بازدید 7207

هشدار سفارت آمریکا همزمان با انفجار در ابوظبی

سفارت آمریکا در مورد حمله احتمالی به ابوظبی با انتشار بیانیه ای به شهروندانش هشدار داد.
کد خبر: ۱۱۰۳۷۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰ 09 February 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، سفارت ایالات متحده در امارات متحده عربی با صدور بیانیه‌ای خطاب به آمریکایی‌ها در این کشور در مورد گزارش‌های احتمالی حمله موشکی یا پهپادی جدید که ممکن است در ابوظبی رخ داده باشد، هشدار داد.

سفارت آمریکا در این ارتباط گفت: «گزارش‌هایی مبنی بر حمله احتمالی موشک یا پهپاد بر فراز ابوظبی امارات، امروز ۹ فوریه ۲۰۲۲ وجود دارد. سفارت به شهروندان ایالات متحده توصیه می‌کند که فوراً اقدامات ایمنی را دنبال کنند و در صورت حملات بعدی در آینده هوشیار باشند.»

چند ساعت پیش از این، رسانه‌های عربی از وقوع ۲ انفجار در پی اصابت موشک در پایتخت امارات خبر دادند. طبق اعلام رسانه‌ها، این ۲ انفجار در نزدیکی خیابان «فاطمه بنت مبارک» در ابوظبی روی داده است.

برخی رسانه‌ها از اعلام وضعیت اضطراری در ابوظبی و بستن تمام بزرگراه‌ها در این شهر خبر داده‌اند.

تصاویر و گزارش‌های اولیه وقوع حداقل یک انفجار در هتل Golden Tulip ابوظبی را تأیید می‌کنند. طبق اعلام رسانه‌ها، پلیس و نیروهای امدادی در محل وقوع حادثه به طور گسترده حضور یافته‌اند.

رسانه‌های اماراتی وقوع انفجار را تأیید کرده‌اند اما مدعی شده‌اند هیچ خسارتی بر جای نگذاشته است.

این انفجار در حالی بود که همزمان جنگنده‌های سعودی به بمباران گسترده پایتخت یمن پرداختند. بر اساس گزارش المیادین، این بمباران‌ها باعث انفجارهای بزرگی در صنعاء شده است.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه