بازدید ۱۳۷۹۰
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس مثبت شد، رئیس سازمان بورس: تحقق طرح مسکن دولت سیزدهم با کمک بازار سرمایه، فقط پیامک‌های ارسالی از V.MASKAN مورد تأیید سامانه اسکان است، توزیع هزاران تن برنج وارداتی برای کنترل قیمت‌ها، جزییات افزایش تعرفه برق از اول بهمن ماه و دلار در سربالایی صعود یا سراشیبی سقوط را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۹۸۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸ 11 January 2022

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس مثبت شد، رئیس سازمان بورس: تحقق طرح مسکن دولت سیزدهم با کمک بازار سرمایه، فقط پیامک‌های ارسالی از V.MASKAN مورد تأیید سامانه اسکان است، توزیع هزاران تن برنج وارداتی برای کنترل قیمت‌ها، جزییات افزایش تعرفه برق از اول بهمن ماه و دلار در سربالایی صعود یا سراشیبی سقوط را در بر دارد.

سخنگوی دولت: چگونگی بازگشت ارز حاصل از فروش نفت قابل بیان نیست

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت درباره چگونگی بازگشت ارز حاصل از فروش نفت گفت: همانطور  که می دانیم در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و شیوه ها قابل بیان نیست. اما وضعیت فروش نفت و محصولات نفتی به نسبت این جنگ اقتصادی و تحریم، و وضعیت بازگشت منابع حاصل از فروش مم قابل قبول است. بهادری جهرمی با تاکید بر اینکه مشکلی در تامین منابع ارزی مورد نیاز نداریم، اظهار کرد: در هیچ جلسه‌ای، بانک مرکزی از تامین منابع نفتی اعلام ناتوانی نکرد. وی ضمن تشکر از تلاش‌های وزیر نفت گفت: گزارش‌های جواد اوجی بدون استثنا غرورآفرین و شادی آفرین است و به سهم خودم در دولت از تلاش‌های آنها تشکر می‌کنم.

شاخص کل بورس مثبت شد

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۹۲۵ واحدی معادل ۰.۱۴ درصدی به یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۶۸۲ واحد سقوط کرد.

ماجرای پاداش ۹۱۰ میلیون تومانی هیات مدیره بورس تهران

در پی حاشیه سازی برخی رسانه‌ها در خصوص پاداش ۹۱۰ میلیون تومانی اعضای هیأت مدیره بورس تهران در دولت گذشته، شرکت بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی داد. در اطلاعیه این شرکت آمده: این پاداش در دولت گذشته تصویب شده و مربوط به سال گذشته (سال مالی ۱۳۹۹) است که در مجمع تیرماه به تصویب رسیده و در صورت‌های مالی شهریور ماه سال جاری صرفا افشا شده است. رویه‌ای که هر ساله بوده و در تمامی گزارش‌های شش ماهه سال‌های گذشته وجود داشته است. این پاداش در وجه اشخاص حقیقی نیست بلکه به شرکت‌های حقوقی عضو هیئت مدیره مانند سرمایه‌گذاری صبا تأمین، سرمایه‌گذاری توسعه ملی اختصاص پیدا می‌کند. لازم به ذکر است بر اساس قانون تجارت، شرکت‌ها می‌توانند تا سه درصد از سود تقسیمی شرکت را به عنوان پاداش به اعضای هیئت مدیره اختصاص دهند که این مبلغ ۹۱۰ میلیون تومان پاداش کل سال گذشته، تنها هفت صدم درصد از سود شرکت بورس اوراق بهادار تهران در سال مالی ۹۹ را شامل شده و در ضمن بین هفت عضو حقوقی هیات مدیره تقسیم می‌شود و به هر عضو حقوقی ۱۳۰ میلیون تومان اختصاص پیدا می‌کند.

شایان ذکر است، امیرتقی‌خان تجریشی، جواد عشقی‌نژاد، محمدعلی میرزاکوچک شیرازی، محمدرضا محسنی، حسین بوستانی، مهدی امیری و سیدمهدی سدیدی اعضای هیات مدیره بورس تهران هستند.

رئیس سازمان بورس: تحقق طرح مسکن دولت سیزدهم با کمک بازار سرمایه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به طرح نهضت ملی مسکن که در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد، اشاره کرد و گفت: با توجه به معاملات مستمر سیمان و فولاد در بورس کالا، پروژه‌های این طرح به راحتی می‌توانند همه نیاز خود به محصولات را در قالبی شفاف و از طریق بازار سرمایه تامین کنند. مجید عشقی در گفت‌وگو با ایرنا به نقش بازار سرمایه در راستای کمک به اجرای طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر این محصولات در بورس کالا به صورت مستمر عرضه شده و قیمت آن‌ها کاملاً شفاف است و همه فعالان این حوزه می‌توانند محصولات مورد نیاز خود را از طریق این بازار خریداری کنند. وی ادامه داد: در حوزه سیمان سعی کردیم فرآیند صدور کد مشتریان را تسهیل کنیم که در این رابطه سازوکاری فراهم شد تا افراد به راحتی بتوانند به صورت آنلاین و با کد سهامداری اقدام به خرید سیمان از بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا کنند.

عشقی خاطرنشان کرد: کل سیمان تولیدی کشور به صورت هفتگی در بورس کالا عرضه می‌شود و عرضه فولاد نیز در حال افزایش است، به طوری که در حوزه مقاطع فولادی روند رو به رشدی داریم و با عرضه کل زنجیره تولید فولاد در بورس کالا شاهد رونق تولید در صنعت فولاد خواهیم بود. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این پرسش که قطعی گاز صنایع در زمستان چه تاثیری در فعالیت شرکت‌های سیمانی و فولادی خواهد داشت؟ گفت: یکی از معضلات صنعت سیمان و فولاد قطعی گاز در زمستان است زیرا گاز به اندازه‌ای که هم نیاز خانگی را جواب دهد و هم پاسخگوی نیاز صنایع باشد وجود ندارد. وی تاکید کرد: نکته مهم این است که برخی صنایع از سوخت‌های جایگزین استفاده کنند، به همین دلیل امیدواریم قطعی گاز کمترین آسیب را به صنایع بزند. البته این آسیب در تابستان نیز به دلیل قطعی برق وجود داشت، اما شرکت‌ها با وجود تغییراتی که در سودآوری داشتند درنهایت گزارش‌های مطلوبی را به ثبت رساندند.

فقط پیامک‌های ارسالی از V.MASKAN مورد تأیید سامانه اسکان است

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه‌ای ضمن تأیید پیامک ارسال شده از سرشماره V.MASKAN بر تکمیل اطلاعات ملکی سرپرستان خانوار در سامانه ملی املاک و اسکان در تاریخ ۲۱ و ۲۳ دیماه تاکید کرد. در متن این اطلاعیه آمده است: بر اساس تکلیف وزارت راه و شهرسازی و همچنین اطلاعات دریافتی از دستگاه‌های مختلف کشور، تعدادی ملک که وجود ساکن در آنها تاکید شده است در سامانه ملی املاک و اسکان شناسایی شد. جهت تعیین تکلیف وضعیت سکونت این املاک پیامکی با سرشماره V.MASKAN به مالکان این املاک ارسال شد که متن این پیامک بدین شرح است: «ملک شما به عنوان خانه خالی شناسایی شده است. لطفاً تا تاریخ ۲۰ دیماه ۱۴۰۰ و یا ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ وضعیت املاک خود را در سامانه املاک و اسکان amlak.mrud.ir تعیین کنید. در غیر این صورت مطابق قانون مالیات‌های مستقیم اقدام خواهد شد.»

روند کاهشی طلا معکوس شد

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر دلار و بازده اوراق خزانه ضعیف‌تر آمریکا، افزایش یافت. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۸۰۵ دلار و ۹۸ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۸۰۵ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۷۹۸ دلار و ۸۰ سنت بسته شد. مارگارت یانگ، استراتژیست شرکت دیلی فارکس گفت: عقب نشینی دلار آمریکا و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله از قیمت طلا پشتیبانی می کنند؛ اما این حقیقت که بازارها انتظار دارند امسال نرخ های بهره سه تا چهار دور افزایش پیدا کند، پتانسیل صعودی طلا را محدود می کنند.

افزایش دوباره قیمت نفت با عرضه محدود اوپک

قیمت شاخص نفت خام برنت امروز سه‌شنبه، ۲۱ دی‌ماه با ۲۶ سنت افزایش به ۸۱ دلار و ۱۳ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۳۰ سنت افزایش به ۷۸ دلار و ۵۳ سنت برای هر بشکه رسید. قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز دوشنبه (۲۰ دی‌ماه)، ۸۰ دلار و ۸۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۷۸ دلار و ۲۳ سنت بود. قیمت نفت امروز و پس از دو روز کاهش دوباره افزایش یافت، زیرا انتظار افزایش احتمالی نرخ‌ها از سوی رئیس بانک فدرال رزرو آمریکا سبب بازگشت خطرپذیری به بازار شد و بعضی تولیدکنندگان نفت همچنان برای افزایش تولید تقلا می‌کنند. تحلیلگران بانک استرالیایی ای‌ان‌زی (ANZ) در یادداشتی اعلام کردند: بازار همچنان می‌تواند از عرضه‌های محدودتر و ریسک عرضه از سوی روسیه سود ببرد. تنش‌های سیاسی با انباشته شدن نیرو‌های روسیه در مرز اوکراین افزایش یافته است.

توزیع هزاران تن برنج وارداتی برای کنترل قیمت‌ها

شرکت بازرگانی دولتی ایران طی اطلاعیه ای از توزیع سراسری ۱۰۰ هزار تن برنج وارداتی برای کنترل قیمت ها و حفظ آرامش در بازار خبر داد.

در متن اطلاعیه شرکت بازرگانی دولتی آمده است: شرکت بازرگانی دولتی ایران در راستای اجرای تصمیمات قرارگاه امنیت غذایی وزارت جهاد کشاورزی ۱۰۰ هزار تن انواع برنج وارداتی را با هدف حفظ آرامش بازار، حمایت از قشرهای آسیب‌پذیر و کنترل قیمت این محصول در بازار در سرتاسر کشور توزیع می‌کند. این مقدار برنج از طریق شبکه‌های منتخب توزیع از قبیل فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف سراسری، اصناف منتخب، مراکز عرضه مستقیم کالا، میادین میوه و تره بار و... وارد شبکه توزیع خواهد شد. مقادیر تخصیصی برنج در سطح استان‌ها از طریق کارگروه‌های تنظیم بازار در شبکه‌های منتخب، توزیع خواهد شد. بر این اساس، برنج هندی هر کیلوگرم ۱۸هزارو۵۰۰ تومان، برنج تایلندی هر کیلوگرم ۱۲هزارو۵۰۰ تومان و برنج پاکستانی هر کیلوگرم ۲۰ هزارو۵۰۰ تومان برای مصرف کنندگان توزیع می‌شود. همچنین توزیع انواع برنج وارداتی بدون هیچ محدودیتی تا متعادل شدن قیمت‌های بازار ادامه خواهد داشت.

جزییات افزایش تعرفه برق از اول بهمن ماه

معاون هماهنگی توزیع توانیر جزییات افزایش تعرفه برق مشترکان پر مصرف از ابتدای بهمن ماه را تشریح کرد.

غلامعلی رخشانی مهر امروز در برنامه تلویزیونی، با اشاره به آغاز اجرای آیین نامه نحوه محاسبه تعرفه برق از بهمن ماه تصریح کرد: در این مصوبه دو شاخص که مبنای قیمت گذاری بوده و از پیشتر هم در قبوض وجود داشت، تغییری نکرده؛ به عبارت دیگر الگوها و پایه قیمت گذاری  بر مبنای الگو هیچ تغییری نکرده و آنچه تغییر کرده، پله های  مصرفی است، به طوری که پله ها اکنون به مصرف تا سطح الگو، ۱.۵ برابر الگو، تا دو برابر الگو و بیش از دو برابر الگو تقسیم شده است. وی درباره عدم تغییر الگوی مصرف با اشاره به این که اکنون به طور مثال در تهران و بیشتر مناطق کشور الگوی مصرف ۲۰۰ کیلووات ساعت در ماه بوده که نسبت به قبل تغییری نداشه است، افزود: براساس آمار سامانه های پرداخت قبوض، در این فصل ۸۵ درصد از مردم  در سطح این الگو یا حتی کمتر، برق مصرف می کنند که به این گروه اطمینان می دهیم، شاهد تغییری در مبلغ قبوض برق نخواهند بود. معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به این که در این فصل تنها ۱۵ درصد از مشترکان هستند که بیشتر از الگو مصرف دارند، اظهار کرد: در تابستان نیمی از برق تولیدی کشور یعنی حدود ۳۰ هزار مگاوات، در بخش خانگی مصرف می شود که ۸۵ درصد از مردم به اندازه نیمی از این میزان (۱۵ هزار مگاوات) از برق بخش خانگی را مصرف می کنند و ۱۵ درصد به اندازه بقیه مصرف برق دارند.

رخشانی مهر در عین حال به رونمایی از گروهی پرداخت که با وجود تعداد قرار گرفتن در اقلیت به لحاظ تعداد، به اندازه ۴ نیروگاه بزرگ برق مصرف می کنند و  گفت: از بین ۳۰ میلیون مشترک خانگی، تنها ۶۰۰ هزار مشترک  که ۲ درصد از مجموع جمیعت مشترکان خانگی را دربرمی گیرند، بیش از ۳۰۰۰ مگاوات از مصرف برق کشور را به خود اختصاص داده اند که این میزان به اندازه تولید برق ۴ نیروگاه بزرگ و مصرف برق میلیون ها مشترک عادی است. معاون هماهنگی توزیع توانیر با تاکید بر این که اگر این ۲ درصد، مصرف برق خود را به نصف کاهش دهند، بخش مهمی از محدودیت های برقی در تابستان از بین می رود، خاطرنشان کرد: همه تمرکز آیین نامه نحوه محاسبه تعرفه برق  که از بهمن ماه آغاز می شود، روی کنترل مصارف گروه هایی است که بیش از الگو مصرف می کننند.

دلیل انتظار چند ماهه خریداران خودروی تسلا

خریداران خودرو در چین به سبب کمبود میکروچیپ‌ها و توقف مکرر خطوط تولید خودروسازان، چند ماه باید منتظر بمانند تا خودروی تسلا یا خودروهای برقی دیگر خود را تحویل بگیرند. 

دلار در سربالایی صعود یا سراشیبی سقوط؟

با افزایش قیمت فدرال‌ رزرو در ماه مارس، ارزش دلار فارکس افزایش می‌یابد. به نقل از رویترز، در بحبوحه تورم ایالات‌متحده که نرخ‌های بهره بالاتر را تقویت می‌کند و در حالی که موضع ضعیف بانک مرکزی اروپا در مورد افزایش قیمت‌ها بر یورو تاثیر گذاشته است، ارزش دلار صعودی شد.

در اواخر هفته گذشته پس از اینکه رقم ضعیف‌تر از حد انتظار ایجاد شغل در ایالات‌متحده منتشر شد، معامله‌گران از موقعیت‌های بلندمدت دلاری خارج شدند و دلار با فروش مواجه شد. تحلیلگران گفتند: ارقام بیکاری و تورم غیرمنتظره که شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی را با ۷ درصد سالیانه نشان می‌دهد، دلیلی برای افزایش زودتر نرخ‌های بهره است. در معاملات میانه روز در اروپا، شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر همتایان اصلی خود اندازه‌گیری می‌کند با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۹۵.۹۱۴ رسید. یورو ۰.۳۳ درصد در برابر دلار کاهش یافت و به ۱.۱۳۲۵۰ دلار رسید و سرمایه‌گذاران بر این عقیده هستند که بانک مرکزی اروپا هنوز در چرخه انقباض از فدرال رزرو عقب است علیرغم اینکه داده‌ها نشان می‌دهد، تورم منطقه یورو در دسامبر به ۵ درصد جهش کرده است.

ایزابل اشنابل، عضو هیات مدیره بانک مرکزی اروپا گفت: افزایش قیمت انرژی ممکن است بانک مرکزی را وادار کند که از نظارت تورم بالا دست بردارد و برای تعدیل رشد قیمت‌ها اقدام کند؛ اما اظهارات وی تا حد زیادی در بازارهای ارز نادیده گرفته شد. یورو همچنین به پایین‌ترین سطح خود در برابر پوند از فوریه ۲۰۲۰ رسیده است، زیرا احتمال می‌رود که بانک انگلستان همگام با فدرال‌رزرو حرکت کند، ولی پوند در برابر دلار ضعیف‌تر بود و با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۱.۳۵۷۰ دلار رسید. دلار آمریکا با ۰.۲۵ درصد کاهش در برابر ین به ۱۱۵.۲۲ رسید؛ اما هنوز از بالاترین سطح پنج ساله هفته گذشته، ۱۱۶.۳۵ فاصله زیادی ندارد. همچنین دلار استرالیا در حدود ۰.۷۱۸۳ دلار نوسان داشت و کمک اندکی از افزایش بازده اوراق قرضه استرالیا دریافت کرد.

 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
وقتی بورس سرمایه های ملت بی پناه رو به باد داده دیگه پاداش شش ماهه 130 میلیون تومانی برای مدیریت آن دیگه خیلی ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
دقیقا دلیل پاداش همینه، ناشناس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
برای فروش نفت به چین چه تقدیر و تشکری باید از وزیر نفت بشه؟ یعنی چی که نحوه بازگشت ارز از فروش نفت قابل گفتن نیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
گفتن اون فقط موجب میشه جلوی اون مسیر را ببندند. اصلا گفتن همین حرف هم اشتباه است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
نحوه برگشتش کاملاً واضح است. نفت می دهیم چیزهای بی ارزش می گیریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
امریکا برای تشویق ما ، اجازه موقتی داده تا ما مقداری

نفت بفروشیم و پولش را وارد کنیم

و البته مسولان نمی خواهند به مردم گزارش بدهند

و خدا می داند که این پولها کجا و چگونه خرج میشوند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
فقط توی کشور ماست که همه چیزهایی که به مردم مربوطه از مردم مخفی میش
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
زنگ تفریح کوتاه است دوستان پاداش بگیر...زنگ بعدی زنگ حساب است.اگر در این دنیا دستمان کوتاه است آن دنیا هم قد می شویم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
سالهاست که عده ایی میگن دنیا اخهه و بده و... وآخرتی هست و ... و خودشون ...
من گول نمی‌خورم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
پاداشها بعد از پرداخت به اشخاص حقوقی حتما توسط شرکتها به اشخاص حقیقی پرداخت میشه.اینجوری پرداختها رو دور میزنن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
نفری 130 میلیون !!!!؟تازه میگن هفت دهمش پرداخت شده وای بر ما همین هست که کشور به خاک سیاه نشسته اون از بانک ...که نفری 500 میلیونشون لو رفت اینهم از بورس تازه با این همه ضرر اعضا !!!بقیه جاها خدا داند بی جهت نیست دولت روز به روز بدهکارتر میشه کارمند و کارگر غیر مدیر! بدبخت تر البته به غیر از کارگران ایرانخودرو و سایپا با حقوق حداقل 15 میلیونی مدیرانش بماند
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
پاداش به خاطر نابودی سرمایه مردم وای بر شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
هر روز خبرهای جدید از گرانی های جدید

چرا واقعیت ها را به مردم نمیگید ؟

اقتصاد با مخ خورده زمین . والسلام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
هنوز منتظری واقعیت رو بگن خخخ
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
تا اف ای تی اف را امضا نکنید باید به این اقتصاد قاچاقیِ فاسد ادامه بدهید و‌مملکت را بیشتر در باتلاق فرو‌ میبرید!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
اگر امضا شد شرایط بدرتر شد حاضر پاسخگو باشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
دم همه تون گرم دولتمردان خوب دارید پدرمون را درمیارید وبعدش میگید مشترکان برق نگران نباشند ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
یعنی پاداش به هر مدیر در شش ماه می شود، بیش از ۲۱ میلیون ۶۰۰ هزار توملن، خوب حال حقوق ماهانه چقدر می شود؟
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
به سخنگوی محترم دولت عرض میکنم که چرا ملت باید از میزان درآمد ارزی و منالع مصرف آن پرس و جو کنند
اصلا به مردم چه مربوط است که بدانند پولهای حاصل از فروش نفت و گاز و خاک ما، صرف چه اموری میشود.
ناشناس
|
Canada
|
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
مردم همه چیزشونوتوبورس باختن اینابین خودشون پاداش چندصدمیلیونی تقسیم میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
هدف از FATF همینه که تو اقتصاد کلان از این "غیرقابل بیان"ها نداشته باشیم، که تهش نشه امثال بابک زنجانی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
بازم برخی حرف FATF رو میزنن که وارد نکردن واکس و مرگ اینهمه ادم رو روحانی گفت بخاطر FATF هست رییسی صد میلیون و خورده واکسن وارد کرد و کشور را از مرگ نجات داد الان بازم اون سند مسخره مانع واردات بود؟؟؟
صادرات نفت هم همینطور هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
اخه بی انصافهای بی خرد 200کیلو وات اندازه یک لامپ ویه یخچاله ویک تلویزیونه .....الان در روستا هم که باشی با یک اتاق مصرف بالاتر از این هست.....چقدر نامرد وحقه بازید شما .......با این فرمول واندازه که تعیین کردید همه مشمول جریمه یا به عبارتی گران کردن سرسام اور خواهند شد ......دزدی فقط از دیوار بالا رفتن نیست .............
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
اینهمه منفی واعتراض پس یوسف سلامی این همه راضی را از کجا پیدا می کند؟.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
پاداش مدیران بورس برای چیه؟ با اون دسته گلی که تو بورس کاشتند.... بعد پاداش این همه صبر ما سهامداران خرد چیه که سرمایه مون را به نابودی کشوندید؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین مهرشاد سهیلی محسن قاسمی بودجه 1401 سند همکاری 25 ساله ایران و چین