الگوشون سلبریتی های بی سواد متأسفم ،
یکی به این ها نمیگه پاتون رو از گلیمتون درازتر نکنید
اصلا‌ حالا‌ حرف‌ شما‌ درست
ولی‌ همچین‌ که‌ ی‌ بچه‌ ایی‌ این‌ وسط‌ بدنیا‌ بیاد
هر‌ جفتشون‌ از‌ مسعولییتش‌ شانه‌ خالی‌ میکنن‌ و،
سر‌ به‌ نیست‌ میرن،،،واینجاست‌ که‌ چی‌ زیاد‌ میشه‌ بچه،،،،

کمی‌ تفکر،،،،خرد‌ مند
منهم صد درصد با بی بندو باری و برخلاف حکم خدا رفتارکردن مخالفم ، ولی آیا حکم خدا فقط محدود ب حجاب زنان و ازدواجه ؟ آیا خدا درمورد عدالت ، پاکی ، مساوات ،راستگویی ، رعایت حق الناس احکام بسیار درجای جای قرآن ندارد ؟
تابناک عزیز چرا فقط نظراتی را درج می کنی که با تز فکری خودت همراستا هستند و نظرات مخالف را منعکس نمی کنی؟
یعنی الان یه نفر صرفا یه اظهار نظر کنه و حلال زادگی رو زیر سوال ببره تو زندگیت تاثیرش بیشتره یا مبارزه با فساد، رانت خواری و مطالبه شفافیت؟!
اولا سخنان این خانم تقطیع شده

دوما اگر هم درست باشد باز حوزه علمیه مقصر است

چون آنها انقدر وارد سیاست شده اند که جامعه و دین را رها کرده اند
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی