بازدید 12552
۲

کارناوال زنان رقاص در عربستان جنجال به پا کرد

انتشار تصاویری از زنان رقاص نیمه عریان در خیابان‌های جازان عربستان؛ بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشته و با موجی از خشم و نارضایتی از عملکرد حاکم دوفاکتوی این کشور همراه بوده است.
کد خبر: ۱۰۹۸۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۷ 12 January 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی به خشم عربستانی‌ها نسبت به برنامه‌های تفریحی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی و حاکم دوفاکتوی این کشور به دنبال حضور زنان نیمه عریان در خیابان‌های جازان و اجرای رقص برزیلی "سامبا" پرداخت.

تایمز در این باره نوشت که این اقدام از نظر ساکنان شهر محافظه کار جازان اقدامی بسیار جسورانه قلمداد می‌شود و در چارچوب تغییراتی است که بن سلمان در حال ایجاد آن در فرهنگ عربستان است.

وب سایت میدل ایست آی نیز اعلام کرد که انتشار ویدئوهایی از رقاص‌های نیمه برهنه سامبا در عربستان سعودی واکنش‌ها و انتقادات گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

طبق گزارش این سایت، ویدئوهایی از سه رقاص خارجی که لباس‌های سامبا را به تن کرده‌اند، در فضای مجازی پخش شد و این ویدئوها نشان می‌دهند که اجرای این رقص جمعیت زیادی را در خیابانی شلوغ در جنوب شهر جازان به سوی خود جذب کرده است.

این نمایش، بخشی از جشنواره زمستانی جازان به عنوان یکی از رویداد سرگرمی و تفریحی بود که توسط مقامات سعودی در سراسر این کشور برگزار می‌شوند.

سرگرمی و تفریح بخش اساسی استراتژی چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان محافظه کار برای دور شدن از وابستگی به نفت و بهبود وجهه بین‌المللی آن تحت رهبری محمد بن سلمان به شمار می‌رود.

یک فعال در شبکه‌های اجتماعی در واکنش به این اقدام نوشت: عربستان به عنوان محل مقدس‌ترین اماکن اسلامی، از مسیر اصول اسلامی منحرف شده است.

فعال دیگری در توییتر گفت: ما فراموش کرده‌ایم که یک کشور مسلمان هستیم و تخلفات اخلاقی و را در پیش گرفته‌ایم که انجام آنها لازم نیست.

انتقادات گسترده نسبت به این مراسم محمد بن ناصر، استاندار جازان را بر آن داشت که دستور تحقیقات درباره رقاصان سامبا و اتخاذ اقدامات لازم برای جلوگیری از هرگونه تخلف و نقض قوانین را صادر کند.

"سعید بن ناصر"، محقق سعودی با انتقاد از استقلال چنین تحقیقاتی تاکی کرد: آنها (مقامات عربستان) رقاص‌های برهنه را به جشن می‌آوردند و سپس محمد ناصر دستور بررسی این موضوع را صادر می کند! خدا را فریب می‌دهید یا مؤمنان را؟

وی ادامه داد: آیا فکر می‌کنند که مردم فراموش کرده‌اند محمد بن سلمان جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی را به قتل رساند و سپس دستور بازجویی از کسانی را صادر کرد که آنها را برای قتل او فرستاده بود؟

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۲
الان عقب افتاده های ایران میان میگن خوشششش به حال عربا
درد و بلای بن سلمان بخوره تو سر طالبان.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار