بازدید ۹۵۸۵۲
با مذاکرات هسته ای
مذاکرات در وین در حال پیشرفت است و از میزان اختلافات به نسبت یک ماه گذشته بسیار کاسته شده است؛ این‌ها مواضع و سخنانی است که مقامات کشورهای مذاکره کننده در وین در یکی دو روز اخیر تکرار کرده اند و به نظر می آید گفت‌وگوها بر سر احیای برجام در مسیر منطقی و معقول و به دور از فشارهای سیاسی و رسانه ای به نتایج بهتری دست پیدا خواهد کرد.‌
کد خبر: ۱۰۹۷۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶ 09 January 2022

ادعای یک رسانه عربی: توافق در وین نهایی شده است

بین الملل تابناک: مذاکرات در وین در حال پیشرفت است و از میزان اختلافات به نسبت یک ماه گذشته بسیار کاسته شده است؛ این‌ها مواضع و سخنانی است که مقامات کشورهای مذاکره کننده در وین در یکی دو روز اخیر تکرار کرده اند و به نظر می آید گفت‌وگوها بر سر احیای برجام در مسیر منطقی و معقول و به دور از فشارهای سیاسی و رسانه ای به نتایج بهتری دست پیدا خواهد کرد.‌

دیدار مذاکره کننده ارشد ایران با مورا و نمایندگان سه کشور اروپایی در وین
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۲۱:۱۱

رایزنی‌ها در شهر وین در چارچوب دور هشتم مذاکرات به منظور رفع تحریم‌ها علیه ایران امروز (یکشنبه) ۱۹ دی ماه نیز در هتل کوبورگ پایتخت اتریش در جریان بود.

در همین راستا و در ادامه رایزنی‌ها، عصر امروز (یکشنبه) دیدارهایی بین «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام با علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

یک رسانه عربی: توافق در وین نهایی شده است/ یک منبع ایرانی: خبر رای الیوم ساختگی است/ المیادین: طرف‌های اروپایی در مذاکرات کُند هستند

علاوه بر این مذاکره‌کنندگان ارشد سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، انگلیس و فرانسه) در نشستی با حضور انریکه مورا و علی باقری مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در هتل کوبورگ وین شرکت کردند و به گفت‌وگو پرداختند.

از سوی دیگر، رایزنی‌های کارشناسی در فرمت‌های دو و چندجانبه همچنان در شهر وین در جریان است.

گفتنی است مذاکره کنندگان ارشد دو کشور آلمان و انگلیس تغییر کرده‌اند. تغییر نماینده آلمان به دلیل روی کار آمدن دولت جدید این کشور و تغییر نماینده انگلیس نیز به خاطر بازنشستگی «راب مک ایر» مذاکره ‌کننده پیشین این کشور انجام شده است. دیروز همچنین نشستی با حضور باقری، انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و روسای سه هیات اروپایی (شامل دو‌ مذاکره‌کننده جدید و دو مذاکره‌کننده پیشین انگلیس و آلمان) در هتل کوبورگ شهر وین برگزار شد.

با ارزیابی ایران درباره روند مذاکرات وین اشتراک نظر داریم
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۷:۱۹

مذاکره کننده ارشد روسیه در گفت‌وگوهایی که با محور رفع تحریم‌ها در وین جریان دارد تصریح کرد که مسکو با ارزیابی ایران درباره کاهش تعداد پرانتزها که موارد اختلافی در پیش‌نویس توافق محسوب می‌شود اشتراک نظر دارد.

میخائیل اولیانوف در توئیتی با اشاره به اینکه در روند مذاکرات وین پیشرفت‌هایی صورت گرفته است افزود: دست یابی به نتیجه دلخواه نیازمند زمان و تلاش است.

المیادین: طرف‌های اروپایی در مذاکرات کُند هستند
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۶:۱۰

شبکه المیادین به نقل از یک منبع ایرانی حاضر در وین گزارش داد که مذاکرات به خاطر تعلل طرفهای اروپایی کُند پیش می‌رود و هنوز به مرحله توافق نرسیده‌ایم.

المیادین در ادامه به نقل از این منبع ایرانی افزود: مذاکرات کند پیش میرود و هنوز به مرحله توافق نرسیده است.

گفت‌وگوی یائیر لاپید و ماکرون با محوریت ایران و برجام
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۴:۲۶

به گزارش جروزالم‌پست، یاییر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، از امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه خواست تا بر ایران برای توقف برنامه هسته‌ای خود فشار بیاورد.

لاپید در توییتی نوشت: امشب با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه صحبت کردم. در این گفت‌وگو به چالش‌های منطقه‌ای، مذاکرات هسته‌ای، درخواست اسرائیل برای فشار بر ایران و روابط اسرائیل و اتحادیه اروپا پرداخته شده است.

منبع ایرانی: خبر رسانه عربی درباره توافق موقت در وین کاملا غلط و ساختگی است
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۴:۲۳

یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده به تسنیم گفت که خبر روزنامه الرای الیوم درباره حصول توافق موقت 2 ساله در وین «کاملا غلط و ساختگی» است.

 

 

ادعای یک رسانه عربی: توافق در وین نهایی شده است
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۴:۰۵

روزنامه الکترونیکی «رأی الیوم» در خبری اختصاصی ادعا کرد، توافق در وین در واقع تکمیل شده و موانعی که در مسیر مذاکرات طی دورهای قبلی وجود داشت، برداشته شده است.

درحالیکه مقامات رسمی وین تا کنون حرفی از جزئیات مذاکرات اعلام نکرده اند، رأی الیوم در ادامه مدعی شد، این دور از مذاکره به توافقی موقت و دو ساله ختم شده تا مرحله آزمایش و اعتمادسازی باشد و به موجب آن آمریکا تمامی تحریم‌های وضع شده در دوره رئیس‌‍جمهور سابق «دونالد ترامپ» را لغو کند.

این روزنامه ادامه داد، دیدار «چوی جانگ کان» معاون وزیر خارجه کره جنوبی با علی باقری در وین و اعلام توافق میان طرفین به منظور آغاز گفت‌وگو برای آزادی پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی، به درخواست آمریکا و برای اثبات حسن نیت بوده است. این اموال حدود هفت میلیارد دلار است و سئول به درخواست آمریکا آنها را بلوکه کرده است.

رأی‌الیوم در ادامه نوشت: بهاء یا ضمانت‌هایی که بر سر آن در وین توافق شده این است که ایران ذخیره اورانیوم غنی شده و سانتریفیوژها و معدن اورانیوم خود را حفظ کند. ایران این ذخایر را پس از خروج آمریکا از برنامه جام اقدام مشترک (برجام) تولید کرد. بر اساس توافق مذکور، این ذخایر اورانیوم به روسیه منتقل خواهد شد و در لحظه خروج دولت آمریکا از توافق، به ایران بازمی‌گردد. همچنین در صورت خروج آمریکا از توافق، ایران از همانجایی که برنامه هسته‌ای خود را متوقف کرده دوباره شروع خواهد کرد.

 مذاکرات وین از هفته پیش تا کنون بدون وقفه در چارچوب دیدارهای دو جانبه و چند جانبه میان هیات‌های مذاکره کننده ایران و ۱+۴ و نیز آمریکا و ۱+۴ در حال پیگیری است و نسبت به قبل پیشرفت های قابل توجهی هر چند تدریجی و کم حاصل شده است.

علی باقری رییس هیات مذاکره کننده ایران شنبه شب در پاسخ به این پرسش که چند درصد از اختلاف‌ها بر سر پرانتزهای باز حل شده است؟ و آیا این مساله رو پیشرفت است تایید کرد که مسایل مورد اختلاف و پرانتزها رو به کاهش است.

وی گفت که مذاکرات رو به جلو و در حال پیشرفت است.

هم چنین میخاییل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات وین اظهار کرد که فضای گفت‌گوهای وین مثبت و موثر است. ما رو به جلو حرکت می کنیم؛ نه سریع اما به صورت تدریجی.

علاوه بر این جلسه کارگروه کارشناسی رفع تحریم‌ها نیز روز شنبه با حضور کارشناسان ایران و گروه ۱+۴ در محل هتل کوبورگ وین برگزار شد.

 امروز مذاکرات در سطح روسای هیأت‌ها هم به صورت دو و چند جانبه ادامه خواهد یافت.

هم چنین عصر روز شنبه به وقت محلی، هیات‌های مذاکره‌کننده ۱+۴ با حضور هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام با نماینده آمریکا که در وین به سر می برد دیدار کردند.

نماینده روسیه در همین ارتباط در توییتی نوشت: موضوع دشوار تضمین عدم تکرار مشکلات اخیر از جمله موارد مورد بحث بود، هیات روسیه پیشنهاداتی را در این‌باره ارایه داد.

موضوع "تضمین" عدم خروج یک جانبه آمریکا از برجام و وارد شدن خسارات ناشی از این خروج به ایران و کشورهای عضو برجام از مهم ترین مسایل و دغدغه‌هایی است که نه تنها ایران بلکه کشورهای دیگر عضو خواستار روشن شدن این مساله هستند. با این حال رسیدن به یک نتیجه قابل توجه و اتکا در این رابطه مساله‌ای بسیار پیچیده و دشوار است چرا که کشورها بر اساس اصل حاکمیت ملی در چارچوب منافع ملی شان هر توافق یا معاهده‌ای را می‌توانند اجرا نکنند به ویژه آمریکا که در دوره دونالد ترامپ خصوصا نشان داد نسبت به تعهدات بین‌المللی، دو جانبه و چندجانبه هیچ تعهدی ندارد.

در هر حال لغو تحریم‌های برجامی و آن دست از تحریم‌هایی که مغایر با اجرای موثر برجام است، مهم‌ترین مساله در مذاکرات بازگشت به برجام است و تا طرف‌ها از این مرحله عبور نکنند، توافقی شکل نخواهد گرفت. علاوه بر این با توجه به تجربه خروج آمریکا از برجام و نیز بدعهدی در اجرای دقیق و مطلوب تعهداتش بعد از ۲۰۱۵ نیز ایران خواستار دریافت تضمین‌هایی و نیز راستی‌آزمایی از لغو عملی تحریم‌هاست که دستیابی به فرمول‌هایی در این‌باره نیز از موضوعات مهم و اساسی است.

شایان ذکر است که در رابطه با اقداماتی که آمریکا باید در این رابطه انجام دهد چک لیستی در حال تهیه است. این اقدامات باید به گونه‌ای طراحی شوند که به ایران اطمینان دهد رفع تحریم‌ها به نحوی موثر، واقعی و عملیاتی انجام می گیرد.

در عین حال مذاکرات همان طور که برخی از نمایندگان کشورهای عضو مطرح کردند، رو به جلو اما کند و تدریجی پیش می رود. از آنجایی که بخش مهمی از هرگونه توافق برای بازگشت به توافق ۲۰۱۵ نیازمند رفع تحریم‌های یک جانبه آمریکا و تسهیل شرایط اجرای تعهدات از سوی این کشور است، ضروری است تا آمریکا و هم پیمانان اروپایی‌اش بیش از پیش برای رسیدن به این نتیجه اراده سیاسی خود را نشان دهند و از مرحله حرف و موضع‌گیری صرف عبور کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
امیدواریم هر چی هست خیرش به مردم برسه و بعد سالها ملت بتوانند نفسی کشیده و کمری صاف کنند.برادران اصولگرا و پایداری هم مبارکشون باشه.بالاخره تونستند این قضیه رو به نام خودشون بزنند.
پاسخ ها
ع.ع
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
کار را که کرد ؟ .. آنکه تمام کرد ! توافق ناقص اصلاح طلبان باید اصلاح می شد.
ناشناس
| Canada |
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
فعلا یه چند صباحی هم بااین توافق بدون تضمین حال میکنند تا دوباره ترامپ بیاد و دوباره بزنه زیر برجام و البته ایندفعه میتونه مکانیزم ماشه راهم فعال کنه چرا؟ چون دوباره میشیم ۱+۵
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
برادر عزیز این مهم است که در بهترین شرایط به برجام خواهیم رسید. این که دولت فعلی کار را تمام کرد، برای این است که برای دوستاران جوابی داشته باشند و ما امیدواریم که کار تمام شود وبه نام و کام اصولگراها باشد..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
بعد از این دوره هم باز ترامپ میشه رئیس جمهور روز از نو روزی از نو حالا اطلاح طلب یا اصولگرا میخواید گردن کی بندازید احتمال زاید مردم.
ناشناس
| Philippines |
۰۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
گیریم به توافق رسیدند ایا قیمت ارز دلار مسکن و غیره هم به دوران قبل از ترامپ برمیگرده هرگز که بر نمیگرده این وسط سرمایه و زندگی و اسایش مردم نابود شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
نرمش قهرمانانه ۲
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
روسیه امکان ندارد که بگذارد هیچ توافقنامه ای توسط ما با آمریکا انجام شود

چرا واقعیاتی که طریف در مصاحبه محرمانه اش ، افشا کرد را نادیده می گیرید ؟

این اولیانوف سبیلو سیگاری و لاوروف از پوتین دستور دارند که برجام به سرانجام نرسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
نفعی به حال مردم بدبخت نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
مبارکه،
ناشناس
|
-
|
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
با این حساب هم پیاز و هم چماق را خوردیم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
ترامپ گفت مانند مذاکرات وین بیایید مذاکره اقایون فرمودند خیر
دلار ۳۲۰۰ تومانی با ترامپ مذاکره نکردیم تا روی دلار ۳۲۰۰۰ تومانی به توافق برسیم
خسته نباشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
هر خبری که مقامات ایرانی تکذیب کنن درست از آب در میاد !!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خخخخخخخخ چه جالب و کلاه گشادی سر تیم مذاکره کننده رفته اگر این واقعیت داشته باشه که ایران اورانیوم خودشو به روسیه بده و اگر امریکا باز به سرش زد از برجام خارج بشه روسیه اونو به ایران برگردونه. حتی یک پسر بچه مهد کودکی هم می دونه که اگر یه چیز با ارزشی و به بهترین دوستشم بده احتملا بازگردون اون خیلی کمه.حداقل می تونستن یه انبار داخل ایران و تحت کنترل دوربین های نظارتی آژانس آماده کنند و اونجا رو پلمپ کنند در صورت تخطی امریکا حداقل اورانیم داخل ایارن هستش و ایران راحت می تونه اونو ورداره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
تو برو مذاکره کن
ناشناس
| United States |
۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
جواب ۱۷۱۴: قشنگ گفته چرا حرف نامربوط به او میزنی؟
رادمرد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
تا قبلاً گرفتار آمریکا بودیم، حالا علاوه بر آمریکا گرفتار روسیه هم شدیم.
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خواستی بری وین مذاکره، سوغاتی یادت نره، میگن قطاب وین حرف نداره، از طرف منم ی انگشت تو گوش مکرون کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
این همون مذاکره عزتمندانه هست که میگفتند. معنی عزت هم فهمیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
هر گونه توافقی به سود مردم ایران است

امیدواریم آثار مثبت این توافق را بر سر سفره های مردم ببینیم

حقیقتا مسئولان ایران باید واقعیت ها را بپذیرند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
حتما
حمید پورمحمدی در سازمان برنامه گفته بنزین لیتری ۲۰۰۰۰ تومانه!!!!!!!حال کردید
کاسب تحریم نمی گوید ها
یک مقام رسمی سازمان برنامه
سیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
با سلام واحترام
بعد از مدت ها بالاخره یک خبر خوب واقعی رسید، انشالله این خبر درست باشد تا دل مردم ایران شاد شود . وچشم رانتخوران ، دلالان و کاسبان تحریم کور شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
این پولهای آزاد شده میره تو جیب همین دلالان!
ناشناس
| United States |
۱۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
برجام هم که امضا شد ما جوانان اون موقع همین تخیل بافی ها را کردیم و گفتیم دلار میشود ۵۰۰ تومان منتهی در عمل همه چیز ۱۰۰ برابر گران تر شد
رانت خواران تحریم باشیم و نباشیم بهره لازم را میبرند
واقع بین باش و گول سیاستمداران را نخور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خبرهایی که قرار است چند دقیقه بعد از انتشار تکذیب شوند را منتشر نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
عجیب ترین مذاکراتی بود که تا الان دیدم روسیه داره به جای اییران مذاکره میکنه احتمالا برای اینکه تحریم ها رو طوری رفع کنه که به منافع روسیه آسیب نرسه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
وقتی المان با امریکا صحبت میکنه اینو نیمگی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
بیشترین منافع برای روسیه است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
برادر عزیزخاله❤❤
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
تابناك عزيز
عكسهاي تبليغي در اين صفحه كه حاوي تصاوير خانمهايي است كه بخش زيادي از موهايشان پيداست ، از سايتي مثل تابناك كه پايبند موازين شرع و انقلاب و راه شهداست ، زيبنده نيست. متشكرم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
به خدا پناه می برن از کسانی که در دل غش دارند ولی ظاهرشان همانند دینداران است
ناشناس
| Netherlands |
۱۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
از شهدا مایه نزار.کارت درست نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
اینجا چشمتو بسته نکنه تو خیابون با عصا سفید راه میری چون زیبتده کشور اسلامی نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
میتونی نگاه نکنی سست عنصر بی اراده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
امیدوارم توافق حقیقت نداشته باشد و اگر توافق شده اعلام تاسف می کنم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
از نظر شما به دلیل زیاده خواهی غرب نباید اساسا مذاکره ای صورت گیرد ولی اگر این مذاکرات با داشته های کمتری انجام شود بایستی قبول کنی که مذاکره روش ناگزیر پیش رویمان بوده و گروهی که آن را خیانت میدانستند تا به حال واقعیتها را به شکل دیگری نشان داده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
به روسیه اعتماد نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
نود درصد پیشرفت داشته دلار خواهد ریخت دللال ها سریع بفروشید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
عمرتان ۲ سال گذشته این بوده
دلالان دلارهاتونا بفروشید
باشد فروخت حاصل؟؟؟
سایبری های همتی هستی؟؟
به تو مگر میدهند چیزی؟؟؟
اقتصاد را نفهمیدی و فکر کردی اقتصاد یک مشت کاغذ دلاره
حق گو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
مشکل اینجاست که آخرش جام زهر رو مینوشیم ولی موقعی مینوشند که ملت رو بدبخت تر کرده اند اگر چهار سال قبل مینوشیدند این همه گرونی و تورم بوجود نمی آمد حالا هم هیچ خیری برای مردم معمولی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خبر رای الیوم حتما درست است و یا اینگونه خواهد شد . روسیه به اورانیم غنی شده باد آورده دست پیدا خواهد کرد و ما هم همچنان در معرض تهدید
برجام قبلی بد بود ، این خوب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
توافقی در کار نیست شایعه برای خرید دلارهای مردم . دلار پنجاه هزار تومنی در راه هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
من موافقم جو بازار هم همین رو می گه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
هر چی هم بشه بهتر از برجام نمیشه برجام ۱۵۰ میلیارد دلار رو آزاد ولی روی زندگی مردم تاثیر چندانی نداشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
مگه قرار این مولها مثل دفعه قبل وارد کشور بشه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
بدست مردم ایران هر پولی آزاد بشه نمیرسه می رسه به اهلش ماهم سماق میل کنیم
هلو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
هرچی روزنامه های عربی بگن درسته هرچی مسئولین ایرانی بگن فقط دروغه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خواهشا مسوولین پول توافق و برجام رو خرج ساخت چندتا نیروگاه برق و سایت اب شیرین سازی کنند برا اینده هم بدرد بخوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
شب عید نزدیکه.....خانم بچه ها خرج دارن
كارشناس 2
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
واقعا حرف حسابیه
لااقل دو تا مشکل اساسی حل میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خب اگر اروپایی ها تعلل می کنند، چرا مستقیم با آمریکایی ها مذاکره نمی کنید. این دیگه چه جور بچه بازی است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خوشبحال آقازاده ها شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
شدیم کارگاه غنی سازی ا‌رانیوم برای روسیه هر بار چند تن اورانیوم مفت میبره
ناشناس
|
Japan
|
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
بوی کباب آمدطالبان که وزیرش رافرستاداونای دیگه(یمن وسوریه ولبنان و…)ازهفته آینده رفت وآمدشان شروع میشود!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
یکیشون رسماً اعلام می کنه که ما بابت کمک های ایران ممنونیم.
ارش
|
United States
|
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
در زمان دولت احمدی نژاد نفت بشکه ای ۱۴۰ دلار..بود..وضع همین بود الانم که نفت تحریمه ودر واقع پول نفتی نیست..وضع همینه..این جنگهای زر گری رو بزارید کنار...
پاسخ ها
م .ت
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
احمدی نژاد دولت رو زمانی از خاتمی تحویل گرفت که نفت 35 دلار ، و زمانی که به روحانی تحویل داد کمتر از 100 دلار بود
تاجیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
در جریان برجام زمان اوباما، فقط آمریکا مقصر نبود بله دلواپسان و مسئولین انقلابی مدام بر علیه بدجام صحبت و تهدید میکزدند، و دیگر لوایح که لازمه به نتیجه رسیدن برجام بود تصویب نکردند، اینقدر طولش دادند تا ترامپ اومد سرکار
البته این یک استثنا و حادثه بود که همیشه پیش نمیاد.
باید سریعتر کارهای لازم را انجام بدهند تا در دوره بایدن برجام اجرایی بشود تا دیگر دولت دیگر نتواند اونرو لغو کند.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
ارزش رفع تحریم ها برای ز بین رفتن بهانه برای هرج ومرج وگرانیهاست وگر نه الان تبادلات تجاری چند برابر ۵سال گذشته است به اسم تحریم هربلایی به سر مردم می اید نمونه اش ایرانخودرو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
توافق که باید میکردن چاره ای نداشتن همش فیلم بود. اما ی مساله مهم, چی دادیم تا این توافق حاصل شد؟!!!!! چرا در مورد مواردی که ما امتیاز دادیم صحبتی نمیشه؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
تیم مذاکره کننده ای که سخنگوی آن نماینده روسیه خائن باشه معلومه چه کلاه گشادی سر ایران خواهد رفت؟؟؟!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
سوال اینجاست که توافق در وین بنفع روسیه است یا نه. آیا روسیه بازی دوگانه دارد ؟ آیا در ظاهر موافق این توافق است اما در پشت پرده آش را شور میکند. چیدن تخم مرغ ها در سبد روسیه کار بسیار خطرناکی است. احتمال اینکه روسیه از پشت خنجر بزند هست . اصلا شاید در طول این مدت این روسها بودند که بازی موش و گربه در آورده اند و نمی گذارند این توافق سر بگیرد.
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
تموم شد کار پوستین ؛ فقط مونده پس و پشت و 2 آستین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
ملت ایران در حال آماده شدن برای برگزاری جشن های احیا برجام هستن!
س د
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
تبریک میگم انشالله که توافقات برجام باعث گشایش اقتصادی بشه تحریم ها برداشته بشه سود شرکت ها ی بورس هم افزایش پیدا کنه در واقع رونق اقتصادی در کشور ایجاد میشه.
ناشر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
ایران داره جام زهررامی نوشد...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
حتی اگه توافق هم بشه مسعولین ایرانی میگن نشد ، چون نمیخان تو ایران ارزوانی باشه ، نمیخان مردم کمی از زیر فشار خارج بشن ، آسایش و آرامش روحی و روانی و مالی برای ایرانی حرامه حرام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
س
باور نکنید....؟
شاید با این کار بخواهن غنی سازی را به سه ونیم برسانمد؟.
دو باره روز از نو روزی از نو؟؟..
بسکنید... با مردم بیچاره؟؟...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خب اگه این دفعه روسیه از برجام حارج شد چی اونوقت چگونه میتونیم اورانیوم هامون رااز روسیه باز پس بگیریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
نتیجه برجام اول: گروه های طرفدار ایران حاکم یمن و سوریه و لبنان و عراق شدند.
نتیجه برجام دوم: افغانستان لود شد. مانده جمهوری اذربایجان و بحرین و خروج لبنان از بحران.
نتیجه برجام سوم در سال 2025: امارات قطر کویت.
نتیجه برجام چهارم تا سال 2030: عربستان و مصر و ترکیه؟؟؟
همینطوری پیش بره ایران حاکم خاورمیانه و شمال افریقا میشه و یک جنگ جهانی براه میفته.
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
بورس بیچاره تر شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
اگر فقط یکماه هم توافق رخ بده ، زیان مردم توی بورس شاید جبران بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
ان شالله توافق بشه و زالو صفتانی که تو این ۴ سال خون ملت رو تو شیشه کردن سکته کنند دلار ۱۶ هزار تومانی در راه است
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
یعنی چی ذخایر ما بره روسیه ما به روسیه اعتماد نداریم. باید بماند در ایران در یک محل زیر نظر آژانس با دوربین ها نظارت کنند. تو رو خدا کوتاه نیایید اینو، اینجوری آمریکا بیرون نمیاد از برجام اگر در ایران باشد این میزان ذخایر
علی
|
Germany
|
۲۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
با توجه به سخنان امروز رهبری توافق حاصل شده
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
مسئولین عزیز بروید با آمریکا مستقیم مذاکره کنید و تضمین ها این باید باشد:
ما ذخایرمان را از کشورمان بیرون نمی فرستیم اما حاضریم زیر نظر آژانس در ایران ذخیره بماند و با دوربین رصد شود. وسایل هسته ای هم از بین نمی بریم انبار می کنیم در ایران زیر نظر آژانس.
مهمترین تضمین این هست که اگر طرف مقابل تخلف کرد ما از صفر شروع نکنیم.
حسین شیرنژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
نتیجه ی مذاکرات وین هرچه که باشد، باید تجسم و نشان دهنده ی قدرت ،عزت،اقتدار،توانایی،احقاق حق پایمال شده،تحمیل اداره و...ملت شریف و بزرگ،ایران اسلامی بر قدرت های مستکبر جهانی و زورگو باشد. هیهات من الظله
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
مطربان بزنین و بکوبین و شادی کنین. برجام به کوری چشم کیهان و دنباله روها امضاء شد.
زب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
روسیه واکسن مارو نداداونوقت اورانیوم را میده حالا بهرحال دیریازود توافق میشه چون دلواپسان دلواپس این بودندکه بنام خودشون ثبت نشه واسه همین چه یقه ها که ندریدندوچه اتش بازیهایی که تومجلس راه نیانداختند حالا دیگه برچسب را مثل مهرها روی پیشانی اصولگرایان ودلواپسان میزنندوهمه چی اوکی میشه وبرجام اه اه هم میشه به به واین وسط ملت مثل همیشه بازنده وزجرکشیده ی این صندلیهای قدرت وبکش بکش بین جناح ها
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
خدا خودش کمک کنه، سفره مردم خالیه
به روسیه اطمینان نکنید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
توافق نصف و نیمه و ناقص هیچ ارزشی ندارد دو سال دیگه که ترامپ بیاد که احتمال زیاد خواهد آمد باز همین داستان خروج از برام و .... ادامه داره
جورج پوتین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
هرچی خداخواست همان میشودهرچی دلت خواست نه آن میشود
m
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
تا دیروز برجام خیانت بود بد بخت ظریف خودشو جرر داد برا توافق آخرش هم شد سازش با کدخدا و حرف های روحانی نزاشتن کار کنه فقط
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
مرگ بر باعث و بانی مشکلات مردم !!
vahid zdzrh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
زمانی که برجام امضاء شد. بیست و چهار تن طلا و حدود یکصد پنجاه میلیارد دلار از دارایی ایران تحویل شد ولی یک دلار داخل کشور خرج نشد. و اقایون بی سواد تند رو اگر دو لایحه f. a. t. f. ویک لایحه دیگری. تصویب کرده بودند. مردم به این بدبختی گرفتار نبودند. خودشون که همگی بالای سی وچهل میلیون حقوق میگیر ند. غمی ندارند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یارانه ارز 4200 تومانی آبله میمونی سامانه یکپارچه فروش خودرو حسن صیاد خدایی متروپل آبادان
وب گردی