بازدید ۲۸۷۷۴
۸
بیشترین جست‌ و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته
در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی، چون «ساعد سهیلی و گلوریا هاردی»، «سال نوی چینی ها»، «کدام تحریم‌ها لغو می‌شود؟»، «هال سیتی در کدام لیگ است؟»، «شیان چین»، «مهدی عبدی» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.
کد خبر: ۱۰۹۸۴۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۸ 12 January 2022

یک ویروس جدید شهر شیان چین را ترند کرد/ کدام تحریم ها لغو می شود؛ سوال کاربران در گوگل/ جست و جوی کاربران در مورد پیوستن صیادمنش به هال سیتی/ دلیل ترند شدن ساعد سهیلی و گلوریا هاردی

روزانه عبارت و مفاهیم متعدد و صد البته متفاوتی از سوی کاربران فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی و موتور‌های جستجوگر جست و جو می‌شود؛ مفاهیمی که بعضاً با تحولات خبری در جریان ارتباط تنگاتنگی دارند و کاربران به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها هستند. در بسته خبری پیش روی به مهم‌ترین مفاهیم جست و جو شده و بیان دیگر ترند‌های گوگل در چهل و هشت ساعت اخیر اشاره شده است.

به گزارش «تابناک»؛ در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی، چون «ساعد سهیلی و گلوریا هاردی»، «سال نوی چینی ها»، «کدام تحریم‌ها لغو می‌شود؟»، «هال سیتی در کدام لیگ است؟»، «شیان چین»، «مهدی عبدی» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.

 ساعد سهیلی و گلوریا هاردی

ساعد سهیلی، بازیگر مشهور و همسر فرانسوی اش، گلوریا هاردی، برای اولین بار از فرزند خود رونمایی کردند و همین موضوع سبب شده است تا نام این دو بازیگر به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شود.  

این زوج مشهور چند روز پیش با انتشار ناگهانی تصویری از خود در کنار فرزندشان در اینستاگرام کاربران را حیرت زده کردند.

یک ویروس جدید شهر شیان چین را ترند کرد/ کدام تحریم ها لغو می شود؛ سوال کاربران در گوگل/ جست و جوی کاربران در مورد پیوستن صیادمنش به هال سیتی/ دلیل ترند شدن ساعد سهیلی و گلوریا هاردی

فرزند آن ها پسری به نام هامون سهیلی است و در حدود ۴ یا ۵ ساله به نظر می رسد. سهیلی و هاردی که چند سالی از ازدواج شان می گذرد، پیش از این هرگز از بچه داشتن خود چیزی بروز نداده بودند.

مدتی قبل شهرداری تهران اقدام به نصب بنرهایی در سطح شهر برای تبلیغ فرزندآوری کرده بود که در آن ها از تصویر ساعد سهیلی و همسرش، گلوریا هاردی استفاده شده بود و روی آن ها جمله ی «من یک پدر/ مادر هستم» به چشم می خورد. انتشار تصویر این بنرها در شبکه های اجتماعی، واکنش مختلف کاربران را در پی داشت. برخی از این اقدام شهرداری اظهار تعجب کردند چرا که معتقد بودند استفاده از تصاویر زوج مشهوری که همه از بچه نداشتن آن ها باخبر هستند کار بی معناست. برخی هم منتقد این کار بودند و این دست تبلیغات را با وجود مشکلاتی که مانع اصلی فرزندآوری در کشور هستند، بیهوده دانستند.

یک ویروس جدید شهر شیان چین را ترند کرد/ کدام تحریم ها لغو می شود؛ سوال کاربران در گوگل/ جست و جوی کاربران در مورد پیوستن صیادمنش به هال سیتی/ دلیل ترند شدن ساعد سهیلی و گلوریا هاردی

حالا اما معلوم شده استفاده از تصویر ساعد سهیلی و گلوریا هاردی در بنرهای شهرداری بی دلیل نبوده است.

بیشتر بخوانید

ساعد سهیلی گیست؟

سال نوی چینی ها

هر سال، در بهمن ماه، سال چینی نو می‌شود. سال نو، با پدیدار شدن ماه در نخستین روز سال آغاز می‌شود و به همین علت گاه به آن سال نوی قمری نیز گفته می‌شود.

جشن سال نو، عموماً پانزده روز به طول می‌انجامد و با جشن فانوس پایان می‌یابد.

در بیشتر کشورهایی که چینی‌ها اکثریت را تشکیل می‌دهند یا اقلیت قدرتمندی هستند، سال نوی چینی جشن گرفته می‌شود؛ از آن جمله می‌توان به چین، هنگ کنگ، تایوان، برونئی، کره شمالی و کره جنوبی، مغولستان، نپال، بوتان، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی، فیلیپین و تایلند اشاره کرد.

حالا و در آستانه فرا رسیدن ماه بهمن، عبارت سال نو چینی ها در ایران نیز به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شده است.

گفتنی است، بر اساس اعتقاد چینی ها، فانوس‌ها راه را برای سال جدید روشن می‌نمایند. این جشن در روز اولی که ماه در آسمان نمایان می‌شود آغاز شده و ۱۵ یا ۱۶ روز ادامه پیدا می‌کند و در این مدت ماه کامل شود. هزاران سال پیش کشاورزان چینی تعطیلات خود را همزمان با این جشن آغاز کرده و به اعتقادشان این مراسم نشان دهنده‌ی آخر زمستان و آغاز بهار بوده است. هر یک از روز‌های جشن سال نو چینی مخصوص به آیین و مراسم خاصی است. به طور مثال یک روز به بازدید از خانواده و یک روز دیگر به خوردن غذایی خاص، اختصاص پیدا می‌کند.

بببنبد

کدام تحریم ها لغو می شود؟

مذاکرات وین از سوی ایران و طرف های غربی در جریان است و گمانه های منتشره در رسانه ها از نزدیک شدن دو طرف به یک توافق جدید خبر می دهد.

در این میان و به واسطه تأثیر مستقیم و مهم این مذاکرات در اقتصاد کشور، به صورت جدی بخش زیادی از کاربران این موضوع و مسائل مرتبط با آن را پیگیری می کنند و همین امر در ترند شدن سوالاتی مثل کدام تحریم ها لغو می شود، موثر بوده است.

نخستین پیروزی دیپلماتیک ایران در وین/ رد ادعای خبرگزاری رویترز توسط  ایران/بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره مذاکرات روز گذشته در وین/آمادگی  آمریکا برای دیدار با دیپلمات‌های ایران در هر زمان و مکان -

سه روز پیش نیز رئیس جمهور در سخنرانی خود در صحن علنی مجلس در این باره گفت: امروز خود غربی‌ها و آنهایی که به دنبال تحریم بودند، می‌دانند مهمترین موضوعی که دولت آن را پیگیری کرده، خنثی کردن تحریم‌ها بوده است.

همچنین رئیس‌جمهور حرکت دولت در دو جبهه خنثی سازی تحریم‌ها و لغو تحریم‌ها از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم را مورد اشاره قرار داد و گفت: رفع تحریم‌ها در یک حرکت عزتمندانه دنبال می‌شود و مهمتر از همه آن که ما هیچ گاه تحریم‌ها و تهدیدها را مانع خود ندانیم.

به صورت مشخص در پاسخ به این که ترند شده است می توان گفت، در صورت دستیابی به هر توافق در این دور از مذاکرات باید منتظر لغو آن دسته از تحریم های مرتبط با برجام بود که پس از خروج آمریکا وضع شده بود. مثل  تحریم های مرتبط با فروش نفت، تحریم های مرتبط با اشخاص و نیز تحریم هایی که در حوزه پتروشیمی و فلزات گرانبها علیه ایران وضع شد.

بیشتر بخوانید

هال سیتی در کدام لیگ است؟

باشگاه فوتبال هال سیتی،  باشگاه فوتبال انگلیسی است که در شهر کینگستون آپون هال قرار دارد و در سال ۱۹۰۴ تأسیس شده‌ است. هال سیتی پس از قهرمانی در لیک دسته یک ۲۰۲۰–۲۰۲۱ در مسابقات قهرمانی فصل ۲۰۲۱–۲۰۲۲ شرکت می‌کند.

صیادمنش به تیم انگلیسی پیوست

به تازگی اخباری مبنی بر پیوستن الهیار صیادمنش به این تیم انگلیسی در رسانه ها منتشر و سبب شد این تیم به ترند گوگل تبدیل شود.

در همین رابطه به نقل از یک خبرنگار ترکیه ای گفته شد که باشگاه هال‌سیتی رسما برای جذب مهاجم ایرانی فنرباغچه وارد عمل شده است.

 «یاغیز سابوسوقلو» خبرنگار مشهور ترکیه خبر داد: باشگاه هال سیتی رسما برای جذب اللهیار صیادمنش مهاجم فنرباغچه پیشنهاد داد. مبلغ پیشنهادی از سوی باشگاه انگلیسی 5 میلیون یورو است.

گفتنی است، «اللهیار صیادمنش» با پایان دوره حضورش در زوریا به تیم فنرباغچه بازگشت اما به نظر می‌رسد این تیم ترکیه‌ای قصد دارد بازیکن سابق استقلال را به فروش برساند.

بیشتر بخوانید

شیان چین

به تازگی خبر رسیده که در شهر شیان چین ویروسی جدید و البته هولناک شیوع پیدا کرده است.

در همین رابطه ‏خبرنگاری آمریکایی به نام بن هارنول اعلام کرد که یک ویروس جدید در شیان چین ظاهر شده است.

چین یک شهر ۱۳ میلیون نفری را قرنطینه کرد - تابناک | TABNAK

مستند به اخبار منتشره گزارش شده است که از گوش، چشم و بینی بیماران مبتلا به این ویروس خون جاری و شهر به طور کامل قرنطینه شده است.

گفتنی است، شهر شیان در استان شانشی واقع در شمال غربی چین است که چند روز پیش خبر رسید در قرنطینه کامل قرار گرفته است و ساکنان این شهر با همه توان در حال مقابله با ویروس کرونا هستند.

بیشتر بخوانید

مهدی عبدی

مهدی عبدی یکی از بازیکنان تیم پرسپولیس تهران است که به تازگی انتقادهایی جدی نسبت به عملکرد او مطرح می شود.

در همین رابطه یکی از رسانه های ورزشی نوشت: بعد از استقلال و مس رفسنجان که هر یک ۲۱ گل به ثمر رسانده‌اند، پرسپولیس با ۲۰ گل زده در جایگاه دوم برترین تیم‌های تهاجمی لیگ بیست و یکم قرار دارد. از این ۲۰ گل، سهم مهاجمان پرسپولیس ۸ گل بوده. ۴ گل مهدی عبدی زده و ۴ تا هم عیسی آل‌کثیر وارد دروازه رقبا کرده. این دو اما از نظر دقایق بازی به هیچ وجه قابل مقایسه نیستند. عبدی حضور کمتری در ترکیب پرسپولیس داشته اما به اندازه آل‌کثیر گل زده و از این حیث یکی از مفیدترین بازیکنان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر محسوب می‌شود.

آمار عبدی در این فصل اما حاوی نکته‌های بسیاری است که البته اغلب از سوی کادر فنی نادیده گرفته شده. البته یحیی گل‌محمدی و همکارانش بیشتر به استفاده از مهاجمی اعتقاد دارند که بتواند با دوندگی بی‌امان خود مدافعان حریف را پرس کند و آنها را به اشتباه بیندازد تا بازیکنان کناری بتوانند از موقعیت‌ها استفاده کنند و ضربه آخر و نهایی را بزنند. برای این تاکتیک، مهاجمی با خصوصیات عیسی آل‌کثیر بیشتر مورد توجه کادر فنی پرسپولیس بوده اما نمی‌تواند از آمار جذاب مهدی عبدی هم به راحتی عبور کرد.

پرسپولیس عبدی را قرض می‌دهد، رمضانی را نگه می‌دارد! - تابناک | TABNAK

عبدی این فصل شش بار در ترکیب اصلی قرار گرفته که در سه بازی توانسته دروازه رقبا را باز کند. او هفته دوم توانست هر دو گل پرسپولیس را در روز پیروزی دو بر یک برابر نساجی بزند. همچنین در هفته هفتم وی توانست گل سه امتیازی پرسپولیس را وارد دروازه نفت مسجدسلیمان کند و در هفته دهم هم دروازه پیکان را باز کرد؛ آن هم در روزی که یکی از یازده بازیکن اصلی پرسپولیس بود و تیمش هم بازی را با نتیجه سه بر یک برد. همه اینها اما باعث نشده تا عبدی حضور کاملی در ترکیب پرسپولیس داشته باشد و تا پایان بازی در زمین بماند.

مهدی عبدی این فصل شش بار هم به‌عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شده اما توفیقی در گلزنی به دست نیاورده. جالب اینکه او در چهار هفته اخیر، هیچگاه در ترکیب اصلی قرار نگرفته و دقایق کمی به زمین رفته. به‌عنوان نمونه برابر سپاهان در دقیقه ۹۰ و برای اتلاف وقت راهی زمین شد، مقابل تراکتور ۲۱ دقیقه در زمین حضور داشت و برابر پدیده هم از دقیقه ۵۱ وارد ترکیب پرسپولیس شد. آمار اما تا اینجای فصل به سود عبدی نبوده. او با اینکه تنها ۵۴۳ دقیقه در زمین بوده، چهار گل زده. 

یعنی به طور میانگین هر ۱۱۰ دقیقه یک گل که نشان می‌دهد، او تا چه اندازه در ترکیب پرسپولیس اثرگذار بوده است. شماره ۱۶ پرسپولیس که سومین فصل حضور در این تیم را پشت سر می‌گذارد، تا امروز ۱۶ گل در لیگ برتر به ثمر رسانده و می‌کوشد تا این آمار را ارتقا بدهد. البته اگر کادرفنی پرسپولیس به نیمکت‌نشینی او پایان بدهد.

گفته می‌شود دلیل حضور اندک مهاجم قائمشهری و ۲۲ ساله پرسپولیس این است که او در تمرین کم می‌دود و حضور فعالی در درگیری‌ها ندارد. با این حال آمار عبدی در زمین نشان می‌دهد، او در گلزنی تبحر دارد و می‌تواند حتی به مهاجم اصلی پرسپولیس بدل شود. البته سؤال از کادرفنی پرسپولیس هم این است که چرا در بازی‌هایی نظیر پدیده از دو مهاجم تخصصی در خط حمله استفاده نمی‌کند؟

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
تصاویر این بازیگر متمول نه چندان مطرح توسط شهرداری با هزینه جیب مردم بدبخت .
باران
|
United Kingdom
|
۰۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
این چینی ها باز چه کوفتی خوردند ؟
صیادمنش رفت هال سیتی حال بکنه و ما هنوز اندر خم یک کوچه !
داریم با ویروس های چینی حال می کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
تمام بدبختی دنیا از چین شروع میشه
کمر به نابودی بشر بسته
احمدزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
احتمالا ماهان حداکثر تلاش را برای هرچه سریعتر وارد کردن بییماری از شهر شیان مبذول خواهد نمود. سعیکم مقبول!
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
با فرض اینکه توافق در وین حاصل شود ما چه چیزی را بدست آوردیم تازه باید برگردیم به همان روز های قبل از تحریم اگر ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
اگر قرار باشد نسل بشر توسط یک عامل از بین برود آن عامل ویروس است ویروس کارایی خود را ثابت کرده است
محمدرضا نیک‌بنیان
|
Germany
|
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
تا چند وقت دیگه باید مثل سریال والگینگ دیت زندگی کنیم زامبی شدن مردم با کرونا زمین تا آسمان فرق میکنه از دیروز اخبار زامبی شدن مردم در شیان چین رو دیدم به این باور رسیدم آخر زمان نزدیک است
ناشناس
|
Canada
|
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
من یک دهه پنجاهی هستم از موقعی که بدنیا امدم روی خوش زندگی راندیدم علاوه بر تبعات روحی روانی جنگ انواع اقسام بیماریهای ویروسی مثل ایدز و حالا هم کووید بانسل سوخته ما عجین شده احتمالا بزودی شاهدحمله موجوداتفضایی هم خواهیم ب‌ود !!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین مهرشاد سهیلی محسن قاسمی بودجه 1401 سند همکاری 25 ساله ایران و چین