بازدید 4320

آمریکا ورود زیردریایی خود به آبهای روسیه را رد کرد

یک سخنگوی ارتش آمریکا شنبه شب با صدور بیانیه ای ورود زیردریایی این کشور به آبهای سرزمینی روسیه را تکذیب کرد.
کد خبر: ۱۱۰۴۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۷ 13 February 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از رویترز، وزارت دفاع آمریکا به اعلام مسکو مبنی بر فراری دادن یک زیردریایی آمریکایی از آبهای سرزمینی خود واکنش نشان داد و ورود زیردریایی این کشور به آبهای سرزمینی روسیه را تکذیب کرد.

بر اساس این گزارش، کاپیتان «کایل رینز» یک سخنگوی ارتش آمریکا گفت: صحت ادعاهای روسیه در مورد عملیات ما در آبهای سرزمینی این کشور را رد می کنم.

وی افزود: نیازی به اظهارنظر درباره محل دقیق زیردریایی هایمان نیست اما ما در آبهای بین المللی، پرواز و دریانوردی می کنیم و عملکرد ایمنی داریم.

لازم به ذکر است که وزارت دفاع روسیه پیش از این در بیانیه ای اعلام کرده بود که نیروهای این کشور به یک زیردریایی آمریکایی نزدیک جزیره کوریل در آب‌های سرزمینی مسکو هشدار خروج دادند که به تَرک منطقه از سوی آمریکایی ها منتهی شد.

وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ۱۲ فوریه (شنبه) یک زیردریایی آمریکایی از نوع «ویرجینیا» در آب‌های سرزمینی روسیه شناسایی شد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این خصوص آمده است: زیردریای آمریکا نزدیک جزیره کوریل شناسایی شده است. این زیردریایی، ابتدا هشدار خروج از آب‌های سرزمینی روسیه را نادیده گرفت، اما سپس از آب‌های روسیه خارج شد.

بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: این رخ‌داد ساعت ۱۰:۴۰ امروز شنبه به وقت مسکو نزدیک یکی از جزایر کوریل اتفاق افتاد. زیردریایی کلاس ویرجینیا وارد منطقه ای شد که ناوگان روسیه در اقیانوس آرام در حال انجام تمرینات بود.

وزارت دفاع روسیه در این بیانیه اضافه کرد: خدمه زیردریایی به ۲ زبان روسی و انگلیسی خطاب شدند و از آنها خواسته شد که آب های سرزمینی روسیه را تَرک کنند؛ اما این هشدار نادیده گرفته شد. سپس در راستای دستورالعمل حفاظت از مرزهای آبی، خدمه ناوچه روسی «مارشال شاپوشنیکوف» (Marshall Shaposhniko) از «تجهیزات لازم» استفاده کردند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که به دنبال رخ‌داد این حادثه، وابسته نظامی آمریکا در مسکو به دلیل نقض آبهای سرزمینی روسیه توسط یک این زیردریایی به وزارت دفاع روسیه فراخوانده شد.

گفتنی است که محور غربی به سرکردگی آمریکا در تلاش برای تنش آفرینی نزدیک مرز روسیه به بهانه حمله ادعایی این کشور به اوکراین است؛ ادعایی که مسکو تا کنون بارها آن را تکذیب کرده است. اما گویا واشنگتن در صدد انجام اقدامات تحریک آمیز علیه روسیه است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو