بازدید 32335
پیمانه اقتصادی

محمد: امارات با سوخت قاچاق ایران ۲۰ میلیارد دلار درآمد دارد/ ویلا‌های ریاست‌جمهوری در قشم فروخته می‌شود/ افزایش ۱۶۰۰ درصدی قیمت مسکن در ده سال اخیر/ محموله‌ای که به جای خروج از ایران در تهران فروخته شد!

این پیمانه تیتر‌هایی همچون رئیس جمهور: فروش نفت به قدری افزایش داشته که دیگر نگرانی نداریم، بازدهی منفی بورس در هفته سوم دی‌ماه، رشد صادرات ال. پی. جی ایران در سال ۲۰۲۲، انتقاد وزیر اقتصاد از ناهماهنگی میان ۲۵ دستگاه دولتی و رشد ۴۲ درصدی تجارت ایران با کشور‌های همسایه را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۹۸۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱ 14 January 2022

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون رئیس جمهور: فروش نفت به قدری افزایش داشته که دیگر نگرانی نداریم، بازدهی منفی بورس در هفته سوم دی‌ماه، رشد صادرات ال. پی. جی ایران در سال ۲۰۲۲، انتقاد وزیر اقتصاد از ناهماهنگی میان ۲۵ دستگاه دولتی و رشد ۴۲ درصدی تجارت ایران با کشور‌های همسایه را در بر دارد.

رئیس جمهور: فروش نفت به قدری افزایش داشته که دیگر نگرانی نداریم

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در توئیتی با تاکید بر اینکه پیگیری برای رفع تحریم‌ها دستور کار جدی دولت است، گفت: در دولت سیزدهم تلاش برای خنثی‌سازی تحریم‌ها موکول به مذاکرات نشده است.

آیت الله رئیسی در این توئیت نوشت: هرچند پیگیری برای رفع تحریم‌ها دستور کار جدی دولت است، در دولت سیزدهم تلاش برای خنثی‌سازی تحریم‌ها موکول به مذاکرات نشده است. رئیس جمهور افزود: امروز و در همین شرایط تحریم، فروش نفت ما به قدری افزایش داشته که دیگر نگرانی نداریم و درآمد حاصل از آن نیز در حال بازگشت به کشور است.

سعید محمد: امارات با سوخت قاچاق ایران ۲۰ میلیارد دلار درآمد دارد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: می‌دانیم که سالانه بیش از ۲۰ میلیارد دلار درآمد کشور امارات از بانکرینگ سوخت و در واقع خدماتی که به کشتی‌ها و شناور‌های مختلف از منطقه خلیج فارس به سمت بندر فجیره می‌روند، به دست می‌آید و متاسفانه باید بگوییم که بخش عمده‌ای از سوختی که امارات برای بانکرینگ از آن استفاده می‌کند از ایران قاچاق می شود و به سمت فجیره می‌رود./ایلنا 

ویلا‌های ریاست‌جمهوری در قشم فروخته می‌شود

سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد در دیدار با علمای شیعه و اهل سنت در قشم، با اشاره به قول مساعد رییس جمهور در مورد تحقق خواسته‌های مردم جزیره اظهار کرد: ۲۸۰ میلیون یورو اعتبار برای تکمیل پل خلیج فارس قشم مورد نیاز است که با برنامه‌ریزی انجام گرفته و از طریق تهاتر نفتی توسط پیمانکار ایرانی ساخته می‌شود. وی گفت: ویلاهای منتسب به نهاد ریاست جمهوری برای تامین هزینه پل خلیج فارس و سایر زیرساخت های جزیره قشم به فروش گذاشته می‌شود.

بازدهی منفی بورس در هفته سوم دی‌ماه

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته‌ای که گذشت (چهارشنبه- ۲۲ دی) با ۲۹ هزار واحد کاهش نسبت به هفته قبل، به عدد یک‌ میلیون و ۳۳۴ هزار واحد رسید؛ بنابراین، افت شاخص کل در هفته جاری معادل ۲.۱ درصد بود. شاخص کل در پایان روز چهارشنبه هفته گذشته (۱۵ دی ماه) در حالی با رقم یک میلیون و ۳۶۳ هزار واحد به معاملات خود پایان داد که این رقم در (۲۲ دی ماه) به یک‌ میلیون و ۳۳۴ هزار واحد رسید. شاخص کل (هم‌وزن) در پایان هفته گذشته ۳۵۹ هزار و ۴۷۱ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۳۵۳ هزار و ۷۶۸ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) از ۲۲۶ هزار و ۴۳ واحد به عدد ۲۲۲ هزار و ۳۶۵ واحد رسید. در پنج روز معاملاتی این هفته بورس، نمادهای ملی صنایع مس ایران (فملی)، ایران خودرو (خودرو)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، گروه دارویی برکت (برکت)، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی ۳) و سایپا (خساپا) در گروه نمادهای پُر تراکنش قرار داشتند.

رشد صادرات ال.پی.جی ایران در سال ۲۰۲۲

منابع بازرگانی پیش بینی می کنند، صادرات LPG ایران از ۵.۵ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ به ۵.۶ میلیون تن در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید.

پیش بینی می شود صادرات LPG تولیدکنندگان خاورمیانه در سال ۲۰۲۲ همزمان با تشدید رقابت برای بازارهای آسیایی رو به رشد و افزایش عرضه رقبای دیگر نظیر آمریکا، به میزان ۶.۶ درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۱ رشد کند. منابع آگاه به پلاتس گفتند: برآورد می شود مجموع صادرات قطر، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، کویت و ایران از ۳۶.۵ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ به ۳۸.۹ میلیون تن در سال ۲۰۲۲ رشد کرده است. عمده این صادرات بر مبنای قراردادهای بلندمدت بوده است؛ با این حال قطر در مواقعی LPG برای تحویل فوری عرضه کرده است.

انتقاد وزیر اقتصاد از ناهماهنگی میان ۲۵ دستگاه دولتی

 سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در بازدید از گمرک شهید رجایی و در پاسخ به پرسشی درباره عدم تخصیص منابع از سوی بانک‌ها به بازرگان‌ها و مشکلات گمرک شهید رجایی، گفت: گمرک به تنهایی بار نیمی از تجارت کشور را به دوش می‌کشد، اما دچار ضعف‌ها و مشکلات فراوانی است که همین موجب شده تولید کنندگان و تجار دچار خسارت فراوانی شوند. وزیر اقتصاد تشریح کرد: بخشی از مشکلات گمرک به نهادهای دولتی برمی‌گردد که در حوزه واردات کالاهای اساسی، زمان بندی بموقعی انجام نمی‌دهند که نسبت به آن باید دقت بیشتری داشته باشند تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم. وی تصریح کرد: گمرک با ۲۵ دستگاه و سازمان دیگر کار می‌کند و ضعف در نهادهای دیگر همکار با گمرک، باعث اختلال در فرآیند کار گمرک گشته و باعث شده که فرآیند ترخیص طولانی و هزینه بر شود. خاندوزی با اشاره به اینکه حل مشکلات هماهنگی نهادهای مرتبط به نفع گمرک کشور خواهد بود، گفت: در نتیجه هماهنگی، دستگاه‌های مرتبط با گمرک آن زمان و هزینه کمتر برای تجار و تولید کننده و در نهایت قیمت تمام شده کمتر برای مصرف کننده را شاهد خواهیم بود.

رشد ۴۲ درصدی تجارت ایران با کشورهای همسایه

معاون وزیر اقتصاد گفت: روابط تجاری با پانزده کشور همسایه در ۹ ماهه امسال، افزایش ۱۸ درصدی در وزن و ۴۲ درصدی در ارزش داشته و از ۷۵ میلیون تن کالا و ارزش ۳۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار عبور کرد. علیرضا مقدسی در خصوص تجارت با کشورهای همسایه در حاشیه بازدید وزیر اقتصاد از گمرک شهید رجایی هرمزگان اظهار داشت: یکی از سیاست‌های کلیدی دولت سیزدهم، افزایش و توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه است و گمرک ایران نیز در راستای این سیاست، برنامه‌های متنوعی در توسعه صادرات، تسهیل واردات کالاهای مورد نیاز و تقویت و روان سازی ترانزیت از مسیر کشورمان در دستور کار دارد. در همین راستا از مجموع تجارت ۱۲۲ میلیون و ۴۵۵ هزار تنی کالا به ارزش ۷۲ میلیارد و ۸۷ میلیون دلاری کشور در ۹ ماه سال جاری ۷۵ میلیون و ۱۷ هزار تن کالا به ارزش ۳۶ میلیارد و ۸۱۰ میلیون دلار با کشورهای همسایه ایران بوده که ۶۱ درصد وزن و ۵۱ درصد ارزش کل تجارت کشور با ۱۵ کشور همسایه بوده است.

معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: صادرات کشورمان به همسایگان بیش از ۵۷ میلیون و ۳۳۵ هزار تن کالا به ارزش ۱۸ میلیارد و ۷۶۶ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه ۹ درصد در وزن و ۲۴ درصد در ارزش بیشتر شده و ۶۲ درصد وزن و ۵۳ درصد ارزش کل صادرات کشور را به خود اختصاص داده است. مقدسی در خصوص صادرات ۹ ماهه به کشورهای همسایه گفت: عراق با خرید ۶.۸ میلیارد دلار، ترکیه با ۴ میلیارد و ۱۳۱ میلیون دلار، امارات با ۳ میلیارد و ۴۳۳ میلیون دلار، افغانستان با یک میلیارد و ۴۱۲ میلیون دلار و پاکستان با ۹۱۱ میلیون دلار ۵ کشور اول صادرات ایران به کشورهای همسایه هستند و پس از آن به ترتیب روسیه، عمان، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، قزاقستان، کویت، قطر بحرین و عربستان قرار دارند. از مجموع واردات ۳۰ میلیون تنی به کشور به ارزش ۳۷ میلیارد دلار، ۱۷ میلیون و ۶۸۲ هزار تن کالا به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد دلار از کشورهای همسایه ایران بوده که عمدتاً کالای اساسی، مواد اولیه تولید و یا ماشین آلات تولید بودند. واردات از کشورهای همسایه در ۹ ماهه امسال ۶۲ درصد در وزن و ۶۸ درصد در ارزش افزایش یافته و این میزان کالای وارده از کشورهای همسایه ۵۹ درصد وزن و ۴۹ درصد کل واردات به کشور را به خود اختصاص دادند. امارات با فروش ۱۱ میلیارد و ۴۹۷ میلیون دلار، ترکیه با ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار، روسیه با یک میلیارد و ۲۲۴ میلیون دلار، عراق با ۸۸۰ میلیون دلار و عمان با ۴۰۹ میلیون دلار ۵ کشور نخست تأمین کالاهای کشور در بین همسایگان بودند و پاکستان، قزاقستان، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، افغانستان، کویت، قطر و بحرین به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

محموله‌ای که به جای خروج از ایران در تهران فروخته شد!

سخنگوی گمرک در خصوص کشف اخیر در مرزهای غربی کشور اظهار داشت: تعدادی کانتینر لوازم آرایشی و پوشاک که قرار بود ترانزیتی از کشور خارج شوند و در داخل کشور تخلیه شده بود، کشف و به مراجع قضایی ارجاع شد و گمرک علیه شرکت‌های ذی‌مدخل حمل و تراتزیت کالا به مقام قضایی اعلام جرم کرد. وی ضمن رد تخلف در گمرک افزود: از شهریور امسال با رصد و کنترل مدیر گمرک باشماق و همکاران فن آوری اطلاعات در حملات هکرها  به سرورها، گزارشی مبنی بر احتمال تغییرات در کالا یا بروز اتفاقاتی در مسیر تردد کالاهای عبوری به ستاد گمرک  برای رصد محموله‌های ترانزیتی در داخل  کشور که خارج از کنترل گمرک است، ارائه شد و برهمین اساس محموله های مختلف ترانزیتی زیر نظر گرفته شد. در رصدهای مبدأ و مقصد  گمرک، محموله مبلمان ترانزیتی زیر نظر گرفته شد و هفت محموله مبلمان خارجی (پنج محموله لطف آباد و دو محموله باشماق)که باید از خاک کشور عبور می کرد و خارج می شد، توسط ستاد گمرک و یگان های مرتبط با مبارزه با قاچاق این سازمان قبل از خروج از کشور شناسایی و پس از تطبیق تصاویر ورود کالا و بررسی پلمب‌های کانتینرها، مشخص شد که محموله مبلمان خارجی با مبلمان داخلی در داخل کشور عوض شده است. گمرک نیز علیه شرکت های مورد نظر اعلام جرم کرد و پرونده به  مراجع قضایی ارجاع شد.

لطیفی در خصوص کشف جدید کالاها، گفت: با کشف موفق گمرک در قضیه مبلمان، قاچاقچیان از این روش نا امید شده و در جدیدترین اقدام، روش هک سامانه و نفوذ و رخنه به فرایندهای گمرکی با روش های متخلفانه سایبری را دنبال کردند و بارها به سرورهای گمرک حمله هکری داشتند، اما به دلیل لایه‌های پیچیده در سرورها و برنامه ها و روترهای سامانه گمرک، امکان ورود به سامانه‌های گمرکی برایشان میسر نشد تا اینکه با اتصال به شبکه محلی به دنبال کنترل رایانه‌ها از طریق به دست آوردن رمز ورود بودند. وی ادامه‌ داد: قاچاقچیان در ادامه یک بدافزار را وارد شبکه محلی می‌کنند و چند رمز ورود را به دست می‌آورند تا با اتصال به شبکه محلی، مدیریت رایانه های در  محل را بدون جای کارکنان در اختیار بگیرند و در زمانی که کاربران بی اطلاع یا در محل کار نبودند، قاچاقچیان اقدامات خود را انجام می دادند.

افزایش ۱۶۰۰ درصدی قیمت مسکن در ۱۰ سال اخیر

بررسی تحولات بازار مسکن تهران حاکی از آن است، در ده سال اخیر، بهای مسکن حدود ۱۶۰۰ درصد افزایش یافته است. مطابق آمار منتشر شده بانک مرکزی طی آذرماه امسال، متوسط قیمت مسکن در تهران به رشد ۱.۸ درصدی نسبت به ماه قبل از آن به ۳۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان افزایش یافته است. در آبان‌ماه امسال متوسط قیمت هرمترمربع واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های املاک ۳۲ میلیون تومان بود. متوسط قیمت آذر امسال در مقایسه با آذرماه سال ۹۹ با ۲۶ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان بالغ بر ۲۱.۱ درصد افزایش یافته است. تعداد معاملات صورت گرفته در آذرماه امسال نیز با رشد ۳۳.۸ درصدی نسبت به ماه قبل از آن به ۹۷۷۲ فقره رسید. این تعداد معاملات نسبت به معاملات سال ۹۹ با ۲۵۵۵ فقره ۲۸۲.۵ درصد افزایش یافته است. بررسی متوسط قیمت مسکن مناطق ۲۲ گانه تهران طی یک دهه اخیر منتهی به آذر ۱۴۰۰ حکایت از افزایش ۱۵۹۴ درصدی دارد. در آذرماه سال ۱۳۹۰ متوسط قیمت مسکن یک میلیون و ۹۲۳ هزار تومان بود. در ماه مورد اشاره تعداد معاملات انجام شده ۱۲ هزار و ۴۳۹ فقره بود که نسبت به آذرماه امسال ۲۱.۴ درصد بیشتر است. /تسنیم

لزوم برنامه‌ریزی وزارت صمت برای تنظیم بازار شب عید خودرو

حجت الله فیروزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودرو یکی از داغ‌ترین بحث‌های جامعه است، زیرا بر نظام اقتصادی و قیمت سایر کالا‌ها اثرگذار بوده و یکی از کالا‌های موردنیاز مردم در شرایط کنونی است؛ یعنی به هر میزان که بتوان بازار خودرو را ساماندهی کرد، به همان میزان به جو روانی حاکم بر اقتصاد کمک خواهد شد. نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی جامع و مدون برای تولید، توزیع، ارائه خدمات پس از فروش و تنظیم بازار خودرو، افزود: با توجه به نزدیکی به بازار شب عید و افزایش تقاضای خرید خودرو در این دوره، وزارت صمت باید برای تامین نیاز مردم در پایان سال برنامه‌ریزی کند تا از التهاب بازار خودرو که هر ساله در نزدیکی ایام نوروز تجربه می‌کنیم، جلوگیری کند؛ البته باید به این نکته نیز توجه کرد که تامین نیاز بازار در پایان سال با توجه به نابسامانی کنونی این حوزه از اهمیت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته برخوردار است. وی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به عنوان متولی تولید اشراف کاملی بر بازار خودرو داشته باشد و برای زمان‌هایی مانند شب عید که تقاضا در بازار خودرو افزایش می‌یابد، تنظیم‌گری‌های لازم را انجام دهد. این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به ضرورت تداوم نظارت سازمان‌های بازرسی بر عملکرد خودروسازان، تصریح کرد: از آنجا که گردش مالی بازار خودرو بالاست، در صورتی که به دنبال تنظیم‌گری این بازار نباشیم، سایر بخش‌ها نیز از گرانی و نابسامانی آن آسیب دیده و متاثر می‌شوند.

بیشترین بودجه برای کدام وزارتخانه است؟

آنطور که در لایحه بودجه ۱۴۰۱ آمده، بیشترین بودجه در بین ۱۹ وزارتخانه زیر مجموعه دولت به وزارت بهداشت اختصاص یافته، به طوری که دولت در لایحه پیشنهادی خود به مجلس اعتباری بیش از ۱۷۴ هزار میلیارد تومان برای بهداشتی‌ها در نظر گرفته است، بعد از این وزارتخانه نیز وزارت تعاون و کار و آموزش و پرورش بیشترین بودجه را به خود اختصاص داده‌اند که بودجه هر یک از این وزارتخانه‌ها نیز به ترتیب بیش از ۱۴۵ و بیش از ۱۳۱ هزار میلیارد تومان است؛ اما در بین وزارتخانه نیز به ترتیب وزارت نفت با ۱.۰۱۲.۲۴۶ هزار میلیارد تومان، وزارت دادگستری با ۱.۱۰۳.۷۸۵ هزار میلیارد تومان و وزارت گردشگری و میراث فرهنگی با بیش از ۲ هزار میلیارد تومان کمترین بودجه را به خود اختصاص داده‌اند. /مهر

 

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷۵
خدا شکر که دولت یک دست شد و همه مشکلات حل شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
با تلاش کوشش کشور مشکلاتش کمتر میشه نه نیش خند زدن صبح جمعه پاشدن
مهندس بیکار
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
شاید با یک دست شدن کمتر به ما مردم بد بخت فشار وارد شود.چون برای ناکارامد نشان دادن رقیب چوب لای چرخ هم نمیزارن.
ناشناس
| Canada |
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
افزایش ۱۶۰۰ برابری مسکن در ۱۰ سال اخیر بزرگترین دستاورد دولت به اصطلاح تدبیر وامید !!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
15:02
دقیقا داره مشکلات حل میشه که قرار ارز 4200 حذف بشه و نان کارتی کوپنی. قیمت برنج و لبنیات سر به فلک بکشه و آقای رییسی بگه تورم کاهشیه.
شماها به جای تعصب و تفکرات ثابت واقعیت را ببینید و خجالت بکشید از این وضعیت معیشت مردم که حتی نان هم قرار است گیر طبقه متوسط به پایین نیاید. نیشخند پیشکش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
توی این چهل واندی سال بعدازانقلاب خواب بودن وتلاش وکوشش نکردن؟ازهمین صبح جمعه میخوان شروع کنن؟شمابرای خودت تلاش وکوشش کردی
سعید خان فقط امارات نیست که یه دنیا دارن نون تحریمهای مارو میخورن.غیرازچین وروسیه که بزرگان هستند همین امارات وترکیه وهندو پاکستان و قاچاقچیای بین المللی و....بطورمستقیم وخودکشورهای غربی هم غیرمستقیم دارن ازبرکات تحریمهای ایران بهره مندند. فقط همین 85 میلیون داخل کشور ازتحریمها ضربه میبینند که البته ازهمین داخلیها هم اوناییکه زرنگند باز منافعشون تو همین تحریمهاست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
چه ربطی داشت ؛ این راجع به قاچاق سوخت داره میگه
علی
| United States of America |
۰۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
این وضعی که شما شرح میدی، یعنی ایران اگه تحریم نباشه ده تا آمریکا رو یک جا میخره. اگه کوچیکش ۲۰ میلیارد دلار ناقابل سهم اماراته، پس یعنی تقریبأ ۱۰۰ میلیارد هم روسیه وچین و مابقی کشورهایی که اسم بردی. هر کدوم ۵۰ میلیارد باشه یعنی جمعأ حدود ۵۰۰ میلیارد در سال ما بابت تحریم از دست میدیم . حالا من نمی‌دونم این مقدار چند درصد درآمد ایران هست. فرض کنیم ۵۰٪ که معامله جوش بخوره. که یعنی درآمد ایران برابر ۱ تریلیون دلار در ساله؟؟؟؟؟؟؟

با عقل جور در نمی‌یاد. یک بار دیگه چرتکه بنداز داش.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
مگه روزي 60 ليتر اونم با كارت سوخت سيستم بيشتر اجازه ميده سوخت بگيري تا قاچاق كني؟ خخخخخخخ
جالب اینکه سخنگوی دولت گفته نمیتونیم نحوه انتقال درامدحاصل ازفروش نفت رو بگیم .یعنی محرمانه است. درحالیکه عالم وآدم قضیه رومیدونن. به علت تحریمهای بانکی وکشتیرانی وبیمه و......کشتی های نفتکشمون وسط اقیانوس به کشتی های قاچاقچیا نفتو با لوله انتقال میدن پولهارو هم بصورت چمدانی میگیرن.طبیعتا به قیمت بسیارکمترازقیمت روز وتازه نامشخص
آقای محمد همه کشورها و افراد از نفت ایران منتفع می‌شوند غیر از مردم ایران.این نهایت هوشیاری امارات است که از اوضاع بلبشوی کشورمان نهایت استفاده را می‌برد.شما اگر راست می‌گویید بفرمایید که چه کسانی باعث این قاچاق گسترده و سازمان یافته می‌شوند چون افراد عادی در توانشان نیست که در این حد وسیع خلاف کنند.البته میدانید ولی نمی‌توانید اعلام عمومی کنید.تاریخ در مورد این روزها چه چیزهایی را روشن خواهد کرد!!!
با تخفیف که ابران به خریدار میده این یعنی احتمالا 40 میلیارد ضرر ایران !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این را به خروج سرمایه و فرار مغزها اضافه کنید بعد به بحران بی آبی و بعد به آلودگی مواد غذایی و بعد به هزاران مشکل دیگر .بعد ببینید مسئولین دنبال چه هستند و نمایندگان مجلس چه کار میکنند
افزایش ۱۶۰۰ درصدی قیمت مسکن در ۱۰ سال اخیر????????????????????????
حقوق کارمند جزء چند درصد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقای سعید محمد، تجربه نشان داده که این سپاه است که کشور را نجات میدهد نه دولت ها، از اینکه رئیس جمهور نشدید و در این پایگاه ماندید خوشحالیم، با تمام قدرت با مافیا، قاچاق صادرات مواد خام و فساد مبارزه کنید امید مردم به شماست.
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
کل صادرات نفت کشور ما بیست میلیارد نیست .. چطور بیست میلیارد قاچاق میشه ..
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
با کی مبارزه کنه تو میدونی چی گفتی طرف با بزرگتر خودش مبارزه کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
بهروز جان،، تعداد امتیازات منفی را ببین
سعید محمد: امارات با سوخت قاچاق ایران ۲۰ میلیارد دلار درآمد دارد
آقای محمد ! این همون دورزدن تحریم ها توسط کاسبان تحریم هست که در دولت قبل ما ازش زیاد شنیده بودیم ...
در ضمن این کاسبان تحریم همونایی هستند که براحتی کالاهایی مثل ال‌جی و سامسونگ رو قاچاق میکنن داخل و سودهای کلان میبرن
تحریم ال‌جی و سامسونگ باعث پرشدن جیب کاسبان تحریمه !!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
ن خیر بنزین سه تومنی میبرن سی هزار تومن میفروشن این قاچاق ربطی به دور زدن ندارد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
فکر کنم این آقای ۱۵:۰۱ خودش بنزین قاچاق میکرده که اینقدر مطمئن، کاسبان عمده تحریم رو تبرئه میکنه
برجام شبیه بادکنک است و بفرض اینکه باد شود و پرواز کند با یک سوزن می ترکد پس بهتر است زیاد روی آن حساب باز نکرد و به فکر درست کردن اقتصاد در داخل و روش های دیگر داخلی و بین المللی بود و ار برجام برای سرکار گذاشتن طرف مقابل استفاده کرد.
خدا بوضوح به ما دستور داده است که اگر ایمان دارید یعنی اگر متکی به خدا و متکی به توان و نیروی خودتان هستید و به آن ایمان دارید نه بترسید و نه اندهگین شوید که شما پیروز و موفق خواهید شد
فقط باید خدمت برخی مومین متقی عرض کنم که خدا دعا برای گرهی که بدست آدمیزاد باز می شود را مستجاب نمی کند و فقط دعایی را مستجاب می کند که قابل باز شدن بدست بنی آدم نباشد و یا دعایی که حالت کاتالیزور داشته باشد
باز تقصیر مشکلات کشور را انداختن سر کشورهای دیگر! خوب امارات مستقیم میاد ایران نفت میدزده؟؟؟ وقتی کشوری نمیاد بند ما پهلو بگیرد آنجا سوخت میزند . عمدا برون فکنی مشکلات به کشورهای دیگر پاک کردن صورت مساله است.
جناب دکتر سعید محمد مگر تولید سوخت سنگین FOو سوخت DO کل کشور چقدر است که بیست میلیارد دلار آن به امارات قاچاق شود.
در ضمن این محصولات با نرخ بین المللی در بنادر فروخته میشوند.
ثانیا آیا میدانید برای حمل این مقدار سوخت چه تعداد کشتی لازم است.
تابناک جان لطفا رونوشت جهت وزارت نفت ، گمرک و کشتیرانی و بنادر جهت اطلاع.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
می خوان بنزین رو گران کنند جرات ندارند، این حرف ها رو میگن که زمینه سازی کنند
یادتون میگفتید ما که هوا نداریم اما هوات داریم یادتون دولار و هزار تومان نشون میدادید یادتون با یک کلید فریب خوردید یادتون چقد ضربه زدن حتی یک قرار داد انقد بد بستن که مثل اب خوردن خارج شدن هرجارا نگاه میکنی دولت قبل فقط سود مدیریت داشته بس
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
برو پسر جان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
لابد دولت فعلی داره همه جا را آباد میکنه؟! آره؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
بجای انتقاد و بدگویی از دولت قبل (که البته هیچکس دل خوشی ازش نداره) بفرمایید که دولت جدید چه گلی به سر مردم زده؟
سعید محمد: امارات با سوخت قاچاق ایران ۲۰ میلیارد دلار درآمد دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!

قطعا این حجم عظیم نفت توسط چند لنج فکسنی قاچاق نمیشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
دمت گرم
آقا آمارتو اصلاح کن، در اثر بی کفایتی برخی از مسئولین وسیاستهای غلط آنها قیمت مسکن ظرف 3 سال بیش از دوازده برابر شده است.
۲۰ میلیارد دلار سوخت قاچاق یعنی صدها نفتکش عظیم الجثه نفت
یاد بهانه گرانی قیر بخاطر قاچاقش با موتور افتادم!
سووال‌ بزرگ‌ اینه‌ ؛
چرا ایران‌ بزرگ و قدرتمند خاورمیانه‌که روزی غرب را به بستن شیرعلی نفت خود تهدید میکرد‌ به این روز افتاده‌ ؟؟!!!
دیپلماسی‌ اقایون‌ کجاست‌ ؟! یعنی ملت ایران تا این حد سزاوار تحقیر شدنه‌ ؟! فرزندان‌ کوروش و داریوش‌ که خلیج فارس و متطقه‌ به اسم آنها شناخته می شود‌ باید نفت خودشون را روی کشتی با حقارت بفروشند‌ تا بزور حقوق چهار تا کارمند را بزور سیر کنند‌ ؟!
وبالاخره‌ با ادامه این سیاست مملکت ایران باستان داره بکجا میرسه‌ ؟!
ایول سردار محمد
راهکار؟
چرا مسولان مشکلات را فقط بیان می کنند؟
آخه مگر بیست میلیارد سوخت قاچاق را توی جیبشان ویا کیف شان می کنند و می برن؟یک چیزی بگویید که بشود باور کرد!
قیمت ملک در ده سال گذشته ۱۶ برابرشده !!!
چرا روحانی محاکمه نمیشود؟؟؟!!!!
:)))))))))))))))
افزایش ۱۶۰۰ درصدی مسکن به خاطر شاهکار حسن روحانی و ان وزیرش نابغه اش عباس اخوندی بود. که حتی یک خانه برای جوانی نساخت
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
روحانی باید بخاطر سومدیریت فراوان محاکمه بشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
غصه نخور چون رییسی قراره ۴ میلیون واحد مسکونی بسازه و قاعدتا به تو ، دو یا سه واحد ۱۵۰ متری میرسه ، البته در خواب.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
مومن، ظرف 3 سال اخیر قیمت تمام کالاها 10 برابر شد و ساختمان نیز از این غافله عقب نماند. ا
در 4 سال اخیر از آذر سال 96 بیش از قیمت مسکن بطور کاذب توهمی 20 برابر شده! که تنها در حد رؤیا در ذهن فروشندگان و مالک خواهد ماند و صاحب اول و آخر با این قیمتهای توهمی خودشان خواهند و هیچ وقت بصورت سرمایه نقد برایشان در نخواهد آمد!
انتظار فروش با قیمتهایی که بیش از 99.5% آن کاذب توهمی کاملاً بی جاست.
طلب ایران از کره بابت فروش نفت ۷ میلیارد دلار هست
۲۰ میلیارد دلار چطوری به امارات قاچاق شده ؟؟؟!!!!!
شوخی میفرمایید وزارت نفت کلا 100 نفر هم کارمند ندارد و کلا وزیر . پرسنل وزارت نفت حتی ساختمان مرکزی وزارت نفت هزینه هایش و حقوق و... تحت پوشش شرکت ملی نفت میباشد و در قسمت شرکتها باید بودجه وزارت نفت را دید ؛ ...
جناب آقای دکتر سعید محمد ، شما فرمودید ۲۰میلیارد دلار سود امارات از قاچاق سوخت ایران هست آقا واقعا فکر نکردید که این رقم با قیمت نفت هر بشکه ۱۰۰ دلار !!! یعنی ۲۰۰ میلیون بشکه نفت ، میشه بفرمایید این حجم از نفت توسط کی به امارات قاچاق میشه ؟
آقای محمد حتما میدانند که بیست میلیارد دلار یعنی بیست هزار میلیون دلار پس امیدوارم اولا در اعلام رقم اشتباه نکرده باشند و اگر چنانچه مبلغ درست است پس این قاچاق نیست و بسیار سازمان یافته تر از قاچاق است . ایکاش مسئولین در فرمایشاتشان کمی تامل کنند . میلیون و میلیارد یک به هزار اختلاف دارند که البته متاسفانه گاه تناقض در گفته های مسئولین هم به همین نسبت اختلاف دارد .
ویلا های کیش را کی می تونه بخره؟
ای خدا از ترکان و صفایی فراهانی بزرگ رسیدیم به این تازه به دوران رسیده ...
سعید محمد: امارات با سوخت قاچاق ایران ۲۰ میلیارد دلار درآمد دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!

قطعا این حجم عظیم نفت توسط چند لنج فکسنی قاچاق نمیشود
این هک کردن سامانه گمرک توسط قاچاقچی‌ها و دزدها چی رو ثابت میکنه؟ یا دزدها تحصیلات دانشگاهی نرم افزار یاد گرفتن. یا فارغ‌التحصیل‌های نرم افزار دانشگاه‌ها ...
خوشحالم از رییس جمهوری که تمام ویلا های منتسب به ریاست جمهوری را برای پروژه عمرانی کشور و مردم میفروشد و متاسفم برای رییس جمهوری که در سیل نوروز 98 در این ویلاها به جای رسیدگی به مردم بود
پل قشم اگر ساخته بشه چی میشه یه اسکله عمیق وسط خلیج فارس اونوقت هم باید روابط خوب باشه کشتیهای سنگین پهلو بگیرند والا بدرد نمیخوره
ویلا های کیش را کی می تونه بخره؟
آقا زاده ها
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
اتفاقا برنامه همین است. با سرمایه مردم ساخته می شود؛ به قیمت گزاف؛ به خودشان فروخته می شود به قیمت هیچچ؛ مثل کارخانه هایی که فروخته شدند!!!!
همه از سوخت ایران منفعت دارند به غیر از مردم ایران . چقدر شما دارای فضائل هستید
عزیز در این ۱۰ سال قیمت ارز ۳۰ برابر شده ضمن ان که ۵۰ درصد تورم جهانی داشته ایم مگر انتظاری غیر از این داری؟
آقای محمد اگه این مقدار سوخت از کشور قاچاق میشه پس باید فاتحه مسئولین و ارگانهای کنترل کننده مرزهای کشور را خواند که توانایی مدیریت و کنترل مرزها را که ابتدائی ترین موضوع مملکت داری هست ندارند
سلام آقا محمد گل؛ گل گفتید؛ تازه کشف کردید؟ لطفا بفرمایید این قاچاق را از کدام بندر و فرودگاه مخفی قاچاق می کنند؟
امارات ما وضعمان خب باشد جهل میلیارد دلار می برد . بد باشد بیست تا می برد . دلیلش وجود افراد لایق است . نه اینکه پستها را به عنوان کادو بدهند این و آن.
این دیگه کار سوختبر و مردم عادی سیستان نمیتونه باشه که با حلبی و 20 لیتری نهایت تا پاکستان میتونن قاچاق کنند . قاچاق در این حد آمار و ارقام فقط با کشتی و تانکر امکان پذیره
جناب دکتر سعید محمد مگر تولید سوخت سنگین FOو سوخت DO کل کشور چقدر است که بیست میلیارد دلار آن به امارات قاچاق شود.
در ضمن این محصولات با نرخ بین المللی در بنادر فروخته میشوند.
ثانیا آیا میدانید برای حمل این مقدار سوخت چه تعداد کشتی لازم است.
تابناک جان لطفا رونوشت جهت وزارت نفت ، گمرک و کشتیرانی و بنادر جهت اطلاع
این بیست میلیارد دلار سوخت قاچاق با لنج و وانت میره؟؟؟؟؟
فعلا که نون گران کردن مردم که این پیشرفت رو حس نمیکنن پس شعار عین دولت قبل متوهم
مگه چند میلیون لیتر سوخت روزانه قاچاق می شه که امارات ۲۰ میلیارد دلار از فروش و خدمات اون سود ببره ؟؟؟‌

این مقدار سوخت کشتی نفت کش می خواد ... !!!
جناب دکتر سعید محمد مگر تولید سوخت سنگین FOو سوخت DO کل کشور چقدر است که بیست میلیارد دلار آن به امارات قاچاق شود.
در ضمن این محصولات با نرخ بین المللی در بنادر فروخته میشوند.
ثانیا آیا میدانید برای حمل این مقدار سوخت چه تعداد کشتی لازم است.
تابناک جان لطفا رونوشت جهت وزارت نفت ، گمرک و کشتیرانی و بنادر جهت اطلاع.
لطفا یک نفر توضیح بده وزارت تعاون و رفاه چه کاری در کشور انجام میده که دومین بودجه در بین وزارتخانه ها را در دولت به خودش تخصیص داده ؟!!!!
این بیست میلیارد دلار سوخت قاچاق با لنج و وانت میره؟؟؟؟
اگر هر لنج و هر وانت ۱۰ تن بار بزند که عملا غیر ممکن است به دو میلیون لنج و وانت نیاز است. شما برو پرتقال فروش را پیدا من.
طلب ایران از کره بابت فروش نفت ۷ میلیارد دلار هست
۲۰ میلیارد دلار چطوری به امارات قاچاق شده ؟؟؟!!!!!
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی